کوچینگ دیجیتال(Digital Coaching)

کوچینگ رهبری
برای شکوفایی، گسترش و هدایت زندگی برای گام های بعدی آماده شوید
کوچینگ دیجیتال

کوچینگ دیجیتال (Digitlal Coaching)

کوچینگ دیجیتال یک کوچینگ مبتنی بر فناوری است که از افراد – هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه ای – پشتیبانی می کند تا به بهترین نسخه از خود تبدیل شوند. حتی با وجود اینکه از فناوری فعال است، شما هنوز توسط یک انسان زنده هدایت می شوید!یک پلت فرم مربیگری دیجیتال خوب از هوش مصنوعی و یادگیری دیجیتال برای ارائه یک تجربه تحول آفرین استفاده می کند که به شرکت کنندگان کمک می کند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند . این فناوری امکان هدف‌یابی دقیق‌تر مداخلات را فراهم می‌کند تا آن را مؤثرتر کند و افراد بیشتری را نسبت به آنچه که می‌توانید در دنیای آنالوگ انجام دهید به دست آورید. زندگی غیرقابل پیش بینی است و محیط کار همیشه در حال تغییر است. یک مربی دیجیتال می‌تواند به شما کمک کند تا در چالش‌هایی که برایتان ایجاد می‌شود، حرکت کنید.کوچینگ دیجیتال و مجازی فضای امنی را برای بحث در مورد اهداف و چالش های شما فراهم می کند. برخی از افراد متوجه می شوند که فاصله اندک به آنها کمک می کند حتی صادق تر باشند. برای اکثر افراد، وفاداری تجربه مجازی به گونه ای است که با مربی خود ارتباط برقرار می کنند و حضور فیزیکی خود را از دست نمی دهند.یک کوچ نه تنها در یک محیط کوچینگ دیجیتال به شما کمک می‌کند بخش‌های مختلف خود را کشف کنید، بلکه می‌تواند به شما در طراحی یک برنامه توسعه شخصی کمک کند.

مشاورین مرکز کوچینگ ایران

پاسخگوی شما هستند

شماره تماس : 09382252774

آشنایی با دوره های کوچینگ موسسه چشم انداز (تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده) 

دوره‌های جامع کوچینگ (Coaching) موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های بیزنس کوچینگ،کوچینگ رهبری ،کوچینگ تحصیلی،کوچینگ توسعه فردی،کوچینگ فروش و بازاریابی،بیزنس کوچینگ مکانی،کوچینگ موفقیت،کوچینگ نوآوری ،کوچینگ دیجیتال ، کوچینگ سازمانی ،کوچینگ سلامتی،کوچینگ مهارت و… می‌شود.دپارتمان‌ کوچینگ موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و بر اساس سرفصل های بین المللی تنظیم و ایرانیزه شده است. تمامی دوره‌ها زیر دکتر سعید جوی زاده  آموزش داده خواهد شد. هر کدام از دوره های کوچینگ شامل کتاب،فیلم های آموزشی،فایل های صوتی وکتاب کار می باشد.  چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

ثبت نام برنامه یکساله کوچینگ دیجیتال

 • قیمت: ۳۰ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۲ برنامه آموزشی یک روزه حضوری + ۲ جلسه کوچینگ خصوصی
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: drjavizadeh
مرکز کوچینگ ایران

هر هفته دو ساعت ویدئوی آموزشی

جهت پیگیری روند رشد شما، هر هفته دو ساعت ویدئوی آموزشی برای شما ارسال می‌شود و میزان مطالعه شما ارزیابی می‌شود.
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران

کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال

هر دو الی سه هفته یکبار، یک کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال برگزار می‌گردد تا دانشجویان بتوانند سوالات خود را مستقیماً از اساتید بپرسند.
مرکز کوچینگ ایران

پشتیبانی تلگرام و واتس‌اپ

علاوه بر کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال، با حضور در گروه تلگرامی یا واتس‌اپی می‌توانید سوالات روزانه خود را نیز بپرسید.
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران
مرکز کوچینگ ایران

مشاوره و معرفی به بازار کار

افرادی که دوره را تکمیل کنند، علاوه بر مشاوره ورود به بازار کار، ضمانت ورود به بازار کار را خواهند داشت.

ما از چه کسانی حمایت می کنیم... 

کوچینگ رهبری
کوچینگ رهبری
کوچینگ رهبری
کوچینگ رهبری

کوچینگ سنتی در مقابل کوچینگ دیجیتال

در کوچینگ سنتی، کوچ ها به صورت چهره به چهره با مشتریان ملاقات می کنند. این بدان معناست که مشتریان به مربیان در منطقه جغرافیایی خود محدود می شوند. اما برخلاف کوچینگ چهره به چهره، کوچ دیجیتال تمام مزایای کوچینگ سنتی را برای شما به ارمغان می آورد، اما با دسترسی گسترده تر به کوچ های متعدد. به جای محدود شدن به مربیان در مناطق جغرافیایی خاص، اکنون به مربیان برتر در سراسر جهان دسترسی دارید. این کار پیدا کردن یک مربی خبره را آسان می کند که بتواند به شما در رفع نیازهای فردی شما کمک کند.کوچینگ دیجیتال مبتنی بر داده ها و بر اساس تحقیقات علمی است. به عنوان مثال، یک پلت فرم مربیگری آنلاین می تواند یک استراتژی کوچینگ هدفمند برای کل تیم ایجاد کند. برای انجام این کار، مشخص می کند که چه کسی برای مربیگری و در چه زمینه هایی آماده است . سال نوری کارآمدتر از مربیگری سنتی است که صرفاً بر ارزیابی انسانی تکیه دارد.
 
کوچینگ رهبری
کوچینگ رهبری

کوچینگ دیجیتال برای چه کسانی است؟

همه افراد در سازمان شما می توانند از کوچینگ دیجیتال بهره مند شوند. بیایید نگاهی به چگونگی آن بیندازیم.

کارکنان جوان 

پلتفرم‌های کوچینگ دیجیتال از هوش مصنوعی برای کمک به مدیران برای شناسایی افراد بالقوه استفاده می‌کنند. این به آنها اجازه می دهد تا برنامه های مربیگری استراتژیک را که به اهداف کارمند و سازمان کمک می کند، برنامه ریزی کنند.

مدیریت میانی

بسیاری از سازمان ها به ارزش ایجاد فرهنگ مربیگری شرکت پی برده اند. با آموزش مهارت های مربیگری مدیران میانی، آنها می توانند به آنها کمک کنند تا عملکرد تیم خود را به حداکثر برسانند. مدیران می توانند مهارت های حل مسئله را به هم تیمی های خود آموزش دهند. آنها با راهنمایی و پرسیدن سوال به جای دستور دادن، پیشرفت کارمندان را تشویق می کنند.

 

کوچینگ دیجیتال برای چه کسانی است؟

مدیران و رهبران

سازمان ها مدت هاست اهمیت مربیگری رهبری و مربیگری اجرایی را درک کرده اند. بر اساس گزارش موسسه کوچینگ، 70 درصد افرادی که کوچینگ اجرایی دریافت می‌کنند ، عملکرد ، روابط و مهارت‌های ارتباطی را بهبود می‌بخشند. آنها همچنین دریافتند که 86 درصد از شرکت ها گزارش می دهند که مربیگری توسعه رهبری بازده سرمایه گذاری خوبی دارد. کوچینگ اجرایی اهمال کاری را کاهش می دهد و به رهبران کمک می کند تا سریعتر به اهداف خود برسند .

اشخاص حقیقی

اما این فقط کسب و کارها نیستند که با قدرت کوچینگ دیجیتال بیدار می شوند.  بسیاری از افراد اکنون در حال ثبت نام برای مربیگری شخصی هستند تا به آنها کمک کنند در تمام زمینه های زندگی خود – از سلامتی و روابط گرفته تا کار و شغل برتر باشند. استخدام مربی می تواند به شما در غلبه بر چالش ها و رسیدن به اهدافتان کمک کند.  همچنین می تواند به شما کمک کند مهارت های جدیدی مانند حل مسئله را توسعه دهید و در طول تغییر انعطاف پذیرتر شوید.

مربیان

مربیان نیز به مربی نیاز دارند. با رونق بازار کوچینگ دیجیتال، مربیان حرفه‌ای باید توصیه‌های خود را دنبال کنند تا از رقبا جلوتر بمانند و در بالاترین سطح بازی خود قرار بگیرند.
کوچینگ رهبری
کوچینگ رهبری

مزایای کوچینگ دیجیتال

کوچینگ دیجیتال هم برای کارکنان و هم برای سازمان شما مزایایی دارد. بیایید به چهار مورد از موارد اصلی برای هر کدام نگاهی بیندازیم.

منافع برای فرد

 1. کوچینگ دیجیتال ذهنیت رشد را تقویت می کند داشتن ذهنیت رشد می تواند منجر به تغییرات مثبتی شود که به کارکنان کمک می کند تا روی اهداف خود تمرکز کنند و به آنها دست یابند.یک مربی دیجیتال می تواند به آنها کمک کند اولویت ها و ارزش های خود را روشن کنند. آنها استراتژی ها و تکنیک هایی را ارائه می دهند که کارمندان را در حل مسئله موثرتر می کند.طبق تحقیقات کارول دوک، روانشناس دانشگاه استنفورد، افرادی که ذهنیت رشد خود را حفظ می کنند، به احتمال زیاد با چالش های پیچیده مقابله می کنند.

مزایای کوچینگ دیجیتال

 1. کوچینگ دیجیتال رشد شخصی را تشویق می کند.از طریق کوچینگ دیجیتال، کارمندان یاد می گیرند که بر روی عوامل تحت کنترل خود تمرکز کنند، مانند:طرز فکر،روابط،مدیریت زمان.کوچینگ دیجیتال شخصی سازی شده است و کارمندان فعالانه در این فرآیند شرکت می کنند. این باعث می شود آن را موثرتر از برنامه های آموزشی سنتی.
 1. کوچینگ دیجیتال سلامت جسمی و روانی کارکنان را بهبود می بخشد.کوچینگ دیجیتال به کارمندان امکان دسترسی به طیف متنوعی از مربیان متخصص را می دهد . آنها نه تنها در عملکرد در محل کار بلکه در زمینه هایی مانند:تغذیه،خواب کاهش وزن.پلتفرم های کوچینگ دیجیتال یک کتابخانه محتوا در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. این مملو از استراتژی های عملی برای بهبود سلامت جسمی و روانی آنهاست.
 1. کوچینگ دیجیتال سازگاری را در یک محیط در حال تغییر افزایش می دهد.کوچینگ دیجیتال می تواند حس مالکیت کارمندان را بر زندگی حرفه ای و شخصی آنها افزایش دهد. 

این باعث می شود که آنها انعطاف پذیرتر و تمایل به پذیرش تغییرات داشته باشند . همچنین به آن‌ها انگیزه می‌دهد تا بهترین نسخه‌های خود برای خیر خود و تیمشان باشند.

کوچینگ رهبری
کوچینگ رهبری

مزایای کوچینگ دیجیتال

منافع برای سازمان

 1. کوچینگ دیجیتال عملکرد فردی و تیمی را بهبود می بخشد.داده‌های BetterUp نشان می‌دهد که سازمان‌ها پس از اجرای کوچینگ دیجیتال، از بهبود عملکرد تیمی ۳۱ درصدی بهره می‌برند . جلسات کوچینگ دیجیتال گروهی انسجام تیم را تقویت می کند و تغییرات رفتاری را شروع می کند. ارزیابی‌های منظم به کارکنان کمک می‌کند تا حوزه‌های اصلی قدرت خود را برای توسعه درک کنند. این به آنها کمک می کند در زمان کمتری به دستاوردهای بیشتری برسند.
 1. کوچینگ دیجیتال فرسودگی شغلی را کاهش می دهد.عنصر انسانی در هسته مربیگری دیجیتال قرار دارد و باعث می شود کارکنان احساس کنند کاملاً مورد حمایت قرار می گیرند. طبق گفته BetterUp، مشتریان آنها دریافتند که کارمندانی که کوچینگ دیجیتال شخصی دریافت کرده‌اند ، 52 درصد کاهش فرسودگی را تجربه کرده‌اند . 

مزایای کوچینگ دیجیتال

منافع برای سازمان

 1. کوچینگ دیجیتال به حفظ استعدادهای برتر کمک می کند.مشتری BetterUp Castlight می گوید که کوچینگ دیجیتال عامل مهمی در حفظ استعدادهای برتر آنها بوده است. کوچینگ دیجیتال به مدیران در مورد مهارت ها، نگرش ها و ضعف های کارکنانشان بازخورد می دهد. این به شما کمک می کند تا از هر عضو تیم بیشترین بهره را ببرید.
 1. کوچینگ دیجیتال به شما کمک می کند پیشرفت را رصد کنید.پلتفرم‌های کوچینگ دیجیتال مبتنی بر داده‌ها هستند و پیشرفت برنامه کوچینگ را نظارت می‌کنند. آن‌ها از داشبورد، گزارش‌ها و آمار بی‌درنگ برای اندازه‌گیری تأثیر هم برای کسب‌وکار و هم برای فرد استفاده می‌کنند.
کوچینگ رهبری

چرا کوچینگ دیجیتال امروزه بسیار مهم است؟

تحقیقات نشان می دهد که کوچینگ دیجیتال و چهره به چهره به همان اندازه مربیگری حضوری مؤثر است زیرا مهم ترین عامل در موفقیت برنامه کوچینگ رابطه بین کوچ و مشتری است. با یک مربی با کیفیت بالا، دارای اعتبار، گواهی، و اختصاصی – و یک پلت فرم فناوری با کیفیت بالا – هیچ از دست دادن کارایی در تجربه “دیجیتال” وجود ندارد.مربی مناسب به شما کمک می کند تا به اهداف خود دست یابید ، چه به صورت حضوری و چه آنلاین.محبوبیت کوچینگ دیجیتال در حال افزایش است. طبق تحقیقات بازار متحد، همه‌گیری COVID-19 باعث افزایش تقاضا برای کوچینگ دیجیتال شد . به همین دلیل است که امروزه کوچینگ دیجیتالی بهترین روش کوچینگ در بین جوانان و کارآفرینان است.بسیاری از کسب‌وکارها به جای برنامه‌های آموزشی سنتی به کوچینگ دیجیتال روی می‌آورند. آنها درک می کنند که مزایای بیشتری برای فرد و سازمان دارد .

کوچینگ دیجیتال چگونه کار می کند؟

وقتی پلتفرم مناسب را انتخاب می کنید، پتانسیل کوچینگ دیجیتال هم برای کارفرمایان و هم برای کارمندان نامحدود است. برنامه های مربیگری آنلاین می توانند شما را با شبکه جهانی مربیان، در مناطق زمانی و به ده ها زبان مرتبط کنند.این به کارمندان اجازه می دهد تا از بین طیف گسترده ای از مربیان و تخصص ها برای یافتن مناسب مناسب انتخاب کنند. به یاد داشته باشید، یافتن مربی مناسب و ایجاد رابطه مناسب، کلید تجربه یک مربی موفق است. برخی از پلتفرم‌های کوچینگ حتی دارای هوش مصنوعی اختصاصی هستند که می‌تواند به شرکت‌ها در شناسایی افراد مناسب برای کوچینگ و نیازهای توسعه‌ای خاص آنها کمک کند. سپس یک الگوریتم نوع خاص مربی، نوع مربیگری مورد نیاز و محتوای انتخاب شده را توصیه می کند. با انجام درست، مربیگری شخصی بهترین ها را در هر فردی به ارمغان می آورد. در حالی که هدف گذاری به آنها کمک می کند تا اهداف خود را روشن کنند.مربیان ارزیابی های منظمی را از زمینه های رشد انجام می دهند تا نتایج کارکنان را تسریع کنند . هر کارمند همچنین یک کتابخانه محتوای سرپرست دریافت می کند . این شامل استراتژی های عملی برای رشد است که توسط محققان برجسته علوم رفتاری توسعه یافته است.کوچینگ دیجیتال عملی و تعاملی است . مشتریان تکالیف خانه، خواندن متون، یادآورهای دیجیتالی، و بررسی پاسخگویی را دریافت می کنند. از طریق کوچینگ دیجیتال، کارمندان مهارت های جدیدی را یاد می گیرند و ابزارها و منابع را کشف می کنند . اینها به آنها کمک می کند تا در حین حرکت رو به جلو با چالش های جدید روبرو شوند .مربیان دیجیتال متخصص به کارمندان کمک می کنند تا اهداف فردی خود را تعیین کنند آنها برنامه مربیگری را با سبک یادگیری ترجیحی فرد تطبیق می دهند .مربیان پیشرفت را اندازه گیری می کنند و به کارمندان قدرت می دهند تا برای رسیدن به اهداف خود به حرکت رو به جلو ادامه دهند. سپس مربی می تواند از این داده ها برای تطبیق برنامه با کارمند و سازمان استفاده کند.    

و اما مربیان ما چه کسانی هستند…

مربیان ما جزو 3 درصد مربیان برتر ایران هستند. آنها تحت یک فرآیند انتخاب، آموزش و کنترل کیفیت دقیق بر خلاف هر صنعت دیگری قرار می گیرند. مربیان رهبری ما هوش تجاری قوی، مهارت‌های بین فردی عالی، احترام زیادی به رازداری و اخلاق دارند، و کنجکاوی و ذهنیت رشد را در هر مکالمه مربیگری به ارمغان می‌آورند. آنها دارای مدارک پیشرفته در تجارت یا علوم رفتاری هستند و تخصص گسترده ای در صنعت و تجربه کاری در دنیای واقعی به ارمغان می آورند. بسیاری از آنها به چندین زبان مسلط هستند.

مربیان ما زمانی را صرف آشنایی با فرهنگ منحصر به فرد و اهداف تجاری سازمان شما می کنند تا بتوانند جلسات مربیگری را به صورت متنی تنظیم کنند. از تناسب عالی شما اطمینان حاصل می شود، زیرا ما تخصص، مهارت و شخصیت را در هنگام تطبیق مربی و مربی در نظر می گیریم. علاوه بر این، ما به طور مداوم بر اثربخشی مجموعه مربیان خود و ارزش مربیگری رهبری برای مشتریان خود نظارت می کنیم. به‌جای اینکه صرفاً مربی‌های دلالی برای شما داشته باشیم، مربیان خود را مدیریت می‌کنیم تا تجربه‌ای با کیفیت را تضمین کنیم، و گزارش‌هایی را در زمان واقعی ارائه می‌دهیم که به اندازه کافی انعطاف‌پذیر است تا نیازهای خاص شما را برآورده کند، در عین حال به اندازه کافی گسترده است که بتواند پروژه‌های بزرگ کوچینگ و توسعه جهانی را مدیریت کند.

چالش های کوچینگ دیجیتال

 1. تغییرات هیجان انگیز اما ناگهانی:یک برنامه کوچینگ دیجیتال اغلب کارکنان را ملزم می کند تا تغییراتی ایجاد کنند که آنها را از منطقه راحتی خود خارج کند. این تغییرات هیجان‌انگیز هستند اما می‌توانند چالش‌هایی نیز ایجاد کنند. مربیان با شرکت ها و کارمندان همکاری می کنند تا به آنها کمک کنند تا بر این دوران گذار غلبه کنند.
 1. عدم تعهد:اگر مدیریت برنامه کوچینگ دیجیتال را جدی نگیرد، کارمندانش هم این کار را نمی کنند. با این حال، این می تواند برای مربیگری حضوری نیز صادق باشد.بنابراین مدیران و مدیران باید با تعهد و حمایت به این فرآیند برخورد کنند. پلتفرم‌های کوچینگ دیجیتال، مدیران را درگیر کوچینگ می‌کنند و در نتیجه، آنها نسبت به پیشرفت کارمندان خود متعهدتر هستند.
 1. اندازه گیری نتایج:برخی از مدیران ممکن است از سرمایه گذاری در مربیگری برای کارکنان خود تردید کنند زیرا مطمئن نیستند که چگونه بازده سرمایه گذاری را اندازه گیری کنند .تکیه بر یک شرکت مربی دیجیتال حرفه ای ممکن است راه حل باشد. آنها می توانند بینش هایی در مورد: 
 • نحوه استفاده کارمندان از زمان خود در پلت فرم
 • محتوایی که با آن درگیر هستند
 • مناطق تمرین برتر
 • چگونه تجربه کوچینگ دیجیتال را ارزیابی می کنند آنها همچنین گزارش های منظم حاوی شواهدی در مورد تأثیر مربیگری بر کارمندان خود ارائه می دهند. 
 1. مسائل فنی:زندگی در عصر دیجیتال به معنای تکیه بر فناوری است که گاهی اوقات ممکن است به دلایل غیرقابل پیش بینی شکست بخورد.ما می توانیم تا حدی با استفاده از اتصالات، نرم افزار و دستگاه های قابل اعتماد از این امر جلوگیری کنیم.مدیران باید اطمینان حاصل کنند که کارکنان تمام تجهیزات مورد نیاز خود را برای به حداقل رساندن خطر مسائل فنی دارند.

مواردی که باید قبل از شروع یک برنامه کوچینگ دیجیتال در نظر بگیرید

اگر شما و اعضای تیمتان آماده شروع یک تجربه کوچینگ دیجیتال هستید، از سوالات زیر برای انتخاب بهترین مربی برای این شغل استفاده کنید.

سوالاتی که باید از خود بپرسید

 1. اهداف من چیست؟شما اهدافی را به عنوان بخشی از فرآیند کوچینگ تعیین خواهید کرد. با این حال، قبل از شروع یک برنامه کوچینگ دیجیتال باید به آنچه می خواهید برسید نیز فکر کنید.از خود بپرسید که در یک، پنج یا 10 سال آینده خود را کجا می بینید – و از رویاهای بزرگ نترسید!در نظر گرفتن این اهداف به شما کمک می کند تا برنامه کوچینگ دیجیتال مناسب خود را انتخاب کنید.
 1. نقاط قوت و ضعف من چیست؟کوچینگ دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا روی نقاط قوت خود کار کنید تا پتانسیل خود را به حداکثر برسانید. به دنبال راه هایی باشید که نقاط قوت شما با اهدافتان مطابقت داشته باشد و هدف خود را بر روی مواردی متمرکز کنید که به احتمال زیاد به شما در دستیابی به آنها کمک می کند.همچنین ضروری است که از نقاط ضعف و نقاط کور خود آگاه باشید تا هر شکافی در رشد خود برطرف کنید.
 1. چه مربی ای می خواهم؟برخی از افراد مربی ای را دوست دارند که با آنها سختگیر باشد، در حالی که برخی دیگر رویکرد ملایم تری را ترجیح می دهند. قبل از شروع مصاحبه در مورد نوع رابطه ای که می خواهید با مربی دیجیتال خود داشته باشید فکر کنید.

سوالاتی که باید از مربی احتمالی خود بپرسید

سوالات زیر را از مربی بالقوه خود بپرسید تا مشخص کنید که آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر.

 1. کجا تمرین کردی؟کوچینگ هنوز یک بخش غیرقانونی است، به این معنی که تقریباً هر کسی می‌تواند خود را مربی خطاب کند.به دنبال مربی واجد شرایطی باشید که در زمینه ای که به کمک نیاز دارید متخصص باشد. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک مربی سلامت هستید، فردی را استخدام کنید که برنامه آموزشی مربی بهداشت حرفه ای را گذرانده است.
 1. در یک مشتری به دنبال چه چیزی هستید؟این سوال به شما ایده بهتری درباره نحوه کار مربی، با چه کسانی کار می‌کند و اینکه آیا تجربه کمک به افراد مشابه شما را دارند، به شما می‌دهد.
 1. چرا شما مربی مناسب من هستید؟هر مربی منحصر به فرد است، بدون توجه به اینکه کجا آموزش دیده است یا چه اعتباری دارد. هر کدام تجربه و دیدگاه شخصی خود را به ترکیب می آورند. به دنبال کسی باشید که با جهان بینی و ارزش های شما همسو باشد.
 1. آیا تو جای من بودی؟مربی ای که تجربیات مشابهی داشته است می تواند با شرایط شما همدلی کند و شما را به سمت راه حل ها راهنمایی کند.
 1. آیا می توانید برخی از تجربیات مرتبط خود را با من در میان بگذارید؟درخواست نمونه هایی از داستان های موفقیت با مشتریان قبلی می تواند به شما ایده بهتری در مورد رویکرد مربی و اینکه آیا آنها می توانند به شما کمک کنند، می دهد.
 1. آیا شما مربی خود را دارید؟پاسخ به این سوال به شما نشان می دهد که آیا آنها در این سخنرانی شرکت می کنند یا خیر.

نقل قول های الهام بخش از دکتر سعید جوی زاده

 • از چهار دشمن اصلی بشریت فرار کنید و آن چیزی نیست جز ترس،شک،بی هدفی و تنبلی .
 • با نقد تاریکی نمی توانید به روشنایی برسید.
 • عجیب ترین راز جهان که افرادمعمولی را به ابر موفق تبدیل کرده است:درک مداوم ،پیوسته و به روز در جهت ایده آل شدن خودشان .
 • بهترین بازی بازی در سرزمین خودی است .در سرزمین بیگانگان بازی کردن دیوانگی محض است .
 • اگر چند کتاب بخوانی دانشجو هستی.اگر صد کتاب بخوانی استاد هستی .اگر هزار کتاب بخوانی به آن درک و آگاهی می رسی که وظیفه شما واکس زدن کفش مردم است .
 • موفقیت یعنی اینکه وقتی به پایان عمر برسی به خودت بگی آفرین بر خودم که راه را اشتباه نیامدم.
 • زندگی همانند بازی فوتبال است.اکر در نیمه اول گل خوردی نگران نباشی می تونی در رختکن بین دو نیمه تصمیمات حیاتی بگیری و پیروز از میدان خارج شوی.به شرط اینکه مربی خوبی داشته باشی.
 • کوچ یا مربی کسی است که با تو زندگی کند تا بتواند استعدادی که خدا به شما داده را کشف کند.
 • برای پیروز شدن در هر بازی سخت نیست .تنها داشتن اراده کافی است.اراده یعنی تصمیمی بگیری و هرگز تسلیم نشوی.