4 تاکتیک بازاریابی دیجیتال کم هزینه برای استارتاپ ها

4 تاکتیک بازاریابی دیجیتال کم هزینه برای استارتاپ ها

دیجیتال مارکتینگ آنلاین

نوشته مانی عثمان

راه اندازی یک کسب و کار کار آسانی نیست. ایده رئیس خود بودن و فراخوانی، چیزی است که بسیاری از ما آرزوی آن را داریم و آرزویش را داریم، اما به واقعیت تبدیل کردن آن پیاده روی در پارک نیست. کارآفرین بودن با خطرات و چالش های زیادی همراه است.

بازاریابی یک جنبه حیاتی از یک کسب و کار جدید است. با این حال، اجرای موفقیت آمیز یک طرح بازاریابی چالشی است که بسیاری از استارتاپ ها با آن مواجه هستند. و مهم نیست که محصولات و خدمات شما چقدر عالی هستند، بدون استراتژی بازاریابی مناسب، شانس دستیابی به مشتریان بالقوه و ایجاد سود بسیار کم است.

بسیاری از استارت آپ ها با محصولات و خدمات امیدوارکننده یا دانش یا تجربه کافی برای بازاریابی موفقیت آمیز کسب و کار خود را ندارند یا بودجه کافی برای سرمایه گذاری در بازاریابی ندارند. با این حال، مهم نیست که با چه چالش‌های بازاریابی مواجه می‌شوید، این همه غم و اندوه نیست. خبر خوب این است که تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال کم‌هزینه ساده و بسیار مؤثری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای بازاریابی کسب‌وکار خود بدون شکستن بانک استفاده کنید.

بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک

نکته 1 بازاریابی دیجیتال ارزان قیمت: در Google My Business فهرست شوید

Google برای کسب و کار من (GMB) یک ابزار بازاریابی عالی و با استفاده آسان است که به شما امکان می دهد فهرست رایگان کسب و کار خود را در Google مدیریت و بهینه کنید. این لیستی است که وقتی کاربر شرکت شما را در جستجوی Google یا Google Maps جستجو می کند ظاهر می شود.

با این حال، «Google برای کسب‌وکار من» چیزی بیش از یک فهرست کسب‌وکار است. به عنوان مثال، هنگامی که یک کسب و کار خاص را در Google جستجو می‌کنید که دارای فهرست «Google برای کسب‌وکار من» است، نتایج حاوی اطلاعات مفید زیادی است، از جمله زمان باز و بسته شدن، آدرس با مسیرها، تصاویر، نظرات مشتریان، اطلاعات دسترسی و امکانات، و خیلی بیشتر.

به این فکر کنید که تمام این اطلاعات برای شما به عنوان یک مصرف کننده چقدر مفید است اگر تصمیم دارید شرکتی را برای تجارت با آن انجام دهید. فهرست GMB برای کسب و کار شما همان تأثیر را بر مشتریان بالقوه شما خواهد داشت.

نکته 2 بازاریابی دیجیتال کم هزینه: بهترین شیوه های سئو را برای وب سایت خود بیاموزید

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) عمل بهینه سازی وب سایت شما است تا بتوان آن را کشف کرد و در موتورهای جستجو مانند گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات و خدمات شما ظاهر و رتبه بندی کرد.

اصطلاح “بهینه سازی موتور جستجو” ممکن است ترسناک به نظر برسد، به خصوص برای استارتاپ هایی که با آن آشنایی ندارند. اینترنت مملو از انواع اطلاعات در مورد سئو است، که می تواند بسیار زیاد باشد و درک یکی از مهم ترین کانال های بازاریابی در بازاریابی دیجیتال را برای استارت آپ ها سخت تر می کند .

بدون شک، هر چه سئوی سایت شما بیشتر باشد، احتمال تاثیرگذاری آن بیشتر است. اما هر استراتژی سئو بر اساس اصول سئو ساخته شده است. بدون اجرای این اصول اولیه در سایت خود، شانس وب سایت شما برای نمایش در موتورهای جستجو به اندازه انتظار رشد یک گیاه بدون کاشت بذر است.

به همین دلیل است که برای استارتاپ ها بسیار توصیه و ضروری است که اصول سئو را در وب سایت خود ادغام کنند. پیاده سازی سئوی اولیه فرآیندی را آغاز می کند که در آن وب سایت شما در طول زمان قدرت جمع آوری می کند، که برای بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو لازم است. همچنین به عنوان پایه ای محکم برای سایت شما عمل می کند، که ساختن استراتژی سئوی بسیار پیشرفته تری بعداً آسان تر و سریع تر است.

در اینجا چهار اصل اساسی سئو وجود دارد:

  • محتوا. ایجاد محتوای عالی برای یک استراتژی بازاریابی موفق کلی حیاتی است و برای SEO خوب بسیار مهم است. الگوریتم‌های بسیار پیچیده Google در درک هدف جستجوی کاربرانش و ارائه محتوای مفید، مرتبط و دقیق برای درخواست‌هایشان، به خوبی کار می‌کنند.

جای تعجب نیست که اکثریت قریب به اتفاق کاربران گوگل هرگز از صفحه دوم نتایج جستجو دیدن نمی کنند. به همین دلیل است که ایجاد محتوای مرتبط، منحصر به فرد، جذاب، مفید و واضح نه تنها برای سئو، بلکه برای جلب نظر مشتریان بالقوه شما نیز ضروری است.

  • عنوان متا و توضیحات متا. عنوان متا و توضیحات متا قطعاتی هستند که پس از کلیک کاربر بر روی جستجوی جستجوی خود در موتورهای جستجو ظاهر می شوند. همه ما اهمیت اولین برداشت در تجارت را می دانیم. ایجاد عناوین متا و توضیحات متا برای صفحات وب شما که قانع کننده باشد و محتوای صفحه شما را به طور دقیق توصیف کند، شانس کلیک کاربران وب روی صفحه شما را افزایش می دهد.
  • متن جایگزین تصویر دلایل خوبی برای استفاده از تصاویر در صفحات وب وجود دارد. آنها محتوا را زنده می کنند، به کاربران وب کمک می کنند تا محصولات و خدمات شما را تجسم کنند، و سایت را از نظر زیبایی شناختی دلپذیر می کنند. در میان بسیاری از دلایل خوب، یک دلیل وجود دارد که بسیاری از ما از آن آگاه نیستیم و ناآگاهانه آن را کنار می گذاریم و باعث می شود فرصت های بزرگی را از دست بدهیم. در حال افزودن متن جایگزین به تصاویر است.

متن جایگزین که به عنوان ویژگی‌های alt و توضیحات alt نیز شناخته می‌شود، یک کد HTML است که عملکرد و هدف تصویر را در صفحه وب توصیف می‌کند. این برای افراد دارای اختلال بینایی که از صفحه خوان استفاده می کنند ضروری است. همچنین به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا محتوای شما را بهتر درک کنند و تصویر را با توجه به ارتباط آن فهرست بندی کنند.

  • کنسول جستجوی گوگل کنسول جستجوی گوگل که قبلاً با نام Google Webmasters Tool شناخته می شد، یک ابزار رایگان توسط گوگل برای وب مسترها یا صاحبان وب سایت ها است. این یک ابزار عالی برای اندازه گیری عملکرد و ترافیک وب سایت شما است. سایت شما را برای هر گونه خطای وب تشخیص می دهد، برای شما اخطار می فرستد، مشکلات را گزارش می کند و مشکلات را برطرف می کند. همچنین به شما کمک می کند تا تلاش های سئوی خود را تعریف و اندازه گیری کنید.

برای استفاده از این ابزار لازم نیست که یک وب مستر باشید. گوگل استفاده از آن را بسیار ساده کرده است، اما مدتی طول می کشد تا به آن عادت کنید. ویدیوهای آموزشی در دسترس است که توسط Google ایجاد شده است و اطلاعات مربوط به هر یک از ویژگی های آن، در صورت گیر افتادن، وجود دارد.

نکته 3 بازاریابی دیجیتال کم‌هزینه: در فهرست راه‌اندازی کسب‌وکار و راه‌اندازی فهرست شوید

یکی دیگر از استراتژی‌های هوشمند بازاریابی دیجیتال کم‌هزینه این است که استارت‌آپ خود را در فهرست راه‌اندازی کسب‌وکارها و راه‌اندازی‌ها فهرست کنید. دو مزیت قابل توجه عبارتند از:

  • آنها استارتاپ شما را در معرض دید روزنامه نگاران و سرمایه گذاران قرار می دهند. بسیاری از مردم نیز از آنها برای یافتن مشاغل محلی استفاده می کنند.
  • فهرست در فهرست به سئوی استارت آپ نیز کمک می کند. لینک بیلدینگ یکی از فاکتورهای رتبه بندی سئو است – به آن به عنوان محبوبیت دیجیتالی وب سایت خود فکر کنید. اگر چندین وب سایت از سایت شما نام می برند، به موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت شما محبوب است. اما این تنها در صورتی کمک می کند که استارت آپ خود را در فهرست راهنماهای معروف و مرتبط فهرست کنید. موتورهای جستجو لینک های اسپم را دوست ندارند و تمایل به نادیده گرفتن آنها دارند.

نکته 4 بازاریابی دیجیتال کم هزینه: از رسانه های اجتماعی برای ساختن برند خود استفاده کنید

هیچ کس نمی تواند در برابر تأثیر قدرتمند رسانه های اجتماعی، یکی دیگر از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال کم هزینه که در دسترس استارتاپ شما است، بحث کند. طبق آمار Statista ، 80 درصد از آمریکایی ها پروفایل شبکه های اجتماعی دارند. رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای قرار گرفتن در معرض و ارتباط با مخاطبان هدف برای انتقال پیام شما هستند. استفاده نکردن از آن برای راه اندازی استارتاپ خود کاملا غیر منطقی است.

داشتن ردپای استارتاپ خود در هر پلتفرم بزرگ رسانه اجتماعی ایده خوبی است. این به استراتژی بازاریابی کلی شما کمک می کند. تعیین اهداف و مقاصد واضح در مورد آنچه می خواهید به دست آورید، خواه آگاهی از برند باشد یا افزایش فروش محصولات و خدمات شما، و تمرکز بر پلتفرم هایی که به مخاطبان هدف شما پاسخ می دهد، عوامل کلیدی برای استفاده حداکثری از بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند .

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =