نحوه استفاده از استراتژی بازاریابی محتوای وب عنکبوتی

نحوه استفاده از استراتژی بازاریابی محتوای وب عنکبوتی

 

نحوه استفاده از استراتژی بازاریابی محتوای وب عنکبوتی

تصویر برجسته پیش فرض

نوشته بروکس کانکل

بیایید در مورد استراتژی بازاریابی محتوا صحبت کنیم، به ویژه آنچه که من دوست دارم آن را استراتژی ” تار عنکبوت ” بنامم. این مهم است که شما شروع به ایجاد محتوای بیشتر و بیشتر برای اتصال همه کنید. شروع کوچکی خواهد داشت، اما در نهایت به یک وب محتوای زیبا تبدیل خواهد شد.

اکنون، قبل از شروع، نمی‌خواهم تصور کنم که از همان تعریف برای بازاریابی محتوا استفاده می‌کنیم. تعریف من از بازاریابی محتوا چیزی شبیه به این است: فرآیند ایجاد محتوای ارزشمند به عنوان راهی برای آموزش دیگران و در نهایت تجارت با آن افراد.

در اینجا یک مثال خاص وجود دارد: شاید کسب و کار شما یک دستگاه تولید نان بفروشد. بنابراین شرکت شما محتوایی ایجاد می کند که به مردم در مورد تهیه نان آموزش می دهد – و شاید اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد نان و اطلاعاتی در مورد بهترین انواع نان. شما همچنین مقالاتی در مورد بهترین انواع پنیر برای ذوب روی نان خود می نویسید و فیلم هایی در مورد تهیه نان برای ساندویچ تهیه می کنید.

مردم از شما یاد می گیرند و بعد از اینکه به شما به عنوان یک منبع معتبر اعتماد کردند، درصدی از این افراد دستگاه نان سازی شما را می خرند. این بازاریابی محتوا است.

در این مقاله، جنبه‌های مختلف توسعه یک استراتژی بازاریابی محتوای مؤثر را با ایجاد یک وب برای تجارت شما مورد بحث قرار می‌دهیم.

روی چه پلتفرم هایی باید ایجاد کنید؟

پلتفرم های زیادی وجود دارد:

  • 500 میلیون یا بیشتر وبلاگ
  • 37 میلیون کانال یوتیوب
  • 800 میلیون حساب فعال TikTok
  • بیش از 1 میلیون پادکست

و Twitter، Quora، Pinterest، LinkedIn، Snapchat، Houzz، Facebook و Instagram را فراموش نکنید.

پس از کجا باید شروع کرد؟ از جایی که مشتریان شما هستند شروع کنید. فراموش کردن آن آسان است، زیرا ما معمولاً می خواهیم با چیزی که شخصاً استفاده می کنیم شروع کنیم.

مشخص کنید که مشتریان شما اطلاعات خود را از کجا جمع آوری می کنند. آیا آنها در توییتر صحبت می کنند؟ آیا جست‌وجوی ویدیوها در یوتیوب مرموز است؟ آیا آنها در گروه های فیس بوک در حال گفتگو هستند؟ شاید آنها در لینکدین با یکدیگر شبکه می کنند؟

شما باید در چندین پلتفرم باشید، اما لازم نیست یک شبه اتفاق بیفتد. از یک استراتژی استفاده کنید که برای شما و تیمتان کارآمد باشد. با هر پلتفرمی، یک منحنی یادگیری وجود دارد و شما باید یک ریتم ایجاد کنید. هنگامی که در ریتم قرار گرفتید، می توانید به مرحله بعدی بروید.

سرعتی که شما گسترش می دهید بستگی به این دارد که آیا شما یک فرد انفرادی هستید یا اعضای تیمی دارید که به رشد شما کمک می کنند. برای کسب و کار من، در پنج تا شش سال گذشته همیشه در حال پیشرفت بوده است. من همیشه پادکست، کانال یوتیوب، وبلاگ و حساب TikTok نداشتم. و من همیشه همه آنها را به طور همزمان رشد نمی کردم. من کم کم شروع به ایجاد در پلتفرم های مختلف کردم. اکنون که از تیمم کمک گرفته ام، می توانم این کار را نیز بهتر انجام دهم.

ممکن است از قبل یک تیم داشته باشید. اگر چنین است، می توانید روی پلتفرم های متعدد راه اندازی کنید. اگر یک فرد انفرادی هستید یا یک تیم کوچک دارید، از کوچک شروع کنید و آن وب را در طول زمان بسازید.

وب سایت خود را مرکز وب خود کنید

به جز در موارد بسیار کمی، مرکز تار عنکبوت شما همیشه یک وب سایت متمرکز خواهد بود. برای اکثر مشاغل، این پیوندی است که همه چیز در آن اتفاق می افتد (ممکن است استثنائات فروش مستقیم از طریق صفحات فرود یا مستقیم از تبلیغات اجتماعی یا موارد مشابه باشد).

برای مثال، اگر قرار است سفارشی را به صورت آنلاین دریافت کنید، در وب سایت شما اتفاق می افتد. اگر کسی بخواهد برای مشاوره با شما پول بپردازد، در وب سایت شما رزرو می کند. شاید آنها قصد دارند تلفن را بردارند و با شما تماس بگیرند، یا برای شما ایمیلی بفرستند و برای انجام تجارت آنلاین با شما تماس بگیرند. به احتمال زیاد، آنها این کار را از وب سایت شما انجام می دهند. اگر نه، می‌توانم تضمین کنم که حداقل به وب‌سایت شما رفته‌اند تا قبل از تماس با برند شما، تحقیقات اولیه خود را در مورد برند شما انجام دهند.

بودجه و جدول زمانی استراتژی بازاریابی محتوای شما چیست؟

آیا نیاز به رشد سریع دارید؟ آیا پولی برای سرمایه گذاری برای دریافت کمک دارید؟ اگر پول تنگ است، شاید بتوانید نویسنده‌ای را استخدام کنید تا به شما کمک کند تا اولین پیش‌نویس پست‌های وبلاگ را ایجاد کنید، و سپس می‌توانید بعداً برای نهایی کردن آنها برگردید. یک ویرایشگر ویدیو می تواند به شما کمک کند پس از ضبط محتوای خود، فایل های نهایی را ایجاد کنید. اما حتی اگر شرکتی را با منابع اداره می‌کنید، به این معنی نیست که رشد یک شبه اتفاق می‌افتد، بلکه برای شما سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

 

وقتی صحبت از استراتژی بازاریابی محتوا می شود، من دوست دارم در یک افق پنج ساله کار کنم. همه چیزهایی که من ایجاد می کنم (مانند این مقاله) قرار است در یک برنامه رشد پنج ساله باشد. مردم معمولاً آنچه را که در یک سال می توانند به انجام برسانند، دست کم می گیرند، اما تمایل دارند آنچه را که می توانند در پنج سال به دست آورند، دست کم بگیرند. بنابراین در یک افق بلند مدت ایجاد کنید.

همچنین این یکی از دلایلی است که من سعی می کنم محتوای همیشه سبز ایجاد کنم. من می خواهم کسی بتواند سال ها بعد این پست را بخواند و از آن ارزش کسب کند. شاید پلتفرم‌ها تغییر کنند—اگر YouTube TikTok را بخرد چه می‌شود؟—اما محتوای همیشه سبز امکان استفاده از همان استراتژی‌ها را می‌دهد. می‌توانید این استراتژی‌ها را در نظر بگیرید و آن‌ها را به‌عنوان مثال برای جستجوی صوتی ، که یک عمودی رو به رشد است، اعمال کنید.

وب خود را بچرخانید

وقتی یک تار عنکبوت را تجسم می کنید، اتصالات زیادی می بینید درست است؟ بنابراین، به عنوان مثال، یکی از کارهایی که من در وبلاگ خود انجام می دهم این است که یک مقاله را به YouTube متصل کنم. وقتی مقاله ای می نویسم، مانند ایده هایی برای کسب درآمد 300 دلار در روز، یک ویدیوی یوتیوب نیز ایجاد می کنم، و آن ویدیوی یوتیوب را در آن پست وبلاگ جاسازی می کنم. من همچنین به پست وبلاگ در توضیحات مستقیماً در YouTube پیوند می دهم.

بنابراین، در آن مثال، شاید شخصی در حال جستجو در یوتیوب بوده و ویدیوی من را یافته است، اما به دلیل جهت گیری من، سپس برای خواندن مقاله کامل کلیک کرده است. حالا شاید پادکست من را پیدا کنند که از وبلاگ من لینک شده است. در پادکست خود، مردم را به وب‌سایت خود هدایت می‌کنم تا قسمت‌های بیشتری را بشنوند—شاید منابع من، TikTok یا کانال YouTube من را پیدا کنند.

در نمایه TikTok خود، به وب‌سایت و YouTube خود پیوند می‌دهم. فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، و پروفایل های لینکدین نیز همه افراد را به وب سایت من هدایت می کنند.

یکی بزرگ. غول. عنکبوت. وب

آماده اید تا استراتژی بازاریابی محتوای وب عنکبوتی را امتحان کنید؟

لازم نیست همه پاسخ ها را از قبل داشته باشید. همانطور که رشد می کنید، می توانید بهتر به وب متصل شوید.

امیدوارم بینش و ایده هایی در مورد چگونگی بهره مندی از استراتژی بازاریابی محتوای وب عنکبوتی برای برند خود کسب کرده باشید. حالا برو شروع کن به بافتن

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید

چهار × یک =