چگونه داستان سرایی می تواند به شما کمک کند تا دوباره با مشتریان ارتباط برقرار کنید و کسب و کار خود را تقویت کنید

چگونه داستان سرایی می تواند به شما کمک کند تا دوباره با مشتریان ارتباط برقرار کنید و کسب و کار خود را تقویت کنید

 

چگونه داستان سرایی می تواند به شما کمک کند تا دوباره با مشتریان ارتباط برقرار کنید و کسب و کار خود را تقویت کنید

© tumssedgars

 

با باز شدن اقتصاد، بسیاری از شرکت‌های کوچک می‌پرسند که برای تغییر کسب‌وکارشان برای انطباق با رفتارهای مصرف‌کننده جدید که مک‌کینزی پیش‌بینی می‌کند، چه کاری باید انجام دهند. می‌کند اساساً برای همیشه تغییر کرده است، چه کاری باید انجام دهند.

چیزی که ما مطمئناً می دانیم، به ویژه در مواقع بحران، این است که داستان سرایی – که تمام راه را به نقاشی های باستانی روی دیوار غار برمی گردیم – یک ویژگی منحصر به فرد انسانی است که ما از آن برای اتصال و ایجاد جوامع مورد اعتماد استفاده می کنیم. همانطور که برنامه های خود را برای تقویت مجدد کسب و کاری که ممکن است اخیراً با مشکل مواجه شده است را توسعه دهید، این چهار راه را برای استفاده از داستان سرایی برای کمک به برقراری ارتباط مجدد و بازسازی اعتماد با ارزشمندترین مشتریان خود در نظر بگیرید.

چگونه از داستان سرایی برای ارتباط مجدد با مشتریان استفاده کنیم

1. با داستان سرایی متوقف نشوید، «داستان کاری» را شروع کنید.

این بیماری همه گیر تنها تغییر رو به رشدی را در نحوه ارزیابی مشتریان از یک نام تجاری از معادله سنتی محصول/منافع/ارزش به معادله حول هدف درک شده یک برند تسریع کرد. این تعریف گسترده از هدف شامل همه چیز است، از پایداری یک شرکت و شیوه‌های تولید گرفته تا نحوه عملکرد، رفتار با کارکنان و حمایت از جوامع محلی. در واقع، ۷۱ درصد از مصرف‌کنندگانی که اخیراً توسط Porter Novelli مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که اگر هزینه و کیفیت برابر باشد، از یک شرکت هدف‌محور به جای جایگزین خرید می‌کنند.

فرصتی که این امر به‌ویژه برای کسب‌وکارهایی که به جوامع محلی خدمت می‌کنند، این است که هدف را در هسته هر کاری که انجام می‌دهید در نظر بگیرید – و سپس آن را انجام دهید. مصرف کنندگان به دنبال این هستند که شرکت ها قبل از برقراری ارتباط در مورد آن اقدامی انجام دهند و آنها به دنبال شواهدی از ارزش های یک شرکت در وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی خود خواهند بود. خود، در ارتباطات مطبوعاتی، بسته بندی محصول، و بله، حتی نحوه نمایش آنها می گردند. مانند مردم.

از قدرت داستان سرایی برای پیشبرد هدف شرکت خود استفاده کنید و آن را عملی کنید، از جمله روایتی که می خواهید کارمندان و مشتریانتان درباره شما بگویند.

2. از داستان ها برای بیان اینکه چرا خاص هستید استفاده کنید

به شرکت هایی فکر کنید که بیشتر آنها را تحسین می کنید. به احتمال زیاد بتوانید آنها را در چند کلمه توصیف کنید.

مال خود را چگونه توصیف می کنید؟ گاهی اوقات در تلاش‌هایمان برای حفظ و رشد یک کسب‌وکار، تمرکز اصلی داستان خودمان را فراموش می‌کنیم – آنچه در خط داستانی است که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند بفهمند چرا و چگونه باید از کسب‌وکار ما حمایت کنند.

ایده بزرگ تنها چیزی است که می خواهید مشتریانتان به خاطر بسپارند. اما در دنیایی که می‌خواهیم همه چیز را منتقل کنیم، برقراری ارتباط فقط یک چیز گاهی ساده‌تر از انجام دادن است، درست است؟

کلید توسعه ایده بزرگ منحصر به فرد شما این است که با کفش های مشتریان خود راه بروید. بیایید با آن روبرو شویم، مصرف کنندگان امروز غرق در پیام های بازاریابی هستند (بیش از 10000 پیام در روز!)، و اکثر آنها هر چیزی را که بلافاصله به آنها مربوط نمی شود تنظیم می کنند.

درک اینکه چه چیزی مشتریان شما را وادار می‌کند، چالش‌های آنها و آنچه که احتمالاً از شرکتی مانند شما به دنبال آن هستند (به نکته شماره 1 برای یک ایده احتمالی مراجعه کنید) راز یافتن این ارتباط و ارتباط است.

شاید شما همه چیز در مورد خدمات مشتری هستید . یا راحت هستید (با تحویل رایگان). یا شما گسترده ترین انتخاب، طولانی ترین ساعت، پایین ترین قیمت ها را دارید. کشف و برقراری ارتباط WHAT شما به پل ذهنی مشتریان شما تبدیل می شود تا به آنها کمک کند تا در پارادوکس انتخاب حرکت کنند و شما را انتخاب کنند.

3. مشتریان را از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به داستان خود دعوت کنید

فروشگاه بزرگ، زنجیره قهوه، بوتیک مستقل کوچک … صرف نظر از اندازه، همه توسط مردم محله اداره می شوند و بخش مهمی از اقتصاد محلی هستند. با این طرز فکر جامعه، مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای به دستگاه‌های تلفن همراه خود روی می‌آورند تا از مشاغل محلی خرید کنند (در واقع، رشد 44 درصدی فقط در سال گذشته رخ داد).

و اکنون که می‌توانند تحقیقات محصول انجام دهند، موجودی‌های فروشگاه را بررسی کنند، آنلاین خرید کنند و از فروشگاه تحویل بگیرند، یا محصولات زیبایی، مواد غذایی یا حتی یک خودروی جدید به درب ورودی تحویل دهند، دیگر راه برگشتی وجود ندارد. اگر می‌خواهید به مصرف‌کنندگان محلی پس از همه‌گیری دسترسی پیدا کنید، باید از طریق تلفن همراه با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگر هنوز آنجا نیستید، نترسید! راه اندازی کسب و کار خود در تلفن همراه به آسانی راه اندازی یک نمایه تجاری رایگان در پلتفرم های تلفن همراه مانند فیس بوک و اینستاگرام است. ابزارهای کاربرپسند به شما این امکان را می دهند که داستان کسب و کار خود را بگویید، محصولات را به نمایش بگذارید، ساعات کاری فروشگاه، مکان ها را به نمایش بگذارید و با کمک راه حل های خرید و تحویل تلفن همراه شخص ثالث، امکان خرید محصولات یا خدمات را مستقیماً به مشتریان خود ارائه دهید. دست هایشان.

آن را به عنوان ویترین دیجیتال جدید خود و فرصتی شگفت انگیز برای خدمت به مشتریانی که می خواهند از طریق تلفن هوشمند خود با شما به اشتراک بگذارند و با شما ارتباط برقرار کنند، در نظر بگیرید. شما می توانید این کار را انجام دهید!

4. فروشگاه خود را به یک تجربه داستان سرایی همهجانبه تبدیل کنید

مصرف کنندگان بیش از حد آماده هستند تا از آنجا خارج شوند و با مشاغل محلی خرج کنند. و با وجود رشد انفجاری تجارت دیجیتال ، از هر ده خرید، هشت مورد هنوز در مشاغل سنتی آجر و ملات انجام می شود.

اما، مانند هر چیز دیگری که در طول همه‌گیری تغییر کرده است، انتظار مصرف‌کنندگان در مورد نقش چیزهایی مانند فروشگاه‌های خرده‌فروشی و رستوران‌ها در ترکیب همه‌کاناله به سرعت در حال تغییر است. در آنچه McKinsey اخیراً آن را تجربه “فیژیتال” (فیزیکی و دیجیتالی همزمان) نامیده است، اکثر مصرف کنندگان مرزهای بین آفلاین و آنلاین را محو می کنند.

اگر مشتریان شما برای کارهای اولیه، از جمله پر کردن مجدد منابع، تحویل غذا، یا ارتباط با افراد خدمات‌رسان شما، آنلاین می‌شوند، چگونه کسب‌وکار فیزیکی آفلاین شما می‌تواند به تجربه‌ای افزوده برای آنها تبدیل شود؟

بسیاری، مانند استراتژیست طراحی، کیت ماچتیگر ، پیش‌بینی می‌کنند که فروشگاه‌های فیزیکی به مکانی فرار و حسی برای مصرف‌کنندگان تبدیل می‌شوند، جایی که ما یک نام تجاری را به‌عنوان یک خط داستانی وحدت‌بخش و جامع تجربه می‌کنیم. فکر کنید تسلا در Nordstrom یا فروشگاه مفهومی نایک در شهر نیویورک فروخته می‌شود، جایی که مصرف‌کنندگان به معنای واقعی کلمه در روایت برند غوطه‌ور هستند، می‌توانند کفش‌های خود را طراحی و تولید کنند و با تجربه‌ای کاملاً شخصی از آن خارج شوند.

چه چیزی معادل کسب و کار شما خواهد بود و چگونه می توانید فضاهای فیزیکی خود را بگیرید و آنها را به یک نمایشگاه تبدیل کنید تا بزرگترین و مهم ترین داستان های تجربی برند خود را بگویید؟

داستان‌ها هدف را ایجاد می‌کنند و باعث عمل می‌شوند

امروزه پیدا کردن یک برند موفق که داستان خوبی پشت آن نباشد، دشوار است. داستان‌ها معنا می‌دهند، زمینه ایجاد می‌کنند و حس هدف را منتقل می‌کنند. همانطور که برای اقتصاد جدید پس از همه‌گیری آماده می‌شویم، از داستان سرایی به‌عنوان سلاح مخفی خود برای کمک به ایجاد ارتباط و اعتماد با مشتریان و پیشبرد کسب‌وکارتان استفاده کنید.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید