آیا گفته “همه تبلیغات، تبلیغات خوب است” هنوز در چشم انداز رسانه ای امروز صادق است؟

آیا گفته "همه تبلیغات، تبلیغات خوب است" هنوز در چشم انداز رسانه ای امروز صادق است؟

آیا گفته “همه تبلیغات، تبلیغات خوب است” هنوز در چشم انداز رسانه ای امروز صادق است؟

مفهوم تبلیغات

 

همه ما این ضرب المثل را می دانیم که “همه تبلیغات، تبلیغات خوب است.” معمولاً در پاسخ به اینکه کسی توجه رسانه‌ای را که نمی‌خواهد جلب می‌کند، گفته می‌شود. ما همچنین می شنویم که “تمام مطبوعات، مطبوعات خوب هستند”، به این معنی که هر پوششی از شرکت یا برند شما، مهم نیست که چقدر بد باشد، همچنان باعث علاقه و آگاهی خواهد شد. در دنیای تبلیغات عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت، اما آیا برابر با رشد و تاثیرگذاری است؟

اخیراً صحبت های زیادی در مورد تأثیر اخبار جعلی در رسانه های اجتماعی و تأثیرات بعدی آن بر کل جامعه وجود دارد. با این حال، این پست در مورد اخبار جعلی نیست. در عوض، ما بر روی بازگشایی تبلیغات و اینکه چگونه می تواند به اعتبار شرکت شما کمک کند یا به آن آسیب برساند، تمرکز می کنیم.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

بیایید با تعریف کمپین تبلیغاتی به عنوان «تلاشی برای انتقال اطلاعات به مردم» شروع کنیم. علاوه بر این، مهم است که به تفاوت بین تبلیغات و تبلیغات توجه داشته باشید – هر دو روش های بسیار مهمی هستند که به موفقیت کسب و کار شما کمک می کنند. همه چیز در مورد روابط عمومی (روابط عمومی) تخصصی، شخصی و متمرکز بر یک روایت خاص است. تبلیغات بر فروش مستقیم یک محصول خاص به مصرف کننده متمرکز است.

برنامه ریزی و استراتژی زیادی در کنار هم قرار دادن کمپین های تبلیغاتی وجود دارد. برخی از کمپین ها توسط رویدادهای جاری هدایت می شوند، در حالی که برخی دیگر برای تناسب با یک روایت ساخته می شوند. برای تعیین اثربخشی یک کمپین، به دسترسی، تعداد افرادی که آن را مشاهده کرده اند یا با آن تعامل داشته اند، تعداد تعاملات و احساسات (خوب یا بد) را بررسی کنید.

تبلیغات خوب در مقابل تبلیغات بد

اگر صاحب کسب و کار انتخابی داشته باشد، تبلیغاتی که سوزن فروش را در جهت مثبت حرکت می دهد، گزینه ای است که او انتخاب می کند. یکی از راه‌های تمایز بین تبلیغات خوب و تبلیغات بد، تشخیص این است که آیا اقدامی که برای کسب تبلیغات برای برند شما انجام می‌شود، ناشی از نیات عالی است یا انگیزه‌های پنهانی دارد.

تبلیغات خوب

تبلیغات خوب همیشه مستلزم برنامه ریزی عالی است. انجام تحقیقات بازار، شناسایی مخاطبان هدف، توسعه استراتژی های کلیدی و حفظ محتوای مرتبط در حساب های رسانه های اجتماعی، همه بخشی از یک استراتژی برنامه ریزی هوشمند هستند.

صاحبان مشاغل می توانند با انجام کارهایی که باعث جلب توجه می شود یا با به اشتراک گذاشتن اطلاعات ارزشمند از تبلیغات خوبی برخوردار شوند. انتشار محتوا به صورت آنلاین، میزبانی یک رویداد، و تشویق بازخوردهای تولید شده توسط کاربران، همه راه‌های عالی برای جلب توجه هستند. هر زمان که بتوانید فرآیند را کنترل کنید، می توانید برند خود را تقویت کرده و ارتباط خود را با مشتریان تقویت کنید.

برای اینکه پیام برند شما به مخاطبان شما برسد، مهم است که پیام را به گونه‌ای تنظیم کنید که پیامدهای مثبت و هرگونه تأثیر ماندگاری را که ممکن است از کمپین ایجاد شود برجسته کند. این چیزی است که باید در طول فرآیند برنامه ریزی در نظر بگیرید تا شرکت شما بتواند اهداف بلندمدت را با تبلیغات کوتاه مدت هماهنگ کند.

شهرت بد

از سوی دیگر، تبلیغات بد، داستان بسیار متفاوتی است. در حالی که ممکن است برای یک کسب و کار بازیابی از تبلیغات بد دشوار باشد، اگر می توانید، سعی کنید توجه منفی را به چیزی مثبت منحرف کنید، یا حداقل سعی کنید اثرات منفی بر شهرت شرکت خود را خنثی کنید. همچنین یک استراتژی مدیریت بحران در اختیار داشته باشید تا اگر همه چیز اشتباه پیش رفت، آماده رویارویی با وضعیت خواهید بود.

 

راه هایی برای به دست آوردن تبلیغات خوب برای شرکت شما

خلاق بودن بخشی از سرگرمی استراتژی کمپین های تبلیغاتی است. برخی از راه‌های اساسی برای بیان کلمه عبارتند از:

  • وبلاگ نویسی مهمان
  • پادکست مهمان
  • دعوت از اینفلوئنسرها به وبلاگ در سایت شما
  • خبرنامه ها

یک راه عالی برای جلب توجه، میزبانی یک رویداد است. از وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران منطقه خود دعوت کنید که در مورد رویداد بنویسند و آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

رسانه های اجتماعی یک راه آسان برای به دست آوردن تبلیغات برای شرکت شما است. ارسال محتوا می تواند راهی برای تبلیغ کسب و کار شما از طریق دهان به دهان باشد. برای مثال، اگر جایزه‌ای را در صنعت خود برنده شوید و آن را در رسانه‌های اجتماعی ارسال کنید، هر کسی که جایزه را ارائه می‌کند احتمالاً کسب‌وکار شما را تبلیغ می‌کند.

شما همچنین می توانید با یک سازمان محلی شریک شوید و با هم کاری جدید و قابل توجه انجام دهید که مردم را به صحبت وادار کند. اگر هر دوی شما از قبل مخاطبان مشخصی دارید، اثر ترکیبی لیست های مشترک پیام شما را به جامعه وسیع تری منتقل می کند.

در نهایت، همیشه می توانید مسیر آژانس را طی کنید و یک شخص روابط عمومی خارجی را برای مدیریت تبلیغات خود استخدام کنید. مشخص کنید که آیا بودجه ای برای پرداخت برای این کار دارید یا خیر. با این حال، انتخاب مسیر رسانه ای رایگان و به دست آمده می تواند به همان اندازه موثر باشد.

بنابراین آیا اصل “تبلیغات خوب همه تبلیغات” هنوز درست است؟

پاسخ این است که، بستگی دارد. روابط عمومی موثر کلید رشد یک کسب و کار است. اگر بتوانید تبلیغات را در یک برنامه کلی به درستی مدیریت کنید، در نهایت نتایج مثبتی را که به دنبال آن هستید خواهید دید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

1 × دو =