چگونه با کمک محتوای تولید شده توسط کاربر، بازاریابی خود را تقویت کنیم؟

چگونه با کمک محتوای تولید شده توسط کاربر، بازاریابی خود را تقویت کنیم؟

 

چگونه با کمک محتوای تولید شده توسط کاربر، بازاریابی خود را تقویت کنیم؟

مفهوم محتوای تولید شده توسط کاربر

توسط هانا نیابت

دنیای آنلاین انبوهی از ویدیوهای گربه، چالش های #هشتگ و اینفلوئنسر blather است. مکان سختی برای برجسته شدن است. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها برای کاهش نویز به محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) روی می آورند.

UGC دقیقاً چیست، چگونه می توانید بیشترین بهره را از آن ببرید و چرا باید حتی خود را به زحمت بیاندازید؟ برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

UGC چیست؟

برای افراد ناآشنا، UGC هر نوع محتوایی است که توسط کاربران و مصرف کنندگان درباره برند یا محصول شما ایجاد می شود. ممکن است این عکس خود به خودی از یک محصول باشد که در حساب شخصی توییتر آپلود شده و با یک هشتگ مارک همراه است.

 

وجه مشترک همه UGC این است که محتوا (تصویر، ویدیو، بررسی، وبلاگ، مقاله و غیره) توسط مصرف کننده ایجاد می شود و نه برند.

چرا UGC را تشویق کنیم؟ از آنجا که UGC توسط مصرف کنندگان بدون حقوق ایجاد می شود، معتبرتر از هر چیزی است که یک تجارت می تواند در یک کمپین محتوا ایجاد کند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف کنندگان بیش از هر شرکت یا برند دیگری به مصرف کنندگان دیگر اعتماد دارند.

بنابراین چگونه می توانید از این روند رو به رشد سرمایه گذاری کنید؟ در اینجا پنج راه ساده برای به حداکثر رساندن ارزش UGC وجود دارد:

1. یک برنامه مدیریت UGC تهیه کنید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما فقط به این دلیل که UGC خود غیر رسمی است به این معنی نیست که باید رویکردی غیررسمی برای مدیریت آن داشته باشید.

در حالی که 86٪ از شرکت ها UGC را امتحان کرده اند، طبق SEMrush، تنها 27٪ یک استراتژی داشتند. در حالی که یک کمپین خوب می تواند به برند شما کمک کند، یک کمپین بد می تواند به همان اندازه به آن آسیب برساند.

بنابراین، قبل از اینکه وارد شوید، تا آنجا که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان خود جمع آوری کنید. شما باید بدانید که آنها چگونه می خواهند با برند شما تعامل داشته باشند، از چه پلتفرم هایی استفاده می کنند، چگونه شما را پیدا می کنند و از چه نوع محتوایی بیشتر لذت می برند.

سپس، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید از UGC به دست آورید. آیا می خواهید:

  • ایجاد اعتماد و آگاهی به برند؟ UGC نسبت به استراتژی محتوای داخلی سریعتر و قابل اعتمادتر اعتبار را نزد مصرف کنندگان ایجاد می کند.
  • یک محصول جدید راه اندازی کنید؟ حدود 48٪ از مشتریان فکر می کنند UGC راهی عالی برای کشف محصولات جدید است. تماس با یک اینفلوئنسر برای بازاریابی محصول خود می تواند راه اندازی را ایجاد کند.
  • نرخ تبدیل را افزایش دهیم؟ قرار دادن محتوای تولید شده توسط کاربر به طور مستقیم بر روی صفحه محصول می تواند تا 64٪ باعث بهبود تبدیل شود .
  • صرفه جویی در زمان در تولید محتوا؟ اگر به محتوای اجتماعی بیشتری نیاز دارید اما زمان لازم برای ایجاد آن را ندارید یا بودجه لازم برای جذب افراد حرفه‌ای را ندارید، UGC می‌تواند یک استراتژی سودمند باشد.

هدف شما تمام انتخاب های دیگر شما را هدایت می کند. بنابراین مهم است که در ابتدا سر خود را در مورد آنچه می خواهید از UGC به دست آورید بپیچید.

2. پلتفرم مناسب برای کمپین UGC خود را انتخاب کنید

با وجود بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، چگونه یک مورد مناسب را برای کمپین خود انتخاب می‌کنید؟ یکی از راه‌ها انتخاب پلتفرم مناسب برای نوع محتوایی است که مشتریان شما از آن لذت می‌برند.

فیس بوک

فیس بوک برای به اشتراک گذاری ویدیو عالی است. BuzzSumo 777 میلیون پست فیس بوک را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که محتوای ویدیویی 59 درصد بیشتر از سایر اشکال تولید می شود.

اینستاگرام

اینستاگرامرها معتقدند که کاربران محصولاتی را که مفید می دانند به اشتراک می گذارند. واداشتن اینفلوئنسرها به پست گذاشتن در مورد پوشیدن، استفاده یا تبلیغ محصول یا خدمات شما، تقریباً از هر چیز دیگری که می توانید در بازاریابی خود انجام دهید، ارزشمندتر است.

در زیر یک مثال عالی از نحوه انجام صحیح این کار آورده شده است. در اینجا، Topshop با اینفلوئنسر جسیکا چلسی برای تبلیغ یکی از لباس های خود همکاری کرده است. لحن گاه به گاه او چیزی است که آن را واقعاً کار می کند.

توییتر

منظور از ترندهای هشتگ کوتاه اما شیرین است. اگرچه توییتر روی شخصیت ها سبک است، اما در تصاویر بصری قوی است، که آن را برای UGC عالی می کند زیرا کاربران می توانند به راحتی مشارکت کنند.

توییتر مکانی عالی برای شروع روند هشتگ خود یا مرتبط کردن نام تجاری خود با موارد موجود است. به عنوان مثال، روز ملی بستنی بن و جری را با چرخش UGC جشن گرفت و باعث شد مخاطبان و دیگران از هشتگ برای توییت کردن در مورد طعم‌هایی که باعث جشن گرفتن آنها می‌شود استفاده کنند.

 

3. در مورد نحوه مشارکت افراد شفاف باشید

اگر برای مخاطبان شما روشن نباشد که چگونه باید درگیر شوند، صرف زمان و پول برای کمپین UGC خوب نیست. اگر مفهوم خیلی پیچیده باشد یا خیلی منطقی نباشد، کاربران خاموش خواهند شد.

حدود 50 درصد از مصرف‌کنندگان می‌خواهند که برندها در مورد نحوه تعامل به آن‌ها جهت دهند، اما تنها 16 درصد در واقع هر کدام را ارائه می‌دهند. این یک نمایش بسیار ضعیف است!

 

اگر می خواهید بدانید که چگونه این کار را به خوبی انجام دهید، به کمپین کوکاکولا به اشتراک بگذارید یک کوکاکولا نگاه نکنید. هنوز هم یکی از بهترین نمونه های UGC ساده و موثر است.

قلاب Coke این بود که نام تجاری معمول خود را با نام های محبوب جایگزین کند و از مصرف کنندگان بخواهد که خود یا دوستان خود را با بطری خود تگ کنند. این کمپین در بیش از 70 کشور اجرا شد و موفقیت آن خیره کننده بود. 998 میلیون بازدید در توییتر به دست آورد، تقریباً یک چهارم میلیون توییت الهام گرفت و در نهایت، 150 میلیون بطری از مواد گازدار فروخت.

البته، Coke یک شرکت بزرگ با پول و نفوذ زیاد است، اما این تنها دستیابی به آن نبود که «به اشتراک گذاری یک کوکا» را به آن چیزی تبدیل کرد. این سادگی پیام آنها بود.

مارک های کوچکتر مانند Benefit Cosmetics نشان می دهد که چگونه می توان آن را در مقیاس کوچکتر به خوبی انجام داد. این برند مترادف با آرایش ابروهای پیشرفته است. برای استفاده از این تصویر، بیو اینستاگرام Benefit دارای یک هشتگ ساده #benefitbrows است که از مشتریان می‌خواهد تجربه خود را از استفاده از تجربه برند به اشتراک بگذارند. این هشتگ تا به امروز بیش از 747000 پست ایجاد کرده است.

صفحه هشتگ فایده ابروهای اینستاگرام

4. دلیلی برای مشارکت ایجاد کنید

مصرف کنندگانی که تجربه خوبی از برند شما داشته اند، می خواهند آن تجربه را با دیگران به اشتراک بگذارند، اما شما همیشه می توانید تعامل را افزایش دهید. در اینجا چند راه برای انجام این کار وجود دارد:

  • مسابقات و جوایز. اگر جوایز در میان باشد، تقریباً تضمین شده است که محبوب خواهد بود. فقط به یاد داشته باشید که به قانون طلایی پایبند باشید و از کاربران درخواست تعامل ساده کنید .
  • خلاقیت خود را به نمایش بگذارند. مصرف کنندگان دوست دارند خلاقیت خود را ابراز کنند، بنابراین یک راه ساده برای انجام آن به آنها ارائه دهید و از مزایای UGC بهره مند خواهید شد.
  • الهام بخش برای پیوستن به یک هدف. ارتباط نام تجاری شما با یک علت باعث می شود مصرف کنندگان احساس مثبت تری نسبت به شرکت شما داشته باشند.

بیایید کمی عمیق تر در مورد آخر فرو برویم. یکی از شناخته شده ترین مبارزان عدالت اجتماعی در فضای مصرف، Lush است. این برند به دلیل داشتن موضع «حفاظت از مردم، حیوانات و کره زمین» شناخته شده است، و از آنجایی که می‌داند مخاطبانش این ارزش‌ها را دارند، Lush به شدت از هشتگ #climatestrike حمایت کرد و مشتریان را تشویق کرد که درگیر شوند.

 

5. کنترل محتوای UGC را حفظ کنید

وقتی کمپین UGC شما موفقیت آمیز باشد، غرق در مقدار زیادی UGC خواهید شد و احتمالاً احساس خوبی نسبت به آن خواهید داشت. اما حالا چی؟

مدیریت یک حجم زیاد و ناگهانی UGC ممکن است دشوار باشد. خوشبختانه، ابزار جاسازی فیس‌بوک و اینستاگرام به شما امکان می‌دهد از عکس‌ها، لینک‌ها و ویدئوهایی که مخاطبان شما را در آن برچسب‌گذاری کرده‌اند فید ایجاد کنید. و اگر به کمک کمی بیشتر نیاز دارید، بسیاری از ارائه‌دهندگان شخص ثالث پلتفرم‌های مدیریتی را ارائه می‌کنند تا شما را در مسیر مستقیم نگه دارند. محدود، تنگ.

غذای آماده

حتی زمانی که یک کمپین خاص UGC را اجرا نمی کنید، باید هر نام تجاری خود را به صورت آنلاین نظارت و مدیریت کنید. همه چیز از نظرات، برچسب ها، تصاویر و ویدیوها به عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر در نظر گرفته می شود و همه آنها به نوعی ارزشمند هستند.

اگر بتوانید رویکرد خود به UGC را کنترل کنید، می توانید از مزایای این محتوای رایگان و فراوان استفاده کنید و آن را امروز برای کسب و کار خود به کار بگیرید.

 

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید

پانزده − 13 =