3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

در فهرست انیاگرام رهبری Mattone (MLEI)

بسیاری از ما در مورد نقاط قوت و ضعف هسته درونی خود (یعنی شخصیت، خودپنداره، ارزش ها، الگوهای فکری، آرایش عاطفی، و غیره) ایده داریم، اما ممکن است در مورد چگونگی نقاط قوت هسته درونی خود ندانیم. و نقاط ضعفی که داریم به «ویژگی‌هایی» تبدیل می‌شوند که در نهایت نحوه برخورد شما به عنوان یک رهبر را تعیین می‌کنند، که رفتارهای رهبری هسته‌ای بیرونی است که ما نشان می‌دهیم. یک راه دیگر گفت: قدرت، نشاط و بلوغ هسته درونی شما، قدرت، سرزندگی و اثربخشی هسته بیرونی شما را تعیین می کند.

هیچ یک از سبک های رهبری “درست” وجود ندارد، زیرا هر سازمانی متفاوت است و نیاز به رهبری متفاوت دارد. اما هر کسی که می‌خواهد به عنوان یک رهبر برتر باشد، باید بداند که چه در هسته داخلی و چه در هسته بیرونی قوی و ضعیف است. رهبری عالی کمتر تابعی از ویژگی غالب شماست و بسیار بیشتر تابعی از بلوغ کلی صفات شماست، که همه آنها برای تعیین حضور و اثربخشی رهبری شما ترکیب می شوند.

ارزیابی رهبری

آیا ویژگی های غالب رهبری خود را می شناسید؟ آیا سطح بلوغ خود را می دانید؟ MLEI می تواند به شما در تعیین پاسخ هر دوی این سوالات کمک کند.

به همین دلیل است که فهرست Mattone Leadership Enneagram Inventory (MLEI) را ایجاد کردم. این ارزیابی قدرتمند برای اولین بار توسط من در سال 1997 ایجاد شد. من سالها صرف بازنگری، اعتبارسنجی و آزمایش ساختارهای MLEI هم از نظر تجربی و هم به صورت تجربی با مدیرانی که در سرتاسر جهان مربیگری کرده ام، بوده ام. در حالی که هیچ ارزیابی کاملی وجود ندارد، من متوجه شدم که MLEI معیار دقیق بلوغ هسته درونی رهبران است زیرا نقاط قوت و موهبت هایی را که باید از آنها استفاده شود و همچنین نقاط ضعفی که باید مورد توجه قرار گیرند، جدا می کند. مشکلات رهبری تقریباً همیشه به عدم بلوغ ختم می شود. اما خبر عالی این است که وقتی بدانید نابالغی در کجا قرار دارد و چگونه به نظر می رسد، می توان به آن رسیدگی کرد و بر آن غلبه کرد.

چرخ رهبری هوشمند

 

بر اساس اینیاگرام رهبری من، نمودار نه نقطه ای که به بابل باستان برمی گردد، MLEI به فرد کمک می کند تا الگوهای فکری، آرایش عاطفی و احساسات خود (یا شخص دیگری) را ترسیم کند و تصویر دقیقی از درونی کلی فرد ارائه دهد. بلوغ هسته سه ترکیب اصلی صفت رهبر وجود دارد که هر کدام به سه زیرگروه تقسیم می شوند. همه ما در هر سه ترکیب صفت عمل می کنیم و همه ما دارای هر یک از 9 صفت هستیم. با این حال، مهمترین سؤالات برای یک رهبر این است: (1) کدام ویژگی فعال ترین یا غالب ترین ویژگی من است؟ و (2) هر یک از 9 صفت من چقدر بالغ هستند و در کل چقدر بالغ هستم؟

رهبران قلب

افرادی که عمدتاً از صمیم قلب هدایت می‌کنند، تمایل دارند متوجه شوند که احساساتشان بزرگترین نقاط قوت و بزرگترین نقاط ضعف آنهاست. با این حال، رهبران قلب بالغ به دلیل داشتن احساسات و رهبری نکردن به شیوه ای روباتیک یا بی احساس قابل تحسین هستند. سه زیر گروه از رهبران قلب یاریگر، سرگرم کننده و هنرمند هستند.

 • رهبرانی که دارای ویژگی غالب Helper هستند، همدل هستند، روابط نزدیک دارند و اگر به اندازه کافی بالغ باشند، به خوبی از عهده تعارض بر می آیند، اما اگر نه، می توانند دستکاری و خودخواه باشند.
 • رهبران با ویژگی غالب سرگرمی، موفقیت را در مرکز خودپنداره خود قرار می دهند. زمانی که استایل بر ماده غلبه کند عالی هستند و می توانند کاریزماتیک باشند. در عین حال، آنها می توانند نسبت به رقبا حسادت و خصومت داشته باشند.
 • رهبران با ویژگی هنرمند غالب، خلاق و مبتکر هستند و درک عمیقی از خود دارند. مردم قدردانی می کنند که در انتقال احساسات خوب هستند. اما آنها این خطر را دارند که بیش از حد خود را درگیر کنند و خواسته های نامعقولی داشته باشند.

رهبران سر

افرادی که توانایی برجسته ای در فکر کردن و انجام کارها دارند، رهبران اصلی هستند و می توانند کارهای شگفت انگیزی را انجام دهند. با بلوغ، رهبران ارشد می توانند به سطوح جدیدی از موفقیت منجر شوند و پیروان و رقبا را به طور یکسان تحت تأثیر قرار دهند. اما ناامنی‌ها می‌توانند بلوغ رهبران را از مسیر خود خارج کنند و باعث شوند آنها بیش از حد در ذهن خود زندگی کنند یا احساس کنند که باید دائماً درگیر فعالیت باشند. زیرگروه‌ها متفکران، شاگردان و کنشگران هستند.

رانندگی فعال

انرژی و انگیزه فعالان تحسین برانگیز است، اما گاهی باید فکر و برنامه ریزی حرف اول را بزند.

   • رهبرانی که دارای ویژگی متفکر غالب هستند، تحلیلگر هستند و می توانند افکار پیچیده را به عمل تبدیل کنند. آنها حلال مشکلات فوق العاده ای هستند، اما تا زمانی که مشخص نشده باشد، اقدامی نمی کنند، و این می تواند فرصت ها را از دست بدهد.
   • رهبرانی که ویژگی شاگردی غالب دارند، وفادار و قابل اعتماد هستند و کارها را انجام می دهند. با این حال، ممکن است بیش از حد به قدرت وابسته شوند و نتوانند به تنهایی عمل کنند.
   • رهبرانی که دارای ویژگی فعال کنشگر غالب هستند، همیشه در جهت دستاوردها کار می کنند و چشم انداز مثبتی را طرح می کنند. با این حال، در زیر آنها ممکن است دردی پنهان داشته باشند که از فعالیت برای پرت کردن حواس خود استفاده می کنند.

رهبران روده

رهبران روده ای به شدت با محیط خود درگیر هستند، اما نابالغی در یک رهبر روده ای به دلیل این واقعیت که ما در دنیای ناقص زندگی می کنیم، می تواند باعث ناامیدی شود. آنها ممکن است از عدم جایگاه خود ناامید شوند، زمانی که مردم نتوانستند انتظارات خود را برآورده کنند، و زمانی که مردم برای کمال تلاش نمی کنند. زیرشاخه های رهبر روده رانندگان، داوران و کمال گرایان هستند.

   • رهبران با ویژگی غالب راننده اعتماد به نفس دارند و اعتماد به نفس را القا می کنند. آنها مسئولیت پذیر و قاطع هستند (بعضی ها می گویند تهاجمی)، اما می توانند بیش از حد روی «ساخت آن» متمرکز شوند و ممکن است در این فرآیند از دیگران سوء استفاده کنند.
   • رهبرانی که ویژگی داوری غالب دارند، در شناسایی نقاط مشترک و جمع کردن افراد به هم عالی هستند. اما گاهی اوقات مردم نمی توانند به تصویر ایده آل داور از آنها عمل کنند، که منجر به توهمات درهم شکسته می شود.
   • رهبرانی که ویژگی کمال‌گرایی غالب دارند، می‌توانند نتایج شگفت‌انگیزی داشته باشند که دیگران در یافتن ایراد گرفتن از آن با مشکل مواجه شوند. با این حال، آنها می توانند به شدت از خود و دیگران انتقاد کنند و همه را از ترس اشتباه بی حرکت کنند.

شناخت سطح بلوغ ضروری است

دانستن اینکه کدام یک از ویژگی های شما فعال تر از سایرین هستند مهم است، اما درک افکار و رفتارهایی که می توانند شما را از مسیر خارج کنند نیز مهم است. فردی که این چیزها را می‌داند به خودش وفادار می‌ماند و اغلب می‌تواند در صورت بروز نگرش‌ها یا اقدامات منحرف‌کننده به مسیر خود بازگردد. اگر می‌خواهید MLEI را به صورت آنلاین دریافت کنید، هزینه کمی برای انجام این کار وجود دارد، اما برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس info@johnmattone.com به من ایمیل بزنید . سازمان‌هایی که مرا برای برنامه‌های نیم‌روز یا تمام روز یا خلوت‌های اجرایی هوشمند رهبری استخدام می‌کنند، ما MLEI را برای همه شرکت‌کنندگان و نمایندگان در نظر می‌گیریم.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =