4 درس فروش شگفت انگیز که می توانیم از کودکان نوپا یاد بگیریم

Cute toddler boy, dressed in suit and bow, talking on the phone and playing on tablet, writing in diary


4 درس فروش شگفت انگیز که می توانیم از کودکان نوپا یاد بگیریم

عزیزم تجارت

کودکان نوپا به پر سر و صدا، نامرتب، مخرب، ماجراجو، پرهیاهو و شایان ستایش معروف هستند – اما آیا می دانستید که کودکان نوپا می توانند یک یا دو چیز در مورد فروشندگان بهتر بودن به ما بیاموزند؟ 

کودکان نوپا فروشندگان طبیعی هستند. آنها کنجکاو هستند، درگیر هستند و عاشق بغل کردن هستند. گاهی اوقات آنها ممکن است بد و بی نظم باشند (دقیقاً مانند فروشندگان بزرگسال!)، اما عمدتاً به سختی تلاش می کنند تا یاد بگیرند و بهتر شوند، و به روش کوچک خود، تغییر مثبتی در جهان ایجاد کنند. 

من می خواهم چند درسی که در مورد فروش از کودک نوپای خودم آموختم به اشتراک بگذارم.

درس های فروش که می توانیم از کودکان نوپا بیاموزیم

1. «نه» را به عنوان پاسخ در نظر نگیرید 

کودکان نوپا اغلب به داشتن کج خلقی معروف هستند معروف هستند – و، وای، این عصبانیت ها اغلب برای نشستن فوق العاده استرس زا هستند. اما این کج خلقی واقعاً به چه معناست؟

مغز کودکان نوپا هنوز در آن سن در حال رشد است. احساس انصاف و احساس آنها از خود اغلب به چالش کشیده می شود. آنها در حال یادگیری محدودیت های دنیای اطراف خود هستند. آنها توسط افراد بزرگتر احاطه شده اند که به آنها می گویند چه کاری انجام دهند، و این افراد می توانند به صورت فیزیکی آنها را بردارید و در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها آنها را از اتاق خارج کنند. باید استرس زا باشد، درست است؟ جای تعجب نیست که کودکان نوپا عصبانی می شوند. 

به عنوان فروشنده، بدیهی نیست که عصبانی شوید. اما ما می‌توانیم از پشتکار کودکان نوپا چیزی یاد بگیریم – آنها اغلب کلمه «نه» را نمی‌شنوند. آنها به تلاش خود ادامه می دهند تا آنچه را که به آنها علاقه دارد انجام دهند، و به تلاش برای انجام هر کاری که در لحظه به نظر سرگرم کننده یا مفید است، ادامه می دهند، حتی اگر افراد دیگر نه بگویند.

به عنوان یک فروشنده، باید به شنیدن کلمه “نه” همیشه عادت کنید – اما اجازه ندهید که شما را دلسرد کند. به تلاش برای ایجاد روابط ادامه دهید، به پرسیدن سؤالات خوب ادامه دهید، به تلاش برای یافتن دلایل اساسی اعتراض مشتری ادامه دهید و سعی کنید راهی برای «بله» پیدا کنید. 

2. یاد بگیرید که چگونه به تنهایی و به عنوان یک تیم کار کنید 

تماشای کودکان نوپا در یک گروه بازی سرگرم کننده است زیرا آنها دنیای کوچک خود را برای دوست یابی و بازی موازی دارند. برخی از آنها، حتی در آن سن کم، بیشتر به احتمال زیاد تنها هستند یا بیشتر مشتاق دوستیابی هستند. خواه «زمان دایره» باشد یا زمان چرت، کودکان نوپا یاد می گیرند که چگونه با دیگران کنار بیایند و راه خود را در دنیا باز کنند. 

فروشندگان در این راه مانند کودکان نوپا هستند. جنبه هایی از فرآیند فروش وجود دارد که به کار گروهی شدید نیاز دارد، و مواقعی وجود دارد که به عنوان یک فروشنده باید به تنهایی این کار را انجام دهید، تماس بگیرید و تلاش بیشتری را توسط خودتان انجام دهید. فروشندگان باید در نحوه ایجاد روابط و ایجاد ارزش در سازمان همه کاره باشند. برخی از روزها باید یک ستاره فوق‌العاده باشید و برخی دیگر باید یک بازیکن تیمی باشید. 

3. آن کردن اشکالی ندارد، اما باید انعطاف پذیر باشید

در خطر آزار برخی از کودکان نوپا که ممکن است این را بخوانند، این درست است که کودکان نوپا به گریه کردن معروف هستند. افراد ممکن است در دو سالگی بیشتر از هر سال دیگری از زندگی خود گریه کنند. با این حال، همه این اشک های کودک نوپا یک هدف را دنبال می کند. کودکان نوپا در حال توسعه انعطاف پذیری عاطفی هستند . آنها در حال یادگیری نحوه بهبودی از زانوهای خراشیده و عقب‌نشینی هستند.

به همین ترتیب، فروشندگان باید انعطاف پذیر و مصمم باشند. فراز و نشیب های زیادی در دنیای فروش وجود دارد – شاید به بدی تصادف کردن با سه چرخه یا افتادن از تجهیزات زمین بازی نباشد، اما نزدیک است. هر رد کردن، هر معامله ای که از بین می رود، هر ناامیدی در نهایت آزمایش اراده شماست. آیا مایل به بهبودی و پیشرفت به سمت هدف بعدی خود هستید؟

درست مانند کودکان نوپا تا بزرگسالانی بالغ (معمولاً، امیدوارانه) از نظر عاطفی با دیدگاه های زندگی سالم و هوش هیجانی، فروشندگان نیز باید روند رو به رشدی را طی کنند. با سخت‌تر شدن و دیدن برخی از جنبه‌های منفی کسب‌وکار، در نهایت می‌توانند به فروشندگان مؤثرتری تبدیل شوند که هسته‌ای درونی برای مقابله با هر طوفانی دارند. 

4. هرگز کاوش را متوقف نکنید 

یکی از شیرین‌ترین جنبه‌های مرحله زندگی کودک نوپا، به‌ویژه به‌عنوان والدین، دیدن همه راه‌هایی است که کودکان نوپا کنجکاو و ماجراجو هستند – راه‌هایی که از بیرون بودن خوشحال می‌شوند، اشتیاق آنها برای بالا رفتن، دویدن و اکتشاف. بهترین فروشندگان راهی برای خوش بین بودن، جدی بودن و پرانرژی بودن در شغل خود پیدا می کنند. برای یک فروشنده، هر روز یک فرصت جدید و یک لوح تمیز است. هرگز نمی دانید فروش بزرگ بعدی شما چه زمانی محقق می شود. 

درست مانند هر روز از زندگی یک تجربه جدید برای کودکان نوپا، برای یک فروشنده فرصت جدیدی برای ایجاد روابط و ایجاد تفاوت بزرگتر برای خود، سازمان، تیم و مشتریانتان است. این روحیه آرمان‌گرا را حفظ کنید و آنچه را که در این شغل دوست دارید به خودتان یادآوری کنید و محدودیت‌ها را زیر پا بگذارید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =