4 راه برای اصلاح استراتژی تولید رهبر برای چشم انداز بازاریابی امروز

 

4 راه برای اصلاح استراتژی تولید رهبر برای چشم انداز بازاریابی امروز

دکمه سرنخ ها

 

از آنجایی که جهان در پی همه‌گیری کووید-19 به آینده‌ای می‌نگرد، بازاریابان برای پیش‌بینی و انطباق با یک چشم‌انداز «عادی جدید» حرکت می‌کنند. با توجه به اینکه تقریباً همه مشاغل تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند، روند تولید سرنخ در این آب و هوای ناآشنا مهم تر از همیشه شده است.

تعطیلی‌ها در سراسر جهان فروشگاه‌های آجر و ملات را مجبور به تعطیلی کرده است و کسب‌وکارهای بیشتری سعی کرده‌اند از پتانسیل بازاریابی آنلاین بهره ببرند . شرکت‌ها در حال دسترسی به مشتریانی هستند که به نظر می‌رسد دائماً آنلاین هستند و بیش از همیشه محتوای دیجیتال مصرف می‌کنند.

به گفته HubSpot، بازاریابان تا حد زیادی بر این باورند که تولید سرنخ بزرگترین چالشی است که با آن روبرو هستند. با ورود به دنیای عادی جدید، بسیاری از بازاریابان مجبورند رویکردهای خود را برای ایجاد سرنخ در هنگام جلب مشتری بازبینی و تنظیم مجدد کنند.

بیایید نگاهی عمیق‌تر به این بیندازیم که چگونه بازاریابان می‌توانند با اصلاح استراتژی تولید سرنخ خود برای بهینه‌سازی قیف‌ها برای تولید سرنخ بهتر در دوران پس از همه‌گیری، با دنیای در حال تغییر اطراف خود سازگار شوند.

تولید پیشرو در دنیای تجارت “عادی جدید”.

ابتدا، بیایید به خود یادآوری کنیم که تولید سرنخ در واقع مستلزم چه چیزی است. تولید سرنخ فرآیند شناسایی مشتریان بالقوه ای است که علاقه مند به خرید محصولات یا خدمات شما هستند. این بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی است زیرا شامل شناسایی درست بازار شما می شود و در عین حال قیف فروش شما را برای استقبال از بازدیدکنندگانی که احتمالاً از کسب و کار شما خرید می کنند، تنظیم می کند.

در این راستا، تولید سرنخ، شرکت‌ها را از هدر دادن پول در استراتژی‌هایی مانند تماس سرد یا ارسال ایمیل به نفع رویکردهای استراتژیک‌تر و کارآمدتر، مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی و کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی باز می‌دارد.

اکثر کسب و کارها اهمیت تولید سرنخ را تصدیق می کنند و اکثر بودجه های بازاریابی خود را بر این اساس تخصیص می دهند. با این حال، تأثیر مخرب کووید منجر به تغییرات اساسی در نحوه تولید سرنخ امروزی شده است.

به دلیل هرج و مرج ناشی از بیماری همه گیر، بازاریابان مجبور شده اند استراتژی تولید سرنخ خود را با برنده شدن در فروش جلوتر از رقبای خود تطبیق دهند. بیایید بررسی کنیم که چگونه قیف های فروش و بازاریابی ممکن است در پی کووید-19 به بهترین شکل بهینه شوند.

4 روش برای اصلاح استراتژی تولید سرنخ برای چشم انداز امروز

1. استفاده خود را از بازاریابی ویدئویی گسترش دهید

حتی قبل از ورود مخرب کووید، بازاریابی ویدئویی یک روند در حال ظهور بود. امروزه 86 درصد از کسب و کارها از ویدیو به عنوان ابزار بازاریابی کلیدی استفاده می کنند و 93 درصد از بازاریابان موافق هستند که ویدیو بخش مهمی از استراتژی بازاریابی آنها است.

محتوای مبتنی بر ویدئو، مانند وبینارها ، پخش‌های اینترنتی، دموهای زنده، جریان‌ها و ویدیوهای اطلاعاتی مبتنی بر تخصص در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی همچنان در چشم‌انداز بازاریابی عملکرد خوبی دارند. نیروی محرکه این روند مصرف کنندگانی هستند که تماشای محتوای مبتنی بر ویدیو را به خواندن متن ترجیح می دهند. همچنین، در یک اکوسیستم بازاریابی جدید که کارگران بیشتری در خانه هستند، آنها زمان و آزادی بیشتری در طول روز برای تماشای ویدیوها در اینترنت دارند.

علاوه بر این، کسب‌وکارها به احتمال زیاد از طریق ویدیوهایی که در سطح روانی مشتریان را تحت تأثیر قرار می‌دهند، درگیر ، تحت تأثیر قرار دادن و فروش می‌شوند.

یکی از مشاغلی که در بازاریابی ویدئویی موفق بوده است، شرکت انرژی بریتانیا، Bulb است. این شرکت کمپین‌های مشترکی را با چندین شرکت نوشیدنی سالم  برای ترویج تلاش‌های خود برای کمک به کسب‌وکارهای بهداشتی آگاهانه و پایدار اجرا کرد. این کمپین به لطف ارزش افزوده برند شرکت هایی که Bulb با آنها کار می کند، جذابیت بیشتری پیدا کرد.

طراحی شده توسط لامپ: بی گناه

2. با اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی شریک شوید

امروزه، برندهای بیشتری به دنبال اینفلوئنسرها به عنوان جنبه کلیدی تولید سرنخ هستند. اساساً، اینفلوئنسرها افراد، برندها یا نهادهای دیجیتالی هستند که دارای سطح بالاتری از اختیارات در جایگاهی هستند که یک شرکت در تلاش برای رسیدن به آن است. در حالی که اینفلوئنسرها تا حد زیادی در رسانه های اجتماعی فعالیت می کنند، اینفلوئنسرها با سطوح مختلف قد و رویکردهای مختلف بازاریابی به مخاطبان خود می آیند.

برخی از کسب و کارها روابط خود را با اینفلوئنسرهای خرد به عنوان ابزاری برای افزایش دسترسی و تعامل خود ایجاد می کنند. میکرو اینفلوئنسرها معمولاً تعداد فالوورهای زیادی ندارند، اما تمایل دارند بیشتر با فالوورها و همتایان خود درگیر شوند و در نتیجه به برندها این پتانسیل را می دهند که از سرنخ های خود اعتماد بیشتری ایجاد کنند.

یکی از مهمترین دلایل رشد اینفلوئنسر مارکتینگ این است که مصرف کنندگان از صدای شرکت خسته شده اند. در ایالات متحده، بیش از 77٪ از بزرگسالان می گویند “اعتماد به آنچه شرکت ها می گویند و انجام می دهند سخت تر شده است.”

اینفلوئنسرها مزایای زیادی فراتر از غلبه بر عدم اعتماد مصرف کنندگان ارائه می دهند. کسب‌وکارها می‌توانند از حمایت افراد تأثیرگذار در یک صنعت استفاده کنند و سپس از پلتفرم‌های بازاریابی مبتنی بر عملکرد برای جبران تأثیرگذاران تنها بر اساس نتایج استفاده کنند. پلتفرم‌های بازاریابی اینفلوئنسر مانند Grin و Upfluence هنگام راه‌اندازی ردیابی مبتنی بر عملکرد عالی هستند تا اطمینان حاصل شود که یک شرکت فقط برای سرنخ‌هایی که اینفلوئنسرها ایجاد می‌کنند، پرداخت می‌کند.

علاوه بر این، اینفلوئنسرها معمولاً از تجزیه و تحلیل و داده ها برای درک بهتر بازار خود استفاده می کنند. با کمک گرفتن از اینفلوئنسرهایی که جایگاه آنها را به خوبی درک می کنند، شرکت ها شانس بیشتری برای درک رفتار مخاطبان خود دارند.

 

به عنوان مثال، Dunkin’ Donuts به دنبال استفاده از قدرت تأثیرگذاران در سراسر کانال های اجتماعی خود در کمپین روز ملی دونات بود . در طول روز، هشت اینفلوئنسر حساب اسنپ چت Dunkin’ Donuts را تصاحب کردند و به دنبال کنندگان این فرصت را دادند که به صداهای غیرشرکتی در حساب رسانه اجتماعی این شرکت گوش دهند و همچنین فرصتی برای ورود به تبلیغات ویژه فراهم کردند.

این کمپین موفقیت آمیز بود. تعداد فالوورهای Dunkin’ Donuts در 24 ساعت 10 برابر بیشتر از حد معمول در یک ماه بود. این کمپین با 40000 مشارکت به حدود سه میلیون نفر رسید.

اگر به دنبال تقویت حضور خود در سراسر پلتفرم های رسانه های اجتماعی در سال 2021 هستید، ارزش دارد که از اینفلوئنسرها برای کمک به ایجاد علاقه و اعتماد به محصول خود استفاده کنید، به گونه ای که ممکن است در غیر این صورت ممکن نباشد.

3. مشتریان فعلی را برای ارائه ارجاع تشویق کنید

در بازاریابی، هیچ چیز به قدرت دهان به دهان نمی رسد. اگر خدماتی با کیفیت بالا ارائه می دهید، مشتریان شما احتمالاً شما را به همتایان خود توصیه می کنند. این توصیه‌ها نقشی اساسی در بهینه‌سازی قیف‌های فروش برای رشد بیشتر مشتری دارند.

به طور مداوم کیفیت خدمات مشتری خود را بهینه کنید تا اطمینان حاصل کنید که سطح بالایی از رضایت مشتری را ارائه می دهید. شما همچنین می توانید با ارائه یک تخفیف یا یک محصول رایگان به مشتریان فعلی خود برای هر شخصی که مراجعه می کند و مشتری جدیدی می شود، انگیزه ایجاد کنید.

Upserve ، ارائه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت رستوران، نمونه‌ای عالی از یک برنامه ارجاع کسب‌وکار کوچک را ارائه می‌دهد. این شرکت به ازای هر ارجاع موفق، 200 دلار کمک مالی به صندوق آب پاک به کاربران پاداش می دهد.

همچنین ارزش گنجاندن نظرات مثبت مشتریان خوشحال در ایمیل های بازاریابی و کمپین های رسانه های اجتماعی را دارد. با کمک محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) ، این مشتریان به حامیان قدرتمند برند شما تبدیل می شوند.

4. عملکرد کمپین را از نزدیک با ابزارهای تجزیه و تحلیل نظارت کنید

همه‌گیری باعث ایجاد سطحی از اختلال شده است که منجر به عدم اطمینان مالی گسترده برای بسیاری از شرکت‌ها شده است. به همین دلیل، هرگز مهمتر از این نبوده است که مراقبت و تعهد بیشتری را در قبال درآمد خود سرمایه گذاری کنید. از هدر دادن زمان و منابعی که به اندازه کافی سرنخ ها را تبدیل نمی کنند، خودداری کنید.

عملکرد کمپین های خود را از نظر نحوه تعامل بازدیدکنندگان جدید با صفحات وب سایت خود ببینید. پلتفرم‌های تحلیلی مانند Google Analytics و Finteza می‌توانند به شما کمک کنند تا ببینید ترافیک شما از کجا می‌آید و تازه واردان چگونه از صفحات شما استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، اگر کمپین‌های ویدیویی شما تبدیل‌های ایمیل بیشتری به دست می‌آورند، اما وبینارهای شما ضعیف عمل می‌کنند، می‌توانید نحوه ایجاد و بازاریابی وبینارهای خود را مجدداً ارزیابی کنید.

استراتژی تولید سرنخ شما باید با دنیای امروز سازگار شود

همانطور که کسب و کارها شروع به بهبودی از بیماری همه گیر می کنند، پیروی از یک استراتژی تولید سرنخ سازگارتر به شرکت ها این امکان را می دهد که نسبت به رقبا برتری داشته باشند و آن تبدیل های بسیار مهم را با سرعت بیشتری به دست آورند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 10 =