3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

چگونه می توان مهارت های رهبری را در یک مدیر اجرایی جدید ایجاد کرد

شاید شما در هیئت مدیره شرکتی خدمت می کنید که به تازگی یک مدیر اجرایی جدید استخدام کرده است. یا شاید شما آن مدیر جدید هستید و هیجان زده و با انگیزه هستید، اما کمی نسبت به موقعیت جدید خود محتاط هستید. در دنیای تجارت امروز، مدیران در همه صنایع با چالش‌های بزرگی روبرو هستند، زیرا از آنها انتظار می‌رود به نتایج درخشانی دست یابند و حفظ کنند. علاوه بر این، جهانی شدن، تغییرات در بازار، و محیط نظارتی سختگیرانه فزاینده، انتظارات مدیران اجرایی امروز را افزایش می دهد.

یک مدیر عامل عالی باشید

هیچ کلاس یا اردوی تابستانی برای “چگونه یک مدیر عامل عالی باشیم” وجود ندارد.

چگونه ممکن است یک نفر تمام انتظاراتی را که از مدیر عامل فعلی یا سایر مدیران سطح بالا وجود دارد برآورده کند؟ یک مدیر ارشد باید مجموعه ای قوی از مهارت های رهبری، به علاوه بینش برای دانستن آنچه که بر اساس اقتصاد، مشتریان و محیط شرکت مورد نیاز است، داشته باشد.

بهبود شایستگی های تاکتیکی

یک مدیر اجرایی باید مهارت های تفکر انتقادی و استراتژیک برجسته ای داشته باشد تا بتواند شرایط بازار و نحوه برآورده کردن آنها را تفسیر کند. در عین حال، او باید بتواند گاهی اوقات سریع و با اطلاعات ناکافی تصمیم گیری کند. مدیر اجرایی که همیشه به عنوان یک رهبر در نظر گرفته می شود، باید بداند که چگونه تیم را هدایت کند، چگونه با افراد در سراسر زنجیره فرماندهی ارتباط موثر برقرار کند، و باید دارای سطحی از استعداد مرتبط باشد که موجب احترام شود.

بسیاری از مدیران، جدید و با تجربه، برای کمک به این مهارت های تاکتیکی، به کوچینگ اجرایی روی می آورند. یک کوچ بیشتر از یک مشاور، به مدیران اجرایی کمک می کند تا از طریق بحث، نقش آفرینی، تمرین و ساختارشکنی موقعیت ها برای سرنخ ها، “بهبود بک هند” خود را انجام دهند.

ویژگی های درونی که در مجموعه اجرایی مهم هستند

شایستگی های عالی لازم است، اما کافی نیست تا به یک تصدی موفق به عنوان یک مدیر اجرایی منجر شود. شخصیت به همان اندازه مهم است. آیا یک مدیر اجرایی از برخی باورها حمایت می کند، سپس به گونه ای عمل می کند که با آنها در تضاد است؟ این خوب نیست. این ویژگی‌های درونی تحت عنوان «صداقت» قرار می‌گیرند. صداقت از کلمه لاتین “integritatem” گرفته شده است که به ” صداقت، تمامیت، بی عیب و نقص” اشاره دارد . صداقت یعنی اینکه با کسی که ادعا می کنید یکی باشید، و در حالی که مواقعی وجود داشته است که یکپارچگی اجرایی کمتر از به دست آوردن نتایج مورد علاقه سهامداران اهمیت داشته است، امروزه صداقت به دلیل باز بودن و سرعت برقراری ارتباط مهمتر از همیشه تلقی می شود. اتفاق میافتد.

نمی توان از یک مربی انتظار داشت که یک فرد نادرست را صادق کند. اما می توان از یک مربی خوب انتظار داشت که به مدیران کمک کند تا باورهای اصلی خود را تعریف کنند و تصمیماتی را اتخاذ کنند که مطابق با آنها باشد.

پتانسیل مربیگری اجرایی

کوچینگ اجرایی می تواند به مدیران جدید کمک کند تا از پتانسیل های خود استفاده کنند.

ادغام مهارت ها با شخصیت

کوچینگ اجرایی می تواند مهارت ها و تصمیمات را با باورهای اصلی یک مدیر هماهنگ کند و به او کمک کند تا صداقت خود را به طور منظم نشان دهد. واقعیت این است که مدیران امروزی باید همه چیز را داشته باشند: دانش برجسته و مهارت های قابل اثبات، همراه با شخصیت قوی و شهرت در تصمیم گیری درست. جای تعجب نیست که تعداد کمی از مردم تا این حد پیشرفت کنند!

کاری که یک مدیر اجرایی نمی تواند انجام دهد این است که فرض کند آنچه او را به دفتر گوشه ای رساند برای موفقیت در آنجا کافی است. توسعه مهارت ها از کارکنان در هر سطحی انتظار می رود و مدیران اجرایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما با افرادی که مستقیماً به آنها گزارش داده می‌شوند یا وجود ندارند، مدیران غالباً مجبورند خودشان این مسئولیت را بر عهده بگیرند، چه به معنای ثبت نام در آموزش رهبری یا همکاری با یک مربی اجرایی برای ایجاد یک مجموعه مهارت سفارشی‌سازی شده باشد.

چشم انداز اجرایی جدید غیر قابل مذاکره

از کسانی که امروز به سطح اجرایی راه پیدا می کنند، انتظار می رود که یک چشم انداز جهانی داشته باشند، و در عین حال، از آنها انتظار می رود که بازیکنان تیمی باشند. «فرهنگ ستارگان» ممکن است زمانی اهمیت داشته باشد، اما نتایج آن چیزی است که اکنون اهمیت دارد . مدیری که فرصتی برای رشد و توسعه اعضای تیم نمی دهد، احتمالاً جایگزین می شود تا مورد احترام. مهارت‌های فنی مرتبط یک نیاز پایه در نظر گرفته می‌شوند و «مهارت‌های نرم» مانند کنار آمدن با دیگران نیز غیرقابل مذاکره در نظر گرفته می‌شوند.

واضح است که انتظارات زیادی از مدیران ارشد می رود. اگر مهارت ها و ویژگی های شخصی وجود داشته باشد، یک مدیر این فرصت را دارد که کارهای شگفت انگیزی را انجام دهد و واقعاً تأثیر بگذارد. اینطور نیست که یک فرد بتواند به “مدرسه مدیر عامل” برود و مجموعه ای ثابت از مهارت ها را برای موفقیت به عنوان یک مدیر بیاموزد. بیشتر این مسئولیت بر عهده خود مجری است. به دست گرفتن این ابتکار نشانه فردی با آینده روشن است و من خوشحالم که به هر نحوی که می توانم کمک می کنم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 9 =