6 نکته برای مدیریت روابط رسانه ای در عصر دیجیتال

6 نکته برای مدیریت روابط رسانه ای در عصر دیجیتال

 

6 نکته برای مدیریت روابط رسانه ای در عصر دیجیتال

خبرنگار رسانه با میکروفون

من هنوز در آینه نگاه می کنم و خود 27 ساله ام را می بینم. مطمئناً به نظر نمی رسد که بیش از دو دهه است که ارتباطات را تمرین کرده ام. اما وقتی به نحوه انجام کارهایی مانند روابط رسانه ای در ابتدای زندگی حرفه ای من در مقایسه با نحوه انجام آن ها امروز فکر می کنم، به راحتی می توان فهمید که این چند سال چقدر گذشته است.

ما قبلاً اخبار، آگهی‌های تبلیغاتی، داستان‌های ویژه و موارد دیگر را می‌نوشتیم، آنها را چاپ می‌کردیم، یک شبه برای مشتری می‌نوشتیم و منتظر بازخورد آنها بودیم. چند روز بعد، بازخوردها از طریق یک بسته یک شبه باز می‌گردد، و ما تغییرات را انجام می‌دهیم، آن را نهایی می‌کنیم و برای امضای آن‌ها می‌فرستیم.

امروز به نظر اتلاف وقت (و درختان) باورنکردنی است. من هنوز می توانم صندوق پستی را که در آن پاکت ها جمع آوری شده بود تا در پایان هر روز ارسال شوند، تصویر کنم.

روابط رسانه‌ای نیز قبلاً به این صورت بود که به جلسات هیئت تحریریه دعوت شوید، میزبان روزنامه‌نگاران در رویدادهای یک هفته‌ای باشید تا بتوانند درباره سازمان شما اطلاعات بیشتری کسب کنند، و هر دلیلی برای صرف ناهار، قهوه یا شام با روزنامه‌نگاران برای ایجاد روابط با آنها پیدا کنید.

مدت‌ها بعد از آن که به یک نه-نه تبدیل شد، تعدادی از روزنامه‌نگاران بودند که همچنان شما را به صورت حیله‌گر می‌بینند… و شما می‌دانستید که آنها چه کسانی هستند و چگونه به آنها نزدیک شوید. در واقع، یک  خبرنگار شیکاگو سان تایمز بود که این کار را تا زمان بازنشستگی انجام داد.

روابط رسانه ها پس از رکود بزرگ تغییر کرد

در حالی که این چیزها به دلایل اخلاقی شروع به تغییر کردند، زمانی که اقتصاد در سال 2008 سقوط کرد ، همه چیز واقعاً شروع به تغییر کرد. ناگهان روزنامه نگارانی که در طول حرفه خود با آنها رابطه برقرار کرده بودید مرخصی اجباری یا بدتر از آن اخراج شدند. آنهایی که مانده بودند ناگهان سه چهار موضوع را پوشش می دادند در حالی که فقط یک موضوع تخصص آنها بود.

نیاز به یک متخصص روابط عمومی حتی ضروری‌تر شد، اما از آنجایی که روزنامه‌نگاران بسیار مشغول بودند، از کسانی که صرفاً به خاطر زنده نگه داشتن رابطه تماس می‌گرفتند یا ایمیل می‌فرستادند، ناراحت بودند.

سپس، البته، رسانه های اجتماعی وارد معرکه شدند و روزنامه نگاران شروع به استفاده از آن برای یافتن منابع خود کردند. روزهایی که تلفن را برمی داشتید و در مورد داستان هایی که در راه بود گپ می زدید تا ببینید آیا سازمان شما مناسب است، گذشته است.

 

درک شبکه و ایجاد روابط با انسان ها بسیار آسان است. همه ما این کار را انجام می دهیم و تمام زندگی خود را داریم. چیزی که درک آن دشوارتر است این است که چگونه می توان با استفاده از فناوری شبکه سازی کرد و رابطه ایجاد کرد – بدون اینکه در واقع با کسی صحبت کنید که بتواند به شما کمک کند داستان خود را بگویید.

نحوه مدیریت روابط رسانه ای در عصر دیجیتال

در زیر نکاتی وجود دارد که می توانید هنگام شروع یک برنامه روابط رسانه ای برای تجارت خود از آنها استفاده کنید:

1. از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با خبرنگاران استفاده کنید

اگر نشریات یا روزنامه نگاران را برای صنعت خود هدف قرار داده اید، آنها را در شبکه های اجتماعی پیدا کنید. به احتمال زیاد، آنها در توییتر هستند و شما می توانید آنها را در آنجا دنبال کنید. آنها را به لیست توییتر اضافه کنید  تا همه چیزهایی که توییت می کنند را ببینید. دلیلی برای ارتباط با آنها در آنجا پیدا کنید، حتی اگر این فقط برای معرفی خود باشد، و گفتگو را هر روز در توییتر ادامه دهید. به زودی چیزی را خواهید یافت که آنها روی آن کار می کنند و برای شما مناسب است.

2. مقالات روزنامه نگاران را بخوانید و نظر دهید

بیشتر روزنامه نگاران، مگر اینکه در تلویزیون حضور داشته باشند، چیزی دارند که می توانید بخوانید و درباره آن نظر بدهید. بسیاری نظرات مقالات خود را می خوانند تا افراد جدیدی را برای تماس پیدا کنند. اگر نظر متفاوتی ارائه دهید یا بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد موضوع ارائه دهید، به احتمال زیاد برای داستان های آینده با شما تماس خواهند گرفت. برای یک فرآیند گام به گام در مورد نحوه انجام این کار، شش نکته برای معرفی روزنامه نگاران به تنهایی را بررسی کنید.

3. یک ایمیل شخصی برای خبرنگاران ارسال کنید

روز دیگر ایمیلی از یکی از همسالانم دریافت کردم که می گفت دوست دارد Spin Sucks را بخواند (جایی که روزانه وبلاگ می نویسم)، و او فقط می خواست خود را معرفی کند. او چند جمله در مورد اینکه فکر می‌کرد ما دو نفر می‌توانیم در آینده کار کنیم، نوشت و آن را همانجا به پایان رساند. من کاملاً انتظار دارم که به زودی یک پیشنهاد از او دریافت کنم، اما او به جای اینکه چیزی از من بخواهد با درگیر شدن با من شروع کرد.

4. چیزی را از طریق پست بفرستید

وقتی Spin Sucks (کتاب) منتشر شد، چندین نسخه خریدم تا در صورت اقتضا برای روزنامه نگاران ارسال کنم. اما اگر کتاب ندارید، یک یادداشت دست نویس در دنیای پرشتاب و دیجیتال امروزی بسیار خوب عمل می کند.

5. طرح های رسانه ای خود را شخصی سازی کنید

نوشتن یک خبر در مورد آخرین اخبارتان، کپی کردن آن در ایمیل، اضافه کردن یک سری آدرس ایمیل و ضربه زدن به ارسال، بسیار آسان است. اما این هرگز کار نمی کند. شما تمام این مدت را صرف شناخت روزنامه نگاران صنعت خود کرده اید. با ارسال چیزی که برای همه افراد لیست خود ارسال کرده اید به آنها توهین نکنید.

6. در دسترس باشید تا در مورد روندهای صنعت صحبت کنید

زمانی پیش می‌آید که هیچ خبری برای اشتراک‌گذاری ندارید، یا اخباری که دارید با چیزی که روزنامه‌نگاران هدف شما می‌نویسند مطابقت ندارد. با این حال، آنها ممکن است از شما بخواهند که در مورد روندهای صنعت یا اخبار صنعت اظهار نظر کنید. اگرچه ممکن است فقط یک نقل قول در یک داستان بزرگتر باشد، استراتژی در اینجا این است که تا آنجا که ممکن است مفید باشد. این در نهایت می تواند منجر به داستان بزرگتری شود که حول محور شماست.

حتی اگر فقط یکی از این شش کار را انجام دهید و در مورد آن ثابت و هوشمند باشید، به زودی در روابط رسانه ای موفق خواهید شد.

 

بدون نظر

پاسخ دهید