7 روش موثر برای افزایش تعامل با تبلیغات فیس بوک

7 روش موثر برای افزایش تعامل با تبلیغات فیس بوک

Blank Card holded by hand and thumbs up


7 روش موثر برای افزایش تعامل با تبلیغات فیس بوک

شست بالا

بهینه سازی تبلیغات فیس بوک برای تبدیل، مهمترین عامل در طراحی کمپین ها است. با این حال، فیس بوک تنها زمانی تبلیغات شما را به کاربران نشان می دهد که مردم آن را مفید بدانند. اینکه چگونه الگوریتم آنها این سودمندی را از طریق تعامل کاربر می سنجد، و این عامل مهمی در نحوه تعیین هزینه دسترسی به مخاطبان توسط فیس بوک دارد.

تعاملات تبلیغاتی به دلیل تأثیر مستقیمی که در ارتقاء سطح کلی کمپین های شما دارند، ارزش بهبود دارند. تعامل بیشتر در تبلیغات شما معمولاً CPC شما (هزینه هر کلیک) را کاهش می دهد، بنابراین بازده تبلیغاتی برند شما را برای تبلیغات دیجیتال بهبود می بخشد .

مهم است که به خاطر داشته باشید که تلاش برای افزایش تعامل با تبلیغات فیس بوک هرگز نباید به قیمت تلاش برای ترغیب کاربران به تبدیل شدن باشد. خبر خوب این است که راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید تعامل ایجاد کنید که کاربران را به جای دور شدن از قیف تبدیل، بیشتر به داخل قیف تبدیل می‌کند. مزایا نه تنها افزایش سرنخ و درآمد، بلکه کاهش CPC در بلندمدت است.

نقش تعامل در تبلیغات فیسبوک

رایج ترین تعاملات فیس بوک لایک و کامنت است، اما فیس بوک یک تعامل را به عنوان یکی از موارد زیر به حساب می آورد:

  • دوست دارد
  • نظرات
  • سهام
  • برچسب ها
  • بازدیدهای ویدیویی
  • اعلام مکان
  • ثبت نام رویداد

می‌توانید هدف کمپین خود را به «تعامل تبلیغات» تغییر دهید، اما باز هم، تبدیل باید هدف نهایی شما باشد. میانگین نرخ تعامل برای یک پست فیس بوک 0.18٪ است، بنابراین می توانید از آن به عنوان معیاری برای کمپین های خود استفاده کنید. اگر کاملاً مطمئن نیستید که آیا کاربران تبلیغات شما را به اندازه کافی برای تعامل با آنها مفید می‌دانند، به « رتبه‌بندی کیفیت » خود نگاه کنید .

رتبه‌بندی کیفیت به اندازه کمپین‌های Google Ads بر CPC شما تأثیر نمی‌گذارد، اما بهترین روش این است که رتبه‌بندی بالاتر از میانگین داشته باشید. من آگهی‌هایی را دیده‌ام که فیس‌بوک آنها را به عنوان «زیر میانگین» رتبه‌بندی کرده است که از نظر تبدیل بهتر از دیگران هستند. این نشان می‌دهد که تعامل بالا همیشه با تبدیل‌های بالاتر مرتبط نیست.

نکاتی برای افزایش تعامل با تبلیغات فیس بوک

در اینجا چند ترفند آسان برای افزایش تعامل در تبلیغات شما وجود دارد. من متوجه شده‌ام که این استراتژی‌ها برای ایجاد تعامل برای کاربران دسکتاپ و تلفن همراه به خوبی کار می‌کنند.

1. از مخاطبان خود سوال بپرسید

نظرات تا حد زیادی بهترین شکل تعامل هستند، و استفاده از کپی آگهی برای ایجاد یک سوال خاص در مخاطبان می تواند به بهبود تعداد کلی تعاملاتی که تبلیغ شما دریافت می کند کمک کند. پرسش‌های متفکرانه‌تر برای کاربران فریبنده خواهد بود و آن‌ها را تمایل بیشتری برای شرکت در موضوع نظرات اختصاص می‌دهند.

در مورد ” طعمه نامزدی ” محتاط باشید . این زمانی است که کپی آگهی صریحاً درخواست لایک، نظر یا اشتراک گذاری می کند. فیس بوک این رویکرد را به عنوان تلاش برای دستکاری الگوریتم تعامل خود به نفع شما بدون بهبود کیفیت یا ارتباط تبلیغات شما برای کاربران می بیند. این تاکتیک منجر به دسترسی بسیار کمتر (و طبیعتاً تعاملات کمتر) می شود، بنابراین مطمئن شوید که از آن اجتناب کنید.

2. وبینارها را به عنوان رویداد تبلیغ کنید

برای B2B ها، وبینارها در حال حاضر یک ابزار بازاریابی محتوا بزرگ هستند و می توانند نقش بزرگی در سفر کاربر و قیف فروش داشته باشند. هنگامی که کسب و کار شما میزبان یک وبینار است، آن را به عنوان یک رویداد در فیس بوک برای مخاطبان سفارشی مشتریان فعلی خود تبلیغ کنید. اگر آنها از طریق CTA در آگهی شما ثبت نام کنند، این به عنوان یک تعامل محسوب می شود.

3. در صورت امکان از دارایی های ویدیویی استفاده کنید

میزان مشارکت در ویدیوهای فیس بوک به طور متوسط ​​بیش از 6.13٪ است، به این معنی که اگر دارایی های ویدیویی دارید، باید از آنها استفاده کنید. بازدیدهای ویدیو لزوماً مستقیماً به تبدیل ترجمه نمی شوند، اما می توانند با نشان دادن برند شما به عنوان برندی که از رسانه های جذاب و غنی برای ارائه منابع مفید به مشتریان استفاده می کند، به آگاهی و بازاریابی محتوا کمک کنند. اگر به دارایی های ویدئویی دسترسی ندارید، عکس های با کیفیت بالا نیز می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

 

4. از نسخه تبلیغاتی طولانی تر استفاده کنید تا ارگانیک تر به نظر برسید

برخی از بازاریابان دیجیتال به شما می گویند که در مورد نسخه تبلیغاتی خود مختصر باشید، اما من متوجه شده ام که کپی تبلیغاتی محاوره ای بیشتر (حتی سرگردان) اغلب عملکرد بهتری دارد زیرا ارگانیک تر به نظر می رسد.

هنگام تلاش برای افزایش تعامل با تبلیغات فیس بوک، مهم است که به یاد داشته باشید که کاربران فیس بوک در وهله اول در پلت فرم برای تعامل با دوستان و خانواده هستند، نه جستجوی محصولات یا خدمات جدید. زمانی که کاربران به یک تبلیغ شباهت زیادی به پست یک دوست یا یک ارتباط داشته باشند، به جای تبلیغ کننده، احتمال بیشتری دارد که با آن درگیر شوند.

5. بیشتر به زمان بندی فکر کنید و تبلیغات خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید

فیسبوک بیشترین تعامل جهانی را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دارد. این لزوماً به این معنی نیست که مخاطب ایده آل شما در آن زمان درگیر است، اما باید به این فکر کنید که زمان بندی چگونه بر نرخ تعامل شما تأثیر می گذارد.

به همین دلیل، هنگام تلاش برای افزایش تعامل با تبلیغات فیس بوک، انتخاب «بودجه مادام العمر» در تنظیمات کمپین شما بهتر از «بودجه روزانه» است، زیرا به شما امکان می دهد جزئیاتی را درباره زمان بندی تعیین کنید، مانند انتخاب روزهای هفته یا زمان های روزی که تبلیغات شما می تواند یا نمی تواند نمایش داده شود.

6. پاسخ سوالات را در پیام های مستقیم تحویل دهید

این یکی از استراتژی های مورد علاقه من است و به ویژه برای برندهایی که از محصولات بازاریابی محتوا در تبلیغات خود استفاده می کنند، خوب عمل می کند. هنگامی که کاربر با یک سوال نظر می دهد، به جای پاسخ دادن به سوال در موضوع نظر، با این جمله پاسخ دهید: “با اطلاعات بیشتر به شما پیام مستقیم خواهم داد.”

این استراتژی چند کار را انجام می دهد. اول، نشان می دهد که برند شما پاسخگو است و مایل به ارائه اطلاعات ارزشمند به کاربران است. دوم، این فرصت را برای شروع گفتگو با سرنخ‌های خود باز می‌کند (کاری که هرگز نمی‌توانید با یک کلیک ناشناس از Google Ads انجام دهید). در نهایت، تعامل‌ها را بهبود می‌بخشد، زیرا سایر کاربران با همین سؤال نیز می‌خواهند به اطلاعات انحصاری که شما به کاربر دیگر ارائه می‌دهید دسترسی داشته باشند.

بسیاری از بازاریابان دیجیتال در تیم من این استراتژی را به دلیل اثر انباشتگی که در بخش نظرات تشویق می کند، دوست دارند. سایر کاربران نظراتی به سادگی “من هم!” یا “میشه به من هم پیام بدی؟” اگر به سوالات در تاپیک پاسخ داده می شد، آن کاربران دیگر هرگز مجبور به اظهار نظر نمی شدند. این یک استراتژی ساده است، اما می تواند بسیار موثر باشد.

7. تعاملات مربوط به اقدام تبدیل خود را تشویق کنید

اگر یک اقدام تبدیل بسیار خاص دارید که می‌خواهید ایجاد کنید، نمی‌خواهید تعاملات جایگزین تبدیل شوند. به همین دلیل، تعاملات تشویقی که کاربران را به سمت قیف تبدیل سوق می دهد، همیشه بهتر است. به عنوان مثال، اگر می خواهید از مخاطبان خود سؤالی بپرسید، چرا سؤالی نپرسید که همچنین کاربران را ملزم می کند تا از طریق آیتم بازاریابی محتوا یا صفحه محصولی که تبلیغ شما به آن پیوند دارد کلیک کنند؟

در پایان، مهم است که به یاد داشته باشید که یک تبدیل همیشه ارزشمندتر از یک تعامل خواهد بود. اگر کمپین‌های مبتنی بر عملکرد را اجرا می‌کنید (که باید داشته باشید)، تبدیل‌ها به شما این امکان را می‌دهند که نسبت به کمپین‌های متمرکز بر آگاهی عمومی از نام تجاری (که اندازه‌گیری آن سخت است) بازدهی سرمایه (ROI) هزینه‌های بازاریابی خود را بهتر درک کنید. تفکر خلاقانه در مورد چگونگی تشویق کاربران به تعامل و تبدیل، راه بسیار خوبی برای بهبود ارزش کلی هزینه تبلیغات فیس بوک شما است.

بدون نظر

پاسخ دهید

18 − 9 =