آیا استراتژی بازاریابی شما به این 10 روند داغ بازاریابی دیجیتال می پردازد؟

آیا استراتژی بازاریابی شما به این 10 روند داغ بازاریابی دیجیتال می پردازد؟

آیا استراتژی بازاریابی شما به این 10 روند داغ بازاریابی دیجیتال می پردازد؟

مفهوم دیجیتال مارکتینگ

 

برای رقابتی بودن، ضروری است که صاحبان مشاغل کوچک از آخرین روندهای بازاریابی مطلع باشند. با این حال، با تغییر مداوم فناوری ها و شیوه های بازاریابی، ردیابی آنچه در بازاریابی جدید است یا دیگر مرتبط نیست، می تواند دشوار باشد. برای کمک به شرکت‌ها در ایجاد استراتژی‌های بازاریابی موثر  برای چشم‌انداز بازاریابی امروزی، بیایید نگاهی به ۱۰ روند داغ بازاریابی دیجیتال و نحوه شروع استفاده از آن‌ها بیاندازیم.

10 روند داغ بازاریابی دیجیتال امروز

1. محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) به هر محتوایی اطلاق می شود که توسط مشتریان به جای برندها ایجاد می شود. بسیاری از برندها محتوا را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند – اینستاگرام یک پلت فرم اصلی برای اشتراک گذاری برای بسیاری از برندها است – تا اعتبار برند را افزایش دهند، اعتماد مشتری ایجاد کنند و بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارند.

با توسعه شخصیت برند خود برای UGC بهتر شروع کنید. اول، ایجاد تقاضا و تبلیغ محتوا برای مشتریان وفادار. پست های برچسب گذاری شده را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، اما همیشه اجازه بخواهید. اعتبار بدهید و در ازای آن چیزی با ارزش ارائه دهید.

2. استفاده از اثبات اجتماعی

اثبات اجتماعی شکل دیگری از UGC است که ثابت می کند مشتریان چقدر از محصول یا محتوای شما راضی هستند. وفاداری به برند را ایجاد می کند و تبدیل ها را بهبود می بخشد. این باعث افزایش اعتماد مشتریان شما به شما در هنگام خرید می شود و می تواند به شما کمک کند تا مشتریان جدید زیادی به دست آورید.

استفاده از اثبات اجتماعی شما با انتخاب پلت فرم مناسب شروع می شود. جایی باشید که مشتریان شما هستند. پس از خرید با مشتریان تماس بگیرید و نظر آنها را بپرسید. یک صفحه بررسی به وب سایت خود اضافه کنید و آن را در جایی قرار دهید که مشتریان شما به راحتی آن را پیدا کنند. نظرات خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید.

ایجاد اثبات اجتماعی مثبت به زمان همراه با به روز رسانی های مکرر و مداوم نیاز دارد. بنابراین، باید کاملاً به آن متعهد باشید تا نتایج مؤثری داشته باشید.

3. چت ربات های هوش مصنوعی

چت ربات های هوش مصنوعی تعامل هوشمند با مشتری را امکان پذیر می کنند. کسب‌وکارها می‌توانند از چت‌بات‌ها برای پرورش سرنخ‌ها، حفظ رضایت مشتری مثبت، افزایش بهره‌وری تیم و نشان دادن تعهد شرکت به اولویت دادن به مشتریان استفاده کنند. علاوه بر این، 74 درصد از کاربران ترجیح می‌دهند پاسخ سؤالات ساده را از طریق ربات چت دریافت کنند.

4. طراحی موبایل اول

طراحی موبایل اول به دلیل درصد بالای ترافیک اینترنت موبایل روند قابل توجهی است. همچنین یک عامل رتبه بندی برای موتورهای جستجو است.

با طراحی ریسپانسیو موبایل، از مزایای دسترسی بهتر به وب سایت، نمایه سازی بهتر وب سایت توسط موتورهای جستجو برخوردار خواهید شد و از بارگذاری کند وب سایت جلوگیری خواهید کرد. با فهرستی از محتوای فعلی خود شروع کنید. سپس با فشرده سازی تصاویر و نوشتن کپی مختصر ، محتوای خود را بهینه کنید . دوستی وب سایت خود را با موبایل با ابزار تست موبایل دوست Google تست کنید .

5. شخصی سازی

شخصی سازی در بازاریابی به معنای توجه به مشتریان و ایجاد احساس قدردانی در آنها است. این یک روش روانشناختی است که به مشتریان این امکان را می دهد تا با برند شما احساس راحتی بیشتری کنند و تجربه کاربری مثبت تری ایجاد کنند.

یکی از استراتژی‌های شخصی‌سازی مؤثر این است که هنگام ارسال تبلیغات، پاسخ به سؤالات و تعامل در رسانه‌های اجتماعی، نام مشتریان خود را در ایمیل‌ها درج کنید. همچنین می توانید از طریق داده های مبتنی بر رفتاری که جمع آوری کرده اید، محتوای مناسب ایجاد کنید.

 

6. قصه گویی

داستان سرایی روشی موثر برای ارائه شخصیت برند شما و ایجاد ارتباطات شخصی است. همچنین این یک راه عالی برای تبلیغ کسب و کار شما بدون اینکه ظاهراً در حال فروش بیش از حد هستید باشد. ویدیوهای تیزر بسازید و استوری خود را در استوری اینستاگرام پست کنید. افزودن تصاویر بصری به محتوای شما اثربخشی آن را افزایش می دهد.

7. سبز شدن

امروزه، مردم بیشتر محیط زیست محور هستند و به برندهایی که بازاریابی سبز را در اولویت قرار می دهند اهمیت می دهند و ترجیح می دهند. بدانید که سبز شدن 100% یک تغییر فوری نیست، بلکه یک فرآیند است. با این حال، می توانید با انجام کوچکترین کارها شروع کنید.

با تحقیق در مورد بازار و تقاضای کلی شروع کنید. یک تامین کننده انرژی سبز را انتخاب کنید. مواد بازیافتی را انتخاب کنید از نظر مشتری، مسئولیت اجتماعی خود را نشان دهید و هدف خود را ارتقا دهید. یادگیری و الگوبرداری از رویه های برندهای بزرگ مانند پاتاگونیا را در نظر بگیرید.

8. بهینه سازی برای دستیارهای صوتی

فناوری نقش مهمی در روند بازاریابی دیجیتال امروزی ایفا می کند و این شامل استفاده از دستیارهای صوتی می شود. طبق تحقیقات Juniper ، انتظار می‌رود استفاده از دستیارهای صوتی تا سال 2023 به 8 میلیارد برسد. از جمله مزایای استفاده از دستیارهای صوتی، افزایش بازاریابی تجارت الکترونیک، بهبود پشتیبانی از مشتری و خودکار کردن عملیات کاری است. همچنین از موفقیت تجاری به عنوان یک استراتژی افزایش مقیاس قابل اعتماد پشتیبانی می کند.

9. طراحی وب مینیمالیست

مزایای طراحی وب مینیمالیستی شامل سرعت دانلود سریع تر، وب سایتی که نگهداری آن آسان تر است و نرخ تبدیل بالاتر با مشتریان است. طرح بندی محتوای خود را با فضای سفید زیاد یا تصاویر بصری قالب بندی کنید تا از دیوارهای متن فاصله بگیرید. اگر از یک سایت ساز استفاده می کنید، یک قالب واکنش گرا انتخاب کنید که وب سایت شما را به طور مناسب در مجموعه وسیعی از دستگاه ها نمایش دهد.

10. محتوای تعاملی

با محتوای تعاملی، شرکت ها می توانند تعامل کاربر را به تنهایی افزایش دهند و رضایت کلی را افزایش دهند. محتوای تعاملی متناسب با مخاطبان خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، یک مسابقه مبتنی بر محصول ایجاد کنید که به مشتریان شما کمک می کند تا از محصول آگاهی کسب کنند، یا یک نقشه تعاملی یا یک مسابقه آنلاین ایجاد کنید. برای کمک به شروع ، ابزارهایی مانند Contentools یا SurveyMonkey را بررسی کنید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

5 × 1 =