نحوه نوشتن پیشنهادهای فروش که در واقع برنده فروش هستند

نحوه نوشتن پیشنهادهای فروش که در واقع برنده فروش هستند

Sales growth, increase sales or business growth concept. Businessman is pulling up progress bar with the word SALES on dark tone background.


نحوه نوشتن پیشنهادهای فروش که در واقع برنده فروش هستند

مفهوم موفقیت در فروش

آیا پیشنهاد فروش می نویسید؟ چقدر مطمئن هستید که بعد از نوشتن یک پیشنهاد فروش واقعاً فروش خواهید داشت؟ اغلب اوقات، متخصصان فروش زمان زیادی را صرف نوشتن پروپوزال می‌کنند، سپس روزها یا هفته‌ها بعد متوجه می‌شوند که یک رقیب به فروش رسیده است. در اینجا نحوه نوشتن پیشنهادات فروش است که نتیجه می دهد.

پیشنهاد فروش شما چه چیزی را نوید می دهد؟

به مشتریان چه قولی می دهید؟ پیشنهاد فروش شما باید همان قول را بیان کند. اغلب اوقات، زمانی که فروشندگان پروپوزال می نویسند، عناوین پروپوزال فروش آنها یک فکر بعدی است. عناوین آنها در نهایت خسته کننده و بی اثر می شود.

به نظر شما عناوین پیشنهادی فروش مانند این چقدر موثر هستند؟

  • پیشنهادی از شرکت XYZ برای شرکت ABC
  • یک پیشنهاد فروش از شرکت XYZ.

این عناوین دقیقاً شما را وادار نمی کنند که کیف پول خود را بردارید و چیزی بخرید، درست است؟

در عوض، عناوین پیشنهاد فروش مانند:

  • 50000 دلار پس انداز از کاهش زمان توقف در شرکت ABC
  • 25% افزایش بهره وری در شرکت ABC از پیاده سازی نرم افزار XYZ

یک پیشنهاد با صرفه جویی در هزینه در عنوان به شما کمک می کند تا یک هدف فروش را انجام دهید. برای خرید، مشتری باید در واقع پیشنهاد را بخواند، نه اینکه فقط به صفحه قیمت گذاری ورق بزند. یک عنوان پروپوزال موثر باعث می شود که خواننده بخواهد پروپوزال را بخواند و دریابد که چگونه می تواند آن نتایج را به دست آورد.

آیا پیشنهاد فروش شما خواننده را وادار به انجام کاری می کند؟

ممکن است فکر کنید رقبای شما در بازار رقیب شما هستند. این فقط تا حدی درست است. مشتریانی هستند که به دنبال پیشنهادات هستند تا ببینند بازار فعلی چه چیزی را ارائه می دهد. آنها واقعاً علاقه ای به انجام کاری بیشتر از آنچه قبلاً انجام می دهند ندارند. این برای شما چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که رقیب واقعی شما مشتری است که هیچ کاری انجام نمی دهد.

عنوان پیشنهاد فروش موثر هزینه انجام هیچ کاری را به مشتری نشان می دهد. وقتی مشتری 50000 دلار از کار افتاده یا فرصتی را برای افزایش بهره وری تا 25 درصد از دست می دهد، برای مشتری سخت است که کاری انجام ندهد. عنوان موثر شما به مشتریان نشان می دهد که آنها مشکل بزرگی دارند که باید با خرید چیزی از شما برطرف شود.

 

آیا برای نوشتن پیشنهاد فروش خود آماده هستید؟

اگر نتوانید هزینه انجام کاری مشتری خود را تعیین کنید چه؟ یعنی اطلاعات کافی برای نوشتن پیشنهاد فروش ندارید . ممکن است به اندازه کافی سؤال نپرسیدید تا به علت اصلی مشکلات مشتری خود برسید. شاید برای تعیین کمیت مسائلی که در مورد آنها می آموزید، سؤالات درستی نمی پرسید. در هر صورت، برای نوشتن پیشنهاد فروش خیلی زود است.

فقط زمانی پیشنهاد فروش بنویسید که بتوانید کمیت کنید مشکل مشتری چه هزینه ای برای آنها دارد. اگر متوجه شدید که نمی توانید پیشنهاد فروش را بنویسید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ برگردید و سوالات بیشتری بپرسید تا بدانید که چرا مشتری شما از شما پیشنهاد می خواهد. چه وضعیت موجود باعث شده است که مشتری درخواست پیشنهاد دهد. بپرسید که این وضعیت چگونه بر تجارت آنها تأثیر می گذارد. دلاری را که مسائل برای شرکت هزینه می کند محاسبه کنید. دریابید که از چه شرکت های دیگری نیز برای نوشتن پیشنهاد فروش خواسته شده است.

توجه: اگر هزینه کمی این موضوع را ندارید، کار مشتری خود را برای ماندن با تامین کننده فعلی خود یا انتخاب رقیبی که قیمت پایین تری دارد بسیار آسان می کنید.

اهمیت یک پیشنهاد فروش قوی

برای اینکه یک فروشنده به جایی برسد که مشتری او را تامین کننده بداند، کار سختی می طلبد. شما نمی خواهید همه کارتان بیهوده باشد زیرا یک پیشنهاد ضعیف و بی اثر نوشتید. پیشنهاد فروش بعدی خود را زمانی بنویسید که آماده ارائه یک پیام فروش قانع کننده هستید که نادیده گرفتن آن برای مشتری غیر ممکن است.

و به این ترتیب شما فروش را انجام خواهید داد.

بدون نظر

پاسخ دهید

شش + 14 =