5 نکته برای توسعه صدای برند معتبر خود، که طلای بازاریابی است

5 نکته برای توسعه صدای برند معتبر خود، که طلای بازاریابی است

5 نکته برای توسعه صدای برند معتبر خود، که طلای بازاریابی است

فریاد زدن در یک مگافون

 

دنیا بیدار شده است درباره این دو راه وجود ندارد. در عصر جنبش #MeToo و #BlackLivesMatter، مردم بیش از هر زمان دیگری از نظر اجتماعی و سیاسی آگاه هستند. در حالی که برخی از ما در خیابان‌ها راهپیمایی می‌کنیم و برخی دیگر به رسانه‌های اجتماعی می‌روند تا دیدگاه‌های خود را منتشر کنند، میلیون‌ها نفر از چیزی حتی قدرتمندتر برای شنیدن صدای خود استفاده می‌کنند: کیف پول‌هایشان.

تحقیقات زیادی در چند سال گذشته در مورد برندسازی معتبر و نحوه بهره مندی کسب و کارها از آن انجام شده است. برای دهه‌ها ما تشویق می‌شدیم که در مورد سیاست یا سایر موضوعاتی که مردم را ناراحت می‌کنند صحبت نکنیم.

اما امروز همه چیز به سرعت در حال تغییر است. اکنون به نظر می رسد که اگر کسب و کار شما در مورد آنچه در جهان می گذرد موضع گیری نکند – یا بدتر از آن، موضع اشتباهی اتخاذ کند – در جایی که بیشتر آسیب می بیند، روی شما تأثیر می گذارد: نتیجه نهایی شما.

مصرف کنندگان، اصالت و وفاداری به برند

اصالت چقدر برای مصرف کنندگان شما مهم است؟ این اعداد را در نظر بگیرید:

  • 86 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند اصالت یک عامل کلیدی در تصمیم‌گیری درباره برندهایی است که دوست دارند و از آنها حمایت می‌کنند.
  • 81 درصد از مصرف کنندگان می گویند که باید بتوانند به برند اعتماد کنند تا از آنها خرید کنند.
  • ۶۶ درصد از مصرف‌کنندگان فکر می‌کنند که شفافیت یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های یک برند است.
  • اکثر مصرف کنندگان می خواهند که برندها در مورد مسائل اجتماعی یا سیاسی موضع بگیرند. در واقع، نزدیک به دو سوم ( 64٪ ) از مصرف کنندگان در سراسر جهان می گویند که از یک برند خرید می کنند یا صرفاً به دلیل موقعیت آن در یک موضوع اجتماعی یا سیاسی آن را تحریم می کنند.
  • 77 درصد از مصرف کنندگان از برندهایی خرید می کنند که ارزش های مشابهی با آنها دارند.

بنابراین، چگونه کسب‌وکاری ایجاد می‌کنید که با بازار هدف شما صحبت می‌کند و باعث می‌شود چیزی احساس کنند؟ چگونه صدای برند معتبری ایجاد می کنید و وفاداری به برند را پرورش می دهید؟

5 نکته برای توسعه صدای برند معتبر شما

1. دریابید که چه چیزی مشتریان شما را تحریک می کند

این امر بدیهی به نظر می رسد. Business 101 به شما می گوید که باید بدانید مشتری ایده آل شما کیست. اما دیگر کافی نیست که اطلاعات جمعیتی معمول مانند جنسیت، سن، درآمد و نقاط درد را بدانید. امروز، شما باید بدانید که آنها به چه چیزی اعتقاد دارند. چه چیزی آنها را به آتش می کشد.

اگر برند شما می تواند این موارد را نیز تحمل کند، حدس بزنید چه چیزی بازار هدف شما را تحریک می کند؟ شما. بنابراین، بسیار مهم است که بدانید با چه کسی صحبت می کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که گوش دهید – واقعاً گوش کنید و عمیقاً گوش کنید. مشتری ایده آل خود را در رسانه های اجتماعی پیدا کنید و مکالمات آنها را مشاهده کنید. پادکست هایی را که آنها گوش می دهند پیدا کنید و به آن ها گوش دهید. این مرحله نیاز به بررسی و تحقیق دارد.

2. برای ایجاد صدای برند معتبر، موضع بگیرید

می خواهید بازار هدف شما را چگونه ببیند؟ روشی که آنها خود را می بینند: فعال. نامزد شده. موضع گیری در مورد چیزهایی که آنها به آن اعتقاد دارند. اکنون، این یک موضوع سخت است، زیرا شما یک تجارت را اداره می کنید و نمی خواهید خیلی سیاسی شوید، بدیهی است.

بنابراین، به جای «ضد» بودن، «حرفه‌دار» باشید. این یک مثال است: من طرفدار کارداشیان نیستم. من به حال و هوای قفل های روان و چشم های درشت و صورت های بی عیب و نقص و دور کمر ریز و خرخرهای مسخره علاقه ندارم. این عمدتاً به این دلیل است که من همیشه با لباس های گشاد هستم و قهوه از جلوی بدنم ریخته است و احتمالاً از دیروز موهایم را شانه نکرده ام.

اما من طرفدار بیانسه و کیت بلانشت و اپرا وینفری و چیماماندا نگوزی آدیچی هستم. این زنان هستند که من در مورد آنها صحبت می کنم. اینها زنانی هستند که در شبکه های اجتماعی و بازاریابی من به آنها اشاره می کنم . من می‌خواهم بازار هدفم مرا به‌عنوان یک فمینیست غول‌پیکر ببیند که به زبان تسلط دارد و کار کردن با او بسیار جذاب است. می‌خواهم مردم به من فکر کنند و بگویند: «اشلی بسیار عالی است. به یک برس مو نیاز دارد، اما بسیار عالی.»

 

دوست دارید مردم شما را چگونه ببینند؟ برو و اون چیز باش آیا شما یک فمینیست هستید که سوتین نمی پوشد و به برادرزاده 10 ساله خود می گوید که صورتی رنگ مشخص اوست در حالی که به او کمک می کنید ناخن هایش را رنگ کند؟

تو باش چرا؟ زیرا “بهترین برندها نمایندگی های صادقانه از مشاغل پشت سر آنها هستند.” این حرف های من نیست آنها سخنان این شخص است است. کاش حرف من بود اما اشکالی ندارد. من حرف‌های خودم را دارم، که خیلی زیباست.

3. باورهای خود را در برندسازی خود بگنجانید

وقتی کپی‌رایتر، طراح وب، طراح گرافیک خود، هر کسی را استخدام می‌کنید… به آنها بگویید که طرفدار چه چیزی هستید. به آنها بگویید که این باید در برندسازی شما مشهود باشد.

بازار هدف شما می خواهد این را ببیند. اعتماد را ایجاد می کند. به آنها نشان می دهد که تجارت شما انسانی است. اخلاقی باورهایی دارد. این چیزی است که مردم با آن ارتباط برقرار می کنند. این چیزی است که باعث می شود آنها به شما احساس وفاداری کنند.

حالا، قرار نیست برای همه باشد. این برای برخی افراد خیلی زیاد خواهد بود – و این اشکالی ندارد. اینها مردم شما نیستند. هرچه زودتر با آن صلح کنید، تجارت شما زودتر به پرواز در خواهد آمد زیرا با افرادی که می خواهید با آنها همنوا شوید صحبت می کنید. این بازاریابی طلا است.

4. ارزش های خود را در دفتر زندگی کنید و تنفس کنید

فقط مشتریان و مشتریان نیستند که می خواهند کسب و کارها و برندها برای چیزی ایستادگی کنند. کارکنان به طور فزاینده‌ای نگران ارزش‌هایی هستند که شرکت‌ها از آن حمایت می‌کنند، بلکه نگران این هستند که آیا آنها در عمل زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند – نه فقط از نظر نحوه رفتار بیرونی، بلکه نحوه برخورد با کارکنانشان.

طبق نظرسنجی Hibob ، اگر فرهنگ شرکت سمی به نظر برسد، 69 درصد از مردم در مورد پیشنهاد شغلی تجدید نظر خواهند کرد. در فرآیند مصاحبه، افراد به طور خاص به دنبال نشانه هایی از جابجایی زیاد کارکنان، یا نشانه هایی از فرسودگی شغلی در کارکنان هستند. علاوه بر این، 77٪ احساس کردند که فرهنگ شرکت بسیار مهم است، و 56٪ فرصت های رشد را مهم تر از حقوق و دستمزد ارزیابی کردند.

گزارشی از Glassdoor در سال 2019 نشان داد که بیش از 77 درصد از بزرگسالان در سراسر ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و آلمان فرهنگ یک شرکت را قبل از درخواست شغل در آنجا در نظر می گیرند و 79 درصد نیز ماموریت و هدف یک شرکت را در نظر می گیرند. بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که فرهنگ شرکت در رضایت شغلی مهمتر از حقوق است.

ارزش های شما مایه حیات کسب و کار شما هستند. ارزش های شما همه چیز را نشان می دهد. بنابراین، بسیار مهم است که برند شما در حال زندگی کردن با آنها باشد و صدای برند معتبر شما این را نشان دهد.

5. باورهای خود را زیر سنگ پنهان نکنید

وقتی شروع به انتشار این صدا در جهان می کنید، به مخاطبان و کارمندان خود قول می دهید. داری بهشون میگی که کی هستی شما از آنها دعوت می کنید تا بر اساس مجموعه ای بسیار خاص از انتظارات با شما رابطه برقرار کنند. مهم است که به آنها عمل کنید.

از ابلاغ این قول نترسید. اگر باورهای شما در تاریکی نگه داشته شوند چه فایده ای دارند؟

اینجاست که صدای معتبر و نام تجاری شما وارد عمل می شود. می تواند ترسناک باشد. در زندگی به ما گفته می شود که نباید بیش از حد به این یا آن چیز اهمیت دهیم. ما نباید زیاد صدا داشته باشیم بیش از حد تفرقه افکن بیش از حد آواز. ما باید قالب مناسبی داشته باشیم.

مصرف کنندگان و کارمندان بالقوه شما این را نمی خواهند. آنها به دنبال صدای برند معتبر شما هستند. محتوای خود را به طور مداوم در محتوای خود، برندسازی و همه پیام‌های خود قرار دهید.

صدای برند معتبر شما به مردم کمک می کند “احساس کنند”

افرادی وجود دارند که باورهایی دارند که برایشان بسیار مهم است. آن‌ها منتظر کسب‌وکاری هستند که درست مانند شماست که این باورها را به آنها منعکس کند.

شاید شما یک فمینیست باشید که به نشاط بخشیدن به زنان اعتقاد دارد – در مورد آن صحبت کنید. شاید شما فردی باشید که می‌خواهید از حقوق کودکان دفاع کنید—به مدیر محتوای خود بگویید تا قطعاتی را که منعکس کننده آن هستند، انتخاب کند. شاید شما یک متحد ناقص باشید که در حال بررسی امتیازات خود و معنای آن در جهان هستید—یک وبلاگ در مورد آن بنویسید.

ما در عصری هستیم که برندسازی معتبر جرقه همدلی و احساس و قلب می‌دهد. وقتی مردم احساس می کنند، احتمال خریدشان بسیار بیشتر است. این یک اصل بازاریابی است که به قدمت خود زمان است. به این ترتیب کسب و کار خود و خودتان را رشد می دهید.

اشلی رنی به کارآفرینان زن قدرت می‌دهد تا صدای معتبر خود را بپذیرند و آن را در کسب‌وکار خود بگنجانند، و برندسازی و کپی ثابتی ایجاد کنند که تبدیل به آن شود. او با کارآفرینان زن در سرتاسر جهان، از آفریقای جنوبی تا نیوزلند، از هند تا کره جنوبی، از بریتانیا تا ایالات متحده، به آنها در راهبردهای صدای برند و کپی کردن کمک می‌کند. او یک فمینیست بی عذرخواهی است که بیش از حد فحش می دهد و سگ ها را بیش از هر چیزی دوست دارد، واقعاً.

بدون نظر

پاسخ دهید

4 × 4 =