چگونه از اتوماسیون رسانه های اجتماعی برای صرفه جویی در ساعات کاری در هفته استفاده کنیم

چگونه از اتوماسیون رسانه های اجتماعی برای صرفه جویی در ساعات کاری در هفته استفاده کنیم

Mobile Application Development, Tablet App Programming Vector Illustration


چگونه از اتوماسیون رسانه های اجتماعی برای صرفه جویی در ساعات کاری در هفته استفاده کنیم

توسعه اپلیکیشن موبایل

حفظ حضور قوی در رسانه های اجتماعی مستلزم کار زیادی است. نه تنها باید به طور منظم محتوا ایجاد یا مدیریت کنید، بلکه باید مطمئن شوید که آن را در زمان های مناسب در چندین پلتفرم پست می کنید.

بیایید صادق باشیم، برخی از این کارها خسته کننده هستند، اما شما نمی توانید از آنها بگذرید. با این حال، راهی برای خروج وجود دارد. می توانید آنها را خودکار کنید.

اتوماسیون بازاریابی رسانه‌های اجتماعی فرآیند استفاده از ابزارهایی است که می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی پست‌ها برای انتشار و کمک به تهیه محتوا کمک کند. برخی از ابزارهای تخصصی نیز می توانند به شما کمک کنند تا تمام فیدهای رسانه های اجتماعی خود را از یک پلتفرم نظارت کنید.

به طور خلاصه، اتوماسیون می تواند به شما در صرفه جویی در زمان کمک کند. اگر به آن فکر کنید، مانند قرار دادن بخش‌هایی از استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود در خلبان خودکار است. در اینجا نحوه شروع با اتوماسیون رسانه های اجتماعی آورده شده است.

5 نکته برای شروع اتوماسیون رسانه های اجتماعی

قبل از شروع، یک کلمه احتیاط: همیشه از ابزارهای اتوماسیون اخلاقی استفاده کنید. به عنوان یک بازاریاب صادق، می خواهید از ابزارهایی که برای شما پست می نویسند دوری کنید. در عوض، هدف از این ابزارها برای گزارش‌دهی، زمان‌بندی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

1. پست های خود را در زمان های مناسب برنامه ریزی کنید

شبکه‌های مختلف به جمعیت‌شناختی مخاطبان مختلف پاسخ می‌دهند. به عنوان مثال، لینکدین حرفه ای ها را جذب می کند، در حالی که Twitch گیمرها را جذب می کند. بر اساس اینکه مخاطب شما چه کسی است، سبک زندگی آنها احتمالاً متفاوت است. این به نوبه خود، بر زمانی از روز که بیشتر فعال هستند نیز تأثیر می گذارد.

ابتدا بهترین زمان برای ارسال پست برای هر یک از شبکه هایی که در آن فعال هستید را پیدا کنید. همچنین ارزیابی دفعات ارسال محتوا در هر کانال بسیار مهم است. پس از اتمام آن تحقیق، پست های خود را با استفاده از ابزار اتوماسیون برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی پست ها به صورت انبوه می تواند به شما کمک کند تا با تقویم رسانه های اجتماعی خود سازگار بمانید. در واقع، 83 درصد از متخصصان بازاریابی معتقدند که زمان بندی بهترین استفاده از اتوماسیون برای بازاریابی است است.

با این حال، شما نمی توانید برای همه چیز به ابزارهای اتوماسیون تکیه کنید. مدیر رسانه‌های اجتماعی شما می‌تواند برنامه‌ای تنظیم کند تا اطمینان حاصل شود که شما با برنامه پست‌های خود سازگار می‌مانید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، پست کردن مداوم می تواند به شما کمک کند تا تعامل بیشتری داشته باشید و دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید.

مطمئن نیستید از کدام ابزار استفاده کنید؟ Hootsuite یک گزینه عالی است. این می تواند پست های شما را برای یک هفته یا بیشتر برنامه ریزی کند، و دارای ویژگی خوبی است که بهترین زمان برای ارسال محتوای خود را به شما می گوید. Sprout Social and Buffer دو گزینه محبوب تر هستند.

2. از چت ربات های رسانه های اجتماعی استفاده کنید

آیا می دانستید که ارزش صنعت چت بات 1.25 میلیارد دلار پیش بینی می شود تا سال 2025چت ربات های رسانه های اجتماعی یک تغییر بازی برای صنعت خدمات مشتری هستند. می‌توانید آنها را طوری طراحی کنید که پاسخ‌های خودکار به سؤالات اصلی مشتری ارائه دهند. چت ربات‌های هوشمند می‌توانند پیشنهادهای شخصی‌سازی شده را به کاربران ارائه دهند و حتی برای خرید کمک کنند.

بهترین بخش این است که ربات‌های چت 24 ساعته در دسترس هستند، بنابراین نیازی نیست که نمایندگان خدمات مشتری شما در تمام ساعات شبانه روز در دسترس مشتریان باشند. چت بات ها را به وب سایت خود و همچنین فیس بوک مسنجر و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی اضافه کنید.

بنابراین چگونه می توانید از اتوماسیون چت بات استفاده کنید؟ می توانید چت بات خود را با استفاده از پلتفرم هایی مانند Flow XO و MobileMonkey بسازید . آنها به گونه ای طراحی شده اند که کل فرآیند را ساده می کنند تا شما نیازی به دانش کدنویسی نداشته باشید.

3. از افزونه های وردپرس برای خودکارسازی اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی استفاده کنید

شما باید تمام پست هایی را که در وب سایت خود منتشر می کنید به اشتراک بگذارید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند خوانندگان و تعامل بیشتری را به دست آورید و همچنین سیگنال های اجتماعی را که ممکن است در سئو نقش داشته باشد، به دست آورید.

اما انتشار هر پست به صورت دستی در چندین پلتفرم اجتماعی زمان بر است. خوشبختانه، اگر یک وب سایت وردپرسی دارید، راهی برای ساده کردن و خودکار کردن این فرآیند وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که افزونه های مناسب وردپرس را پیدا کنید. آنها می توانند به طور خودکار پست های شما را در تمام پلتفرم های رسانه اجتماعی که هنگام انتشار پست خود در وب سایت خود اضافه می کنید، به اشتراک بگذارند.

هیچ تلاش یا زمان اضافی لازم نیست – همه این کارها یکباره انجام می شود.

در اینجا فهرستی از افزونه‌هایی وجود دارد که می‌توانند اشتراک‌گذاری پست در رسانه‌های اجتماعی را خودکار کنند:

  • پوستر خودکار شبکه های اجتماعی
  • Blog2Social
  • محتوای نلیو
  • پوستر میکروبلاگ

من همچنین Quuu Promote را خیلی دوست دارم ، که یک افزونه وردپرس نیست، اما فرآیند ارسال محتوای شما به کانال های رسانه های اجتماعی از طریق فید RSS را خودکار می کند.

 

4. گوش دادن به رسانه های اجتماعی را شروع کنید

پیگیری هر نام تجاری یا نظر مربوط به محصولات شما می تواند آشفته باشد. اگر میزبان یک جایزه یا مسابقه هستید و موفقیت آمیز است، ممکن است با صدها یا هزاران پست در مورد برند خود به صورت آنلاین بمباران شوید.

چگونه به طور موثر بر آنچه که همه در مورد برند شما می گویند نظارت می کنید؟ چگونه می توانید در گفتگوهای مربوط به برند خود هماهنگ شوید؟ شما باید از شنیدن رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

در فیس بوک، توییتر و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی، مشتریان از ارائه نظرات صادقانه خود ابایی ندارند. اگر فعال هستید، می‌توانید از این به عنوان فرصتی برای پاسخ به سؤالات آنها یا حتی ایجاد تغییرات بزرگ بر اساس بازخورد آنها استفاده کنید. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مشتاقانه به مکالمات رسانه های اجتماعی گوش می دهد و حتی به برخی از نظرات واکنش نشان می دهد.

برای گوش دادن به رسانه های اجتماعی، ابزارهای تخصصی متعددی وجود دارد. آنها برای کمک به شما در پیگیری هشتگ های خاص، کلمات کلیدی، موضوعات و موارد دیگر طراحی شده اند. شما همچنین می توانید از این ابزارها برای پیگیری آخرین روندها و آنچه رقبای شما در حال انجام هستند استفاده کنید.

من موارد زیر را دوست دارم:

  • BuzzSumo
  • Google Alerts
  • هوت سوئیت
  • جوانه اجتماعی
  • منشنلیتیک ها

برخی از این ابزارها حتی تجزیه و تحلیل احساسات را ارائه می دهند که می تواند به شما یک ایده کلی از احساسات عمومی در مورد برند شما بدهد.

5. از ابزارهای اتوماسیون برای دریافت ایده های محتوا استفاده کنید

ارائه ایده های محتوای جدید یک کار چالش برانگیز است که همه بازاریابان محتوا با آن روبرو هستند. در حالی که تولید خودکار محتوا ایده خوبی نیست، می توانید از ابزارهای اتوماسیون برای تحقیق برای دریافت ایده های محتوای عالی استفاده کنید.

ابزارهایی مانند BuzzSumo و Ubersuggest برای کمک به شما در کشف محتوای با عملکرد خوب در جایگاه خود طراحی شده اند. آنها می توانند به شما کمک کنند سوالات مرتبطی را که مخاطبان هدف شما می پرسند پیدا کنید. در مجموع، آنها می توانند به طور غیرمستقیم شما را به ایده های محتوای عالی هدایت کنند.

به علاوه، شما همچنین می توانید تجزیه و تحلیل ها را با این ابزارها دنبال کنید تا بفهمید کدام ایده های محتوا به خوبی با مخاطبان شما طنین انداز می شوند.

مزایای ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی

ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند تعداد کل ساعاتی را که تیم شما صرف نگهداری حساب های رسانه های اجتماعی خود می کند، کاهش دهید. آنها شما را قادر می سازند تا پست های خود را برای انتشار همزمان در چندین پلتفرم برنامه ریزی کنید، داشتن یک برنامه پست ثابت را برای شما آسان می کند و به شما کمک می کند در زمان های بهینه برای حداکثر تعامل پست کنید.

وردپرس، ربات‌های چت، ابزارهای شنیداری رسانه‌های اجتماعی و دیگر پلتفرم‌های تخصصی به شما این امکان را می‌دهند که از استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود نهایت استفاده را ببرید. اگر قبلاً از آنها استفاده نمی کنید، شروع کنید و ببینید چقدر می توانند در زمان صرفه جویی کنند!

بدون نظر

پاسخ دهید

16 − هفت =