4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

“معیار نهایی یک مرد جایی نیست که در لحظات آسایش و راحتی بایستد، بلکه جایی است که در مواقع چالش‌ها و بحث‌ها بایستد.” – مارتین لوتر کینگ جونیور. 

زمان عدم اطمینان و نزاع زمان هایی است که رهبری را به یک کالای واقعاً داغ تبدیل می کند. طبق  تحقیقات گالوپ ، بسیاری از کارمندان در شرایط عادی به رهبران خود اعتماد ندارند. چالش‌های ناشی از همه‌گیری کنونی ممکن است فرصتی برای چنین رهبرانی فراهم کند تا به این کسری اعتماد رسیدگی کنند.

رهبران قوی در زمان های سخت ظهور می کنند. 

برای ایجاد اعتماد در مواقع سخت باید چه نوع رهبری اتخاذ کنید؟ چه چیزی یک رهبر را در چنین شرایط خارق العاده ای قوی و موفق می کند؟

یک رهبر قوی قابل پیش بینی، انعطاف پذیر، دلسوز، شفاف است و ثبات را ارائه می دهد.

جلب اعتماد کارکنان از طریق قابلیت پیش بینی

پیش بینی پذیری یکی از اجزای اساسی ثبات و در نتیجه مرکز اعتماد است. قابل پیش بینی بودن در زمان های غیرقابل پیش بینی ویژگی بارز یک رهبر قوی و باهوش است.

پیش بینی پذیری فراتر از صداقت و شفافیت است. در زمینه رهبری هوشمند، به تعهدات عملی ترجمه می شود که عدم اطمینان را در هر کجا و در صورت امکان برای کارکنان برطرف می کند. در حالی که رهبران باید به دنبال مثبت نگه داشتن ارتباطات باشند، آنها نباید از پرداختن به موضوعات ناخوشایند مانند اخراج و کاهش دستمزدها در صورتی که مجبور به متوسل شدن به چنین اقداماتی شوند، اجتناب کنند.

شفقت و اعتماد

همانطور که در کتاب های توسعه رهبری خود اشاره کرده ام  ، شفقت به رهبر این امکان را می دهد که علاوه بر ذهن خود با قلب خود نیز ارتباط برقرار کند.

بخش مهمی از هوش هیجانی، شفقت، کانال بسیار مؤثری از ارتباط و ایجاد رابطه را باز می کند. ادراک انسان حدود 70 درصد مبتنی بر احساسات است. بنابراین، یک رهبر باهوش نمی تواند از راه اعتمادسازی که شفقت نشان می دهد چشم پوشی کند.

به عنوان رهبر سازمان خود، باید تفاوت بین ابراز همدردی و تمرین آن را از طریق تصمیم گیری های مرتبط درک کنید. همیشه صحبت از شفقت بدون اجرای آن می تواند تأثیر منفی و توهین آمیزی داشته باشد.

بلوغ رهبری، انعطاف پذیری و اعتماد

رهبر باهوش با الگو گرفتن. گزارش‌های شما به آنچه می‌گویید، نحوه بیان آن و آنچه انجام می‌دهید توجه زیادی دارد. اگر در میان عدم اطمینانی که بحران به ارمغان می‌آورد گم شوید، نمی‌توانید ثبات و پیش‌بینی‌پذیری را به طور قابل اعتمادی بیان کنید.

کلید تاب آوری، مخزن کاملاً تعریف شده ای از تجربیات رهبری با بار مثبت است، همراه با تفکر مثبت و خرد برای تشخیص ناملایمات به عنوان منبع فرصت ها. بلوغ رهبری را در کتاب هایم اینگونه تعریف کرده ام.

ایمنی روانی اساس اعتماد است.

یک رهبر بالغ می تواند به عنوان منبع ثبات واقعی و قابل پیش بینی در یک سازمان عمل کند. به این ترتیب، حضور او در راس کار باعث اطمینان خاطر کارکنان و تقویت اعتماد می شود.

برای حفظ این مهارت رهبری ضروری، باید به خوبی از خود مراقبت کنید و از آمادگی روحی و جسمی خود اطمینان حاصل کنید. رهبران بالغ و خودآگاه نقاط قوت و ضعف خود را می شناسند و بنابراین تشخیص می دهند که کجا به کمک نیاز دارند و کجا باید دیدگاه های خود را گسترش دهند.

انعطاف پذیری شما به عنوان یک رهبر نیز به آگاهی شما بستگی دارد. رهبران سطح بالا در خطر انزوا از مسائل سطح پایین تر هستند که کارمندان درجه یک را آزار می دهد. قبل از رفتن به حالت حل مسئله مطمئن شوید که از تمام جزئیات آگاه هستید.

نحوه ایجاد ثبات

ثبات دو جنبه دارد: یک جنبه عملی و یک جنبه روانی. پایداری عملی به تأمین تجهیزات، مواد و فناوری مورد نیاز کارکنان برای انجام کارشان بستگی دارد.

از سوی دیگر، ثبات روانی در مورد ایجاد  امنیت روانی  از طریق شفافیت، قابل پیش بینی بودن و چشم انداز آینده است، حتی در میان تیره ترین شرایط.

شاید مهمتر از همه، گزارش های شما نیاز به امید دارند. امید باعث ایجاد انگیزه و تعهد می شود. این گرانبهاترین کالاست، زمانی که کار سخت باشد و متحد برجسته رهبر هوشمند باشد.

آیا به دنبال تقویت مهارت های رهبری خود هستید یا درک می کنید که توسعه رهبری چگونه کار می کند؟ از شما دعوت می کنم که کتاب های من و همچنین خدمات سخنرانی و مربیگری من را بررسی کنید .  

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =