کوچینگ توسعه فردی (Personal development coaching)

کوچینگ رهبری
وقت آن است که با اعتماد به نفس قدم بردارید و عظمت خود را تصاحب کنید
کوچینگ توسعه فردی

مربی توسعه شخصی، که گاهی اوقات به عنوان مربی زندگی از آن یاد می شود، حرفه ای است که استراتژی هایی را ایجاد می کند و بر آن نظارت می کند که به افراد در دستیابی به اهداف کمک می کند. مربیان توسعه شخصی از بینش های روانشناختی و رفتاری برای ارائه توصیه هایی به افرادی که در تلاش برای موفقیت در یک زمینه خاص از زندگی هستند استفاده می کنند. ممکن است شخصی یک مربی توسعه شخصی را برای بهبود رویکرد خود در موارد زیر استخدام کند:

 • زندگی کاری: مربیان توسعه شخصی می توانند به افراد در برنامه ریزی شغلی، انتقال بین مشاغل و بهبود نحوه ارائه حرفه ای خود کمک کنند. آنها همچنین ممکن است با آموزش مهارت های بهره وری و مدیریت کار، از پیشرفت در نقش فعلی فرد حمایت کنند.

 • سلامت: مربیان توسعه فردی می‌توانند تلاش‌ها برای رهبری یک سبک زندگی سالم را تشویق کنند. به عنوان مثال، ممکن است شخصی برای حفظ یک برنامه منظم به دنبال کمک باشد تا بتواند بیشتر بخوابد، سالم‌تر بخورد و ورزش را در اولویت قرار دهد.

 • روابط بین فردی: مربیان توسعه شخصی می توانند در مورد نحوه تعامل بیشتر با همکاران، اعضای خانواده، دوستان و آشنایان، مشاوره ارائه دهند. افزایش مهارت های بین فردی منجر به این می شود که مشتریان در جامعه خود احساس ارتباط و رضایت بیشتری داشته باشند.

 • مهارت های ارتباطی: یک مشتری ممکن است بخواهد نحوه برقراری ارتباط خود را به عنوان حرفه ای، رهبر سازمان یا اعضای خانواده بهبود بخشد. مربیان توسعه شخصی می‌توانند مهارت‌های شنیداری، نحوه به اشتراک گذاشتن افکار و زبان بدن مثبت را آموزش دهند.

 • والدین: برخی از مربیان توسعه شخصی بر کمک به والدین در تربیت فرزندان خود تمرکز می کنند. آنها ممکن است فلسفه های فرزندپروری، استراتژی های انضباط و نحوه تقسیم مسئولیت های والدین را بررسی کنند.

 • یافتن هدف: برخی از افراد ممکن است احساس کنند شغل آنها حس واضحی از هدف ارائه نمی دهد. مربیان توسعه شخصی به مشتریان کمک می‌کنند تا فعالیت‌ها یا فرصت‌های حرفه‌ای دیگری را که برایشان معنادارتر و الهام‌بخش‌تر می‌شوند، پیدا کنند.

آشنایی با دوره های کوچینگ موسسه چشم انداز (تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده) 

دوره‌های جامع کوچینگ (Coaching) موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های بیزنس کوچینگ،کوچینگ رهبری ،کوچینگ تحصیلی،کوچینگ توسعه فردی،کوچینگ فروش و بازاریابی،بیزنس کوچینگ مکانی،کوچینگ موفقیت،کوچینگ نوآوری ،کوچینگ دیجیتال ، کوچینگ سازمانی ،کوچینگ سلامتی،کوچینگ مهارت و… می‌شود.دپارتمان‌ کوچینگ موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و بر اساس سرفصل های بین المللی تنظیم و ایرانیزه شده است. تمامی دوره‌ها زیر دکتر سعید جوی زاده  آموزش داده خواهد شد. هر کدام از دوره های کوچینگ شامل کتاب،فیلم های آموزشی،فایل های صوتی وکتاب کار می باشد.  چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

مشاورین مرکز کوچینگ ایران

پاسخگوی شما هستند

شماره تماس : 09382252774

ثبت نام برنامه یکساله کوچینگ توسعه فردی 

 • قیمت: 50میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۲ برنامه آموزشی یک روزه حضوری + ۲ جلسه کوچینگ خصوصی
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: drjavizadeh
مرکز کوچینگ ایران

هر هفته دو ساعت ویدئوی آموزشی

جهت پیگیری روند رشد شما، هر هفته دو ساعت ویدئوی آموزشی برای شما ارسال می‌شود و میزان مطالعه شما ارزیابی می‌شود.
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران

کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال

هر دو الی سه هفته یکبار، یک کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال برگزار می‌گردد تا دانشجویان بتوانند سوالات خود را مستقیماً از اساتید بپرسند.
مرکز کوچینگ ایران

پشتیبانی تلگرام و واتس‌اپ

علاوه بر کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال، با حضور در گروه تلگرامی یا واتس‌اپی می‌توانید سوالات روزانه خود را نیز بپرسید.
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران

مشاوره و معرفی به بازار کار

افرادی که دوره را تکمیل کنند، علاوه بر مشاوره ورود به بازار کار، ضمانت ورود به بازار کار را خواهند داشت.

آماده ای برای…

 • اعتماد به نفس خود را تقویت کنید تا بتوانید از منطقه راحتی خود خارج شوید و در حالی که احساس بسیار خوبی نسبت به خود دارید، چالش های جدیدی را انجام دهید؟
 • در مسیر رسیدن به زندگی که همیشه آرزوی آن را داشتید با شغل، روابط و سلامتی که می‌خواهید همه آنها باشند، روشن شوید؟
 • آیا احساس می کنید که می خواهید تغییری ایجاد کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید تا آن را محقق کنید؟
 • از پشتیبانی استفاده کنید تا دیگر در سفر خود احساس تنهایی نکنید؟
 • روابط متعادلی ایجاد کنید که نیازهای هر دو طرف را با دوستان، خانواده، شریک زندگی، همکاران و مهمتر از همه خودتان برآورده کند؟
 • آیا آماده هستید که استرس، استرس و فرسودگی شغلی را با سلامتی و رفاه پر جنب و جوش معامله کنید؟
 • آیا می خواهید بر ترس و اضطراب غلبه کنید تا بتوانید زندگی مورد نظر خود را شروع کنید؟
 
کوچینگ رهبری
کوچینگ رهبری

آره؟شما باید لایق بهترین ها باشید…  

کوچینگ زندگی به شما کمک می کند چالش ها را در دیدگاه های جدید ببینید:

 • نقاط قوت، اشتیاق، رویاها و هدف درونی خود را کشف کنید تا بتوانید زندگی پر الهام و تحقق را آغاز کنید.
 • موانعی که مانع شما می شوند (باورهای محدود کننده، ترس ها، حواس پرتی) را شناسایی کرده و بر آنها غلبه کنید تا بتوانید در زندگی خود گیر کرده و به جلو حرکت کنید.
 • یاد بگیرید که خودتان را بشناسید و دوست بدارید تا بتوانید روزتان را با اعتماد به نفس تزلزل ناپذیر بگذرانید.
 • به جای اینکه به آنها اجازه اجرای نمایش را بدهید، بر افکار خود استاد شوید.
 • روابط شخصی و حرفه ای ایجاد و حفظ کنید که به جای تخلیه احساس سیری در شما ایجاد می کند.
 • اهداف خود را مشخص کنید، یک برنامه عملیاتی تهیه کنید و در هر مرحله از راه تا رسیدن به آنها از حمایت برخوردار شوید.
 • حقیقتاً تمام دستاوردهای خود را در این راه و عشق و ایمان خود را به رسمیت بشناسید و جشن بگیرید.
 • در نهایت احساس قدرت و کنترل زندگی خود کنید.

مزایای کوچینگ توسعه شخصی قدرتمند است و زندگی را تغییر می دهد.

مهم نیست کجا هستید، کوچینگ زندگی می تواند به شما کمک کند به جایی که می خواهید برسید.

به حد وسط بسنده نکن وقت آن است که رویاهای بزرگ داشته باشید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا به جایی که می خواهید برسید، و یک تمرین فشرده شما را در مسیر سریع رسیدن به آنجا قرار می دهد.

بسیاری از موفق ترین افراد جهان موفقیت خود را به داشتن یک مربی زندگی نسبت می دهند. با یک مربی زندگی آنها توانسته اند از پتانسیل بی حد و حصر خود بهره ببرند و به چیزهایی دست پیدا کنند که به تنهایی نتوانسته اند.

کوچینگ رهبری

بیشتر بدانید…

این برای هیچ کس تعجب آور نیست که زندگی می تواند یک چالش باشد. درست زمانی که فکر می کنید پیشرفت کرده اید، زندگی می تواند مانع جدیدی مانند از دست دادن شغل، مشکلات بدهی یا رابطه مخربی که وارد زندگی شما می شود، بر سر راه شما قرار دهد.یک مربی به شما کمک می کند با افزایش خودآگاهی، تعیین اهداف شخصی و در نظر گرفتن همه چیز، بر هر مانع زندگی که با آن روبرو هستید غلبه کنید. هر یک از این مزایا می تواند به شما کمک کند تا زندگی شادتر و رضایت بخشی داشته باشید.از آنجایی که زندگی شخصی و جاه طلبی های درونی شما موضوعات حساسی هستند، مطمئن باشید که یک مربی توسعه شخصی یک متخصص آموزش دیده است که تکنیک های حساسی را می داند که به شما کمک می کند به گونه ای رشد کنید که اعتماد به نفس، حریم خصوصی و طرز فکر شما حفظ شود.  
بیزنس کوچینگ

مربی توسعه شخصی چه می کند؟

مربیان توسعه شخصی ممکن است در زمینه خاصی مانند زندگی کاری یا روابط و ارتباطات تخصص داشته باشند، یا ممکن است نیازهای مشتریان مختلفی را برآورده کنند. مربیان توسعه شخصی صرف نظر از تمرکزشان، با مشتریان ملاقات می کنند تا درباره موانعی که با آن ها روبرو هستند و امیدهایشان برای آینده صحبت کنند. یک مربی توسعه شخصی ممکن است سؤالاتی بپرسد که مشتریان را تشویق کند تا به مسائل خود از دیدگاه های مختلف فکر کنند یا اهداف خود را برای یک رابطه مربیگری روشن کنند.

وقتی مربی توسعه شخصی و مشتری دیدگاه مشترکی برای آینده دارند، تخصص مربی توسعه شخصی آنها را قادر می‌سازد تا برنامه‌ای برای اقدام ایجاد کنند. برنامه اقدام شامل مجموعه ای از اهداف کوچکتر است که مشتری می تواند اتخاذ کند و استراتژی های بلندمدت برای افزایش احتمال موفقیت. در طول فرآیند توسعه شخصی، مربی می تواند به مشتری کمک کند تا مسائل را حل کند، با انگیزه باقی بماند و منابع مفید را پیدا کند.

مربیان توسعه شخصی معمولاً از گفتن دقیق به مشتری خودداری می کنند. در عوض، آنها فرآیند تصمیم‌گیری را هدایت می‌کنند تا در آینده، مشتری برای توسعه استراتژی‌های خود برای دستیابی به اهداف مجهزتر شود.

 

کوچینگ رشد شخصی در چه مواردی می تواند به من کمک کند؟

فرآیند کوچینگ توسعه شخصی شما را قادر می سازد تا از رویکرد فعلی خود نسبت به موقعیت ها، افراد و نسبت به خودتان آگاهی بیشتری پیدا کنید.کوچینگ به شما این امکان را می دهد که با چشمانی تازه، امکانات جدید را ببینید.از اینجا، شما مهارت‌ها و شایستگی‌های جدید پایداری ایجاد می‌کنید تا به نتایجی برسید که عمیقاً برای شما و کسانی که دوستشان دارید مهم هستند.

چرا مردم مربی توسعه شخصی استخدام می کنند؟

 دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد می خواهند مربی توسعه شخصی استخدام کنند. بیایید آنها را یکی یکی مرور کنیم. در واقع، اگر قبلاً به کسی مربیگری کرده اید، ممکن است برخی از این موارد با شما همخوانی داشته باشد:

1. زمانی که می خواهند هدف خود را کشف کنند

آیا خیلی غم انگیز نیست وقتی مردم تمام زندگی خود را بدون اینکه هدف خود را کشف کنند زندگی می کنند؟ آیا من و شما آنقدر خوش شانس نیستیم که هدف خود را در زندگی پیدا کرده ایم؟ اغلب اوقات، به عنوان یک مربی توسعه خود، با افرادی مواجه می شوید که هنوز هدف خود را در زندگی کشف نکرده اند.

اینها از آن دسته افرادی هستند که تمام زندگی خود را طبق هوس دیگران زندگی کرده اند. آنها بر اساس آنچه دیگران از آنها انتظار داشتند تصمیم می گیرند، آنها هرگز فرصتی نداشته اند که واقعاً رها شوند و خودشان باشند.

اما اکنون آنها تصمیم گرفته اند زندگی خود را در دستان خود بگیرند و شما را به عنوان مربی خود انتخاب کرده اند. من فکر می‌کنم این همان چالشی است که باید برای آن تلاش کنید. به عنوان یک مربی، هیچ چیز نمی تواند الهام بخش تر از این باشد.

2. زمانی که می خواهند توانمند شوند

بسیاری از مردم در موقعیت خود به شدت احساس درماندگی می کنند. به دلیل شرایطی که بر آنها تحمیل شده است یا اعتقادات محدود کننده خودشان، فکر می کنند بر هیچ چیزی قدرت ندارند.

 اصول مربیگری توسعه شخصیت می تواند به مشتریان کمک کند تا قدرت شخصی درونی خود را کشف کنند.  اما مراقب باشید، اینها معمولاً افرادی هستند که چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته اند و در بسیاری از روابط توهین آمیز (توسعه حرفه ای و زندگی شخصی) بوده اند، بنابراین باید در اینجا ظریف رفتار کنید.

3. زمانی که می خواهند روابط قوی ایجاد کنند

این یک واقعیت است که اکثر مردم واقعاً بهترین روابط را با نزدیکان و عزیزان خود ندارند. واقعیت غم انگیز این است که بیشتر این روابط بد هستند به دلیل داستان هایی که در ذهن خود می سازیم.

به‌عنوان یک مربی توسعه شخصی، می‌توانید با درون‌نگری به مشتریان خود در برخورد با این موارد کمک کنید. شما آینه ای هستید که آنها می توانند انعکاس خود را در آن ببینند و به حقیقت روابط خود پی ببرند .

این یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که در اختیار دارید.

4. زمانی که می خواهند آن گونه که می خواهند زندگی کنند

به دلایل مختلفی افراد تمایل به ایجاد ناامنی های زیادی و باورهای محدود کننده دارند. در نتیجه، مردم لزوماً آنطور که می خواهند زندگی نمی کنند زیرا خود را در یک پوسته محصور می کنند.

به‌عنوان مربی خودسازی ، می‌توانید به آنها استراتژی‌ها و روش‌هایی بدهید تا روی خودشان کار کنند و در نتیجه از پوسته‌شان خارج شوند.

5. زمانی که می خواهند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند

من فکر می کنم این بیشتر انباشته ای از همه چیزهایی است که تا کنون در مورد آن صحبت کردیم. با در نظر گرفتن آنها را به یک بیشتر برآورده، قدرت مکان و شادتر شما ناچار به آنها احساس بهتری نسبت به خود و انجام شگفتی به اعتماد به نفس آنها به عنوان آنها بهبود خود مربی .

این دوره برای چه کسانی است:

 • اگر در موقعیت رهبری هستید که با تیم‌ها کار می‌کنید، برنامه مربیگری گروه توسعه شخصی، مهارت‌های لازم برای رهبری در شرایط عادی جدید را به شما می‌دهد.
 • اگر شغل خود را از دست داده اید یا اعتماد به کارفرمای فعلی خود را از دست داده اید و می خواهید در شغلی که به شما الهام می بخشد، شروع جدیدی داشته باشید، آموزش گواهینامه مربی زندگی توسعه شخصی راه حل شماست.
 • اگر اخیراً بازنشسته شده اید و به دنبال معنای بیشتری هستید که در آن واقعاً بتوانید تغییر مثبتی در جهان ایجاد کنید، برنامه آموزش گواهینامه مربی توسعه شخصی زندگی به شما هدف می دهد.
 • اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار جدید یا کار خصوصی را به‌عنوان یک مربی زندگی در منطقه‌ای پرطرفدار راه‌اندازی کنید، آموزش صدور گواهینامه مربی توسعه شخصی زندگی به شما یک شروع عالی می‌دهد.
 • اگر تازه وارد مدرسه شده اید و به شما گفته شده است که رزومه/رزومه شما به تجربه حرفه ای بیشتری نیاز دارد، در آموزش گواهینامه مربی توسعه شخصی زندگی ثبت نام کنید و در تمرین مربیگری عملی شرکت کنید تا رزومه شما برجسته شود.
  

نقل قول های الهام بخش از دکتر سعید جوی زاده

 • از چهار دشمن اصلی بشریت فرار کنید و آن چیزی نیست جز ترس،شک،بی هدفی و تنبلی .
 • با نقد تاریکی نمی توانید به روشنایی برسید.
 • عجیب ترین راز جهان که افرادمعمولی را به ابر موفق تبدیل کرده است:درک مداوم ،پیوسته و به روز در جهت ایده آل شدن خودشان .
 • بهترین بازی بازی در سرزمین خودی است .در سرزمین بیگانگان بازی کردن دیوانگی محض است .
 • اگر چند کتاب بخوانی دانشجو هستی.اگر صد کتاب بخوانی استاد هستی .اگر هزار کتاب بخوانی به آن درک و آگاهی می رسی که وظیفه شما واکس زدن کفش مردم است .
 • موفقیت یعنی اینکه وقتی به پایان عمر برسی به خودت بگی آفرین بر خودم که راه را اشتباه نیامدم.
 • زندگی همانند بازی فوتبال است.اکر در نیمه اول گل خوردی نگران نباشی می تونی در رختکن بین دو نیمه تصمیمات حیاتی بگیری و پیروز از میدان خارج شوی.به شرط اینکه مربی خوبی داشته باشی.
 • کوچ یا مربی کسی است که با تو زندگی کند تا بتواند استعدادی که خدا به شما داده را کشف کند.
 • برای پیروز شدن در هر بازی سخت نیست .تنها داشتن اراده کافی است.اراده یعنی تصمیمی بگیری و هرگز تسلیم نشوی.