منابع انسانی
منابع انسانی

دوره های مدیریت و رهبری

دولت الکترونیک
دولت الکترونیک

فناوری اطلاعات و ارتباطات و سیستم‌ها از اواخر قرن بیستم به معیاری مهم برای سنجش میزان پیشرفت کشورها تبدیل شده‌اند و ممکن است به معیاری اساسی تبدیل شوند که پیشرفت یک ملت در قرن بیست و یکم بر آن استوار است.

جهان در افق عصر اطلاعات برای بهره مندی از تمامی فناوری های موجود وارد مرحله پیشرفته ای شده است و همین امر منجر به تغییر مفاهیم و روش های متعددی شد که مدتی نه چندان دور وجود داشت، تغییر در روش های برخورد در این حوزه آشکار شد. سطحی از کشورها، سازمان ها و افراد، که جهان را در دهکده ای کوچک به هم پیوسته و فراتر از زمان و مکان زندگی می کنند.

تحول تکنولوژیک تنها شامل نهادهای مختلف نشد و محدود به حوزه های علمی، تفریحی و غیره نبود، بلکه در بسیاری از کشورها به دولت ها نیز تعمیم یافت که مفهوم خاصی به آن اختصاص یافت که همان دولت الکترونیک است.درجه بالایی از پیشرفت. ، کار خود و کارمندان و شهروندان خود را به راحتی و روان تسهیل کند.

چشم انداز استراتژیک
چشم انداز استراتژیک

ادبیات توسعه سازمانی شامل طیف گسترده ای از تعاریف و توصیفات رهبری است و برخی افراد استدلال می کنند که رهبری و مدیریت کاملاً متفاوت هستند و به دیدگاه ها و مهارت های متفاوتی نیاز دارند و برخی دیگر استدلال می کنند که رهبری جنبه ای از مدیریت است و تأثیرگذاری جنبه ای از مدیریت است. رهبری "رهبر کسی است که جهت را تعیین می کند و بر افراد تأثیر می گذارد تا در آن جهت دنبال شوند."
منظور ما از رهبری چیست و برخی از "بهترین شیوه ها" در رهبری در طول زمان چیست و چگونه در تجارت مدرن امروزی اعمال می شود؟
"بهترین شیوه ها آنهایی هستند که توسط رهبران در سطح جهانی انتخاب می شوند که از نفوذ خود برای تغییر محیط خود - دولت یا کسب و کار - به نفع بیشتر یا بهبود میزان موفقیت سازمان خود استفاده کرده اند."

مدیریت معاصر و مدرن نیازمند تعدیل در الگوی تصمیم گیری و بهبود و توسعه در راه ها و روش های تعیین اولویت ها و اهداف است و این امر تنها با ایجاد و ایجاد جو سازمانی مناسب و مناسب امکان پذیر است. برای ظهور، توسعه و رشد افکار نوآورانه و خلاق.

نوآوری، خلاقیت و مدیریت زمان یکی از الزامات اساسی در مدیریت و عملکرد در کسب و کار معاصر است، زیرا دیگر برای سازمان ها از انواع مختلف روش های معمول سنتی کافی نیست زیرا ادامه دادن به آنها ممکن است منجر به شکست سازمان ها شود. برای تضمین بقا و تداوم آنها نباید در سطح کارآمدی متوقف شود، به این معنا که کارها را به نحو صحیح انجام می دهد و جاه طلبی آن فراتر از آن باشد تا نوآوری، خلاقیت و نوآوری وجه تمایز آن باشد. عملکرد آن

برنامه استراتژیک
برنامه استراتژیک

در عصری که تغییرات با سرعت زیاد دنبال می‌شوند، تنها کارآمدترین و مناسب‌ترین سازمان‌ها باقی می‌مانند و معیار کارایی و اعتبار بستگی به میزان پیگیری این تغییرات و حتی ایجاد این تغییرات دارد. و دستیابی به اهداف گام به گام و با تمرکز بر ارائه مهارتی جدید به شرکت کننده و عادت دادن وی به رفتار اداری خاص در طراحی و اجرای برنامه های استراتژیک به صورت عملی بر اساس واقعیت تجربیات بین المللی و عربی.

رهبری یکپارچه
رهبری یکپارچه

گلایه بسیاری از سازمان‌های تجاری از تزلزل گام‌ها و برنامه‌های خود در جهت گسترش و رشد و دستیابی به نرخ‌های رضایت‌بخش عملکرد و حتی خروج برخی از آنها از فضای کسب‌وکار و ترس از تغییر، منسوخ شدن فعالیت‌ها و نتایج موارد دیگر و دیگر مظاهر شکست در واقع نتایج طبیعی به اصطلاح خلأ استراتژیک هستند.

در عصر چالش های جهانی، استراتژی برای رهبر دیگر تنها یک وظیفه سالانه نیست که به عنوان بخشی از فرآیند برنامه ریزی استراتژیک سالانه اجرا می شود، بلکه جوهره اساسی کار روزانه رهبر است و نشان دهنده کاری است که به رهبر نیاز دارد. حرکت از زمان حال به آینده برای جلوتر بودن (او و سازمانش) یک قدم جلوتر از دیگران، اما تدوین یک استراتژی به مهارت های خاصی نیاز دارد که مهارت های تفکر استراتژیک است.

تفکر استراتژیک یا آنچه که می‌توان آن را تفکر حیاتی و عملکرد استراتژیک نامید، علاوه بر ارائه کلیدهای رسمی برای جهت‌گیری‌ها و تصمیمات آتی برای اطمینان از سطوح رضایت‌بخش عملکرد برای سازمان‌های تجاری، جایگزین‌های زیادی برای شناسایی یا راه‌حل‌هایی برای رفع نقص‌های فوق‌الذکر ارائه می‌دهد.

این دوره یک سفر جالب با مسیرهای تفکر استراتژیک در حوزه کسب و کار به طور کلی با هدف بهبود عملکرد و دستیابی به رشد مستمر در محیط کسب و کار داخلی و بین المللی ارائه می دهد.

رهبری و نوآوری
رهبری و نوآوری

هنگامی که رهبران ملزم به اتخاذ تصمیمات مهم و سپس اجرای آنها هستند، این رهبران باید توانایی متقاعد کردن اطرافیان خود را نسبت به امکان سنجی، اهمیت و حیاتی بودن این تصمیم داشته باشند و مقدم بر منطق سازمانی حرفه ای است که در آن رهبران می توانند تیم های کاری را به حرکت درآورند. و میزان موفقیت خود را برای برنده شدن در تمام فرآیندهای اجرایی و اجتماعی در زمینه کسب و کار در یک دوره پیشرفته که با تخصص، تضاد و حرفه ای بودن مشخص می شود، توسعه دهند.

 

مدیریت کیفیت جامع 1
مدیریت کیفیت جامع 1

هدف بسیاری از موسسات بهبود محصولات خود و صرفه جویی در زمان و توانمندی های مادی به منظور بررسی راه های رسیدن به کیفیت متناسب با تحولات زمانه است تا این موسسات با چالش های زیادی روبرو شوند که مهمترین آنها سطح پایین رضایت مشتری (ذینفع).

مدیریت کیفیت فراگیر به یکی از گرایش های مدرن در موسسات تبدیل شده است که صدها نفر به منظور توسعه مورد توجه قرار گرفته اند، زیرا کاربرد آن توانایی رسیدگی به دلایلی که منجر به سطح پایین خدمات ارائه شده و مدیریت کیفیت جامع می شود را ثابت کرده است. به دنبال دستیابی به اهداف موسسه و جلب رضایت مشتری (ذینفع) است، جستجوی انتظارات مشتری یک کار حیاتی است، اما موسسه مبتنی بر رضایت ذینفع در داخل و خارج سازمان است.

رهبری استراتژیک
رهبری استراتژیک

مهارت‌های سرپرستان در هر سازمانی نیاز به توسعه مستمر دارد و دستیابی به ابزارها و روش‌های پیشرفته‌ای که در تعمیق این مهارت‌ها و فعال کردن نقش آن‌ها در ایجاد انگیزه در افراد شاغل و سوق دادن آن‌ها به تعهد به اهداف سازمان منعکس می‌شود، ضروری است. برای این دوره به منظور شناسایی مهارت های ممتاز نظارتی و روش های پیشرفته، قادر به ایفای نقش نظارتی موثر و ممتاز در سازمان می باشد.

پیشرفت شگرف علم استراتژی در سال های اخیر مرهون تلاش محققان و کارشناسانی است که حرکت های راهبردی سازمان های پیشرو را رصد و رصد می کنند و سپس سعی می کنند آنها را در عمل به کار گیرند و به گونه ای سازماندهی کنند که بتوان از آن بهره مند شد. در جهت گیری آینده و چالش های آن و نیز ایجاد و ایجاد انگیزه برای رویارویی با این چالش ها و تحولات جدید جهانی و حتی دستیابی به تغییر کیفی هدفمند برای بنگاه های اقتصادی و همچنین به دلیل ایده های نوآورانه ارائه شده توسط مدیران برای افزایش است. رقابت پذیری سازمان های خود از دیدگاه مشتریان، سهامداران، کارکنان و به طور کلی جامعه.