چرا نتایج جستجوی برند شما مهمترین دارایی دیجیتال شماست؟

چرا نتایج جستجوی برند شما مهمترین دارایی دیجیتال شماست؟

Sankt-Petersburg, Russia, November 8, 2017: A woman's hand is touching screen on tablet computer iPad Pro at night for searching on Google search engine. Google is the most popular Internet search engine in the world.


چرا نتایج جستجوی برند شما مهمترین دارایی دیجیتال شماست؟

جستجوی گوگل

تصویر آنلاین یک کسب و کار بسیار فراتر از محتوایی است که در وب سایت خود منتشر می کند. همانطور که تجارت شما رشد می کند و افراد بیشتری در مورد محصولات و خدمات شما می شنوند، افراد دیگر در اینترنت بیشتر محتوایی را منتشر می کنند که نام برند شما را ذکر می کند.

از سایت‌های بررسی شخص ثالث گرفته تا پست‌های رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و مقالات خبری، مکان‌های دیجیتالی زیادی وجود دارد که می‌تواند به اعتبار کسب و کار شما آسیب وارد شود. اما در بین تمام مکان‌های دیجیتال، مهم‌ترین آن چیزی است که در صفحه اول گوگل برای جستجوهای برند شما نشان داده می‌شود.

چرا نتایج جستجوی برند شما مهمترین دارایی دیجیتال شماست

1. افراد زمانی که درباره برندها و محصولات تحقیق می کنند ابتدا به گوگل مراجعه می کنند

مطالعات نشان می دهد که 81 درصد از تمام مصرف کنندگان قبل از خرید آنلاین تحقیق می کنند. و از آنجایی که گوگل 92 درصد از سهم بازار موتورهای جستجو را در اختیار دارد، اکثریت این تحقیقات با گوگل آغاز می شود.

برخلاف رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌های خبری، افراد زمانی به سراغ موتورهای جستجو می‌روند که قصد جستجوی بالایی دارند و به دنبال پاسخ یا اطلاعات خاصی هستند. برای اکثر کسب و کارها، سفر مشتری پس از ورود مشتریان به وب سایت شما آغاز نمی شود، بلکه با هر چیزی که ممکن است در صفحه اول SERP ها قبل از اینکه حتی کلیک کنند پیدا کنند، شروع می شود.

اگر نمی دانید وقتی افراد نام تجاری شما را تایپ می کنند، در صفحه اول SERP چه چیزی نشان داده می شود، ممکن است به ناشران دیگر اجازه دهید تا شهرت آنلاین شما را شکل دهند.

2. نمایش محتوای منفی در صفحه 1 برای مشتریان تجاری شما هزینه خواهد داشت

آیا به دنبال یک مشارکت استراتژیک با شخصی هستید که در صفحه اول نتایج جستجو، تعداد زیادی مقاله منفی در مورد آنها نشان داده شده است؟ احتمالا نه. بنابراین جای تعجب نیست که رتبه بندی محتوای منفی در جستجوهای مارک تجاری بالاتر می تواند برای شما مشتریان بالقوه هزینه داشته باشد.

تنها یک بررسی منفی می تواند تأثیر کافی داشته باشد، اما زیان ها از آنجا ادامه می یابد. سه نتیجه جستجوی منفی می تواند شما را نزدیک به 60 درصد از مشتریانی که در حال تحقیق درباره برند شما هستند از دست بدهد.

حقیقت این است که محتوای منفی تاثیر بیشتری بر سفر مشتری دارد تا بازخورد مثبت، اما اگر SERP های شما تمیز باشند، مشتریان در تصمیم گیری برای خرید احساس اطمینان بیشتری می کنند.

3. سایت های دارای اعتبار دامنه بالا به راحتی در صفحه 1 رتبه بندی می شوند

سایت هایی که دارای اعتبار دامنه (DA) بالا هستند، به احتمال زیاد در موتورهای جستجو رتبه بندی می کنند. این به این دلیل است که اعتبار سایت سیگنالی به گوگل است که نشان می دهد دیگران در اینترنت تا چه حد به یک وب سایت اعتماد دارند.

بک لینک‌ها، سیگنال‌های اجتماعی و ترافیک مستقیم، همه این سیگنال‌های اعتماد را با یکدیگر ارتباط می‌دهند. بنابراین اگر یکی از آن ناشران با DA بالا از کسب و کار شما در محتوای خود نام می برد، به احتمال زیاد در صفحه 1 برای جستجوهای کلیدواژه که شامل نام تجاری شما می شود نشان داده می شود.

برخی از نمونه‌های سایت‌های DA بالا عبارتند از:

 • سایت های بررسی شخص ثالث (به عنوان مثال، Yelp، Trustpilot، Glassdoor، و غیره)
 • حساب های رسانه های اجتماعی
 • مقالات خبری
 • صفحات ویکی پدیا
 • تصاویر گوگل
 • نتایج ویدیوی یوتیوب
 • دایرکتوری های آنلاین

این نوع وب‌سایت‌ها اغلب در صفحه اول جستجوهای مارک تجاری یک کسب‌وکار قرار می‌گیرند، بنابراین فعال بودن در نظارت و شکل‌دهی روایت‌های مربوط به نام تجاری شما که در همه آنها به اشتراک گذاشته می‌شود، برای هر استراتژی مدیریت شهرت ضروری است.

در نهایت، هدف شما باید بهبود اعتبار سایت خود باشد. به این ترتیب، زمانی که افراد با نام کسب و کار شما جستجو می کنند، محتوایی که ایجاد می کنید می تواند بیشتر در صفحه اول SERP ها نشان داده شود.

در این بین، تیم بازاریابی یا روابط عمومی شما باید کار کند تا اطمینان حاصل شود که کسب و کار شما به خوبی توسط وب سایت های DA بالاتر ارائه می شود.

4. نتایج جستجو می تواند سال ها دوام بیاورد

بسیاری از کسب و کارها انرژی و زمان زیادی را صرف نگرانی در مورد پست های رسانه های اجتماعی یا نظراتی می کنند که نام برند آنها را ذکر می کند. اگرچه واقعیت این است که تأثیر توجه منفی بر رسانه های اجتماعی کمی اغراق شده است.

الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی سیگنال‌های جدید قوی دارند، به این معنی که آن اشاره‌ها به کسب‌وکار شما احتمالاً پس از یک هفته ناپدید می‌شوند و محو می‌شوند. توجه منفی رسانه های اجتماعی را معمولاً می توان با واکنش قوی روابط عمومی کاهش داد.

اما محتوای همیشه سبز می‌تواند سال‌ها در صفحه 1 گوگل زنده بماند، و تأثیرگذاری بر نتایج جستجو یک شبه اتفاق نمی‌افتد. به همین دلیل است که کسب‌وکارها باید منابع و توجه بیشتری را برای اطمینان از اینکه شهرتشان در صفحه 1 SERP خوب به نظر می‌رسد، معطوف کنند.

هیچ برندی نمی تواند به طور کامل آنچه را که دیگران برای گفتن یا انتشار آنلاین در مورد آنها انتخاب می کنند کنترل کند، بنابراین سؤال این است که چگونه از مثبت بودن نتایج جستجوی مارک تجاری خود مطمئن شوید؟

 

از بلوک های سازنده سئو برای بهبود نتایج جستجوی برند استفاده کنید

خبر خوب این است که بلوک های ساختمانی اساسی سئو را می توان به عنوان ابزار مدیریت شهرت استفاده کرد. استراتژی‌های سئو مانند لینک‌سازی، بازاریابی محتوا و بهینه‌سازی روی صفحه همگی می‌توانند به بهبود جستجوهای برند شما کمک کنند.

در اینجا چند استراتژی سئو وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

 • محتوای اصلی ایجاد کنید : هر محتوای اصلی که نام تجاری شما منتشر می کند می تواند در Google رتبه بندی کند. اگر جستجویی وجود دارد که نتایج منفی برای برند شما ایجاد می کند، سعی کنید با یک قطعه اصلی از محتوای با کیفیت بالا در آن صفحه اول رتبه بندی کنید.
 • در ساخت لینک سرمایه گذاری کنید : بهبود اعتبار سایت شما به رتبه بندی محتوای موجود شما کمک می کند تا برای جستجوهایی که با نام تجاری شما انجام می شود، رتبه بهتری پیدا کند.
 • رسانه های اجتماعی خود را ارتقا دهید : بالاترین سایت های DA در حال حاضر پلتفرم های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر هستند. مطمئن شوید که حضور اجتماعی قوی و مثبتی دارید تا پروفایل های کسب و کار شما در صفحه اول گوگل رتبه بندی شوند.
 • ایجاد پیوند به مطبوعات مثبت: می‌توانید از پیوند بیلدینگ برای ارتقای مکان‌های دیجیتال مثبت موجود که می‌خواهید در صفحه 1 ببینید، استفاده کنید.
 • از ابزارهای روابط عمومی استفاده کنید: ابزارهایی مانند HARO (به یک خبرنگار کمک می کند) می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در مقالات خبری مرتبط که به راحتی در صدر SERP قرار می گیرند نام برده شود.
 • وبلاگ نویسی مهمان: کمک به رهبری فکری و نظرات متخصص در وب سایت های معتبر راهی عالی برای کمک به تولید نتایج جستجوی مارک دار مثبت تر است. این سایت‌ها اغلب در جایگاه‌های صنعتی خود دارای اعتبار هستند و به راحتی می‌توانند در صفحه ۱ رتبه‌بندی شوند.

از آنجایی که آژانس های سئو می توانند محتوا را در مقیاس تولید کنند، کار با کارشناسان برای برنامه مدیریت شهرت شما می تواند به معنای نتایج سریع تر و تاثیرگذارتر باشد. اما همچنان، هر کسب‌وکار یا بازاریاب دیجیتالی می‌تواند مالکیت نتایج جستجوی برند و استراتژی مدیریت شهرت خود را در اختیار بگیرد.

چرا کسب و کار شما به یک برنامه مدیریت شهرت SEO نیاز دارد؟

اگر به نتایج جستجوی برند خود توجه نکنید، ممکن است متوجه شوید که تلاشی که برای بازاریابی کسب و کار خود انجام داده اید به هدر می رود. مطمئن شوید که Google Alert را با نام تجاری خود یا نام رهبران یا سهامداران کلیدی تنظیم کرده اید تا بتوانید نحوه نمایش تصویر خود را در اینترنت پیگیری کنید.

همچنین، خلاقانه‌تر فکر کنید که چگونه سئو می‌تواند به شکل‌دهی روایت آنلاین برند شما کمک کند. واقعیت این است که هیچ تجارتی شهرت کاملی ندارد، اما اینکه چگونه کسب و کار شما در صفحه اول گوگل به نظر می رسد، مسلما مهمترین دارایی دیجیتال شما است.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

5 × پنج =