کوچینگ مدیران

دوره آموزشی مهارت های کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی

دوره آموزشی مهارت های کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی، به شما کمک می کند تا با استفاده از تکنیک‌های کوچینگ، برند شخصی خود را بهبود دهید و در بازار کار به عنوان یک برند شناخته شوید. در این دوره شما مهارت‌هایی را در زمینه برندینگ شخصی یاد می گیرید که به شما در شناسایی و تعریف ارزش شخصیتی شما و تبدیل آن به یک برند قابل شناسایی و پرطرفدار می‌تواند کمک کند.

در دوره آموزشی مهارت های کوچینگ پرسونال برندینگ، شما چگونگی ساخت و توسعه یک برند شخصی قوی را درک خواهید کرد و از طریق فرآیند کوچینگ به دست آوردن مهارت‌های مورد نیاز را تمرین خواهید کرد. موضوعات و مهارت هایی که در این دوره آموزشی آموزش داده می شود عبارتند از:

– شناخت محصول شخصی و انتخاب نام مناسب برای برند شخصی خود
– تعیین مخاطبان هدف و انتخاب گروه هدف برند شخصی
– چگونگی ارتقای اعتبار برند شخصی خود
– مهارت‌های عمومی مانند مدیریت زمان، مهار در برقراری ارتباطات، مهارت حل مسئله، مهارت‌های ارتباطی، و مهارت‌های زندگی
– استفاده از نرم افزارهای اینترنتی جهت ارتقای برند شخصی و تبلیغات

در نهایت، بعد از پایان دوره آموزشی مهارت‌های کوچینگ پرسونال برندینگ، شما می توانید برند شخصی خود را با استفاده از ایده‌های و تکنیک‌هایی که در این دوره آموزشی به دست آوردید تقویت کنید.

چشم انداز و اهداف کلی برنامه کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی

چشم انداز برنامه کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی، به ایجاد یک برند شخصی قوی برای خود اشاره دارد که بتوانید به عنوان یک فرد مشهور، با تمام برتری‌های‌ خود به یک حریف ارجحیت بدهید. از سوی دیگر، اهداف کلی برنامه کوچینگ پرسونال برندینگ عبارتند از:

1- شناسایی و تعریف ارزش شخصیتی شما: در این قسمت، برند شخصی خود را با شناسایی مسائل و نیازهای اصلی خود در زندگی شخصی و کاری تعریف می کنید.

2- ساخت یک برند شخصی قابل شناسایی و معتبر: برند شخصی خود را به یک چهارچوب گسترده تبدیل کرده، آن را تبلیغات کرده و برای دریافت اعتبار از طریق شبکه های اجتماعی و رسانه‌های دیجیتالی به بهبود رساند.

3- تولید محتوا: محتواهای مختلفی را از جمله مقالات، ویدیوها، عکس‌ها و ادامه تحصیلی گام بردارید که در حالی که اعتبار شما را افزایش می‌دهند، به آن نظر کارفرماهای جدید جلب کنند.

4 – رسیدن به سطحی بالاتر از موفقیت: با تمرین مهارت‌های مختلف کوچینگ، برند شخصی خود را به سطحی بلند از موفقیت و بهبود کیفیت زندگی رسانده و به جامعه ارزش مطلوبی ارائه دهید.

در کل، اهداف کلی برنامه کوچینگ پرسونال برندینگ شخصی شامل بهبود استعدادهای شخصیتی، دریافت اعتبار و به دست آوردن ارزش بیشتر در بازار کار هستند. هدف اساسی آن است که شما بتوانید به یک برند شناخته شده و قابل توجه در جامعه تبدیل شوید.

 

جزئیات  دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی :

دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی، یک دوره آموزشی است که شما را در زمینه ارتقای برند شخصی خود تحت آموزش قرار می دهد. این دوره به شما کمک می کند که با استفاده از تکنیک‌های کوچینگ، برند شخصی خود را بهبود دهید و در بازار کار به عنوان یک برند شناخته شوید.

این دوره معمولا شامل موارد زیر است:

1- معرفی برند شخصی: در این بخش، به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که چگونه برند شخصی خود را تعریف کنند و معرفی کنند. به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که چگونه در زمینه شخصیت، هدف، نام، شعار و نماد برند خود تعریف کنند.

2- شناخت گروه هدف: در این بخش، به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که چگونه درک و شناخت هدف‌ها و گروه های هدف را مهمترین عنصر برای بسیاری از اهداف برند خود محسوب کنند. تکنیک کوچینگ مطرح شده در این قسمت به شرکت کنندگان کمک می کند تا خواسته‌های واقعی گروه های هدف خود را درک کنند و در نتیجه با استفاده از تغییرات، پیام و منشا افزایش فروش را بهبود بخشند.

3- ارتقای اعتبار برند شخصی: در این بخش، به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که چگونه روابط قویتری برای بالا بردن اعتبار خود با دیگران برقرار کنند. در مهارت های سایری که باید در زمینه شخصیت، مهارت‌های زندگی و حرفه‌ای، تجربه و وجود در بازار کار ایجاد شود و مهمترین عامل برای ارتقای اعتبار برند شخصی خود محسوب شود.

4- تولید محتوای برتر: در این بخش، به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که چگونه محتوایی را برای ایجاد یک برند شخصی قابل توجه و فروش ارائه کنند. طراحی محتوای آنلاین با استفاده از تکنیک های پژوهش، نوشتار و عکس نویسی، هر یک از عناصر ویدیو و رسانه‌های دیجیتالی را تعیین خواهد کرد.

5- تکنیک های کوچینگ: در این بخش، به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که چگونه در ایجاد و ارتقای برند شخصی خود از تکنیک های کوچینگ استفاده کنند. تکنیک های کوچینگ می‌توانند به شرکت کنندگان در شناسایی مسائل، انتخاب تصمیمات مادی و ایده شان برای بهبود رخداد های آیند به شما کمک کند.

تعداد ساعات تماس دانش‌آموز:

این برنامه برای یک سال طراحی شده است، تکالیف و سایر فعالیت‌های آموزشی غیر مربی وجود دارد که باید ظرف 30 روز پس از تحویل برنامه تکمیل شود.

اهداف آموزشی دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی :

اهداف آموزشی دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی عبارتند از:

1- تعریف و شناخت برند شخصی: آموزش دادن به شرکت کنندگان در مورد تعریف و شناخت برند شخصی و اهمیت آن در بازار کار.

2- شناسایی نقاط قوت و ضعف: آموزش دادن به شرکت کنندگان در مورد رویکردهای کوچینگ برای شناسایی نقاط قوت و ضعف برند شخصی خود و کمک به ارتقای آن.

3- تحلیل رقبا و بازار: آموزش دادن به شرکت کنندگان برای تحلیل رقبا و بازار و تعیین راهکارهای مناسب برای جداسازی برند خود از رقبای مشابه.

4- ایجاد و توسعه برند شخصی: آموزش دادن به شرکت کنندگان در مورد ایجاد و توسعه برند شخصی با استفاده از راهکارهای مختلف مانند شبکه‌سازی و افزایش حضور آنلاین.

5- شناخت مشتری: آموزش دادن به شرکت کنندگان در مورد شناسایی مشتری و نیازهای آنان و همچنین چگونگی رفع نیازهای آنان با استفاده از برند شخصی.

6- ارتقای مهارت‌های ارتباطی: آموزش دادن به شرکت کنندگان در مورد ارتقای مهارت‌های ارتباطی با استفاده از تکنیک‌های کوچینگ برای بهبود ارتباطات شخصی و حرفه‌ای.

7- تولید محتوای برتر: آموزش دادن به شرکت کنندگان در مورد تولید محتوا با کیفیت و جذاب برای افزایش نام آشنایی و اعتبار برند شخصی.

8- تکنیک‌های کوچینگ: آموزش دادن به شرکت کنندگان در مورد تکنیک‌های کوچینگ برای بهبود برند شخصی، مدیریت خطر و ارائه خدمات به مشتریان با کیفیت.

فلسفه کوچینگ :

فلسفه کوچینگ ما از روانشناسی کوچینگ تحول آفرین نشأت می گیرد. بهترین شیوه های کوچینگ در محل کار. این برنامه ماهیتی جذاب و کاربردی برای زبان آموز دارد. تمام مطالب دوره بر اساس اصول یادگیری بزرگسالان و روانشناسی طراحی شده است.

تاریخ ها و مکان ها دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی :

این یک برنامه درخواستی برای شرکت ها و سازمان هایی است که مایل به معرفی مهارت های مربیگری در سازمان خود هستند. برای دعوت از ما برای آوردن این دوره به سازمان شما تماس بگیرید.

زبان برنامه دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی :

فارسی

نحوه تحویل:

این دوره به صورت آموزش طولانی مدت و در یک سال انجام می شود

شرکت کنندگان مورد نظر در دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی :

شرکت کنندگان مورد نظر در دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی، افرادی هستند که قصد دارند یک برند شخصی قوی برای خود ایجاد کنند و بهبود رابطه با مشتریان خود و افزایش شناخت و اعتبار در بازار کار را تجربه کنند. این دوره برای افرادی که در زمینه کسب و کار، بازاریابی، حرفه‌ای شدن در حوزه خدمات و… فعالیت دارند مناسب است. همچنین افرادی که تمایل دارند هویت شخصی خود را شناسایی کرده و یک برند شخصی موثر برای خود ایجاد کنند هم می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

پیش نیاز دوره کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی :

هیچ پیش نیازی برای این دوره وجود ندارد، اما ما با سازمان هایی که مایل به اجرای این برنامه هستند صحبت می کنیم تا مطابقت با اهداف سازمانی، تیمی و فردی آنها را تایید کنیم.

سیاست های پرداخت شهریه، برداشت و بازپرداخت:

قیمت این برنامه بستگی به تعداد شرکت کنندگان و مکانی دارد که سازمانی که مایل است مربیان ما برای ارائه این دوره سفر کنند. هزینه ها / پرداخت ها غیر قابل استرداد است.

………………………………………………………………………………………….

کوچینگ پرسونال برندینگ یا برند شخصی

مربی برندینگ چیست و چگونه می‌دانید که این نقش برای شما مناسب است؟ اگر علاقه مند به کمک به رشد شرکت ها هستید و می دانید که برای توسعه یک شرکت موفق چه چیزی لازم است، ممکن است آینده ای به عنوان مربی برند داشته باشید. سوال این است که این حرفه شامل چه چیزهایی می شود؟

همانطور که بسیاری از رهبران کسب و کار می دانند، برندسازی موفق می تواند یک فرآیند چالش برانگیز باشد. برای توسعه شرکتی که مخاطبان شما می توانند با آن ارتباط عاطفی برقرار کنند، کار زیادی لازم است، و برندهای شگفت انگیز به ندرت یک شبه ایجاد می شوند.

برای طراحی یک برند عالی، به چیزی بیش از یک هویت بصری جامع نیاز دارید . بهترین برندها شخصیتی متمایز، وابستگی به مخاطبان خود و لحن صدای استثنایی دارند.

آنها می دانند چگونه خود را از رقبا متمایز کنند، به زبان مشتری هدف خود صحبت کنند و دارایی هایی را که برای موفقیت نیاز دارند پرورش دهند.

متأسفانه، فقط به این دلیل که می توانید یک کسب و کار یا محصول موفق بسازید، به این معنا نیست که تمام مهارت های لازم برای ایجاد یک برند شگفت انگیز را خواهید داشت. اینجاست که مربیان برندینگ وارد می شوند.

در اینجا چیزی است که باید در مورد نکات ظریف مربیگری برند بدانید.

مربی برندینگ چیست؟

مربی برند حرفه ای است که قادر است شرکت ها را از طریق پیچیدگی های ایجاد هویت و دستورالعمل های کامل برند راهنمایی کند.

این متخصصان با پیچیده‌ترین بخش‌های سفر برندسازی، از طراحی لوگو و انتخاب نام محصولات گرفته تا ایجاد کمپین‌های بازاریابی، آشنا هستند.

آنها حتی می توانند به شما کمک کنند تا مخاطبان هدف خود را مشخص کنید .

تمرکز یک مربی برند ارائه پشتیبانی مشترک به رهبران کسب و کار است. این کارشناسان به سادگی برای شرکت های دیگر برند نمی سازند، آنها به تیم ها یاد می دهند که چگونه برندها را توسعه دهند و هویت خود را از طریق مجموعه ای از استراتژی های مختلف حفظ کنند.

مانند هر مربی دیگری، یک مربی برندینگ یک مربی، یک مربی و یک منبع پشتیبانی است. آنها بینش هایی از پشت صحنه در مورد صنعت انتخابی شما، دانش پیشینه استثنایی و تحقیقات گسترده ارائه می دهند تا به شما در تصمیم گیری هوشمندانه کمک کنند.

مربیان برند در نهایت رهبران برند را ایجاد می کنند که آمادگی بیشتری برای هدایت سازمان خود به سمت موفقیت دارند. حتی اگر برخی از وظایف برندسازی خود را به متخصصان برون سپاری کنید، مانند برندسازی محصول یا ایجاد نام، ممکن است همچنان برای اداره شرکت خود به کمک یک مربی برند نیاز داشته باشید.

مربی برند چه می کند؟

به عنوان یک مربی برندینگ، هدف شما پرورش نسل بعدی رهبران کسب و کار بزرگ، تجهیز آنها به منابع و ابزارهایی است که برای شکوفایی برندشان نیاز دارند.

از بسیاری جهات، یک مربی برند شبیه یک مربی است. آنها معمولاً تجربه قابل توجهی در صنعت خود دارند و می دانند که برای متمایز کردن یک شرکت از رقبا چه چیزی لازم است.

مربیان برندینگ مشتریان خود را برای درک اهمیت برندسازی و وظایف اساسی که باید انجام دهند تا سازمان خود را متمایز کنند، آموزش می دهند. آنها می توانند به شکل گیری پایه های اولیه هویت برند کمک کنند، بنابراین رهبران کسب و کار می توانند شروع به توسعه شرکت خود کنند.

در حالی که وظایف و مسئولیت های دقیق یک مربی برندینگ به نیازهای کسب و کار مورد نظر بستگی دارد، فعالیت های رایج عبارتند از:

ساختمان داستان

مربیان برند در کمک به مشتریان برای درک و گفتن داستان خود متخصص هستند. این به تقویت ارتباطات عاطفی با مخاطب کمک می کند.

توسعه استراتژی

همه برندهای بزرگ از یک استراتژی ثابت پیروی می کنند. مربی برند می تواند به شرکت ها کمک کند تا همه چیز را از بازاریابی گرفته تا وظایف فروش تعریف کنند.

دستورالعمل های برند

یک مربی برند می‌تواند یک شرکت را در فرآیند تنظیم دستورالعمل‌های جامع برند که همه چیز را از رنگ‌ها گرفته تا طراحی لوگو را پوشش می‌دهد، راهنمایی کند.

پالایش صدا

هر برندی نیاز به صدای متمایز دارد. مربی برند به شما کمک می کند بفهمید که چگونه به زبان مخاطبان خود صحبت کنید و از دیگران متمایز شوید.

تحلیل بازار

برای کمک به توسعه یک برند قدرتمند، یک مربی برند می تواند به شما در تعریف و درک هر دو رقیب و مخاطبان هدف شما کمک کند.

برنامه ریزی آینده

یک مربی برند می تواند به شما کمک کند تا آینده شرکت خود و آنچه را که امیدوارید در سال های آینده به دست آورید، تجسم کنید. این می تواند در را برای فرصت های رشد بهتر در آینده باز کند.

مزایای کوچینگ برند چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، توسعه یک برند موثر آسان نیست. بسیاری از شرکت‌ها هنگام جدا کردن خود از سایر سازمان‌ها و اطمینان از اتصال به مخاطبان هدف خود با مشکل مواجه هستند.

به راحتی می توان تصور کرد که شرکت شما با چیزی جز یک محصول عالی پیشرفت نخواهد کرد. با این حال، واقعیت این است که بیشتر مشتریان می خواهند با یک شرکت ارتباط عاطفی داشته باشند.

مربیگری برند می تواند راهی عالی برای رهبران کسب و کار باشد تا درک عمیق تری از تفاوت های ظریف مرتبط با نام تجاری ایجاد کنند. مربی برند در همه چیز از توسعه هویت بصری گرفته تا پیام رسانی و رشد کمک می کند.

برخی از بزرگترین مزایای مربی سبوس عبارتند از:

وضوح

مربیان برند خوب به مشتریان خود کمک می کنند تا در مورد معنا، ماموریت و چشم انداز برند شفافیت و اعتماد به نفس پیدا کنند. آن‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا شخصیتی متمایز پرورش دهند و تعیین کنند که برندشان چه چیزی باید باشد.

توسعه

یک مربی برند بزرگ با یک شرکت کار می کند تا نام تجاری خود را به یک موجود زنده و نفس گیر تبدیل کند. آن‌ها به رهبران کسب‌وکار کمک می‌کنند تا اهداف، داستان و شخصیت شرکت را تعریف کنند و اینکه چگونه می‌توان آن مفاهیم را از طریق پیام‌رسانی و تصاویر بصری منتقل کرد.

راهنمایی

مربیان برند فقط به رهبران کسب و کار در درک نام تجاری خود کمک نمی کنند، بلکه به سایر اعضای شرکت نیز کمک می کنند تا پیام صحیح را منتقل کنند. برخی از مربیان می توانند با ایجاد خط مشی ها و دستورالعمل هایی برای تقویت استراتژی های برند کمک کنند.

یادگیری

مربیان برند به جای اینکه صرفاً کار ساخت یک برند برای یک شرکت را انجام دهند، مشتریان خود را با استعدادهایی که برای حل مسائل مشترک به تنهایی نیاز دارند جذب می کنند. این متخصصان در امر آموزش و پرورش متخصص هستند.

تجربه و تخصص

یک مربی برند بزرگ سابقه همکاری با شرکت های دیگر برای توسعه هویت برند خود را دارد. این امر باعث می‌شود تا این شرکت‌ها اطلاعات روشن‌تری را به مشتریان جدید ارائه دهند. آنها می توانند از تجربیات خود برای هدایت سازمان های جدید استفاده کنند.

چگونه مربی برندینگ شویم

در حال حاضر، پاسخ به این سوال که مربی برندینگ چیست؟ هنوز در حال تعریف است برای مدت طولانی، مربیگری برند، سفیران برند و بسیاری دیگر از تخصص‌های متمرکز بر برند وجود نداشتند. بسیاری از سازمان‌ها در حین پیش‌روی به کشف مسائل وابسته بودند.

از آنجایی که تعریف “هویت مربی برند” هنوز بسیار جدید است، هیچ مسیر روشنی برای موفقیت برای هر کسی که به این حرفه علاقه دارد وجود ندارد. با این حال، اگر قصد دارید نقش مربی برند را دنبال کنید، مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید.

مانند:

تسلط بر استراتژی برند

ابتدا باید همه چیزهایی که در ایجاد یک استراتژی برند موفق دخیل است را درک کنید. یک مربی برند عالی باید تمام جنبه های مختلف برندسازی و نحوه همکاری آنها برای ایجاد یک هویت منحصر به فرد را درک کند.

شما باید در ایجاد بیانیه های ماموریت، تعریف ارزش های برند و توسعه داستان های برند متخصص باشید.

تحقیق کن

یک مربی برند خوب می داند که برای توسعه یک برند موفق چه چیزی لازم است. این بدان معنی است که شما باید تحقیقات گسترده ای در مورد گام هایی که شرکت های دیگر برای دستیابی به نتایج مناسب برداشته اند انجام دهید.

حتی ممکن است لازم باشد روی صنایع خاصی تمرکز کنید و اینکه چگونه شرکت های مختلف B2B و B2C به اهداف برندسازی خود دست می یابند.

یک چارچوب استراتژیک ایجاد کنید

برای اینکه چگونه تجربه مربیگری خود را به مخاطبان خود ارائه دهید، به یک برنامه روشن نیاز دارید. این می تواند به معنای ارائه یک برنامه گام به گام باشد که با شناسایی برند شروع می شود و مواردی مانند کار بر روی دستورالعمل های برند و تعیین خط مشی ها را دنبال می کند.

همچنین باید مشخص کنید که چگونه می‌خواهید تعیین کنید که آیا استراتژی برندسازی برای یک شرکت موفق بوده است یا خیر.

روی مهارت های مربیگری خود کار کنید

به عنوان یک مربی برند، باید یک مربی عالی باشید. این بدان معناست که شما باید راحت باشید که ویدیوها، وبینارها و سایر مطالب آموزشی را برای مخاطبان خود ایجاد کنید. حتی ممکن است لازم باشد کارگاه های برندسازی خود را که برای اعضای مختلف تیم شرکت تعریف شده است طراحی کنید.

خدمات خود را تعریف کنید

دقیقاً مشخص کنید که قرار است چه چیزی را به عنوان مربی برند ارائه دهید . آیا فقط قصد دارید در راه اندازی اولیه یک شرکت جدید کمک کنید؟ یا می توانید خدمات مداومی را نیز ارائه دهید که شامل مواردی مانند مدیریت برندها و ادغام می شود؟ چگونه می توانید روابط طولانی مدت با مشتریان ایجاد کنید؟

درک مربیگری برند

اکنون پاسخ این سوال را می دانید که “مربی برندینگ چیست؟” ممکن است بتوانید تعیین کنید که آیا این نقش می تواند برای مهارت های شما مناسب باشد یا خیر.

توسعه یک نام تجاری قوی زمان و تلاش زیادی را می طلبد، یک مربی برند می تواند به تسریع روند برای رهبران کسب و کار کمک کند و آنها را به دانش و تکنیک های مورد نیاز مجهز کند.

اگر توانایی آموزش و راهنمایی دیگران را دارید و با دانش خود از چشم انداز برندسازی احساس راحتی می کنید، این می تواند شغلی برای شما باشد.

………………………………………………

برندسازی شخصی چیست؟

به بهبود برند شخصی خود صحبت می کنند. شما بدون شک می دانید که برند تجاری چیست – هر زمان که در مورد بازاریابی تأثیرگذار صحبت می کنیم، ما مرتباً به برندها اشاره می کنیم. اما احتمالاً خودتان زیاد به داشتن یک برند فکر نمی کنید. ایده «برندسازی شخصی» برای اکثر مردم غیرعادی است. اما در این عصر آنلاین، که چیزهای خوب و بد، برای همیشه در اینترنت باقی می‌مانند، برندسازی شخصی را می‌توان مهم‌تر از همیشه در نظر گرفت.

آیا تا به حال نام خود را در گوگل جستجو کرده اید؟ بدیهی است که ممکن است متوجه شوید که دیگران نام شما را به اشتراک می گذارند. اما وقتی مواردی را می بینید که از شما نام می برند، آیا آنچه را که می خواهید دنیا ببیند را نشان می دهند؟ یا باید رکورد آنلاین خود را “ماساژ” کنید تا قابل قبول تر شود و شما را در نور مطلوب تری معرفی کنید؟ برای این موضوع، مردم شما را چگونه آفلاین می دانند؟ آیا آنها شما و ارزش هایتان را با کسب و کارتان و ارزش هایی که نشان می دهد مرتبط می کنند؟


برندسازی شخصی چیست:

  • برند شخصی شما چیست؟
  • چرا یک برند شخصی می خواهید؟
  • چرا برندسازی شخصی مهم است؟
  • ملاحظات برای ساختن برند شخصی شما
  • اهمیت موضوع یکپارچه
  • چند تکنیک برای ساختن برند شخصی شما
  • اقدامات شما باید با برند شخصی شما مطابقت داشته باشد
  • سوالات متداول

 


برند شخصی شما چیست؟

برند شخصی شما چیست؟

برند شخصی شما نحوه تبلیغ خودتان است. این ترکیبی منحصر به فرد از مهارت ها، تجربه و شخصیت است که می خواهید دنیا شما را ببیند. این بیان داستان شماست، و اینکه چگونه رفتار، رفتار، کلمات گفته شده و ناگفته و نگرش شما را منعکس می کند.

شما از برندسازی شخصی خود برای متمایز کردن خود از سایر افراد استفاده می کنید. اگر به خوبی انجام شود، می توانید برندسازی شخصی خود را به گونه ای با کسب و کار خود پیوند دهید که هیچ برندسازی شرکتی نمی تواند موفق شود.

از نظر حرفه ای، برند شخصی شما تصویری است که مردم از شما می بینند. این می تواند ترکیبی از نحوه نگاه آنها به شما در زندگی واقعی، نحوه نمایش رسانه ها از شما و تصوری باشد که مردم از اطلاعات آنلاین موجود درباره شما به دست می آورند.

می‌توانید برند شخصی‌تان را نادیده بگیرید و اجازه دهید به‌طور ارگانیک، احتمالاً بی‌نظم، فراتر از کنترل شما توسعه یابد، یا می‌توانید به ماساژ برند شخصی‌تان کمک کنید تا شما را به عنوان فردی که می‌خواهید باشید به تصویر بکشید.

در روزهای قبل از اینترنت، برند شخصی شما واقعاً فقط کارت ویزیت شما بود. اگر شما در رسانه‌ها و یا شخصی که به شدت به عنوان چهره تبلیغاتی شناخته نمی‌شدید، افراد کمی نام شما را شنیده بودند. در دنیای بسیار عمومی امروز، که در آن هر اقدام کوچکی به طور طولانی در رسانه های اجتماعی مورد بحث قرار می گیرد، شما به مراتب کمتر ناشناس هستید.


چرا یک برند شخصی می خواهید؟

برند شخصی شما می تواند از نظر حرفه ای برای شما حیاتی باشد. نحوه ارائه خود به مشتریان فعلی و بالقوه است. این به شما این فرصت را می دهد تا اطمینان حاصل کنید که مردم شما را آنطور که می خواهید، به جای اینکه به شیوه ای خودسرانه و احتمالاً مضر نگاه کنند، می بینند.

این فرصت را به شما می دهد تا نقاط قوت و علایق خود را برجسته کنید. این به مردم کمک می کند باور کنند که شما را بهتر می شناسند، و مردم به کسانی که احساس می کنند می شناسند اعتماد بسیار بیشتری دارند. حتی افراد شرمگاهی که هرگز شخصاً آنها را ملاقات نکرده اند.

این امر به ویژه در زمان انتخابات مشهود است. در حالی که بسیاری از مردم به دنبال نظرات نامزدها در مورد موضوعات مهم برای خود هستند، سایر رای دهندگان علاقه کمتری به این روند دارند. در عوض به نامی رای می دهند که می شناسند. جای تعجب نیست که کاندیداهایی که دارای برندهای شخصی قوی هستند، بدون توجه به عقاید یا عقاید سیاسی، در سیاست موفق می شوند. برای مثال، صرف نظر از نظر شما در مورد دونالد ترامپ به عنوان یک رئیس جمهور، نمی توانید انکار کنید که او یک برند شخصی قوی ساخته است که به تشویق بسیاری از مردم کمک کرد تا رای خود را به او بدهند.


چرا برندسازی شخصی مهم است؟

اگر می خواهید تأثیرگذار در نظر گرفته شوید، باید یک برند شخصی قوی ایجاد کنید. برند شخصی شما به شما کمک می کند تا از بقیه متمایز شوید. شما می توانید از برند شخصی خود برای نشان دادن دانش و مهارت های خود در مورد زمینه های تخصصی خود استفاده کنید.

از بسیاری جهات، برند شخصی شما چیزی است که شما را به یاد ماندنی می کند. این برند شخصی شماست که به شما کمک می کند تا از هزاران نفر دیگر مانند شما متمایز شوید.

به خصوص هزاره ها نسبت به تبلیغات بی اعتماد هستند . 84 درصد از هزاره ها نه به تبلیغات و نه به برندهایی که آنها را ایجاد می کنند اعتماد دارند. با این حال، آنها آماده هستند تا به افرادی که احساس می‌کنند «می‌شناسند» باور کنند – حتی افراد تجاری پشت برندهایی که از آنها بسیار متنفرند.

این به معنای بازنگری اساسی در مورد نحوه بازاریابی مشاغل است. در واقع این یکی از دلایل موفقیت اینفلوئنسر مارکتینگ در سال‌های اخیر است.

حرکتی به سمت شخصی سازی افراد اصلی در یک کسب و کار وجود داشته است. بدیهی است که این برای یک تجارت کوچک آسان است – تفاوت کمی بین یک تاجر انحصاری و تجارت او وجود دارد. ممکن است برای شرکت های بزرگ دشوارتر باشد. اما برخی افراد آن را به خوبی مدیریت می کنند. استیو جابز قبل از اینکه این عبارت حتی به عنوان چهره اپل شناخته شود، از برندسازی شخصی استفاده می کرد. به طور مشابه، نام تجاری شخصی ایلان ماسک احتمالا بهتر از برند شرکتی تسلا شناخته شده است.

منطقی است که هر صاحب یا مدیر کسب و کار باید قبل از اینکه بخواهد پیام شرکت را ارائه دهد، ابتدا به صورت فردی با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کند.


ملاحظات برای ساختن برند شخصی شما

ایجاد یک برند شخصی نیاز به تفکر و درون گرایی گسترده دارد. اگر خودتان را بشناسید به شما کمک می کند – که به طور شگفت انگیزی تعداد کمی از مردم انجام می دهند. بسیاری از مردم توصیف خود را بسیار دشوار می دانند، اگرچه اغلب توضیح دادن اینکه چگونه می خواهند باشند آسان تر است.

اگر هدف نهایی شما از برندسازی شخصی بهبود عملکرد کسب و کارتان است، ابتدا باید مطمئن شوید که مشتریان هدف شما چه کسانی هستند. شما می خواهید که برند شخصی شما با مشتریان هدف شما مطابقت داشته باشد.

این جدید نیست افراد تجاری سال هاست که این کار را انجام می دهند، خیلی قبل از اینترنت. به تصویری فکر کنید که هیو هفنر تقریباً در تمام دوران بزرگسالی خود به تصویر کشیده است. او احتمالاً هرگز نام برندسازی شخصی را نشنیده بود، با این حال به خود اجازه داد چهره امپراتوری پلی بوی شود و سبک زندگی ای را که خوانندگان مجله او به آن حسادت می کردند، زندگی می کرد. با این حال، اگر یک شرکت محافظه‌کارتر را هدایت می‌کرد که مشتریان درست‌تر از نظر سیاسی را هدف قرار می‌داد، نمی‌توانست سبک زندگی خود را داشته باشد.

در نهایت شما می خواهید به عنوان فردی که به انواع افرادی که مشتریان بالقوه و موجود شما را تشکیل می دهند، شهرت داشته باشید. یافتن، گوش دادن و تعامل با مشتریان بالقوه بسیار مهم است. اینجاست که یک ابزار نظارت بر رسانه مانند Brand24 وارد عمل می‌شود که می‌تواند به شما کمک کند 24/7 نظارت داشته باشید، حضور داشته باشید و پاسخگو باشید. بخش مهمی از برندسازی شخصی شما این است که مطمئن شوید که انسان هستید، با همان مسائل و مشکلات بازار هدفتان. تنها تفاوت این است که می توانید نشان دهید که راه حلی برای برخی از این مشکلات پیدا کرده اید – که مایلید با دیگران به اشتراک بگذارید.

شما نمی خواهید مانند یک فروشنده کلیشه ای ماشین های دست دوم باشید – حتی اگر در تجارت فروش خودرو هستید. مصرف‌کنندگان بدبین، کسب‌وکارها را همه چیز در مورد فروش می‌دانند. تمام هدف برندسازی شخصی عقب نشینی و عدم تاکید بر فروش است.

امروزه نمی توان اهمیت شبکه های اجتماعی را نادیده گرفت. بخشی از برندسازی شخصی شما باید شامل داشتن حساب های رسانه های اجتماعی در تمام شبکه های اجتماعی باشد که مخاطبان شما وقت خود را در آن سپری می کنند. و می‌خواهید درخواست‌های دوستی را آزادانه بپذیرید – نمی‌خواهید حساب‌های خود را خصوصی کنید. اگر واقعاً می خواهید یک حساب کاربری فیس بوک را فقط برای دوستان و خانواده خود راه اندازی کنید، باید یک حساب جداگانه با نام دیگری برای این کار ایجاد کنید.


اهمیت موضوع یکپارچه

شما می خواهید برندسازی شخصی شما ثابت باشد. همیشه می خواهید به برند خود وفادار بمانید.

این فقط مربوط به این نیست که شما دائماً طوری رفتار کنید که با تصویر شما مطابقت داشته باشد – اگرچه این مهم است. همچنین شامل عواملی است که بیشتر منعکس کننده برند تجاری است. شما می خواهید در مورد یک طرح رنگ و فونت ثابت تصمیم بگیرید. و شما می خواهید از این رنگ ها و فونت ها در همه جا استفاده کنید. آنها باید در وب سایت، حساب های اجتماعی، کارت ویزیت و هر چیز دیگری که چاپ شده است، یکسان باشند. اگر نماینده یک کسب و کار هستید، اینها باید با رنگ ها و فونت های کسب و کار شما مطابقت داشته باشند.

راهنمای برندسازی شخصی

شما می خواهید همه چیزهایی را که به صورت عمومی استفاده می کنید در اینجا مشاهده کنید. شما حتی باید به مواردی مانند پاورقی ایمیل‌ها، لوازم التحریر، حساب‌ها و فاکتورها و بروشورهایی که می‌دهید نگاه کنید. حتی ممکن است تا آنجا پیش بروید که ماشینی بخرید که متناسب با طرح رنگ دلخواه شما باشد و در هر رویداد عمومی که شرکت می کنید، کراوات های رنگی مناسب یا لباس های دیگر بپوشید.


چند تکنیک برای ساختن برند شخصی شما

دنیای آفلاین را فراموش نکنید. برند شخصی شما باید تمام مکان هایی را که مشتریان شما می توانند با شما روبرو شوند را در بر بگیرد. کارت ویزیت به سبک قدیمی به همان اندازه که صفحات اجتماعی شما برای برندسازی شما حیاتی هستند. فقط به یاد داشته باشید که موضوع خود را در این موارد ثابت نگه دارید.

هر جا که می روید کارت ویزیت همراه داشته باشید. این موضوع در حال حاضر به اندازه چهل سال پیش مرتبط است. هر زمان که فرصتی برای برقراری ارتباط با فرد جدیدی که با مخاطب هدف شما مطابقت دارد، یک کارت بردارید.

در حالت ایده آل، شما می خواهید که برند شخصی شما تمام زندگی عمومی شما را در بر بگیرد. بنابراین این حتی نحوه لباس پوشیدن شما را هر زمان که در یک موقعیت عمومی قرار می گیرید، پوشش می دهد. نمی توانستم تصور کنم دونالد ترامپ با شلوار جین کهنه و تی شرت در خیابان پرسه می زند، بیشتر از آن چیزی که انتظار داشتم یک ستاره راک با کت و شلواری شیک به خرید برود. شما می خواهید که کل تصویر عمومی شما با شخصیت برند شخصی شما مطابقت داشته باشد.


اقدامات شما باید با برند شخصی شما مطابقت داشته باشد

راز برندسازی شخصی موفق یک ثبات اساسی است. شما در حال تلاش برای ایجاد یک تصویر بیرونی از “شما” هستید. این به این معنی است که شما باید به طور مداوم با آن تصویر عمل کنید.

همچنین به همین دلیل است که مردم می توانند به اخبار مربوط به رفتارهای مشابه دو نفر واکنش بسیار متفاوتی نشان دهند. ممکن است عملی که اگر توسط شخص اول انجام شود آنها را شوکه کند ممکن است کاملاً با انتظارات شخص دوم مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال، واکنش به اخباری را که یک سیاستمدار خاص مواد مخدر مصرف کرده است، تصور کنید. در بیشتر موارد، این ناقوس مرگ برای حرفه سیاسی آنها خواهد بود – کاملاً با نام تجاری شخصی و انتظارات عمومی آنها مطابقت ندارد. از طرف دیگر، فرض کنید شنیده اید که یک ستاره هوی متال راک مواد مخدر مصرف کرده است. به سختی می تواند خبری باشد. به احتمال زیاد با انتظارات شما مرتبط است و حتی ممکن است شهرت او را نزد مخاطبان اصلی خود افزایش دهد.

یک فرد معمولی که نماینده یک کسب و کار کوچک است احتمالاً چنین دیدگاه های افراطی در مورد برند شخصی خود ندارد. با این حال، هنوز باید به روشی عمل کنید که با تصویر درک شده شما مطابقت داشته باشد. اگر خود را به عنوان فردی دلسوز و علاقه مند به مشتریان خود نشان می دهید، بسیار مهم است که به شکایات آنها گوش دهید و سعی کنید هر مشکلی را که ممکن است در محصول شما با آن مواجه می شوند برطرف کنید.

با این حال، مهمتر از همه، شما می خواهید که برند شخصی شما نسبتاً معتبر باشد. مطمئناً ممکن است تعدادی از زگیل‌های شخصی شما را نادیده بگیرد، و ممکن است مجبور شوید کمی آن را ماساژ دهید تا با تصورات مخاطب هدف شما مطابقت داشته باشد، اما باید به صدا درآید. تشخیص یک فرد جعلی که زندگی را به دروغ زندگی می کند، کار سختی نیست.

شما می خواهید که برند شخصی شما با آنچه که مردم در مورد شما می گویند، مطابقت داشته باشد. اگر مردم برند شخصی شما را باور نداشته باشند، با کمبود مشخصی از اعتبار مواجه می شوید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =