چگونه از وبینارهای خود سرنخ بیشتری ایجاد کنید

چگونه از وبینارهای خود سرنخ بیشتری ایجاد کنید

چگونه از وبینارهای خود سرنخ بیشتری ایجاد کنید

مفهوم وبینار

 

شیوع بیماری همه گیر کووید-19 نه تنها منجر به پیامدهای شدیدی بر سلامت مردم شده است، بلکه سازمان ها را نیز مجبور کرده است که در کسب و کار خود تجدید نظر کرده و دوباره تنظیم کنند. با قفل شدن مردم در خانه‌هایشان، بازاریابان و فروشندگان باید راه‌های جدیدی برای ارتباط و تعامل با مشتریان و مشتریان بیابند. این زمانی بود که وبینارها بیش از هر زمان دیگری محبوب شدند.

اگرچه وبینارها مفهوم جدیدی نیستند، اما در طول همه گیری شاهد رشد فوق العاده ای بوده اند. Statista گزارش می دهد که بین فوریه و مارس 2020 ، تعداد برندهای B2B ارائه دهنده وبینار در ایالات متحده 36٪ افزایش یافته است، از 245 به 332. از آنجایی که فعالیت های میزبانی وبینار افزایش چشمگیری داشته است، Zoom تبدیل به ترجیح داده شده ترین وبینار شده است. بستر میزبانی .

وبینارها با ویژگی‌هایی مانند تعامل، انعطاف‌پذیری و دسترسی وسیع‌تر، انقلابی در نحوه ارتباط برندها با مخاطبان ایجاد می‌کنند. این واقعیت را نمی توان انکار کرد که وبینارها این روزها به یکی از برترین روندهای بازاریابی دیجیتال تبدیل شده اند و به کسب و کارها کمک می کنند تا از برند خود آگاهی پیدا کنند و معاملات بیشتری را ببندند.

قبل از اینکه وبینار بعدی خود را برنامه ریزی کنید، این نکات را در مورد چگونگی به حداکثر رساندن تأثیر رویداد خود مرور کنید:

7 راه برای ایجاد سرنخ بیشتر از وبینارهای خود

1. مخاطبان هدف خود را از قبل تعیین کنید و وبینار خود را برای صحبت با آنها ایجاد کنید

برای به دست آوردن حداکثر جذب و ایجاد سرنخ بیشتر، بسیار مهم است که وبینار خود را به مخاطبان مناسب ارائه دهید. برای این کار، باید یک نقشه شخصیت خریدار از مخاطبان هدف خود تهیه کنید که حاوی اطلاعاتی در مورد نقاط درد، الزامات، انتظارات و ویژگی های شخصی آنها باشد. برای یافتن این اطلاعات، نظرسنجی های پیش از وبینار را با دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی، مشترکین ایمیل و مشتریان فعلی خود انجام دهید.

2. تا حد امکان افراد زیادی را برای شرکت در وبینار خود تشویق کنید

هنگامی که مخاطبان قابل توجهی دارید، تبدیل سرنخ افزایش می یابد. می‌توانید با ارائه پیشنهادهای فریبنده در پایان وبینار، مانند تخفیف محصولات یا کتاب‌های الکترونیکی رایگان، مردم را برای شرکت در وبینار خود تشویق کنید. همچنین کلمات کلیدی SEO را در عنوان وبینار خود بگنجانید و از گوگل ادوردز یا سایر تکنیک های بازاریابی دیجیتال برای هدف قرار دادن افرادی که به دنبال راه حل هایی هستند که شما در وبینار خود ارائه می دهید، استفاده کنید.

3. محتوای مرتبط و وسایل کمک بصری جذاب را شامل شود

از آنجایی که مردم زمان ارزشمند خود را برای شرکت در وبینار شما اختصاص می دهند، انتظار دارند در ازای آن چیزی پس بگیرند. هرگز وبینار را صرفا برای افزایش توجه به کسب و کار خود برگزار نکنید. هدف شما باید ارائه راه حل هایی باشد که به افراد کمک کند نقاط درد خود را برطرف کنند. محتوای مرتبط را در وبینار خود بگنجانید تا به شرکت کنندگان نکات مهمی را ارائه دهید. تقویت محتوای خود با گرافیک، نمودار و ویدیوهای اطلاعاتی وبینار شما را جذاب تر می کند.

 

4. از کانال های متعدد برای تبلیغ رویداد استفاده کنید

اگر کسی نداند که در وبینارها در حال وقوع هستند، می‌توانید سرنخ‌های بیشتری از وبینارهای خود ایجاد کنید. در هفته‌های قبل از وبینار خود، حتماً این خبر را منتشر کنید:

  • از تکنیک های بهینه سازی رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو و همچنین تبلیغات لینکدین و فیس بوک، به روز رسانی های حمایت شده و هشتگ های مناسب برای تبلیغ وبینار استفاده کنید.
  • یک صفحه فرود چشمگیر ایجاد کنید.
  • اطلاعات مربوط به وبینار خود را در صفحات رویدادها و منابع وب سایت خود قرار دهید.
  • تبلیغات بنری که وبینار شما را تبلیغ می کند در پست های وبلاگ خود قرار دهید.
  • دعوت‌نامه‌های وبینار شخصی‌شده ارسال کنید.
  • با یک تأثیرگذار صنعت شریک شوید. این نیز ارزش و اعتبار بیشتری به وبینار شما می‌افزاید.

5. از قبل تمرین کنید تا برای زمان نمایش آماده باشید

مهم نیست که برای اولین بار است که میزبان یک وبینار هستید یا یک میزبان باتجربه هستید، تا جایی که ممکن است تمرین کنید. تمرین ممکن است به شما کمک کند در طول رویداد واقعی از اشکالات فنی جلوگیری کنید و به شما امکان می دهد در صورت نیاز به انجام تنظیمات، کیفیت محتوای خود را ارزیابی کنید.

6. پیگیری با شرکت کنندگان (و بدون نمایش) پس از رویداد

پس از وبینار، به تعامل با مخاطبان خود ادامه دهید تا پیشنهادات خود را به آنها یادآوری کنید و همچنین با افرادی که ممکن است وبینار شما را از دست داده باشند، ارتباط برقرار کنید:

  • با ارسال آن به عنوان یک ویدیوی درخواستی، دامنه دسترسی و ماندگاری وبینار خود را افزایش دهید.
  • کمپین های ایمیلی هدفمند ایجاد کنید.
  • مطالب تکمیلی رایگان، مانند چک لیست ها و کتاب های الکترونیکی را به اشتراک بگذارید.

به یاد داشته باشید، موفقیت وبینار شما با تعداد افراد حاضر تعیین نمی شود، بلکه بیشتر به تعداد سرنخ های تولید شده بستگی دارد.

7. عملکرد خود را بررسی و ارزیابی کنید تا دفعه بعد آن را بهبود ببخشید

عملکرد وبینار خود را بررسی کنید تا مشخص کنید چه چیزی موثر بوده و چه چیزی موثر نیست تا بتوانید برای دفعه بعد بهبودهایی ایجاد کنید. می توانید عملکرد بین کانالی خود را از طریق تجزیه و تحلیل پلتفرم وبینار، معیارهای اجتماعی و سایر ابزارهای گزارش بررسی کنید.

برای برنده شدن در کسب و کار بیشتر، سرنخ های بیشتری از وبینارهای خود ایجاد کنید

وبینارها روشی مؤثر برای ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه شما و باز کردن راه های جدید برای کسب و کار شما، با حداقل تلاش و هزینه لجستیکی هستند. وبینارها برای تولید سرنخ ورودی و خروجی موثر هستند و از طریق وبینارها می توانید بدون نیاز به ترک دفتر خود با تعداد زیادی از افراد ارتباط برقرار کنید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

یک × یک =