روابط عمومی در مقابل تبلیغات: کدام گزینه برای ارتقای کسب و کار شما مناسب است؟

روابط عمومی در مقابل تبلیغات: کدام گزینه برای ارتقای کسب و کار شما مناسب است؟

آشوب در خیابان. انسان از بلندگو استفاده می کند

 

وقتی در جمع‌های خانوادگی، شام با دوستان یا رویدادهای شبکه‌ای هستم، همیشه این سوال برایم پیش می‌آید: «برای امرار معاش چه کار می‌کنی؟» یا “روابط عمومی چیست؟” می بینم که این پاسخ ساده و بی عارضه را می دهم: “روابط عمومی مانند تبلیغات بدون پول است.” در حالی که این پاسخی است که به راحتی قابل درک است، اما واقعاً تفاوت های کلیدی بین روابط عمومی در مقابل تبلیغات را توضیح نمی دهد.

برای ارائه یک تعریف فنی تر، تبلیغات رسانه های پولی است، در حالی که روابط عمومی رسانه های کسب شده است. مستلزم چه چیزی است؟ خوب … در حالی که تبلیغات و روابط عمومی به ساخت برندها و برقراری ارتباط با مصرف کنندگان کمک می کنند، روابط عمومی با روزنامه نگاران و خبرنگاران همکاری می کند تا به بیان داستان شما در مقابل پرداخت هزینه برای یک پیام برای حمایت مالی کمک کند.

اکنون که تفاوت بین این دو را بهتر درک می کنید، ممکن است از خود بپرسید که کدام یک برای شما و کسب و کار شما مناسب است؟ خوب، این بستگی دارد.

در هنگام تصمیم گیری چندین عامل وجود دارد. بنابراین، من فهرستی از پنج سوال را جمع آوری کرده ام که هنگام تصمیم گیری بین این دو باید از خود بپرسید.

روابط عمومی در مقابل تبلیغات: سوالاتی که باید از خود بپرسید

1. آیا اصالت را به روابط تضمین شده ارج می نهید؟

با تبلیغ محصول یا خدمات خود، تضمین می‌کنید که تعداد X از مشتریان پیام شما را ببینند یا با شرکت شما ارتباط برقرار کنند. با روابط عمومی، هیچ تضمینی وجود ندارد که به مخاطبان هدف خود برسید، اما برای افرادی که به آنها دسترسی پیدا می کنید، پیام و رابطه بسیار معتبرتر و محاوره ای است.

به عنوان مثال، هنگامی که یک پست وبلاگ از یک بررسی محصول را می بینید و در بالای صفحه می گوید: “من توسط شرکت XYZ برای بررسی این محصول پول دریافت کردم”، خوانندگان ممکن است فکر کنند که این نقد مغرضانه است و به اندازه یک بررسی صادقانه نیست. نوشته شده توسط شخصی که محصول را بررسی کرده و نقد خود را به صورت رایگان نوشته است — هیچ رشته ای به غیر از دریافت محصول برای استفاده وجود ندارد.

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که فقط 24٪ از خوانندگان از تبلیغات بومی یا محتوای حمایت شده در مقایسه با سرمقاله “عادی” استفاده می کنند که توسط 71٪ از مخاطبان خوانده می شود.

2. اولویت شما فروش یک محصول است یا ایجاد آگاهی از برند؟

معمولاً هدف از اجرای یک تبلیغ ترویج ایده یک محصول یا خدمات خاص است. ما موفقیت یک تبلیغ را از طریق تعداد فروش/بازدیدهایی که تبلیغ تولید شده است، اندازه گیری می کنیم، یا یک اصطلاح فنی تر، بازگشت سرمایه شما (ROI) است.

در حالی که روابط عمومی می تواند همان نوع تبلیغات را ارائه دهد، اغلب به عنوان راهی برای ایجاد برند شما استفاده می شود. در حالی که بسیاری از صاحبان مشاغل دوست دارند روابط عمومی در نهایت به فروش منجر شود، این هدف اصلی یک برنامه روابط عمومی نیست. هدف اولیه از اجرای روابط عمومی حفظ و تقویت اعتبار شرکت و همچنین تعامل با مخاطبان و مصرف کنندگان آن است.

3. بودجه شما چقدر است؟ چقدر دوست داری خرج کنی؟

طبق WordStream ، متوسط ​​​​تجارت کوچکی که از تبلیغات گوگل استفاده می کند بین 9000 تا 10000 دلار در ماه برای کمپین های تبلیغاتی آنلاین خود یا 100000 تا 120000 دلار در سال هزینه می کند.

بر کسی پوشیده نیست که روابط عمومی کسری از هزینه ای را که قرار است برای یک تبلیغ بپردازید، هزینه می کند. از سوی دیگر، داستان های روابط عمومی تضمینی نیستند. با این گفته، اگر شرکت روابط عمومی شما در قرار دادن داستان شما در رسانه ها موثر باشد، ارزش نجومی برای پول خود خواهید داشت. یک آگهی تمام صفحه در روزنامه های هفتگی می تواند بیش از 100000 دلار هزینه داشته باشد (برای یک آگهی). در همین حال، یک نگهدارنده معمولی ماهانه برای آژانس روابط عمومی می تواند از 3000 تا 5000 دلار متغیر باشد.

سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است که چقدر می خواهید برای تبلیغ کسب و کار/محصول خود هزینه کنید و کدام یک بازده بهتری برای هزینه شما خواهد داشت؟

 

4. چقدر می خواهید روی پیام خود کنترل داشته باشید؟

با تبلیغات، کنترل کاملی بر پیامی که به دنیا می دهید خواهید داشت. از آنجایی که برای ارسال پیام خود به مشتریان بالقوه هزینه می کنید، می توانید به همان اندازه که می خواهید تبلیغاتی باشید.

با روابط عمومی، حتی اگر بتوانید رسانه ها را به موضوع خود علاقه مند کنید، روزنامه نگار همچنان کنترل پیام و روایت داستان را در دست دارد. در حالی که این می تواند به عنوان یک جنبه منفی از روابط عمومی تلقی شود، زمانی که یک داستان به طور واقعی گفته شود مثبت است. به همین دلیل است که باید به شرکت روابط عمومی خود تکیه کنید تا مطمئن شوید که برای رسانه آماده هستید و طرح و مصاحبه شما مطابق با ارزش های پیام و شرکت شما است.

5. چقدر سریع باید نتایج را ببینید؟

این سوال بسیار ساده است. اگر نیاز دارید که نتایج را به سرعت ببینید و پیامی را که می‌خواهید برای مصرف‌کنندگان ارسال کنید می‌دانید و بودجه لازم را برای آن دارید، تبلیغات واقعا بهترین گزینه شماست. شما می توانید یک تبلیغ را در کمتر از یک روز، اما معمولاً در حدود یک هفته آماده کنید.

روابط عمومی ساعت ها کار و احتمالاً هفته ها طول می کشد تا شاهد انتشار قطعات رسانه ای باشیم. روابط عمومی یک فرآیند طولانی است که شامل ایجاد روابط با خبرنگاران، تقویت پیام های خود و ایجاد برند شرکت شما است.

روابط عمومی در مقابل تبلیغات: گزینه های خود را بسنجید

پاسخ به این سؤالات به شما مکان خوبی برای شروع تصمیم گیری در مورد بهترین کار برای تجارت شما می دهد. با این حال، هر کسب و کاری متفاوت است و باید استراتژی بازاریابی منحصر به فرد خود را برای رشد ایجاد کند.

بهترین قدم بعدی این است که به تحقیقات خود ادامه دهید و با چند آژانس تبلیغاتی و روابط عمومی تماس بگیرید تا ایده بهتری در مورد کارهایی که ممکن است برای کسب و کار شما انجام دهند به دست آورید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =