9 روش برای استفاده از چت ربات فیس بوک برای رشد کسب و کار شما

9 روش برای استفاده از چت ربات فیس بوک برای رشد کسب و کار شما

9 روش برای استفاده از چت ربات فیس بوک برای رشد کسب و کار شما

گفتگوی مشتری و ربات چت روی صفحه گوشی هوشمند

توسط لری کیم

هنگامی که فیس بوک در سال 2016 اجازه استفاده از ربات ها را در فیس بوک مسنجر داد، راه را برای محبوبیت بازاریابی چت بات باز کرد. در حال حاضر بیش از 400000 چت ربات فیس بوک توسط مشاغل برای ایجاد سرنخ، بستن فروش، جذب استعدادها و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

چت بات ها از طریق اتوماسیون در زمان و پول شرکت ها صرفه جویی می کنند و به کارآمدتر شدن مشاغل در بازاریابی و خدمات مشتری کمک می کنند. شما نیز می توانید از این قدرت استفاده کنید تا کسب و کار خود را از یک الاغ پست و بدون دسترسی به یک اسب شاخدار باشکوه با قابلیت های عالی تبدیل کنید. در اینجا نحوه شروع به کار این فرآیند آورده شده است.

هدف شماره 1: ایجاد و پرورش سرنخ

1. لیست مخاطبین خود را برای ایجاد سرنخ رشد دهید

وقتی مردم به پیام‌های چت ربات شما پاسخ می‌دهند، به‌طور خودکار به لیست مخاطبین شما اضافه می‌شوند و به یک سرنخ تبدیل می‌شوند. چطور این کار را بکنیم؟ از یک پاسخگوی خودکار فیس بوک برای ارسال پیام به افرادی که در مورد پست های فیس بوک شما نظر می دهند استفاده کنید. یا از تبلیغات Click-to-Messenger استفاده کنید، که همچنین دید نام تجاری شما را افزایش می دهد، به طوری که کسانی که دعوت به عمل شما را انجام می دهند به چت شما فرستاده می شوند.

2. پیام شخصی داشته باشید

یکی از خوبی‌های چت این است که کاربران می‌توانند ببینند با چه کسی صحبت می‌کنند، بنابراین ارتباطات واضح است. می‌توانید با ارسال محتوای شخصی‌سازی‌شده برای کاربران که بر اساس علایق آن‌ها است، چت را بهبود ببخشید. این را می توان از طریق ربات چت شما انجام داد، که می تواند با مشاهده نمایه های رسانه های اجتماعی و تاریخچه خرید کاربران، ببیند چه چیزی دوست دارند.

هنگامی که این “دانش خودی” را دارید، می توانید مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید، بنابراین به تلاش های بازاریابی چت هدفمند بیشتری اجازه می دهید. همچنین می‌توانید به مشتریان برند خود درمان VIP و پیشنهادات ویژه بدهید.

3. سرنخ های خود را واجد شرایط کنید

با استفاده از ربات چت، می‌توانید کاربرانی را که ممکن است در مورد کسب و کار شما پرس و جو می‌کنند، با پرسیدن سؤالات و درگیر کردن آن‌ها در مکالمات دو طرفه برای تعیین اینکه آیا واقعاً به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند یا خیر، بررسی کنید. هنگامی که اطلاعاتی در مورد نیازها و ترجیحات کاربران دارید، بازاریابی برای آنها آسان تر می شود و همچنین کمک به تیم خدمات مشتری شما را آسان تر می کند.

هدف شماره 2: حفظ مشتری را بهبود بخشد

4. تبلیغات، دعوتنامه های انحصاری و پیشنهادات ویژه را به مشتریان وفادار ارائه دهید

ربات چت شما می تواند پیام ها و پیشنهادات تبلیغاتی را به موقع برای کاربرانی که به تازگی خرید کرده اند یا به تازگی چیزی از شما خریداری کرده اند ارسال کند. پاداش دادن به مشتریان هنگام خرید محصولات از شما به القای وفاداری به برند کمک می کند. همچنین، اگر یک برنامه پاداش دارید، یک ربات چت می‌تواند وفادارترین مشتریان شما را ردیابی کند و به‌روزرسانی‌های تبلیغاتی جدید و پیشنهادات ویژه را به آنها ارائه دهد.

5. تسویه حساب جذاب تری داشته باشید و افزونه ها و موارد افزایش فروش را ارائه دهید

با توجه به نکته قبلی، از آنجایی که یک ربات چت می‌تواند برای سفارش‌های مستقیم استفاده شود، می‌تواند توصیه‌هایی به مشتریان نیز ارائه دهد. با ارائه تخفیف بر روی اقلامی که ارزش خرید مشتری را افزایش می دهد، محصولات و بسته های مرتبط مشابه را افزایش دهید. همچنین به مشتریان پیشنهادات جدیدی را که ممکن است با توجه به سابقه خریدشان دوست داشته باشند، به روز کنید.

6. بازخورد مشتریان را دریافت کنید

با درخواست ربات چت از آنها برای بررسی و بازخورد، دریابید که مشتریان شما چه احساسی نسبت به شما دارند. این می تواند به سادگی این باشد که مشتریان به محصولات و خدمات شما در مقیاس پنج ستاره امتیاز دهند یا از آنها بخواهید به سؤالات ساده چند گزینه ای پاسخ دهند. نظرسنجی ها را می توان به راحتی از طریق ربات چت شما ارسال کرد و آنها را به بخشی از کمپین قطره ای شما یا نتیجه ای برای سفر خرید مشتری تبدیل کرد.

 

هدف شماره 3: برای بهره وری بهتر، خودکارسازی کنید

7. به‌روزرسانی‌های سفارش، یادآوری رویدادها و زمان‌بندی قرار را به‌طور خودکار انجام دهید

ثبت‌نام رویداد، به‌روزرسانی‌های سفارش و یادآوری‌ها، همگی کارهایی هستند که به راحتی توسط یک ربات چت قابل انجام هستند. مشتریانی که دردسر تماس با خدمات مشتری را نمی‌خواهند، می‌توانند با پرسیدن آنچه از چت ربات شما می‌خواهند پاسخ سؤالات را دریافت کنند. همچنین می‌توانید با ارائه توصیه‌ها یا پیشنهادات ویژه، از طریق ربات چت، به گفتگو با مشتریان ادامه دهید.

8. رفع تنگناهای پشتیبانی و 24/7 با پاسخ به سوالات متداول در دسترس باشید

اتکا به ایمیل و تلفن برای پشتیبانی از مشتری می‌تواند مشکل باشد، زیرا تلفن‌ها و ایمیل‌ها باید 24 ساعت شبانه روز داشته باشند. با این حال، پشتیبانی چت که توسط یک ربات چت پشتیبانی می‌شود، در هر زمانی از روز، حتی در ساعات ابتدایی شب قابل دسترسی است. با یک چت بات خوب، می توانید گلوگاه های پشتیبانی را با در دسترس بودن شبانه روزی و زمان پاسخگویی سریع درست در مسنجر فیس بوک برطرف کنید.

به لطف ویژگی‌های گفتگو در ربات چت که کاربران را به کمک مورد نیازشان راهنمایی می‌کند، می‌توان به اکثر سوالات متداول با پرسش‌های متداول هوشمند پاسخ داد. اگر سؤالاتی وجود دارد که باید به پشتیبانی مشتری انسانی ارتقا یابد، تصاحب چت زنده به تیم شما اجازه می دهد تا برای کمک به شما کمک کند.

9. برای افزایش دسترسی، محتوای آن را تغییر دهید و چکه کنید

اگر محتوای همیشه سبز دارید که می‌خواهید جان تازه‌ای در آن ببخشید، می‌توانید آن را تغییر کاربری داده و برای دسترسی بیشتر به کمپین قطره‌ای خود اضافه کنید. محتوایی را در نظر بگیرید که ارزش بیشتری ارائه می‌کند، مانند راهنماها، توضیح‌ها، و پرسش‌های متداول درباره محصولات و خدمات شما. ربات چت شما می تواند با توالی های پیام رسانی خودکار، این محتوا را بدون هیچ تلاشی به لیست مخاطبین شما منتقل کند.

شروع کار با چت بات خود

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با چت ربات فیس بوک مسنجر انجام دهید – ایجاد و واجد شرایط بودن سرنخ ها، افزایش ترافیک و تبدیل در وب سایت خود، ایجاد روابط با کمپین قطره ای خود – به شما انعطاف پذیری و تطبیق پذیری برای رشد کسب و کارتان را می دهد. اگر احساس ناراحتی می‌کنید، در ابتدا فقط یک یا دو ایده را امتحان کنید و ببینید به کجا می‌برند. سپس بعداً کارهای بیشتری انجام دهید.

با کمی کار، می‌توانید یک ربات چت را مطابق با نیازهای برند خود بسازید و سپس در راه تبدیل کسب‌وکار خود از یک الاغ به یک تک شاخ خواهید بود.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

پنج × 2 =