6 نکته سئو برای برندهای B2B

اگرچه SEO دارای برخی از بهترین شیوه های اساسی است، اما هر صنعتی چالش های منحصر به فردی را ارائه می دهد که بر نحوه ایجاد یک کمپین سئو موفق تأثیر می گذارد.

برای مثال، برندهای B2B با چرخه‌های فروش طولانی‌تر و قیف‌های بازاریابی پیچیده‌تری نسبت به برندهای B2C یا تجارت الکترونیک مواجه هستند. در نتیجه، بازاریابان دیجیتال B2B باید به کمپین های SEO خود کمی متفاوت برخورد کنند تا موفقیت را ببینند.

عواملی مانند آگاهی از برند و اقتدار برای برندهای B2B برای به دست آوردن سرنخ های جدید و حفظ مشتریان فعلی ضروری هستند. سئو نه تنها می تواند به جذب مشتری کمک کند، بلکه می تواند تخصص صنعت برند B2B شما را در چشم موتورهای جستجو، کارشناسان صنعت و مشتریان بالقوه شما افزایش دهد.

چرا شرکت های B2B به SEO نیاز دارند؟

شرکت های B2B به طور انحصاری با مارک ها و مشاغل دیگر کار می کنند. مخاطبان هدف شرکت B2B شما به احتمال زیاد در حال حاضر عمیقاً مرتبط هستند و در مورد جایگاه صنعت شما آگاه هستند. همچنین، مشتریان B2B احتمالاً قبل از صحبت با یک فروشنده در شرکت شما، تحقیقات گسترده ای را در Google یا سایر موتورهای جستجو انجام می دهند تا راه حل های ممکن را دنبال کنند.

قبل از اینکه مصرف کننده بتواند راه حل ایده آل محصول یا خدمات خود را مشخص کند، برند B2B شما باید پای خود را در این زمینه باز کند. سئو استراتژیک B2B ارتباط برند شما را در صنعت مشخص می کند. سپس آن را با اعتبار اثبات شده تقویت می کند.

چالش های سئو منحصر به فرد برای برندهای B2B

هر صنعتی با چالش های منحصر به فردی در رابطه با سئو مواجه است. با این حال، چندین عنصر وجود دارد که مارک های B2B باید جدا از موانع معمولی در نظر بگیرند. آگاه شدن از این چالش‌ها و رسیدگی به آن‌ها قبل از اینکه تأثیر منفی بر کمپین بازاریابی دیجیتال شما بگذارد، به شما برتری رقابتی نسبت به رقابت می‌دهد.

هدف جستجوی بالا به معنای رقابت بالاتر است

رقابت سئو تقریباً در هر صنعت در سطح بی سابقه ای است. به دلیل عبارات جستجوی خاص که اغلب برای کشف راه حل ها و خدمات B2B استفاده می شود، این کلمات کلیدی معمولاً هدف جستجوی بسیار بالایی را نشان می دهند. به طور طبیعی، این کلمات کلیدی رقابتی تر هستند، زیرا برندهای بیشتری می خواهند برای آنها در SERP رتبه بندی کنند.

قیف بازاریابی طولانی تر و پیچیده تر

یک قیف بازاریابی کلاسیک از بالا به پایین به صورت زیر جریان دارد:

 • اطلاع
 • توجه
 • قصد
 • تصمیم گیری

برای برندهای B2C و تجارت الکترونیک ، جستجوگران ممکن است در کل قیف در یک بازدید از وب سایت شما حرکت کنند. اما برای خریدهای B2B، قیف بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که این چرخه زندگی چهار مرحله‌ای نشان می‌دهد.

پیچیدگی قیف بازاریابی B2B را می توان به وضوح در هر مرحله مشاهده کرد:

 • اطلاع. این معادل هر چیزی است که تولید سرنخ B2B شما مستلزم آن است. تلاش‌های اولیه سئو مانند بازاریابی محتوا، سئوی درون صفحه در بالای قیف هستند و تیم بازاریابی B2B شما تلاش‌ها را برای ارائه اقتدار و تخصص در این مرحله آغاز می‌کند.
 • توجه. بخشی از پیچیدگی اضافه شده قیف بازاریابی B2B را می توان به تعداد افراد درگیر در فرآیند تصمیم گیری نسبت داد. برای برندهای B2B، مرحله بررسی به تیم فروش شما منتقل می‌شود، که باید به مدیر سطح متوسطی که در مورد راه‌حل B2B شما تحقیق کرده است و سهامداران سطح اجرایی که باید برای تامین منابع مالی امضا کنند، متوسل شوند.
 • قصد.  این مرحله شامل تمام کارهایی است که شرکت شما می تواند برای تسهیل تصمیم گیری از سوی مصرف کننده انجام دهد. مشورت ممکن است در چندین کانال اتفاق بیفتد و در طول روزها، هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد. این دوره ممکن است شامل پیشنهادات، ایجاد قرارداد، رزروهای آزمایشی و جلسات فروش باشد.
 • تصمیم گیری حتی پس از اینکه سرنخ شما تصمیم به مشتری شدن گرفت، فرآیندهای متعددی فراتر از افزودن یک کالا به سبد خرید وجود دارد. کنار هم قرار دادن قراردادها، بررسی ها و تجزیه و تحلیل داده ها همگی به زمان و منابع تیم B2B شما نیاز دارد.

سایت های جدیدتر که فاقد اعتبار سایت هستند

یکی از مهم‌ترین عوامل در بهینه‌سازی موتور جستجوی B2B، تقویت اعتبار دامنه شما (DA) است. گوگل و سایر موتورهای جستجوی اصلی بیشتر احتمال دارد محتوای شما را در SERP ها رتبه بندی کنند، زمانی که سایت شما اعتبار را از طریق بک لینک ها و سیگنال های خارج از سایت نشان می دهد.

اما اگر سایت شما جدیدتر و فاقد اعتبار باشد، رتبه بندی در صفحه اول گوگل ممکن است دشوار باشد. این به طور طبیعی برای کمپین سئوی شما مضر خواهد بود، به همین دلیل است که بسیاری از برندهای B2B جدیدتر بودجه بازاریابی خود را در تبلیغات گوگل صرف می کنند تا فوراً در صدر SERP قرار گیرند.

خوشبختانه، چند نکته سئو برای شرکت‌های B2B وجود دارد که می‌تواند به برندها در غلبه بر این چالش‌ها کمک کند.

 

6 نکته سئو برای برندهای B2B

ابزارهای مختلفی برای غلبه بر سئو برای برند B2B شما وجود دارد. از آنجایی که شرکت شما همان طور که هستید منحصر به فرد است، تکنیک ها بر اساس نیاز و مخاطب هدف شما متفاوت خواهد بود. با این وجود، کسب‌وکار شما می‌تواند چند استراتژی جهانی B2B SEO را برای کمک به غلبه بر SERP و اهداف SEO خود پیاده‌سازی کند.

1. اهداف کلمات کلیدی را پیدا کنید که صفحات شما می توانند به طور واقع بینانه برای آنها رتبه بندی کنند

سئوی رقابتی و استراتژیک B2B شامل تجزیه و تحلیل داده های رقبا و شناسایی کلمات کلیدی با هدف بالا است که نه تنها بازدیدکنندگان سایت واجد شرایط را برای شما به ارمغان می آورد، بلکه صفحات وب شما واقعاً می توانند رتبه بندی شوند.

واقعیت این است که اکثر جستجوگران از صفحه اول نتایج موتور جستجو عبور نمی کنند. اگر بعید است که صفحات فرود شما در رتبه های برتر قرار بگیرند، به این زودی ها ترافیک یا منتسب به سایت B2B خود را افزایش نمی دهید.

بنابراین اگر نمی‌توانید رقیب را شکست دهید، با بهینه‌سازی کلمات کلیدی خاص و بلند، از آن دوری کنید. مردم اغلب از کلمات کلیدی دم بلند اجتناب می کنند، زیرا آنقدر خاص هستند که حجم جستجوی کمتری دارند.

با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که تقریباً 92 درصد از تمام پرس‌و‌جوها، دم بلند هستند . این گزارش یک خبر خارق العاده برای برندهای B2B است. اگرچه کلمات کلیدی دم بلند آنقدر متمایز هستند که حجم جستجو کمتر می شود، کلمات کلیدی با هدف بالا معمولاً عمل را نشان می دهند.

به عنوان مثال، یک پرس و جو مانند “خدمات سئو در شیراز” بخش در نظر گرفتن قیف بازاریابی را نشان می دهد. جستجوگر ممکن است به دنبال اطلاعات کلی یا نمونه هایی باشد که در صورت تصمیم به همکاری با یک آژانس بازاریابی دیجیتال، انتظار چه چیزی را داشته باشد.

در مقابل، جستجوی «مشاوره رایگان خدمات سئو»، مصرف‌کننده را به مرحله هدف قیف نزدیک‌تر می‌کند، زیرا نشان می‌دهد که حداقل تحقیقاتی انجام داده‌اند و در نتیجه تصمیم گرفته‌اند به دنبال مشاوره باشند.

2. از محتوای وبلاگ برای ایجاد تخصص در صنعت B2B خود استفاده کنید

یکی دیگر از نکات سئو برای برندهای B2B این است که به یاد داشته باشید که تولید محتوای با کیفیت بخشی جدایی ناپذیر از سئو است. محتوای خارج از سایت شما یکی از عوامل محرک پشت اعتبار درک شده کسب و کار شما است. آیا می توانید یکی از 88٪ برندهای B2B نباشید که از استراتژی های بازاریابی محتوا استفاده می کنند ؟ خلاصه نه

مشتریان B2B عموماً به جای تبلیغات آشکار به سمت محتوایی که به سؤالات پاسخ می دهد یا به حل مشکلات کمک می کند تمایل دارند. علاوه بر این، محصولات و خدمات B2B اغلب دارای منحنی یادگیری هستند. ایجاد محتوای با ارزش به مشتریان بالقوه کمک می کند تا شایستگی و کاربردی بودن راه حل شما را درک کنند.

محتوای با کیفیت برای سئو در صنعت B2B بسیار ارزشمند است، جایی که خرید به ندرت توسط انگیزه یا هوس انجام می شود. همچنین، ایجاد محتوای وبلاگ منظم مزایای سئو زیادی نیز دارد:

 • برای عبارات کلیدی مرتبط تر رتبه بندی کنید
 • ایجاد تخصص، اقتدار و آگاهی در صنعت
 • CTAها و اقدامات تبدیل بیشتری را هدایت کنید
 • فرصت هایی برای پیوندهای داخلی ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان را در وب سایت خود نگه دارید

3. به دنبال فرصت های وبلاگ نویسی مهمان در جایگاه B2B خود باشید

وبلاگ نویسی مهمان به انتشار مقالات در وب سایت های دیگران اشاره دارد. این عمل نسبتا ساده به دو دلیل سودمند است. اول، وبلاگ نویسی مهمان یک راه عالی برای ایجاد آگاهی از برند شما خارج از محدوده دسترسی معمول شما است. علاوه بر این، فرصت هایی برای اضافه کردن پیوندهای نسبی به وب سایت خود خواهید داشت.

مطمئن شوید وبلاگ هایی که به دنبال فرصت های پست مهمان از آنها هستید، کیفیت بالایی دارند و خود معیارهای موتور جستجوی قوی دارند. وبلاگ نویسی مهمان در وب سایت هایی با امتیاز DA بالا می تواند بی نهایت مؤثرتر از انتشار در صفحاتی باشد که فاقد اعتبار هستند، علی رغم کیفیت محتوای فردی شما.

یافتن فرصت های وبلاگ نویسی مهمان به سادگی مرور سایت های مرتبط در صنعت شما است. هر وبلاگی اجازه پست مهمان را نمی دهد، بنابراین عبارات خاص جستجوی کلمه کلیدی و به دنبال آن “وبلاگ نویسی مهمان” یا “پست مهمان توسط” را امتحان کنید تا مواردی را که انجام می دهند را پیدا کنید.

اکثر این سایت ها قوانین خاصی در مورد افزودن بک لینک دارند، اما بسیاری از آنها به شما اجازه می دهند تا زمانی که به محتوای مرتبط و ارزشمند در سایت خود لینک دهید.

4. برای افزایش اقتدار خود فقط لینک سازی کلاه سفید را دنبال کنید

برای از بین بردن آن در سئو، برند B2B شما احتمالاً به بک لینک های بیشتری نسبت به وبلاگ نویسی مهمان نیاز دارد. برون سپاری تلاش های لینک سازی خود به یک آژانس معتبر می تواند در انتقال سوزن به سایت شما ضروری باشد.

عمل لینک سازی کلاه سفید از محتوای اصلی در وب سایت های مرتبط برای ایجاد لینک در مقیاس استفاده می کند. در مقابل، لینک بیلدینگ کلاه سیاه به لینک سازی استثماری اشاره دارد که می تواند برای کمپین سئوی شما بیشتر مضر باشد تا مفید باشد. بر این اساس، بررسی اینکه هر کمپین لینک‌سازی که دنبال می‌کنید با یک آژانس معتبر و قابل اعتماد است، ضروری است. در غیر این صورت، کمپین سئوی شما می تواند بهای آن را به طور دائم بپردازد.

اگرچه ممکن است مستقیماً درگیر تکنیک های اسپم نباشید، شراکت با سایتی که این کار را انجام می دهد می تواند به پتانسیل SEO شما آسیب برساند. ساخت لینک زمان و تلاش زیادی می برد. آخرین چیزی که می خواهید این است که در نتیجه کار سخت خود ناخواسته اعتبار خود را در موتورهای جستجو لکه دار کنید.

5. پیشرفت خود را در کنسول جستجوی گوگل نظارت کنید

کنسول جستجوی گوگل (GSC) یکی از بهترین ابزارهای گزارش سئو موجود است و رایگان است. برای اهداف سئو، کنسول جستجوی گوگل بینش عملی در مورد رتبه بندی وب سایت B2B شما در SERP ها و استدلال پشت آن ارائه می دهد.

چند معیار قابل توجه که GSC مانیتور می کند شامل نرخ کلیک، نمایش، داده های ترافیک جستجو و پرس و جوهای مرتبط است. اگر سایت شما با محتوای تکراری یا خطرات امنیتی مشکلی دارد، از طریق GSC نیز به شما هشدار داده می شود. نرم افزار ساخته شده بر روی کنسول جستجوی گوگل مانند GSC Insights نیز می تواند به شما در درک عملکرد SEO خود کمک کند.

علیرغم گستردگی داده های گوگل، استفاده از آن ساده است، حتی بدون پیشینه فنی گسترده. ابتدا یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید و دامنه‌های خود را پیوند داده و کاربرانی را اضافه می‌کنید. سپس، می‌توانید کنسول جستجوی Google را به دیگر پلتفرم‌های نظارت بر عملکرد خود برای ادغام یکپارچه متصل کنید.

6. حلقه تجزیه و تحلیل خود را ببندید

با توجه به نکات کلیدی SEO برای B2B، مهم ترین مانع ارتباطی برای شکستن بین بخش فروش و بازاریابی شما است. ارتباط مؤثر بین این بخش‌ها شامل همکاری بین کارکنان و ادغام داده‌ها در بسترهای تحلیلی است.

یک مثال عالی از بستن حلقه تیم بازاریابی به فروش، قیف کردن داده های Google Analytics شما به CRM است. یکپارچه سازی یکپارچه داده به شما امکان می دهد تمام پیچیدگی های مربوط به هر مرحله از قیف بازاریابی B2B را ردیابی کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید از افزونه‌های CRM برای صادرات رویدادهای سفارشی‌شده مانند تراکنش‌ها به Google Analytics استفاده کنید. این به شما امکان می دهد بررسی کنید که چه تعداد از سرنخ های تولید شده توسط بازاریابی دیجیتال به مشتریان واقعی تبدیل شده اند. نتیجه نهایی؟ یک سیستم تجزیه و تحلیل حلقه بسته برای ردیابی خط لوله وب سایت بازدیدکننده به مشتری.

نکات سئوی هوشمند برای برندهای B2B برای جذب سرنخ و درآمد

این نکات سئو برای برندهای B2B می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا بر برخی از چالش های عمده مرتبط با بازاریابی دیجیتال در صنایع B2B غلبه کند. این شیوه‌های سئو را به درستی انجام دهید، و کسب‌وکار شما ترافیک وب‌سایت و سرنخ‌های ارگانیک بیشتری را با هزینه به ازای هر خرید بسیار کمتر از سایر پلت‌فرم‌های بازاریابی دیجیتال خواهد دید.

این روش‌ها و رتبه‌بندی‌های خود را ادامه دهید، و برند B2B شما می‌تواند در بلندمدت منجر به افزایش درآمد و کسب درآمد شود.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

چهار + شانزده =