7 نکته برای ایجاد تعادل بین مهارت های نوشتن خلاقانه و اهداف بازاریابی

f28b17a5-e546-4ee5-851a-3f3d2435bef9


7 نکته برای ایجاد تعادل بین مهارت های نوشتن خلاقانه و اهداف بازاریابی

نویسنده آنلاین

 

بازاریابی دیجیتال یک قلمرو عجیب و غریب است. برخی از نویسندگان بازاریابی به دلیل علاقه خود به فروش چیزها به سمت شغل خود کشیده می شوند، در حالی که برخی دیگر – به ویژه بازاریابان محتوا – آن را راهی سودآور برای استفاده از مهارت های نوشتن خلاقانه خود برای کسب درآمد می دانند. با این حال، یافتن تعادل مناسب بین خلاق بودن و فروش محصولات چالشی وجود دارد. در اینجا چند نکته مفید برای ایجاد تعادل بین مهارت‌های نوشتن خلاقانه و اهداف بازاریابی بازاریابی آورده شده است.

7 راه برای ایجاد تعادل بین بازاریابی محتوا و نوشتن خلاق

1. مهارت های تحقیقی خود را بهبود بخشید

اولین چیزی که در مورد بازاریابی دیجیتال باید فهمید این است که تحقیقات زیادی در مورد آن انجام شده است. به همین دلیل است که قبل از اینکه بتوانید روی هر جنبه فنی یا هنری نوشته خود کار کنید، باید مهارت های پژوهشی خود را بهبود بخشید.

بهترین چیز در مورد بهبود مهارت های پژوهشی این است که با انجام آن، به ناچار نوشتن خلاقانه شما نیز بهبود می یابد. فقط دربارش فکر کن. وقتی درک درستی از آنچه در مورد آن می نویسید داشته باشید، بهتر می توانید یک مفهوم را در قالب کلمات بیان کنید و به طور مؤثرتری با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. هر چه تلاش بیشتری برای تحقیق خود انجام دهید، فروش محصول آسان تر خواهد بود، در حالی که اطلاعات مربوط به محصول را نیز به روشی خلاقانه ارائه می دهید.

2. بر روی مخاطبان هدف خود تمرکز کنید

چیزی که همیشه باید در نظر داشت این است که باید دائماً بر روی مخاطبان هدف خود تمرکز کنید. هر قطعه ای که می نویسید موضوع خاصی را پوشش می دهد و در قالب خاصی نوشته می شود، اما باید برای مخاطب خاصی نیز مناسب باشد. لازم است با نیازها و علایق خواننده هماهنگ شود تا با آنها هماهنگ شود و آنها را درگیر کند.

به همین دلیل است که همیشه باید به یاد داشته باشید که خوانندگان شما چه کسانی هستند. در حین نوشتن، از خود بپرسید که آیا خواننده ایده آل شما متن شما را جالب می داند یا خیر. آیا آنها ادامه خواهند داد؟ آیا آنها سرگرم، آموزش یا مطلع خواهند شد؟ آیا آنها می خواهند محصول/خدماتی را که در مورد آن می نویسید بخرند؟ همه این سوالات به شما کمک می کند تا نوشته خود را در مسیر درست پیش ببرید.

3. فرآیند خود را توسعه دهید

به نظر می رسد این هم یک نکته رایج و هم نکته ای است که به ندرت در مورد آن صحبت می شود. هم به عنوان یک نویسنده خلاق و هم به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، باید ثبات داشته باشید. این ثبات تنها در صورتی حاصل می شود که کاری را که انجام می دهید سازماندهی کنید. در نتیجه، باید فرآیند خود را برای نوشتن محتوایی توسعه دهید که دقیقاً با نحوه نوشتن، آنچه می نویسید و چرا آن را به روشی که انجام می دهید مطابقت داشته باشد.

هیچ دو نویسنده ای شبیه هم نیستند. این به این دلیل است که نوشتن به خودی خود یک فرآیند خلاقانه است. با این حال، برخی از نکات رایج برای نویسندگانی که با سازماندهی فرآیند نوشتن خود مشکل دارند، وجود دارد. این نکات می توانند نقطه شروع خوبی باشند، اما شما باید روش خود را برای انجام کارها توسعه دهید و به آن پایبند باشید. این تنها راه برای ثابت قدم بودن در کاری است که انجام می دهید.

4. نقاط قوت خود را نشان دهید

هر نویسنده و بازاریاب نقاط قوت و ضعف خود را دارد. نگرانی در مورد کارهایی که نمی توانید انجام دهید آسان است، اما انجام این کار فقط شما را در یک ذهنیت منفی نگه می دارد و مانع از موفقیت شما می شود. به همین دلیل است که باید روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و در صورت امکان آنها را به نمایش بگذارید. اگر می دانید چگونه کاری را انجام دهید و می توانید آن را به خوبی انجام دهید، پس چرا از آن به نفع خود استفاده نکنید؟

یک نقطه قوت ممکن است چیز ساده ای باشد – برای مثال، شما می توانید در گفتن جوک واقعاً خوب باشید. اگر می‌خواهید مشتریان بالقوه را متقاعد کنید تا یک تبدیل یا خرید انجام دهند، طنز را در نوشته‌های خود بگنجانید تا درعین‌حال، تأثیر عاطفی آن‌ها را به حداکثر برسانید.

نقاط قوت خود را دریابید و آنها را در نوشتن و بازاریابی خود به کار ببرید تا این دو را به طور مؤثرتر ترکیب کنید.

5. از همان ابتدا توجه مخاطب را جلب کنید

وقتی کتابی را می خوانید، می دانید که گاهی چقدر طول می کشد تا داستان شروع به باز شدن کند. نویسندگان کتاب همیشه دوست ندارند مستقیماً وارد عمل شوند. اما اگرچه این رویکرد ممکن است برای نوشتن خلاقانه عالی باشد، اما برای بازاریابی دیجیتال ایده آل نیست. وقتی محتوا تولید می کنید، باید از همان ابتدا توجه مخاطبان خود را به خود جلب کنید.

کاربران آنلاین با انواع محتوا بمباران می شوند، بنابراین مجبور شده اند با پاسخ ندادن به هر چیزی که می بینند سازگار شوند. اگر واقعاً می‌خواهید محتوایتان خوانده شود، در همان ابتدا توجه مخاطبان را جلب کنید.

6. یک برنامه زمانی واقع بینانه تنظیم کنید

کلید موفقیت در نوشتن (و بازاریابی) داشتن یک عادت است. وقتی عادت به نوشتن دارید، واقعاً می توانید در درازمدت به چیزی بزرگ برسید. اما مشکل این است که شما باید برای مدت طولانی به کاری که انجام می دهید متعهد باشید. و این می تواند بسیار دشوار باشد، به همین دلیل است که باید یک برنامه زمانی واقع بینانه برای خود تنظیم کنید.

از یک طرف، می‌توانید با نوشتن به‌عنوان شغل خود رفتار کنید – در نهایت، بازاریابی دیجیتال انجام یک کار است. اما وقتی صحبت از نوشتن خلاقانه می شود، این فرض وجود دارد که شما فقط زمانی می توانید خلاقانه بنویسید که از شما الهام گرفته شود.

اما چگونه می‌توانید کار را انجام دهید اگر فقط زمانی بنویسید که «حس می‌کنید»؟ به همین دلیل است که شما نیاز به برنامه ای دارید که در آن خود را مجبور کنید بنشینید و هر روز تعداد مشخصی کلمه بنویسید. این تنها راه برای ایجاد یک عادت و بهبود است.

7. از آزمایش کردن نترسید

آخرین اما نه کم اهمیت، از آزمایش کردن نترسید. نوشتن خلاقانه تماماً در مورد خلاقیت است و خلاقیت واقعی تنها زمانی حاصل می شود که بخواهید ریسک کنید، چیزهای جدید را امتحان کنید، اشتباه کنید و بعد از این همه آزمون و خطا، چیزی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد.

بهترین چیز در این مورد این است که بازاریابی دیجیتال می تواند در مورد آزمایش نیز باشد. البته، قوانین و بهترین شیوه های خاصی وجود دارد که اکثر بازاریابان از آنها پیروی می کنند. اما چه کسی گفته است که قوانین همیشه باید رعایت شوند و هرگز نباید شکسته شوند؟ هنگامی که نوشتن خلاقانه و بازاریابی دیجیتال را با هم ترکیب می کنید، ناگزیر به شکستن برخی قوانین خواهید بود – پس ادامه دهید و از انجام آن نترسید. آزمایش کنید و چیز جدیدی کشف کنید.

تعادل کامل را به تدریج پیدا کنید

در پایان روز، نباید مسائل را خیلی جدی بگیرید و در مورد آنها استرس داشته باشید. در عوض، آن را یک قدم بردارید و به تدریج تعادل کامل بین این دو را پیدا کنید. بازاریابی دیجیتال بدون خلاقیت نمی‌تواند دوام بیاورد، اما خلاقیت بیش از حد می‌تواند در نهایت هدف بازاریابی را شکست دهد، یعنی فروش یک محصول.

به همین دلیل بسیار مهم است که برای تقویت مهارت های نوشتاری خود وقت بگذارید و فرآیند نوشتن خود را توسعه دهید که نوشتن خلاقانه را با بازاریابی دیجیتال ترکیب می کند. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود بهترین محتوا را برای مخاطب خاص خود تولید کنید و هم نیازهای خوانندگان خود و هم نیازهای خود را برآورده کنید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =