بازاریابی ایمیلی: هنوز هم قدرتمندترین ابزار برای ارتقای کسب و کار شما به سطح بعدی

بازاریابی ایمیلی: هنوز هم قدرتمندترین ابزار برای ارتقای کسب و کار شما به سطح بعدی

بازاریابی ایمیلی: هنوز هم قدرتمندترین ابزار برای ارتقای کسب و کار شما به سطح بعدی

تاجر در حال ارسال ایمیل با لپ تاپ

کلید راه اندازی یک کسب و کار موفق ترغیب کردن مشتریان و مشتریان برای انجام تجارت با شما است. بنابراین، چه در حال تلاش برای جذب مشتریان در طول یک بیماری همه‌گیر جهانی یا گسترش بازارهای خود در زمان‌های تجاری «عادی» باشید، سؤال این است که چگونه این کار را انجام می‌دهید؟ بهترین راه ها برای ترغیب مشتریان به فروشگاه، وب سایت، رستوران، دفتر و غیره شما چیست؟

همه ما پاسخ را می دانیم: بازاریابی است. اما بازاریابی فرآیند ساده ای نیست. شیوه‌ها، تاکتیک‌ها و استراتژی‌های مختلفی وجود دارند که بخشی از یک برنامه بازاریابی کلی هستند و دائماً در حال تغییر هستند. این می تواند تدوین یک برنامه بازاریابی برای کسب و کار کوچک شما را سخت کند.

برای کمک به ساده سازی فرآیند، یک روش بازاریابی وجود دارد که ادعای شهرت خود را حفظ کرده است. بازاریابی ایمیلی همچنان وعده می دهد که بالاترین بازگشت سرمایه را در بین تمام کانال های بازاریابی ارائه می دهد – 42 دلار به ازای هر دلاری که خرج می کنید .

این بدان معنا نیست که ایمیل به عنوان یک صنعت، و رویکرد شما نسبت به آن، در حال تکامل نیست – این است، یا باید باشد. همانطور که تام کولزر، مدیر عامل و بنیانگذار AWeber، یک راه حل پیشرو در بازاریابی ایمیلی برای مشاغل کوچک، می گوید: “موثرترین استراتژی های بازاریابی [ایمیلی] سازگار، رشد و نوآوری می کنند.”

AWeber اخیراً گزارش آمار بازاریابی ایمیلی بازاریابی مشاغل کوچک 2020 خود را منتشر کرده است که شامل بینش صاحبان مشاغل کوچک و کارشناسان صنعت است. اینها تکنیک هایی هستند که برای سایر صاحبان مشاغل کوچک کار می کنند. ببینید آیا آنها برای شما نیز کار خواهند کرد یا خیر.

در حالی که ایمیل مارکتینگ می تواند با بازگشت سرمایه موثر خود به خود ببالد، اما همه مشاغل کوچک از آن استفاده نمی کنند. بر اساس این گزارش، 66 درصد از مشاغل مورد بررسی می گویند که از بازاریابی ایمیلی برای “تبلیغ کسب و کار خود یا برقراری ارتباط با سرنخ ها و/یا مشتریان” استفاده می کنند.

اگر جزو آن درصد نیستید، وقت آن رسیده است (در واقع زمان گذشته) ایمیل را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید. اگر ROI برای متقاعد کردن شما کافی نیست، به یاد داشته باشید که ایمیل کانال بازاریابی است که اکثر مصرف کنندگان می گویند که می خواهند کسب و کارها برای برقراری ارتباط با آنها استفاده کنند.

با این حال، احتمالاً سؤالاتی دارید که آیا بازاریابی ایمیلی برای شما مفید است یا خیر. به برخی از سوالات رایجی که نظرسنجی به آنها اشاره می کند نگاهی بیندازید.

بازاریابی ایمیلی چقدر موثر است؟

خیلی از بین افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند، 79٪ می گویند که برای کسب و کار آنها “مهم” یا “بسیار مهم” است. با این حال، در حالی که صاحبان مشاغل به اهمیت بازاریابی ایمیلی به طور کلی اذعان دارند، تنها 60٪ فکر می کنند که استراتژی های ایمیل مارکتینگ آنها “موثر” یا “بسیار موثر” است، در حالی که 26٪ می گویند که یا “بی تاثیر” یا “بسیار بی اثر” است.

استراتژی‌های ایمیل مؤثر «شخصی، هدفمند و با در نظر گرفتن اهداف و اعتراضات مشتریان ساخته شده‌اند».

شما چگونه موفقیت را اندازه گیری میکنید؟

بدون تعریف پارامترهایی که می خواهید اندازه گیری کنید، نمی توانید بفهمید که بازاریابی ایمیلی شما چقدر موثر است. دو معیار رایج برای کسب و کارهای کوچک، نرخ باز و نرخ کلیک هستند:

  • نرخ باز – 65٪ از مشاغل کوچک به طور متوسط ​​نرخ باز بین 11٪ و 50٪ است.
  • نرخ کلیک — این مطالعه نشان داد که بسیاری از کسب و کارهای کوچک باید نرخ کلیک خود را بهبود بخشند. 77% از مشاغل کوچک میانگین نرخ کلیک ایمیل بین 0% تا 10% را دارند.

چند وقت یکبار باید ایمیل بفرستم؟

تقریباً 40 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گزارش می دهند که «حداقل یک بار در هفته اما کمتر از روزانه» ایمیل می فرستند. بیش از 30٪ ایمیل “حداقل یک بار در ماه اما کمتر از هفتگی” ارسال می کنند. و حدود 12٪ یا روزانه یا کمتر از یک بار در ماه ایمیل ارسال می کنند.

هنوز مطمئن نیستید که چه کاری انجام دهید؟ Mark Asquith، بنیانگذار و مدیر عامل Rebel Base Media ، به کسانی که تازه شروع به استفاده از ایمیل مارکتینگ کرده اند، توصیه می کند هفته ای یک بار ایمیل ارسال کنند. “به جای ارسال موارد بیشتر، آنچه را که قبلا انجام می دهید آزمایش کنید. سپس فرکانس را آزمایش کنید.

نکته اصلی او این است که شما نباید ایمیل‌های بیشتری بفرستید که کار نمی‌کنند و ایمیل‌های کمتری که کار می‌کنند ارسال کنید – و بهترین راه برای تعیین آن این است که “تست، آزمایش، تست!”

اما، رامیت ستی، نویسنده و بنیانگذار I Will Teach to Rich هشدار می دهد ، اینقدر نگران نباشید که چند وقت یکبار ایمیل می فرستید. ستی فکر نمی کند که فرکانس مهم ترین عامل برای موفقیت ایمیل باشد. او معتقد است محتوا است. او می‌گوید: «نوشتن ایمیل‌های شگفت‌انگیز که ارزش ارائه می‌کنند [مهمترین] است. “اگر ایمیل های شما فوق العاده سرگرم کننده، آموزنده و جذاب هستند، می توانید هر تعداد که می خواهید ارسال کنید.” برای اندازه‌گیری اثربخشی آنها، ستی می‌گوید: «مواظب نرخ‌های باز خود باشید و نرخ‌ها را لغو اشتراک کنید.»

آیا اندازه لیست مهم است؟

اکثر (43٪) صاحبان مشاغل کوچک شرکت کننده دارای لیست ایمیل بین 0 تا 500 مشترک هستند. کمی بیش از 30 درصد بین 1001 تا 9999 مشترک ایمیل دارند و کمتر از 7 درصد مشاغل کوچک بیش از 50000 مشترک دارند.

آیا اندازه فهرست شما بر اثربخشی تأثیر می گذارد؟ بله، اما اجازه ندهید که شما را دلسرد کند. به نظر می رسد داشتن حداقل 500 مشترک تفاوت ایجاد می کند. از میان مشاغل کوچک مورد بررسی، 42٪ با بیش از 500 مشترک می گویند استراتژی های بازاریابی ایمیلی آنها موثر یا بسیار موثر است، در حالی که تنها 20٪ از مشاغل با 500 مشترک یا کمتر همین را می گویند.

بدیهی است که رشد لیست شما مهم است. کات پی، مدیرعامل و بنیانگذار بازاریابی ایمیلی جامع ، می‌گوید: «هرچه فهرست شما بزرگ‌تر باشد، تبدیل‌های بیشتری می‌توانید به دست آورید . او به صاحبان مشاغل کوچک توصیه می کند که «اطمینان حاصل کنند که فرم اشتراک شما در بالای صفحه، در موقعیت برجسته و دسترسی آسان در وب سایت شما قرار دارد. این فرم را در هر صفحه سایت خود در دسترس داشته باشید.”

بازاریابی ایمیلی را به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارها برای راه اندازی کسب و کار کوچک خود و بردن آن به سطح بعدی در نظر بگیرید. موثر است، مقرون به صرفه است، و کار می کند.

بدون نظر

پاسخ دهید

15 + 18 =