شبکه مجازی: 5 نکته حرفه ای در مورد نحوه ایجاد ارتباطات شخصی آنلاین

Man on rooftop looking at people icons. Human resources concept


 

شبکه مجازی: 5 نکته حرفه ای در مورد نحوه ایجاد ارتباطات شخصی آنلاین

مفهوم شبکه

 

همانطور که تجارت به طور فزاینده ای مجازی شده است، یادگیری نحوه شبکه سازی به صورت مجازی کلید فروش، ایجاد روابط و پیشرفت شغلی شما شده است. تجارت به شدت به ارتباطات انسانی متکی است، و به دلیل همه‌گیری، یادگیری نحوه برقراری ارتباط آنلاین به یک ضرورت تبدیل شده است.

به جای شرکت در فعالیت‌های حضوری، رویدادهای شبکه‌های مجازی و اتصال از طریق پلتفرم‌هایی مانند لینکدین به هنجارهای جدیدی تبدیل شده‌اند. بنابراین، سوال بزرگ این است که چگونه از شبکه های مجازی بیشترین بهره را می برید؟ چگونه از تماشاچی بودن اجتناب می کنید؟ برای گم نشدن در DM ها چه چیزی لازم است؟

در اینجا استراتژی‌های هوشمندی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای ایجاد روابط سودآور و معنادار از طریق شبکه‌سازی مجازی استفاده کنید.

5 گام برای موفقیت در شبکه های مجازی

۱- هدفی در ذهن داشته باشید

داشتن یک هدف در ذهن به درک اینکه چرا می‌خواهید شبکه‌سازی کنید و نتایجی که می‌خواهید به دست آورید، بستگی دارد.

وقتی به یک رویداد شبکه مجازی ملحق می‌شوید، به راحتی می‌توانید به پس‌زمینه بروید و پشت رایانه خود گم شوید. خستگی صفحه نمایش شروع می شود و قبل از اینکه متوجه شوید، فقط گوش می دهید و خودتان را بیرون نمی گذارید.

ایجاد یک هدف و تصمیم گیری از قبل در مورد آنچه از شبکه می خواهید می تواند تفاوت زیادی در موفقیت یا عدم موفقیت یک رویداد شبکه ایجاد کند. آیا می خواهید با تعداد معینی از مخاطبین کنار بروید؟ آیا می خواهید قهوه های مجازی را برنامه ریزی کنید؟ آیا می خواهید افرادی را شناسایی کنید تا به لینکدین اضافه کنید و از رویداد مجازی به عنوان یخ شکن آینده استفاده کنید؟

برخی از رویدادها با لیستی از شرکت کنندگان پیش از موعد همراه هستند، که به شما امکان می دهد هدف قرار دهید و مشخص کنید که به طور خاص می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگر شبکه مجازی شما خارج از یک رویداد اتفاق بیفتد، اهداف تغییر خواهند کرد، اما به همان اندازه مهم هستند. تصمیم بگیرید که چرا به دنبال ایجاد ارتباطات هستید. آیا به دنبال ملاقات با مشتریان آینده، ارتباط با دیگران در صنعت خود، ملاقات با مهمانان برای پادکست خود هستید یا صرفاً در تلاش برای پیشرفت شغلی خود هستید؟ داشتن هدف به شبکه شما هدف می دهد، به شما کمک می کند با افراد جالب ملاقات کنید، و شما را وادار می کند تا از منطقه راحتی خود خارج شوید تا در انجام حرکات موفق تر باشید.

2. مقدمه خود را تمرین کنید

بسیاری از رویدادهای شبکه مجازی زمانی را برای معرفی فراهم می کنند. در تنظیمات کوچکتر، اینها می توانند لحظات “روی دوربین” باشند، و در رویدادهای بزرگتر اغلب از طریق نظرات تسهیل می شوند. وقتی در یک رویداد هستید، آخرین چیزی که می خواهید این است که ندانید چه بگویید، کلمات خود را زیر و رو کنید، یا سکوت کنید و فرصت سلام کردن را از دست بدهید.

مقدمه آماده شده شما به دیگر نتورکرها این فرصت را می دهد که بگویند: “بله، این شخصی است که من می خواهم با او ارتباط برقرار کنم.” بنابراین، مقدمه ای روشن و مختصر ارائه دهید. آیا معرفی شما علاقه سایر شرکت کنندگان را برانگیخته و در عین حال وضوح ارائه می کند؟ اگر دیگر نتورکرها احساس سردرگمی کنند، کمتر تمایل دارند با شما درگیر شوند. همچنین، در حین آماده شدن، در نظر داشته باشید که چه کسانی در این رویداد شرکت خواهند کرد و چگونه می خواهید خود را به آنها معرفی کنید.

اگر معرفی در نظرات انجام می شود، پاسخی تهیه کنید که دقیقاً نشان دهد که می خواهید چگونه ظاهر شوید. به معرفی های دیگر نیز توجه کنید، زیرا این به شما کمک می کند تا بفهمید که ممکن است بخواهید برای چه کسی پیام ارسال کنید.

به یاد داشته باشید، مردم به اصالت پاسخ می دهند . مقدمه خود را تمرین کنید تا رباتیک به نظر نرسید. صادق باشید و به یاد داشته باشید که با انسان های واقعی صحبت می کنید. هرچه با معرفی خود راحت تر باشید، اعتماد به نفس بیشتری در نظر دیگران خواهید داشت.

3. سوال بپرسید

دو دلیل برای مفید بودن سوال پرسیدن از مردم وجود دارد:

یک: مردم این فرصت را دوست دارند که درباره خود صحبت کنند و تخصص خود را به اشتراک بگذارند. وقتی از کسی سوالی می‌پرسید، به نظر می‌رسد فردی هستید که مایل به گوش دادن است و برای آنچه طرف مقابل ارائه می‌کند ارزش قائل است.

دو: وقتی احساس می‌کنید که گیر افتاده‌اید و نمی‌دانید در یک رویداد شبکه‌ای چه چیزی را به مکالمه اضافه کنید، به جای ساکت ماندن، زنگ بزنید و سؤال بپرسید. ساکت بودن در پس‌زمینه شما را فعالانه وارد یک گروه نمی‌کند و می‌تواند ایجاد پیوندهای مجازی را دشوارتر کند. پرسیدن سوالات مرتبط به شما این امکان را می دهد که به گفتگو ادامه دهید یا به موضوعی جدید بپردازید. “چرا”، “چگونه”، “نظر شما در مورد چیست” را می توان به انواع مختلفی از سؤالات شکل داد.

اگر خارج از رویدادهای مجازی با هم ارتباط برقرار می کنید و پیام های سردی ارسال می کنید، پرسیدن سوال راهی عالی برای ایجاد و ایجاد روابط جدید است. خود را به چالش بکشید تا سؤالات خود را یک قدم فراتر از «چه کار می کنید؟» بردارید. سوالاتی به گونه ای که شما در بین همه DM هایی که مردم دریافت می کنند متمایز شوید.

4. ابتدا ارزش اضافه کنید

به شبکه سازی به عنوان نوعی دوستیابی حرفه ای فکر کنید. اولین سوالی که در یک قرار می پرسید این نیست که “با من به خانه می آیی؟” این یک راه مطمئن برای کنار گذاشتن است. با این حال، بسیاری از مردم با گفتن یک نسخه کمی زیباتر از “سلام، محصول من را بخر” به شبکه سازی نزدیک می شوند. “سلام، از صفحه یا ویدیوی فروش من دیدن کنید”؛ یا “سلام، این کار را برای من انجام دهید.”

وقتی سؤالات شما برای دیگران ارزشی ایجاد نمی کند، نشان می دهد که به شخصی که با او صحبت می کنید احترام نمی گذارید. شما ممکن است نیش عجیب و غریب و تبدیل را دریافت کنید، اما پل های بیشتری نسبت به ساختن خود خواهید سوزاند. یواشش کن. انسان آن طرف کامپیوتر را به یاد بیاورید.

ایجاد و پرورش روابط، و مهمتر از همه، افزودن ارزش. از خود بپرسید چه کاری می توانید انجام دهید تا برای فردی که با او صحبت می کنید ارزش داشته باشید. چگونه می توانید اعتماد ایجاد کنید؟ چگونه می توانید نشان دهید که مخاطبی هستید که ارزش داشتن را دارد؟ وقتی قصد دارید قبل از اقدام به فروش ارزش ارائه دهید، فرصت ایجاد تماس های پایدار را به دست می آورید.

5. پیگیری و تکرار کنید

اگر برای گفتگوهای معنادار و شروع روابط جدید وقت گذاشته اید، برای همیشه ناپدید نشوید. پیگیری در این دنیای مجازی ضروری است. یک مکالمه عالی ممکن است برای مدتی با مخاطب باقی بماند، اما اگر منتظر باشید تا آنها حرکت بعدی را انجام دهند، در خطر از دست دادن فرصتی برای ساختن چیزی برای دو طرف سودمند در دراز مدت هستید.

پس از گذشت مدتی، زمانی را اختصاص دهید تا با ارسال یک پیام مجازی دیگر به رادار یک شخص برگردید. اگر نمی‌خواهید چه بگویید، می‌توانید به موضوعی از گفتگوی اولیه خود اشاره کنید، یا نحوه استفاده از رویداد مجازی را که هر دو در آن ملاقات کردید را به اشتراک بگذارید و بپرسید که چگونه آنها محتوا را در زندگی یا تجارت خود ادغام کرده‌اند. می‌توانید پیگیری را در یک ایمیل یا DM نگه دارید، یا دعوتی را برای یک جلسه کوتاه زوم ارسال کنید تا ارتباط را بیشتر کنید.

اگر این تماسی است که می‌خواهید درازمدت نگه دارید، پس به یاد داشته باشید که روند پیگیری نباید یک «یک و تمام شده» باشد. پیگیری خوب یک راه عالی برای ایجاد یک شبکه پایدار است. اشتباه بزرگی که بسیاری از مردم مرتکب می شوند این است که منتظر می مانند تا شخص مقابل شروع کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که طرف معادله خود را کنترل کنید. مسئولیت ارتباطاتی را که می خواهید نگه دارید بپذیرید.

اگر می ترسید پیگیری را فراموش کنید، می توانید از یادآورهای تقویم استفاده کنید یا حتی مکالمات خود را در یک برگه اکسل دنبال کنید تا اتصالات مهم را ادامه دهید.

ارزش شبکه های مجازی

کلید شبکه های هوشمند این است که یکنواخت باشید، عادت های خوب ایجاد کنید، و به یاد داشته باشید، یک انسان در طرف دیگر رایانه وجود دارد.

چه بخواهید روابطی بسازید که به شما کمک کند حرفه خود را به سطح بعدی ببرید، فروش داشته باشید یا روابط سودآور ایجاد کنید، با یک ارتباط شروع می شود. اگر نمی‌خواهید در یک اتاق فیزیکی با افرادی که می‌خواهید ملاقات کنید، به مکان‌های آنلاینی بروید که ارتباطات مورد نظر شما در آنجا برقرار است.

ثبات نتیجه می دهد. با اختصاص زمان منظم به شبکه خود، به آن عادت کنید تا بتوانید به اهداف خود برسید. شبکه های مجازی یک مهارت اکتسابی است و هر چه مدت طولانی تری آن را انجام دهید با آن راحت تر خواهید بود.

مهمتر از همه، با یادآوری اینکه صفحه به صفحه برابر است با شخص به فرد، عنصر انسانی را به شبکه مجازی بازگردانید. برای تقویت روابط، شخصیت بودن و ایجاد ارتباط وقت بگذارید.

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =