7 راه برای به دست آوردن و ایجاد وفاداری مشتری برای تجارت شما

7 راه برای به دست آوردن و ایجاد وفاداری مشتری برای تجارت شما

7 راه برای به دست آوردن و ایجاد وفاداری مشتری برای تجارت شما

دست قلب را به چهار ستاره می گذارد

 

به دست آوردن مشتریان جدید برای رشد کسب و کار شما ضروری است، اما ایجاد ارتباط با مشتریان فعلی خود نیز به همان اندازه مهم است. این کافی نیست که برند منتخب برای یک خرید یک بار مصرف باشید، بلکه باید برند مورد علاقه آنها برای محصولات یا خدمات مورد نظر آنها باشید.

چگونه به برند منتخب تبدیل می شوید؟ بیایید راه‌هایی را بررسی کنیم که می‌توانید وفاداری را با مشتریان خود پرورش دهید.

1. یک برند منحصر به فرد ایجاد کنید

اگر هویت برند قوی و منحصربه‌فردی ندارید، تبدیل شدن به مشتری برای مشتریان دشوار است. شما باید خود را از رقبای خود جدا کنید و “چسبندگی” برند را با مخاطبان هدف خود بهبود بخشید. در غیر این صورت با گذشت زمان مردم شما را فراموش خواهند کرد. با این حال، اگر شما یک هویت برند متمایز دارید، مشتریان احتمالا شما را به یاد خواهند آورد و برای محصولات یا خدمات شما به شما مراجعه خواهند کرد.

برای ایجاد هویت برند قوی، ارزش ها و ماموریت شرکت خود را مشخص کنید و مطمئن شوید که با ارزش های جمعیتی هدف شما مطابقت دارند. ارزش های خود را در دارایی های بصری خود، مانند لوگو یا خبرنامه های خود بگنجانید، و حضور بصری ایجاد کنید که برند شما را به یاد ماندنی می کند. همچنین، یک صدای برند منحصر به فرد ایجاد کنید که از آن برای برقراری ارتباط با مشتریان، چه از طریق پست های رسانه های اجتماعی و چه از طریق انتشارات مطبوعاتی استفاده کنید.

2. محصولات با ارزش و با کیفیت ایجاد کنید

گزارش Yotpo در مورد وضعیت وفاداری مشتریان نشان می دهد که 55.3٪ از کاربران اینترنت ایالات متحده محصولات با کیفیت بالا را به عنوان مهم ترین عامل در تصمیم گیری برای وفاداری به یک برند ذکر می کنند. برای 51.3 درصد از کاربران اینترنت ایالات متحده، محصولات بی کیفیت دلیل اصلی حذف یک نام تجاری هستند. به همین دلیل، فروش محصولات باکیفیت مهم است – این چیزی است که مردم را وادار می کند به شما مراجعه کنند.

البته، شما نمی توانید یک محصول با کیفیت بالا را بفروشید و از مشتریان انتظار داشته باشید که وفاداری خود را تضمین کنند. طبق همین مطالعه، برای 37 درصد از کاربران اینترنت ایالات متحده، بیش از پنج خرید طول می کشد تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند به یک برند وفادار باشند یا خیر. در همین حال، 12 درصد می گویند که فقط دو خرید لازم است. هنگامی که محصولات با کیفیت بالا ارائه می کنید، مشتریان اعتماد بیشتری به برند شما خواهند داشت.

3. ارائه خدمات عالی به مشتریان

با استناد مجدد به همین مطالعه ، 7.1 درصد از کاربران اینترنت ایالات متحده می گویند که خدمات عالی به مشتریان به وفاداری به برند کمک می کند. این تعجب آور نیست. اگر مشتریان یک تجربه دشوار یا ناخوشایند داشته باشند، بعید است که به یک برند بازگردند. با این حال، اگر خدمات مشتری بتواند نیازهای آنها را برآورده کند یا مشکلات آنها را حل کند، احتمالاً به یک برند باز می گردند.

راه های زیادی برای ارائه خدمات عالی به مشتریان وجود دارد. به عنوان مثال، اگر مشتریان باید محصولی را به دلیل معیوب بودن یا عدم دریافت آن از طریق پست برگردانند، بازپرداخت کامل آن را ارائه دهید، تعویض رایگان ارائه دهید یا یک محصول کاملاً جدید را به صورت رایگان ارسال کنید.

4. یک تجربه شخصی ارائه کنید

شخصی سازی به مشتریان کمک می کند احساس خاص بودن داشته باشند. آنها فقط ماشین های پول ساز یک در میلیون نیستند. آنها مردم هستند برخلاف تصور رایج، شخصی‌سازی صرفاً مخاطب قرار دادن مشتریان با نام آنها در هر ایمیل نیست، بلکه در مورد تطبیق کل تجربه برند با نیازها و خواسته‌های آنها نیز هست.

به عنوان مثال، اگر می دانید که بخشی از مشتریان شما مشتاق خرید خط جدید رژ لب شما هستند، به روز رسانی های ایمیل را فقط برای آن بخش از مخاطبان خود ارسال کنید، نه برای مخاطبانی که بیشتر به خط عطر شما علاقه مند هستند. البته، ایجاد یک تجربه شخصی مستلزم جمع آوری داده های مشتری است. مطمئن شوید که از مقررات محلی من در رسیدگی به داده های آنها پیروی می کنید.

 

5. اخلاقی باشید

مهم است که کسب و کار خود را اخلاقی اداره کنید. چگونه مصرف کنندگان می توانند انتظار داشته باشند به برندی که فاقد قطب نما اخلاقی است اعتماد کنند؟ مصرف کنندگان برندهایی را تحسین می کنند که دارای استانداردهای اخلاقی هستند و افراد را بر سود ترجیح می دهند. راه هایی را که به جامعه کمک می کنید تبلیغ کنید. نشان دهید که چگونه با کارکنان خود به عنوان انسان رفتار می کنید، نه به عنوان ماشین های پولساز.

دوباره به ارزش های شرکت خود مراجعه کنید. آیا شرکت شما برای پایداری ارزش قائل است؟ آیا به ایمنی کارکنان بر سود اهمیت می دهد؟ این موارد را در رسانه های اجتماعی، تبلیغات، وب سایت و خبرنامه های خود مشخص کنید.

6. متنوع و فراگیر باشید

یک نسل وجود دارد که در حال افزایش قدرت خرید است: ژنرال Z. طبق مرکز تحقیقاتی پیو ، این نسل از نظر نژادی و قومی متفاوت‌ترین نسل است. به همین دلیل، تمرکز بر تنوع و فراگیری مهم است.

برای تقویت وفاداری با Gen Z، ارتباطات شما باید دارای تنوع و فراگیری باشد. برای مثال، افراد بیشتری از قومیت‌ها، جنسیت‌ها، گرایش‌های جنسی یا اندازه‌های مختلف را در تبلیغات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود نشان دهید. وقتی برند شما تنوع و فراگیری را نشان می دهد، این نسل پاسخگوتر و وفادارتر خواهد بود.

7. راحتی را فراهم کنید

مهم است که اطمینان حاصل کنید که مشتریان می توانند محصولات یا خدمات شما را به ساده ترین شکل ممکن خریداری کنند. هرچه سریعتر محصولات خود را دریافت کنند، بهتر است. راه های زیادی برای ارائه راحتی وجود دارد. شما می توانید حمل و نقل سریع را ارائه دهید. شما می توانید علاوه بر پشتیبانی تلفنی یا ایمیل، خدمات چت زنده را نیز ارائه دهید. اگر می‌خواهید مخاطبان فن‌آوری ماهر را جذب کنید، حتی می‌توانید پرداخت‌های موبایلی را ارائه دهید.

اگر مشتریان به یاد داشته باشند که تعامل آنها با برند شما خوشایند است، تمایل بیشتری به خرید مجدد از شما خواهند داشت.

پرورش وفاداری مشتری زمان می برد. جلب نظر برخی از مشتریان دشوارتر از سایرین است. در استراتژی خود ثابت قدم باشید، مشتریان خود را در اولویت قرار دهید، و همه چیز سر جای خود قرار خواهد گرفت.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

19 − چهار =