چگونه سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند از رسانه‌های اجتماعی برای افزایش کمک‌های مالی و افزایش دید استفاده کنند

چگونه سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند از رسانه‌های اجتماعی برای افزایش کمک‌های مالی و افزایش دید استفاده کنند

Chalkboard Message Saying -


چگونه سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند از رسانه‌های اجتماعی برای افزایش کمک‌های مالی و افزایش دید استفاده کنند

تخته سیاه - رسانه های اجتماعی

در بحبوحه بحران کووید-19، سازمان‌های غیرانتفاعی با بار مالی سنگینی مواجه شده‌اند. تقاضای زیادی برای خدمات آنها وجود داشته است که بر منابع آنها مالیات می پردازد، با این حال توانایی آنها برای آوردن داوطلبان و میزبانی رویدادهای جمع آوری کمک های مالی شخصی محدود شده است.

سازمان‌های غیرانتفاعی برای زنده ماندن به کمک‌های مالی متکی هستند و در طول همه‌گیری، جمع‌آوری کمک‌های مالی چالش‌برانگیزتر شده است. به عنوان نمونه، ارتش رستگاری در دسامبر گزارش داد که جمع آوری کمک های مالی در مقایسه با سال های قبل 18 درصد کاهش یافته است.

با این حال، به لطف قدرت رسانه‌های اجتماعی، استراتژی‌هایی وجود دارد که سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند برای دستیابی به اهداف جذب سرمایه و بازاریابی خود از آنها استفاده کنند. از آنجایی که مردم در طول همه‌گیری با دستگاه‌های دیجیتال خود راحت‌تر می‌شوند، برای شرکت‌های غیرانتفاعی مخاطبانی را برای تعامل فراهم می‌کنند.

اگر یک سازمان غیرانتفاعی دارید، در اینجا نحوه استفاده از فرصت های منحصر به فرد ارائه شده توسط رسانه های اجتماعی برای افزایش موفقیت سازمان خود آورده شده است.

مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی برای سازمان های غیرانتفاعی

رسانه های اجتماعی یک ابزار بازاریابی موثر برای یک سازمان غیرانتفاعی است. برخی از مزایای کلیدی عبارتند از:

 • رسانه های اجتماعی به طور قابل توجهی دسترسی سازمان را افزایش می دهند (میلیاردها نفر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند).
 • رسانه های اجتماعی در مورد ماموریت یک سازمان اطلاعاتی را منتشر می کنند.
 • پست های رسانه های اجتماعی رایگان است.
 • رسانه‌های اجتماعی اهداکنندگان جدید را جذب می‌کنند و اهداکنندگان موجود را درگیر می‌کنند.
 • رسانه های اجتماعی به رشد شبکه ای از داوطلبان کمک می کند.
 • هر پست در رسانه های اجتماعی می تواند شامل پیوندی به صفحه اهدا کننده سازمان باشد.
 • محتوای تعاملی ارسال شده در رسانه های اجتماعی به مخاطب اجازه می دهد تا مشارکت کند و احساس مشارکت بیشتری کند.

بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی معروف، تاکتیک‌های رسانه‌های اجتماعی را در کمپین‌های بازاریابی موفق به کار گرفته‌اند:

صندوق جهانی طبیعت: صندوق جهانی طبیعت یک کمپین محتوای تعاملی موفقی به نام ساعت زمین ایجاد کرد. کمپین سالانه ساعت زمین از مردم درخواست می کند که چراغ های خود را به مدت یک ساعت خاموش کنند و از هشتگ ساعت زمین # (در میان سایر موارد) برای تقویت دنبال کنندگان استفاده کنند. در سال 2020، 90 کشور و منطقه در این رویداد شرکت کردند و بیش از 4.7 میلیارد برداشت جهانی در رسانه های اجتماعی ایجاد کرد.

بنیاد Make-A-Wish: بنیاد Make-A-Wish از سال 1980 به تعداد بیشماری از کودکان آرزوها را برآورده کرده است. بنا به گزارش، تلاش های این بنیاد هر 40 دقیقه یک بار آرزوی یک کودک را در ایالات متحده برآورده می کند. Make-A-Wish تمام آرزوهای ویدیویی خود را در کانال YouTube خود به اشتراک می گذارد. ویدئوهای دریافت آرزوهای کودکان نیز در وب سایت بنیاد و همچنین حساب های فیس بوک و توییتر آن منتشر می شود. این استراتژی تعامل Make-A-Wish را افزایش داده است. شما می توانید موفقیت تلاش های آنها را در اینجا مشاهده کنید .

Save the Children: هدف Save the Children بهبود زندگی کودکان در سراسر جهان است. قابل ذکر است که این سازمان کودکانی را که در مناطق جنگی زندگی می کنند هدف قرار می دهد. Save the Children ویدیویی را ایجاد کرد که در آن یک کودک غربی در موقعیتی که کودکی که در یک منطقه جنگی زندگی می کند با آن روبرو می شود نشان داده می شود. این فیلم به اهداکنندگان کمک کرد تا این کودکان را بهتر درک کنند و با آنها همدلی کنند و مسئول بسیاری از کمک‌های مالی و اشتراک‌گذاری ویدئو بود:

تکان دهنده ترین ویدیو در روز

 

عفو بین‌الملل: عفو بین‌الملل از توییتر برای افزایش آگاهی در مورد کمپین‌های جاری و مسائل اجتماعی فعلی استفاده می‌کند. پروفایل توییتر آن 4.2 میلیون دنبال کننده دارد و نزدیک به 33000 توییت ارسال کرده است.

Wings of Rescue: سازمان نجات حیوانات خانگی Wings of Rescue حیوانات خانگی در معرض خطر را از مناطق حادثه خیز و پناهگاه های شلوغ به پناهگاه هایی با فضای خالی لانه منتقل می کند. این سازمان کار بزرگی را انجام داده است که ویدئوها در یوتیوب، تصاویر در اینستاگرام و پست هایی در فیس بوک برای کمک های مالی ارسال می کند.

محبوب ترین پلت فرم های رسانه های اجتماعی برای سازمان های غیرانتفاعی

در حالی که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی زیادی وجود دارد، در اینجا محبوب‌ترین آن‌هایی که توسط سازمان‌های غیرانتفاعی استفاده می‌شوند، آورده شده است:

فیس بوک

فیس بوک با بیش از 2.8 میلیارد کاربر فعال ماهانه همچنان محبوب ترین کانال رسانه های اجتماعی است.

استراتژی های موفقیت فیس بوک:

 • اکثر پست های موفق در فیس بوک کوتاه هستند زیرا مردم معمولاً دوست ندارند پاراگراف های طولانی را بخوانند. اگر یک پست طولانی بنویسید و پیوند اقدام در پایان باشد، این احتمال وجود دارد که بیننده هرگز پیوند اهدا را نبیند. در حالت ایده‌آل، پیوند کمک مالی را در ابتدای پست‌های خود قرار دهید، و سپس یک کپی کوتاه از آن بنویسید.
 • گنجاندن هشتگ در پست‌های فیسبوک به محبوبیت محتوای غیرانتفاعی شما کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند فالوورهای بیشتری به دست آورید. اگر از هشتگ‌هایی استفاده کنید که اهداکنندگان بالقوه معمولاً استفاده می‌کنند، این امر دید صفحه را بهبود می‌بخشد و امیدواریم کمک‌های مالی بیشتری ایجاد کند.
 • راه دیگر برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در صفحه فیس بوک یا گروه فیس بوک، اجرای تبلیغات در فیس بوک است. ابزار Facebook Lookalike Audience به شما کمک می کند افراد مشابه حامیان و اهداکنندگان خود را هدف قرار دهید تا تعامل را افزایش دهید.
 • رویدادهای زنده را در فیس بوک به اشتراک بگذارید. رویدادهای زنده به حامیان این امکان را می دهد که به روز رسانی های یک رویداد جمع آوری کمک های مالی را در زمان واقعی مشاهده کنند و آنها را تشویق می کند تا در لحظه کمک مالی کنند.
 • ایجاد نظرسنجی فیس بوک برای افزایش تعامل و فالوورها را در نظر بگیرید.
 • از فالوورها بخواهید که ارتباط خود را با سازمان شما با پست کردن در بخش وضعیت خود با یک برچسب برای غیرانتفاعی شما به اشتراک بگذارند.

 

یوتیوب

با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه، پلت فرم اشتراک گذاری ویدیوی آنلاین متعلق به گوگل بسیار محبوب است. بسیاری از کسب‌وکارها، سازمان‌های غیرانتفاعی و افراد تأثیرگذار از YouTube برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

ایجاد محتوای ویدیویی گران‌تر و زمان‌برتر از مقاله‌ها یا تصاویر است، اما این نوع محتوا بیشترین درگیری را در بین مخاطبان دارد. با سازمان غیرانتفاعی خود، می‌توانید راه‌های ساده و در عین حال شیک را برای فیلم‌برداری محتوا، حتی از دفتر (یا دفتر خانه) خود تنظیم کنید.

استراتژی های موفقیت یوتیوب:

 • کانال یوتیوب جزء ضروری یک برنامه بازاریابی رسانه های اجتماعی است. سازمان غیرانتفاعی شما باید یک کانال مرکزی و مستقر داشته باشد که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد. اگر کانال یوتیوب خود محبوب شود، حتی ممکن است از آن درآمد کسب کنید.
 • ویدیوها و محتوای آموزشی باعث ایجاد آگاهی در مورد مسائل مهم برای سازمان غیرانتفاعی شما می‌شوند و راه‌های خوبی برای نمایش نام تجاری شما در YouTube هستند.
 • برای یک حساب رایگان Google for Nonprofits در google.com/nonprofits ثبت نام کنید و روی دکمه «شروع به کار» کلیک کنید. برای ایجاد کانال و یافتن شناسه، اینجا را کلیک کنید . با یک حساب Google برای سازمان‌های غیرانتفاعی، می‌توانید از طریق YouTube پول جمع‌آوری کنید بدون اینکه کمک‌کنندگان را مجبور کنید به منابع خارجی مراجعه کنند. YouTube همچنین ویژگی‌های مختلفی را برای کمک به سازمان‌های غیرانتفاعی در جمع‌آوری پول پیاده‌سازی کرده است، مانند:
  • جمع آوری کمک های مالی، که شبیه جمع آوری کمک های مالی فیس بوک است. آنها یک دکمه اهدا را در کنار ویدیو یا پخش زنده نمایش می دهند.
  • جمع آوری کمک های مالی انجمن زمانی اتفاق می افتد که چندین کاربر یوتیوب هدف یکسانی برای جمع آوری پول در کانال های مختلف دارند.
  • تطبیق کمپین زمانی است که سایر کسب و کارها یا YouTubers تعهدات خود را در طول جمع آوری کمک های مالی یا جمع آوری کمک های مالی جامعه نشان می دهند.
  • Super Chat به کاربران این امکان را می دهد که برای تاکید بر پیام هایشان در طول چت زنده با شرکت کنندگان متعدد، پول پرداخت کنند. سوپر چت ها اشکال محبوب تبلیغات در حین جمع آوری کمک های مالی و جمع آوری کمک های مالی جامعه هستند.

علاوه بر این، Google تمام هزینه های شروع را پوشش می دهد، به طوری که سازمان های غیرانتفاعی حداکثر سرمایه جمع آوری شده را دریافت خواهند کرد.

اینستاگرام

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه، یک برنامه اشتراک‌گذاری ویدیو و عکس است که متعلق به فیسبوک است. در بین 18 تا 34 سال محبوب است.

استراتژی های موفقیت اینستاگرام:

 • هشتگ ها در اینستاگرام حیاتی هستند و در هنگام انتشار محتوا از آن ها استفاده آزادانه دارند. هشتگ ها به ایجاد فالوور کمک می کنند زیرا افراد با جستجوی هشتگ های مرتبط با علایق خود، محتوا و حساب های کاربری را جستجو می کنند.
 • اینستاگرام گزینه میزبانی یک رویداد زنده را ارائه می دهد. سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند به طور خاص از رویدادهای لایو اینستاگرام برای اشتراک‌گذاری رویدادهای جمع‌آوری کمک‌های مالی استفاده کنند و به دنبال‌کنندگان این امکان را می‌دهند تا فعالانه در اهدای کمک‌های مالی شرکت کنند.
 • با میزبانی جلسات پرسش و پاسخ تعاملی از طریق استوری های اینستاگرام خود، فالوورهای بیشتری به دست آورید.
 • استوری ها به طور کلی بیشتر از پست های معمولی اینستاگرام دیده می شوند. مردم بیشتر به جای پیمایش در فید اینستاگرام، به استوری نگاه می کنند. برجسته کردن بهترین داستان های شما باعث افزایش فالوورها و الهام بخشیدن به کمک های مالی می شود.
 • شما می توانید به راحتی استیکرهای اهدایی را به استوری های اینستاگرام خود اضافه کنید تا دیگران را تشویق به کمک مالی کنید. علاوه بر این، با اشتراک گذاری استوری های اینستاگرام خود در فیس بوک، به فالوورهای فیس بوک اجازه می دهید از استیکر کمک مالی نیز استفاده کنند.
 • در استوری‌ها و پست‌های خود، می‌توانید با تگ کردن سایر سازمان‌ها یا افرادی که با آنها کار می‌کنید، تعامل و دیده شدن را افزایش دهید. همچنین هنگامی که یک استوری یا پست ایجاد می کنید، اینستاگرام دارای ویژگی است که به شما امکان می دهد موقعیت مکانی خود را پست کنید، که به محتوای شما دسترسی گسترده تری می دهد و اعتبار شما را بیشتر می کند. همچنین راه‌هایی برای اعمال همین ویژگی‌ها در استوری‌ها و پست‌های فیس‌بوک وجود دارد و می‌توانید همان محتوای اشتراک‌گذاری شده در اینستاگرام را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط مانند فیس‌بوک و توییتر منتشر کنید.
 • با اینفلوئنسرهایی که ممکن است علاقه مند به حمایت از سازمان غیرانتفاعی شما باشند تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا به اندازه کافی مهربان هستند که نام سازمان شما را در محتوای خود بگنجانند.

توییتر

توییتر با بیش از 330 میلیون کاربر فعال ماهانه، سایتی است که در آن کاربران از طریق مینی پیام هایی به نام «توئیت» پست می گذارند و با سایر کاربران ارتباط برقرار می کنند. بسیاری از کسب و کارها از توییتر برای افزایش دید و تعامل خود با مصرف کنندگان استفاده کرده اند.

استراتژی های موفقیت توییتر: 

 • بسیار مهم است که پیام/بیو شما در بخش «درباره» نمایه توییتر حاوی پیامی منسجم و واضح برای افرادی باشد که برای اولین بار در مورد شما می آموزند. اگر می‌خواهند کمک مالی کنند، باید سازمان شما را درک کنند و به آن اهمیت دهند.
 • یک راه ساده برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در توییتر این است که حساب توییتر خود را در کانال های دیگر رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. اتصال کانال های دیگر به شکلی فالوورهای بیشتری را جذب می کند و به رشد یک حساب کمک می کند.
 • همیشه در جمله بندی خود مختصر باشید و در صورت امکان، توییت های خود را با تصاویر یا ویدیوها پشتیبانی کنید.
 • اغلب یا روزانه در توییتر پست کنید. پست‌های مکرر با هشتگ فرصت بیشتری را برای افراد فراهم می‌کند تا محتوا و حساب سازمان شما را کشف کنند و فرصت‌های بیشتری برای تعامل فراهم می‌کند.
 • تعداد فالوورهای خود را با تعامل با سایر حساب های توییتر افزایش دهید. رسانه های اجتماعی در درجه اول در مورد ارتباط آنی هستند. رسانه های اجتماعی حیاتی در تعامل و تعامل در لحظه رشد می کنند. تعامل با حساب‌های مرتبط، الهام‌بخش تعامل متقابل است. وقتی با سایر کاربران در توییتر تعامل دارید، این احتمال وجود دارد که آن حساب‌ها حساب و محتوای غیرانتفاعی شما را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند، که می‌تواند منجر به افزایش فالوور برای شما شود.
 • توییت زنده به حامیان این امکان را می دهد تا به روز رسانی های یک رویداد جمع آوری کمک های مالی را در زمان واقعی تماشا کنند، فالوورها و کمک های مالی را افزایش دهند. مشابه رویدادهای فیس بوک لایو، این می تواند مردم را به اهدای فوری تشویق کند.
 • نظرسنجی توییتر یک ابزار عالی برای استفاده است. این به شما امکان می دهد نظرسنجی خود را ایجاد کنید و بلافاصله نتایج را مشاهده کنید. یک نظرسنجی الهام بخش تعامل بیشتری است زیرا به تلاش بیشتری نسبت به خواندن متن یا تماشای یک ویدیو نیاز دارد. همچنین، اگر مردم از رای دادن لذت می‌برند، احتمال زیادی وجود دارد که نظرسنجی را بین دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند، امیدواریم به خیریه شما کمک کند تا فالوورهای بیشتری پیدا کند و تعامل را افزایش دهد.

پینترست

با بیش از 469 میلیون کاربر فعال ماهانه، Pinterest یک پلتفرم برای تبلیغ، ذخیره و یافتن اطلاعات از طریق محتوای بصری است و به عنوان راهی برای نمایش یک برند، یک تجارت یا یک سازمان غیرانتفاعی تکامل یافته است. این یک خروجی بهینه برای نمایش محتوای بصری قوی فراهم می کند و می تواند به عنوان یک ابزار تعامل اضافی برای هدایت ترافیک به وب سایت غیرانتفاعی عمل کند.

به گفته لیزا شرمن، رئیس و مدیر عامل شورای تبلیغات، “Pinterest مکانی است که در آن افراد الهام می گیرند و سپس اقدام می کنند. استفاده از این پلتفرم به سازمان‌های غیرانتفاعی راهی منحصربفرد و تاثیرگذار می‌دهد تا اهداف خود را به اشتراک بگذارند و مردم را تشویق کنند تا از آنها حمایت کنند.”

استراتژی های موفقیت Pinterest: 

 • اینفوگرافیک ها در Pinterest عملکرد خوبی دارند. ارسال اینفوگرافیک هایی که داده های مرتبط و حیاتی در مورد سازمان شما را به اشتراک می گذارد، نیازی به کلیک کاربران بر روی وب سایت شما را از بین می برد.
 • پینترست برای جمع آوری کمک های مالی و حتی فروش کالا موثر است. شما می توانید از Pinterest برای فروش اقلام مرتبط با کار خود استفاده کنید، حتی اگر قبلاً یک فروشگاه در وب سایت خود دارید. صفحه کمک مالی خود را به تصاویر Pinterest پیوند دهید.
 • صفحات فرود کمک های مالی را از جمع آوری کمک های قبلی بایگانی کنید. «پین زیرنویس‌ها» می‌تواند رویدادهای جمع‌آوری سرمایه گذشته را به نمایش بگذارد. اگر کاربر تحت تأثیر پینی قرار گیرد که موفقیت گذشته علت را تبلیغ می‌کند، پین می‌تواند او را به مناسبت‌های جمع‌آوری سرمایه در آینده ارجاع دهد.
 • از Pinterest برای اهداف شبکه با دنبال کردن حساب های مرتبط که ممکن است علاقه مند به اهدا یا دنبال کردن سازمان شما باشند، استفاده کنید. شما همچنین می توانید با تأثیرگذارانی که به هدف شما علاقه مند هستند ارتباط برقرار کنید. اینفلوئنسرها می توانند این خیریه را در حساب های شخصی خود در پینترست تبلیغ کنند.
 • ترویج پین‌ها، به‌ویژه پین‌های متمرکز بر اهدا، نیز بسیار مهم است. تقویت چنین پین‌هایی در تعطیلات مهم هدیه دادن، زمانی که مردم شادتر و سخاوتمندتر هستند، عاقلانه است، به خصوص که مردم برای الهام گرفتن از هدیه، پینترست را مرور می‌کنند.

لینکدین

لینکدین با بیش از 310 میلیون کاربر فعال ماهانه و بیش از 740 میلیون حرفه ای ثبت شده، پلتفرم شبکه اشتغال پیشرو است.

سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند از LinkedIn برای تماس با متخصصان درگیر در مسئولیت اجتماعی یا بشردوستی استفاده کنند. شرکت‌های بزرگ دارای کارمندان ارشد هستند که کمک‌های مالی و مشارکت با سازمان‌های غیرانتفاعی را هماهنگ می‌کنند، و این کارمندان همگی در لینکدین حضور دارند. شما می توانید از این پلتفرم برای برقراری ارتباط با این افراد و ایجاد حامیان هدف خود استفاده کنید.

استراتژی های موفقیت لینکدین: 

 • حرفه ای های تجاری از LinkedIn برای شبکه استفاده می کنند. بنابراین، ارتباط با یک اهدا کننده، به ویژه در طول همه گیری، بهترین جایگزین مجازی برای ملاقات حضوری است.
 • بسیاری از مؤسسات غیرانتفاعی با استفاده از لینکدین برای کسب استعدادها موفق بوده اند. لینکدین می تواند به شما در کشف اعضای جدید تیم، اعضای هیئت مدیره و داوطلبان کمک کند.
 • لینکدین همچنین دارای ویژگی “وضعیت” است. از خط به‌روزرسانی وضعیت استفاده کنید تا حقایق مربوطه را ارائه کنید و از حامیان کمک بخواهید.
 • از ویژگی “گروه ها” برای پیوستن به چندین گروه که نزدیک به ماموریت شما هستند استفاده کنید. سعی کنید به طور مکرر در این گروه ها پست بگذارید تا دید بیشتری ایجاد کنید و ارتباطات بیشتری به دست آورید.
 • ارسال مقالات به لینکدین 

TikTok

با بیش از 1.1 میلیارد کاربر فعال ماهانه، TikTok یک پلت فرم اجتماعی اشتراک گذاری ویدیو برای ویدیوهای کوتاه است. در نسل Z بسیار محبوب شده است.

با TikTok، می‌توانید ویدیوهایی مرتبط با موسیقی احساسی ایجاد کنید و ویدیو را با یک هشتگ پرطرفدار در هم آمیخته کنید. وارد کردن احساسات و داشتن یک هشتگ پرطرفدار به ویدیوهای TikTok کمک کرده است تا به صورت ویروسی و فالوورهای بیشتری جذب شود.

استراتژی های موفقیت TikTok: 

 • هنگامی که باغ وحش اورگان ویدئویی از یک فیل شایان ستایش را در حال شنا کردن به آهنگی دلگرم کننده منتشر کرد و آن را با هشتگ روز زمین مرتبط کرد، این ویدیو 4.7 میلیون بازدید، 861000 لایک و 2561 نظر دریافت کرد.
 • چالش‌های رقص در TikTok محبوب هستند و راهی عالی برای الهام بخشیدن به کمک‌های مالی هستند. انجمن قلب آمریکا یک “چالش ضربان را حفظ کنید” برگزار کرد. حامیان ویدیوهایی از خود در حال رقصیدن با آهنگ “بیت خود را حفظ کنید” ایجاد کردند. این چالش باعث ترویج انجمن قلب آمریکا شد و در عین حال پول و آگاهی را برای ماه قلب آمریکا جمع آوری کرد.
 • از TikTok برای الهام بخشیدن به مشارکت و کمک مالی از طریق داستان سرایی استفاده کنید. بنیاد Save the Music ویدیوهایی از نوازندگان جوان و جاه طلب که موسیقی خود را می نوازند به اشتراک گذاشت و از همپوشانی متنی در ویدیو استفاده کرد تا داستان زندگی الهام بخش خود را در حین پخش ویدیو به بینندگان بازگو کند. این به بینندگان این امکان را می داد که به اجرای هر نوازنده گوش دهند و در عین حال بتوانند نحوه تأثیر Save the Music بر زندگی فرد را بخوانند.
 • خیریه ها می توانند از محتوای آموزنده به عنوان وسیله ای برای گسترش آگاهی استفاده کنند. یونایتد وی برای کمپین روز ملی پیاده‌روی خود ویدیوی کوتاهی از راه رفتن دو نفر تهیه کرد و در عین حال آمار بهداشتی پیاده‌روی مکرر و اقدامات ایمنی را که باید در طول کووید-19 در نظر گرفت را برجسته کرد.

نکات بیشتر در رسانه های اجتماعی برای سازمان های غیرانتفاعی

در اینجا چند نکته کلی وجود دارد که باید بدون توجه به پلتفرمی که استفاده می کنید به خاطر بسپارید:

 • ارسال ها باید منظم و مستمر باشد. سازمان‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی موفق هستند، یک بار در روز یا بیشتر پست می‌کنند. یک پست گاه به گاه با موفقیت یک مخاطب درگیر ایجاد نمی کند.
 • نمایه سازمان خود را در هر سایت رسانه اجتماعی با بیانیه ماموریت، بیوگرافی و تصویر واضح بهینه کنید.
 • از هشتگ های مرتبط مانند #dogrescue یا #cancercure استفاده کنید. افراد در رسانه های اجتماعی از هشتگ ها برای یافتن محتوا و حساب های مربوط به علایق خود استفاده می کنند. مراقب باشید بیش از حد از هشتگ ها استفاده نکنید زیرا این باعث می شود محتوای پست نسبت به خود هشتگ ها کمتر مرتبط یا قابل مشاهده باشد.
 • برنامه ریزی پست های منظم را با ابزارهای نرم افزاری مانند Hootsuite یا Buffer در نظر بگیرید.
 • نظارت بر تجزیه و تحلیل پست های شما برای تقویت استراتژی بازاریابی شما مهم است. به عنوان مثال، می توانید تعداد فالوها، لایک ها، نظرات و ترافیک وب سایت خود را از طریق پست های رسانه های اجتماعی خود کنترل کنید.
 • از محتوای بصری جالب استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که هر پست به وب سایت سازمان شما و به ویژه به صفحه اهدا کننده پیوند دارد.
 • از کلمات دعوت به اقدام در پست‌ها استفاده کنید، مانند «لطفا کمک کنید»، «لطفاً لایک کنید»، «لطفاً بازتوییت کنید» و سایر عبارات مشابه.
 • روی ویدیوها سرمایه گذاری کنید—ویدئوها می توانند 12 برابر بیشتر از متن و تصاویر «اشتراک گذاری» داشته باشند.
 • اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما نمادهای رسانه های اجتماعی را در هر صفحه تبلیغ می کند.
 • در صورت لزوم از تصاویر طنز و خنده دار استفاده کنید.
 • روی موضوعات بحث برانگیز سبک قدم بردارید.
 • هنگام درگیر شدن با مخاطبان خود، پاسخ دادن به سوالات، پاسخ دادن به نظرات و پاسخ به پیام ها سریع عمل کنید.

استراتژی های بازاریابی اضافی برای سازمان های غیرانتفاعی

برای تکمیل برنامه رسانه های اجتماعی خود، استراتژی های بازاریابی زیر را در نظر بگیرید:

 • تامین مالی جمعی. غیرانتفاعی شما می‌تواند به صورت مجازی از طریق تأمین مالی جمعی کمک مالی کند. تامین مالی جمعی یک راه عالی برای جذب گروه بزرگی از مردم برای کمک به مقادیر کم است و راه های زیادی برای به اشتراک گذاشتن اهداف تامین مالی جمعی در کانال های رسانه های اجتماعی وجود دارد.

به عنوان مثال، GoFundMe.com گزارش داد که یک پسر پنج ساله می‌خواست در طول تعطیلات به بچه‌های کمتر خوش شانس کمک کند. او یک جلسه مراقبه 20 دقیقه ای را رهبری کرد و سپس از حاضران خواست تا به نام او به ائتلاف بی خانمان ها کمک مالی کنند . او 30000 دلار جمع آوری کرد .

 • خبرنامه های ایمیل. ارسال یک خبرنامه هفتگی برای مشترکین را در نظر بگیرید. این یک راه عالی برای حفظ سازمان غیرانتفاعی شما در خط مقدم ذهن مردم است. خبرنامه ها می توانند شامل به روز رسانی اخبار، تصاویر جدید، ویدئوهای جدید، ارجاع به سازمان غیرانتفاعی در رسانه های اجتماعی، پیوند به صفحات اهدا، اطلاعات در مورد رویدادهای آینده و موارد دیگر باشند.

سپس می توانید لیست مشترکان خبرنامه خود را ایجاد کنید، که به یک دارایی ارزشمند برای حفظ تعامل با مشتریان یا اهداکنندگان تبدیل می شود.

 • بازاریابی محتوا. با ایجاد مقالاتی برای وب سایت خود و سایر سایت های تجاری، از استراتژی های بازاریابی محتوا استفاده کنید. داستان ها باید دارای پیوندهایی به وب سایت شما و به خصوص به صفحه اهدای شما باشند. این پست ها می توانند به افزایش ترافیک و رتبه بندی گوگل کمک کنند. سازمان های غیرانتفاعی باید با ایجاد مقاله برای وب سایت خود و سایت های دیگر مانند Medium.com یا AllBusiness.com از استراتژی های بازاریابی محتوا استفاده کنند .

رسانه های اجتماعی – یک استراتژی مقرون به صرفه

یک سازمان غیرانتفاعی می‌تواند از رسانه‌های اجتماعی برای افزایش کمک‌های مالی و بهبود دید خود با به‌کارگیری موفقیت‌آمیز یک استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی جامع استفاده کند. شروع و اجرای یک استراتژی منسجم ممکن است زمان و تلاش زیادی را صرف کند، اما نشان داده شده است که این روش بازاریابی بسیار مقرون به صرفه ای برای بسیاری از سازمان ها است.

بدون نظر

پاسخ دهید