تمرین مهارت های رهبری ممکن است طبیعی به نظر نرسد: چرا ضروری است

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

مهارت های رهبری و مربیگری کسب و کار خود را از طریق تکرار مثبت تمرین کنید، حتی اگر احساس می کنید که این بر خلاف تمایلات طبیعی شماست.  بهبود فرآیندی است که به شما نیاز دارد تا از منطقه راحتی خود خارج شوید. با این حال، این تنها راه شما به سوی تعالی است.

ما یک تمرین کوچینگ کسب و کار را “تمرین” می نامیم زیرا فرض می کنیم که هرگز نمی توان مهارت ها و اقداماتی را که یک کوچ کسب و کار برای ایجاد تأثیر مثبت بر مشتریان استفاده می کند، به طور کامل تسلط یافت. چشم انداز کسب و کار سیال و پیوسته در حال تغییر است. بنابراین، کوچینگ کسب و کار باید برای ادامه تحقق هدف خود نیز تکامل یابد.

هر رهبر یک مربی کسب‌وکار ماهر می‌خواهد که بتواند بهترین نتایج را ارائه دهد، اما چنین مربی‌هایی با این توانایی متولد نمی‌شوند. آنها از جعل تجربه بیرون می آیند و با تمرین و تمرین بیشتر به شکل امروزی و بسیار توانمند خود در می آیند.

پیوند بین تمرین و عملکرد

علم همیشه تمرین را با عملکرد یکی دانسته است. چه به دنبال  موسیقی،  ورزش یا هر فعالیت انسانی دیگری باشیم که به مهارت و هماهنگی بالایی نیاز دارد، به نظر می رسد تمرین بر استعدادهای خام غلبه می کند.

همین امر در مورد مربیگری رهبری و کسب و کار نیز صدق می کند. با این حال، تفاوت این است که در حالی که همه به اهمیت تمرین در سایر زمینه ها اذعان دارند، در حوزه مربیگری کسب و کار، ما تمایلی به اعتراف به همین حقیقت اساسی نداریم. بنا به دلایلی، تمرین مهارت های رهبری و مربیگری کسب و کار غیرطبیعی به نظر می رسد.

چرا تمرین مهارت های رهبری غیر طبیعی به نظر می رسد؟

به دلیل پدیده ای به نام  پارادوکس اصالت ، رهبری می تواند احساس ناخوشایندی داشته باشد. برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر با بهبود و توسعه شایستگی های رهبری درونی و بیرونی خود، باید از منطقه راحتی خود فراتر بروید. به نوعی، شما باید کسانی را که همیشه بوده اید شکست دهید تا نسخه ای جدید و بهبود یافته از خود به دنیا بیاورید.

این فرآیند مستلزم اتخاذ رفتارهایی است که ممکن است غیراصیل به نظر برسند. به طرز متناقضی، برای تبدیل شدن به بهترین و معتبرترین خود، باید کارهایی را انجام دهید که احساس کنید یک فریبکار هستید.

در چارچوب رهبری هوشمند،  اصالت  می تواند یک شمشیر دولبه باشد. از یک سو، رهبران باید تلاش کنند تا در آنچه می گویند و انجام می دهند، معتبر باشند. با این حال، از سوی دیگر، برخی ممکن است وسوسه شوند که از اصالت به عنوان بهانه ای برای اجتناب از ترک منطقه آسایش خود استفاده کنند.

تمرین مهارت های رهبری جدید مستلزم آن است که منطقه راحتی خود را ترک کنید. گاهی اوقات، ممکن است باعث شود که احساس کنید در معرض دید و دروغگویی هستید. و مطمئناً برخلاف تمایلات طبیعی شماست.

بیایید تمرین را با مدیریت تمرین اشتباه نگیریم

مدیریت تمرین  شامل مجموع مهارت ها و دانش مورد نیاز برای اداره یک تجارت است. همانطور که در پست‌ها و کتاب‌های وبلاگم توضیح داده‌ام  ، مدیریت تمرین به کسب‌وکار کمک می‌کند تا تجارت خود را اداره کنند. این گونه مهره ها و پیچ ها شامل نگهداری سوابق، مالیات و بازاریابی است.

تمرین مهارت های رهبری و مربیگری کسب و کار، از سوی دیگر، به ایجاد تجربه عملی از طریق تکرار مثبت در یک محیط امن به عنوان آمادگی برای یک موقعیت/چالش واقعی در دنیای واقعی اشاره دارد.

مهارت های رهبری و مربیگری کسب و کار خود را تمرین کنید

مهارت‌های رهبری، مهارت‌هایی هستند که نیاز به آموزش مداوم از طریق تکرار مثبت دارند.

بخشی از کار من به عنوان یک مربی رهبری این است که به مشتریان کمک کنم نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند، بنابراین آنها می توانند روی تقویت اولی و حذف دومی کار کنند. تمرین از طریق تکرار مثبت روشی موثر برای تقویت بیشتر نقاط قوت رهبری است.

تکرار مثبت برابر با عملکرد است.

نمونه ای از تمرین یک مهارت رهبری زیر سوال بردن اعتبار  افکار منفی است.  از طریق تمرین مداوم، می توانید این رویکرد را به عادت تبدیل کنید که به شما کمک می کند دائماً چنین افکاری را شکست دهید.

برای تقویت افکار مثبت، می‌توانید فهرستی از افکار تأییدکننده را به خاطر بسپارید و بخوانید:

  • من رهبر خوبی هستم.
  • مردم به من احترام می گذارند.
  • من می توانم خشم را کنترل کنم.
  • من به هدف مشترک کمک می کنم.

از طریق تمرین مداوم، باید  تجسم دقیق  نتایج نهایی مثبت را نیز به یک عادت تبدیل کنید.

به عنوان بخشی از یک برنامه توسعه رهبری کامل، نیازهای توسعه منحصر به فرد شما نباید تنها بر نقاط ضعف شما متمرکز شود، بلکه باید بر نقاط قوت شما نیز تمرکز کند.

چرا تمرین مهارت های رهبری شما ضروری است؟

تعالی یک عمل نیست. این یک عادت یا بهتر است بگوییم مجموعه ای از عادات مثبت است. شما فقط می توانید چنین عاداتی را از طریق تکرار مثبت مداوم، تمرین AKA ایجاد کنید.

 اگر می خواهید مهارت های رهبری یا مربیگری کسب و کار خود را توسعه دهید، کتاب های من را مرور  کنید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید