4 مزیت بازاریابی محتوا برای رستوران ها – به خصوص در شرایط سخت

4 مزیت بازاریابی محتوا برای رستوران ها – به خصوص در شرایط سخت

4 مزیت بازاریابی محتوا برای رستوران ها – به خصوص در شرایط سخت

محتوای بازاریابی دیجیتال

 

هیچ کس نیازی به یادآوری ندارد که در حال حاضر زمان سختی برای رستوران ها و سایر مشاغل غذا و نوشیدنی است. هنگامی که تجارت کند می شود، به راحتی می توان فکر کرد که تلاش های کاهش بودجه شما باید شامل تعلیق استراتژی بازاریابی محتوای شما باشد. اما برای رستوران هایی که به دنبال طوفان هستند، بازاریابی محتوا می تواند برای بقای آنها حیاتی باشد.

در حالی که بازاریابی یکی از اولین چیزهایی است که کسب و کارها به کاهش آن فکر می کنند، این ایده باید با احتیاط مورد توجه قرار گیرد. بازاریابی محتوا ، به ویژه، می تواند موثرترین راه برای زنده نگه داشتن برند رستوران شما در ذهن مشتریان شما باشد. در محیط همیشه در حال تغییر امروز، ممکن است موثرترین راه برای به دست آوردن فرصت های جدید برای گسترش سهم بازار شما باشد.

برای اینکه در این دوره چالش برانگیز خود را در بهترین موقعیت برای ماندن در تجارت قرار دهید، باید برند خود را فعال، پاسخگو و درگیر نگه دارید. در اینجا نحوه بازاریابی محتوای موثر برای رستوران ها می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

4 مزیت بازاریابی محتوا برای رستوران ها

1. بازاریابی محتوا نسبت به سایر اشکال بازاریابی مقرون به صرفه تر است

زمانی که کسب و کار شما با مشکل مواجه است، هزینه ها باید کاهش یابد. اگر در حال کاهش بودجه بازاریابی خود هستید، آن را روی جایی که می تواند ارائه دهد متمرکز کنید. برای رستوران‌ها، این استراتژی به معنای عقب‌نشینی از اشکال پرهزینه‌تر بازاریابی ، مانند تبلیغات، و تمرکز بر ورودی است. در اینجا دلیل آن است:

  • مردم زمان زیادی را به خصوص در شبکه های اجتماعی آنلاین می گذرانند. به طور متوسط، مردم 145 دقیقه در روز را در سایت های رسانه های اجتماعی سپری می کنند و اکثریت کاربران فیس بوک (70٪) و اینستاگرام (59٪) می گویند که هر روز از این پلت فرم ها بازدید می کنند . این به معنای بازدید زیاد برای محتوای شما است.
  • بازاریابی محتوا نسبتاً ارزان است. توزیع محتوا از طریق وبلاگ و کانال های اجتماعی شما می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد—همه چیزی که نیاز دارد زمان، خلاقیت و مهارت های نوشتاری مناسب است. استفاده از این محتوا از طریق راه‌های تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه، مانند بازاریابی مجدد ، می‌تواند ارزش بیشتری را از محتوای شما به دست آورد بدون اینکه به ضرر شما باشد. و اگر مقداری بودجه تبلیغاتی دارید، تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی در مقایسه با سایر روش های تبلیغات سنتی بسیار مقرون به صرفه است و زمانی که محتوای اصلی شما قوی باشد می تواند موثر باشد.

2. به کسب و کار شما کمک می کند تا به طور واقعی با مشتریان ارتباط برقرار کند

در حال حاضر فرصتی برای آن دسته از مشاغل با صداقت – که به مشتریان خود اهمیت می دهند و می خواهند روابط معنادار و وفاداری با آنها ایجاد کنند – است تا بدرخشند.

مردم به دنبال فروش سخت نیستند و شرکت‌هایی که دلسوزی نشان نمی‌دهند با موسیقی روبرو هستند، بنابراین اکنون زمان مناسبی برای نشان دادن آنچه که رستوران و برند شما واقعاً نشان می‌دهد است. مصرف‌کنندگان به‌ویژه به برندهایی که همدلی نشان می‌دهند، واکنش نشان می‌دهند و اذعان می‌کنند که در کنار دیگران در حال مبارزه با این بحران هستند.

برای تحقیق در مورد چالش هایی که مشتریان با آن روبرو هستند وقت بگذارید و خدمات خود را برای برآورده کردن این نیازها هماهنگ کنید. خود را به عنوان بخشی از جامعه خود، کمک به نیازمندان، ایجاد گزینه های خیریه برای کمک به مشتریان برای حمایت از جامعه خود، و مشارکت فعال در ایجاد حسن نیت مثبت و واقعی، تقویت کنید.

تعامل با آنها و برقراری ارتباط با روند جاری از طریق خبرنامه های ایمیل، وبلاگ و کانال های اجتماعی شما می تواند مردم را با برند شما آشنا کند و اطمینان حاصل کند که احساس می کنند به آنها گوش داده می شود.

 

3. می تواند به ارتقای خدمات جدید شما کمک کند

زنده ماندن در یک اقتصاد ضعیف کار آسانی نیست – به انعطاف پذیری و میل برای چابک بودن نیاز دارد. این ممکن است به معنای یافتن راه‌های جدید برای ارائه خدمات خود به مصرف‌کنندگان یا حتی اختراع مجدد خدمات شما باشد.

محیط کسب و کار تغییر کرده است، محیط مصرف کننده تغییر کرده است، بنابراین تلاش برای جابجایی استراتژی بازاریابی قدیمی و اهداف سال 2020 در شرایط فعلی فایده ای ندارد. چابک بودن به معنای انطباق کسب و کار، ساده کردن پیشنهادات و معرفی ویژگی هایی است که به مشتریان کمک می کند بر چالش هایی که با آن روبرو هستند غلبه کنند.

برای مثال، می‌توانید خلاق باشید و آموزش‌های آشپزی آنلاین ارائه دهید تا به مردم بیاموزید چگونه غذاهایی را که دوست دارند در خانه دوباره بسازند، درباره برخی از مواد اولیه و نحوه استفاده از آن‌ها به آن‌ها آموزش دهید، خدمات تحویل یا جمع‌آوری را شروع کنید، ناهار برای بچه‌ها ارائه دهید. در خانه از مدرسه و کارمندان اداری که از راه دور کار می کنند – فرصت ها بی پایان هستند.

هر رویکردی که تصمیم بگیرید، استراتژی محتوای شما این فرصت را به شما می دهد تا دلایل و فرآیند فکری خود را توضیح دهید، آنچه را که می خواهید به دست آورید، و مستقیماً از مخاطبان خود نظرات و ایده های آنها را بخواهید.

این بهترین فرصتی است که در اختیار دارید تا آنها را وادار کنید که در ابتکارات مستمر شما احساس تعهد کنند و این ارتباط عاطفی می تواند حتی بیشتر از رضایت مشتری اهمیت داشته باشد.

4. این یک راه عالی برای رستوران ها برای برقراری ارتباط، سرگرمی، نشاط است

بازاریابی محتوا بی نهایت همه کاره است و فرصتی برای ارسال ارتباطات مکرر و خلاقانه فراهم می کند. تمرکز روی ارسال هرزنامه به مشتریان یا پر کردن جدول زمانی یا صندوق ورودی آنها نیست، بلکه تمرکز بر این است که یک نیروی حمایت کننده در زندگی روزمره آنها باشید.

با استفاده از تطبیق‌پذیری رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌روزرسانی‌های مربوط به رستوران و جامعه خود را به اشتراک بگذارید (از جمله اقدامات احتیاطی برای مشتریان، تجربیات مشتری، منوهای جدیدی که در حال آزمایش هستید، اخبار مربوط به تأمین‌کنندگان محلی که به کسب‌وکار شما متکی هستند و موارد دیگر)، ایجاد کنید. ویدیوهایی در مورد آنچه در پشت صحنه اتفاق می‌افتد – هر چیزی که با برند شما همسو باشد و مشتریان شما را در مورد پیشنهاد شما هیجان زده کند.

ارزش بازاریابی محتوا برای رستوران ها

شکست در استفاده از بازاریابی محتوا، شما را از مهم ترین عنصر بقا و بهبودی رستورانتان یعنی مشتریانتان باز می دارد. اما بازاریابی محتوا برای رستوران ها می تواند راهی موثر برای ارتباط و رشد کسب و کار شما باشد. با پیروی از استراتژی محتوای مناسب و وفادار ماندن به ارزش‌های برند و نیازهای بازار هدف خود، می‌توانید این خط ارتباطی ضروری و امیدواریم درهای خود را باز نگه دارید.

بدون نظر

پاسخ دهید

4 × چهار =