3 راه برای اینکه در کسب و کار خود معتبرتر (و موفق تر) باشید

3 راه برای اینکه در کسب و کار خود معتبرتر (و موفق تر) باشید

AUTHENTIC - Glowing Neon Sign on stonework wall - 3D rendered royalty free stock illustration. Can be used for online banner ads and direct mailers.


 

3 راه برای اینکه در کسب و کار خود معتبرتر (و موفق تر) باشید

معتبر - علامت نئون درخشان روی دیوار سنگ کاری

در مورد اصالت در تجارت چیزی برای گفتن وجود دارد. آسیب پذیری نقص. به ما این امکان را می دهد که خودمان نشان دهیم، نه برش های مقوایی که فکر می کنیم دیگران می خواهند با آن تجارت کنند. نتیجه؟ تجربه کاری بسیار غنی تر و با شخصیت تر و مغناطیس مقاومت ناپذیر که تجارت جدید را جذب می کند.

نمی‌دانم اگر همه ما به لطف همه‌گیری همه‌گیر، با حیوانات خانگی و بچه‌های اطراف یکدیگر را از کمد خود بزرگ‌نمایی نمی‌کردیم، این پست را می‌نوشتم. و با این حال، نمی‌توانیم انکار کنیم: دنیای کار ما (احتمالاً برای همیشه) به دلیل کووید-19 تغییر کرده است. ما جوراب شلواری را درآورده‌ایم و کراوات‌هایمان را شل کرده‌ایم، و اکنون می‌بینیم که انسان بودن در تجارت چندان بد نیست .

من در حال حاضر روی “خود” بودن در تجارتم کار می کنم و می خواهم نکاتی را که یاد گرفته ام به اشتراک بگذارم.

3 راه برای معتبرتر بودن در تجارت

1. تلاش برای جدا کردن تجارت و لذت را متوقف کنید

هر مشتری که من را می شناسد، من را به عنوان یک دختر کاملاً آماده می بیند . من تحلیل گر و منظم هستم. اما پس از پایان کار، می توانید مرا در حال خواندن کتاب های معنوی یا یادگیری چگونگی بهبود مهارت های خواندن کارت تاروت خود بیابید. فقط تایپ کردن باعث می شود که من عرق کنم تا چیزی شخصی با شما به اشتراک بگذارم.

و با این حال… احتمالاً درک بهتری از اینکه من چه کسی هستم، به شما می دهد، نه فقط اینکه من ادعا می کنم در این کار چه کسی هستم. شاید شما هم به برخی از چیزهایی که من هستم علاقه مند باشید، و در این صورت، ما باید درباره آنها صحبت کنیم.

ما این موانع را بین آنچه در کسب‌وکارمان به تصویر می‌کشیم و آنچه برای افرادی که در زندگی‌مان دوستشان داریم و به آنها اعتماد داریم، به تصویر می‌کشیم. من مطمئن نیستم که این کار از کجا و چرا شروع شد، اما ارزش را در محو کردن آن خطوط (در حد منطق) می بینم. حتی ممکن است متوجه شوید که چیزهای مشترکی با مشتریانی دارید که قبلاً هرگز آنها را نمی شناختید. و هرگز نمی‌دانید: اشتیاق عمیق شما به پیکل‌بال ممکن است تنها عامل متمایزکننده‌ای باشد که یک مشتری جدید (و همکار عاشق پیکل‌بال) را وادار می‌کند تا با شما قرارداد امضا کند.

2. دست از کمال بردارید

اگر تا به حال در کسب و کار خود کار نکرده اید، دست خود را بلند کنید.

هر کسی؟

هر کسی؟

همه ما انسان هستیم و بنابراین خطاهای ما الهی است. اما به طور جدی، مشتریان شما از شما انتظار ندارند که کامل باشید. آنها از شما انتظار دارند که بهترین کاری را که می توانید انجام دهید، و زمانی که به هم می خورید، آن را اصلاح کنید.

اگر یک کمال گرا هستید، استرس بی موردی به خود وارد می کنید و انتظاراتی را که  هیچ کس جز شما ندارد، ایجاد می کنید . من شما را تشویق می کنم که آن را رها کنید. به اندازه کافی خوب باشید. هر کس دیگری است.

3. برای اینکه در تجارت معتبرتر باشید، داستان خود را بگویید

شما مقالاتی را خوانده اید که به شما می گویند داستان سرایی چیزی است که مردم را به سمت کسب و کار شما می کشاند، اما شاید با دقت در حال ویرایش داستان هایی هستید که می گویید. یا بیرون کشیدن تمام شخصیت از آنها. خوب جلوه دادن خودت اینها داستان نیستند، آنها دروغ هایی هستند که به دقت تنظیم شده اند.

مردم از شما می خواهند که واقعی باشید. آن‌ها می‌خواهند بدانند که شما در مسیر خود اشتباه کرده‌اید، و ببینند که در پایان، شما پیشرفت کردید. آنها می خواهند خود را در شما ببینند. این به معنای آسیب پذیری فوق العاده است.

 

در نظر بگیرید که هنگام تعامل با برندها چه داستان هایی با شما طنین انداز می شود. آیا آنهایی هستند که تا حد کمال جلا داده شده اند یا آنهایی که شکاف دارند؟ خودتان را در کجای آن داستان ها می بینید؟ اینها انواعی هستند که می خواهید در کسب و کار خود بگویید.

و شما فقط مجبور نیستید داستان های خود را بگویید! مشتریان شما و کارمندان شما داستان هایی دارند. راه هایی بیابید تا آن ها را به داستان برند خود تبدیل کنید.

آسیب پذیر بودن نیاز به تمرین دارد

اگر تمام دوران حرفه‌ای خود را پشت آن نمای دکمه‌دار پنهان کرده‌اید، ممکن است برایتان چالش برانگیز باشد که ناگهان ذهنیت خود را به سمتی که بازتر و با شخصیت‌تر است تغییر دهید، پس این کار را با درجه انجام دهید. شاید با صحبت کردن با مشتریان به مدت پنج دقیقه در مورد شب های بی خوابی آنها با یک نوزاد تازه متولد شده یا پیروزی اخیر شما در لیگ بولینگ (آیا بولینگ هنوز باز است؟) شروع کنید. این روابط با مشتری را یکی یکی ایجاد کنید تا زمانی که شبکه ای از افرادی داشته باشید که شما را بیشتر از محصول یا خدماتی که ارائه می کنید، می شناسند.

من همین کار را انجام دادم و سال ها پیش متوجه شدم که مشتری مانند من به کتاب های نانسی درو عشق می ورزد . وقتی چند کتاب عتیقه را در یک جعبه پیدا کردم، تصمیم گرفتم که او احتمالاً بیشتر از من از آنها لذت خواهد برد و آنها را به آنجا فرستادم. او از تلاش انتظاری نداشتم. این فقط یک کار طبیعی و انسانی بود. راه‌هایی را پیدا کنید که با مشتریان مانند یک دوست خوب رفتار کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد.

در حالی که هیچ ROI مستقیمی برای معتبر بودن در تجارت شما وجود ندارد، اما نتیجه می دهد. شما آن روابط را پرورش می دهید و مردم دلیلی برای جستجوی خدمات در جای دیگر ندارند. آنها به مردم می گویند که چقدر باحال هستید، و سپس آن افراد می خواهند با شما تجارت کنند.

اما از همه بهتر؟ اصالت بیشتر در تجارت هزینه ای ندارد. از برخی جهات، این بهترین استراتژی بازاریابی است .

 

بدون نظر

پاسخ دهید

11 − 8 =