رهبری هنر برانگیختن گروهی از افراد برای اقدام در جهت دستیابی به یک هدف مشترک است  . در یک محیط تجاری، این می تواند به معنای هدایت کارگران و همکاران با یک استراتژی برای رفع نیازهای شرکت باشد.

در اینجا آنچه شما باید در مورد رهبری بدانید، و چند نمونه از اینکه چگونه می تواند برای کسب و کارها مفید باشد، آورده شده است.

 

رهبری چیست؟

رهبری، ملزومات توانایی و آمادگی برای الهام بخشیدن به دیگران را در بر می گیرد. رهبری مؤثر مبتنی بر ایده‌هایی است – اعم از اصیل و عاریه‌ای – که به‌طور مؤثر به دیگران منتقل می‌شوند، به گونه‌ای که آنها را به اندازه کافی درگیر می‌کند تا همانطور که رهبر می‌خواهد عمل کنند.

یک رهبر به دیگران الهام می‌دهد تا عمل کنند و در عین حال به شیوه‌ای که آنها عمل می‌کنند هدایت می‌کند. آنها باید به اندازه کافی شخصیت داشته باشند تا دیگران از دستورات آنها پیروی کنند و باید مهارت های تفکر انتقادی را داشته باشند تا بهترین روش استفاده از منابع در اختیار سازمان را بدانند.

  • تعریف جایگزین : رهبری ممکن است به ساختار مدیریت یک سازمان نیز اشاره داشته باشد.

 

رهبری چگونه کار می کند؟

در تجارت، رهبری با عملکرد مرتبط است و هر تعریف رهبری باید آن را در نظر بگیرد. بنابراین، در حالی که رهبری به طور ذاتی با سود مرتبط نیست، کسانی که به عنوان رهبران موثر در زمینه های شرکتی در نظر گرفته می شوند، کسانی هستند که سود شرکت خود را افزایش می دهند.

اگر فردی در نقش رهبری انتظارات سود تعیین شده توسط هیئت مدیره، مدیریت بالاتر یا سهامداران را برآورده نکند، ممکن است از کار خاتمه داده شود.

در حالی که افرادی هستند که به نظر می رسد به طور طبیعی دارای توانایی های رهبری بیشتری نسبت به دیگران هستند،  هر کسی می تواند با بهبود مهارت های خاص یاد بگیرد که یک رهبر شود. تاریخ مملو از افرادی است که در عین اینکه تجربه رهبری قبلی نداشته اند، در بحران ها به میدان آمده اند و دیگران را متقاعد کرده اند که مسیر پیشنهادی خود را دنبال کنند. آنها دارای ویژگی ها و ویژگی هایی بودند که به آنها کمک می کرد تا در نقش های رهبری قدم بگذارند.

 

رهبری در مقابل مدیریت

رهبری در مقابل مدیریت
رهبری مدیریت
ممکن است مدیر باشد یا نباشد ممکن است رهبر باشد یا نباشد
باید الهام بخش پیروان باشد ممکن است الهام بخش کسانی باشد که تحت آنها هستند یا خیر
بر نوآوری تاکید دارد بر عقلانیت و کنترل تأکید دارد
ممکن است نگران حفظ ساختارهای موجود نباشد به دنبال کار در چارچوب و حفظ ساختارهای شرکتی موجود است
معمولاً با استقلال نسبی عمل می کند به طور معمول یک پیوند در زنجیره فرماندهی شرکت است
ممکن است کمتر به مسائل بین فردی توجه کند ممکن است بیشتر درگیر مسائل بین فردی باشد

اصطلاحات رهبری و مدیریت معمولاً به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما آنها یکسان نیستند. رهبری نیازمند ویژگی هایی است که فراتر از وظایف مدیریتی است. هم رهبران و هم مدیران باید منابعی را که در اختیار دارند مدیریت کنند، اما رهبری واقعی به چیزهای بیشتری نیاز دارد. به عنوان مثال، مدیران ممکن است توسط افرادی که زیر نظر آنها کار می کنند الهام بخش توصیف شوند یا نباشند، اما یک رهبر باید کسانی را که از آنها پیروی می کنند الهام بخشد.

مفاهیم ذکر شده در اینجا کلیات هستند و به هر نوع رهبر یا مدیری نمی پردازند. بسیاری از مدیران رهبر هستند و بالعکس – اما همه اینطور نیستند.

تفاوت دیگر رهبران و مدیران این است که رهبران بیش از هر چیز بر نوآوری تاکید دارند. در حالی که یک مدیر در عین پیروی از قوانین شرکت به دنبال الهام بخشیدن به تیم خود برای رسیدن به اهداف است، یک رهبر ممکن است بیشتر نگران تعیین و دستیابی به اهداف عالی باشد – حتی به قیمت از دست دادن ساختارهای شرکتی موجود. هنگامی که یک کارگر ایده جدیدی رادیکال برای چگونگی مقابله با یک موضوع دارد، احتمالاً یک رهبر آن شخص را تشویق می کند تا آن ایده را دنبال کند.

مدیران ممکن است به احتمال بیشتری ساختارهای موجود را حفظ کنند زیرا خودشان در آن ساختار عمل می کنند. آنها ممکن است رؤسایی بالاتر از خود داشته باشند، بنابراین آزادی کمتری برای زیر پا گذاشتن قوانین در دستیابی به اهداف عالی دارند. از سوی دیگر، رهبران اغلب به طور مستقل عمل می کنند. این به آنها اجازه می دهد تا میزان بیشتری از هرج و مرج را تحمل کنند، تا زمانی که معتقد باشند در نهایت ارزش آن را دارد.

با این حال، تعهد رهبر به نوآوری گاهی اوقات می تواند هزینه داشته باشد. هرج و مرج و محیط های کاری با فشار بالا می تواند مشکلات بین فردی ایجاد کند. هنگامی که چنین مسائلی پیش می آید، یک مدیر به احتمال زیاد وظیفه خود را برای حل مشکلات بین کارکنان می بیند. رهبران گاهی اوقات می‌توانند به قدری روی دستیابی به اهداف عالی متمرکز شوند که اجازه دهند مسائل بین فردی و رفاه کارکنان به حاشیه برود.

  • رهبری هنر برانگیختن گروهی از افراد برای اقدام در جهت دستیابی به یک هدف مشترک است.
  • سازمان ها در ساختارهای مدیریتی خود به پرسنل سطوح بالا به عنوان رهبری اشاره می کنند.
  • برای اینکه یک رهبر موثر در کسب و کار باشید، باید دارای ویژگی هایی باشید که فراتر از وظایف مدیریتی است.
  • مهارت های رهبری را می توان آموخت و رهبران ممکن است تکامل یابند.
  • ممکن است یک شخص به جای هم به عنوان “رهبر” و “مدیر” شناخته شود، اگرچه این دو اصطلاح لزوما مترادف نیستند.

بدون نظر

پاسخ دهید