با کمک بازاریابی دیجیتال، کمپین روابط عمومی بعدی خود را تقویت کنید

با کمک بازاریابی دیجیتال، کمپین روابط عمومی بعدی خود را تقویت کنید

 

با کمک بازاریابی دیجیتال، کمپین روابط عمومی بعدی خود را تقویت کنید

دیجیتال مارکتینگ آنلاین

 

به گفته مرکز مدرسه آننبرگ USC برای آینده دیجیتال، این که حرفه ای ها در آمریکا زمان فوق العاده ای را به صورت آنلاین سپری می کنند . اکثر مشتریان ما آنلاین هستند. نتیجه؟ بازاریابی دیجیتال و روابط عمومی هرگز مهمتر از این نبوده است.

دیجیتال در مقابل روابط عمومی سنتی

روابط عمومی سنتی همه چیز در مورد کار با روزنامه نگاران است تا کسب و کار شما در روزنامه ها و مجلات برجسته شود. قبل از رونق دات‌کام، متخصصان روابط عمومی و اهداف تبلیغاتی بر تعداد دفعاتی که مشتریانشان در روزنامه‌ها، مجلات، رادیو و تلویزیون وارد شدند، تمرکز داشتند.

و سپس اینترنت آمد. بسیاری از روزنامه ها و مجلات داستان های خود را به وب سایت ها منتقل کردند و نقش روابط عمومی سنتی تغییر کرد. درست همانطور که روزنامه‌نگاران برای جذب مشتریان خود در پرخواننده‌ترین روزنامه‌ها با یکدیگر رقابت می‌کردند، اکنون نیز برای جذب مشتریان خود در مقابل مخاطبان آنلاین گسترده رقابت می‌کنند. این بدان معنا نیست که افراد روابط عمومی هنوز برای جذب مشتریان خود در روزنامه‌ها کار نمی‌کنند – دور از آن – اما تمرکز تغییر کرده است و اکنون شرکت‌های روابط عمومی و مشتریانشان می‌توانند با نشریاتی که دارای هر دو نسخه چاپی و آنلاین.

به نوعی، روابط عمومی دیجیتال به کسب و کارها اجازه می دهد تا به دو مخاطب در یک زمان دسترسی داشته باشند.

روابط عمومی دیجیتال چیست؟

روابط عمومی دیجیتال بی شباهت به روابط عمومی سنتی نیست، اما تمرکز آن روی دید آنلاین است. شما همچنان کارهایی مانند این را انجام خواهید داد:

 • نوشتن و ارسال بیانیه مطبوعاتی
 • ایجاد روابط با خبرنگاران
 • سازماندهی رویدادها و بررسی ها
 • نوشتن وبلاگ ها و قطعات رهبری فکری

اضافه کردن یک چرخش دیجیتالی چند ویژگی اضافی را اضافه می کند مانند:

 • نوشتن بیانیه های مطبوعاتی با بک لینک های مرتبط و با ارزش
 • ایجاد روابط با خبرنگاران آنلاین
 • سازماندهی پادکست ها، رویدادها و نقدها
 • استفاده از سئو برای کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو
 • نوشتن قطعات رهبری فکر برای نشریات آنلاین با بک لینک با کیفیت بالا
 • تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

اهداف روابط عمومی دیجیتال بسیار شبیه به اهداف روابط عمومی سنتی است، اما روش ها متفاوت است.

 

سئو و رتبه بندی گوگل

اولین هدف روابط عمومی دیجیتال، دیده شدن آنلاین است. مهم است که در صفحه اول جستجوی گوگل ظاهر شوید، و روابط عمومی دیجیتالی هوشمندانه می‌تواند به این مهم و بیشتر برسد. یک استراتژی دیجیتالی که به خوبی اندیشیده شده است شامل سئو می شود. پروفایل های پیوند، توزیع متن لنگر، نظارت بر پیوند و رتبه بندی، همگی در افزایش حضور آنلاین و اندازه گیری اثربخشی یک کمپین بازاریابی نقش دارند.

بیانیه مطبوعاتی در دنیای مدرن

این سوال اغلب مورد بحث در دنیای روابط عمومی است: آیا انتشارات مطبوعاتی مرده اند؟

بیانیه های مطبوعاتی قطبی هستند. یک بیانیه مطبوعاتی خوب با بیشترین سرعت (و مختصر) به این موضوع می پردازد که چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، چرا و چگونه. آنها همچنین بسیار آسان برای نوشتن ضعیف هستند – (بسیاری از روزنامه‌نگاران مجموعه‌های “شکست در بیانیه مطبوعاتی” را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود نگه می‌دارند). با این حال، شرکت های سهامی عام باید از آنها برای برقراری ارتباط استفاده کنند و بیشتر نشریات خاص بازار برای اطلاعات خود به انتشارات مطبوعاتی تکیه می کنند.

اما صرفاً قرار دادن اخبار شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی و انتشار آن در یک سرویس توزیع بعید است به استراتژی دیجیتال شما کمک کند. شما باید به دقت بهترین راه را در نظر بگیرید تا بیانیه مطبوعاتی خود را برای شما سخت کند. چگونه؟ گروه استراتژی استرن چند بینش عالی ارائه می دهد:

 • شامل بک لینک ها شما باید بک لینک ها را در بیانیه های مطبوعاتی خود بگنجانید. بک لینک کلید ارزش روابط عمومی دیجیتال است.
 • یک جدول زمانی ایجاد کنید و شتاب ایجاد کنید. یک بیانیه مطبوعاتی، حتی اگر فقط در وب سایت شما باشد، به مشتریان فعلی و بالقوه نشان می دهد که کسب و کار شما به خوبی پیش می رود.
 • از آنها به عنوان بخشی از یک رسانه هدفمند استفاده کنید. بیانیه مطبوعاتی راهی عالی برای نشان دادن اعتبار است، به خصوص زمانی که در حال ارائه قطعات رهبری فکری هستید.

رهبری فکری

رهبری فکری شما را به عنوان یک رهبر در حوزه کاری خود معرفی می کند، اما آیا می دانستید که در واقع می تواند منجر به کسب و کار جدید شود؟ طبق نظرسنجی ادلمن ، 48 درصد از مدیران اجرایی و 45 درصد از تصمیم گیرندگان گفتند که رهبری فکری یک شرکت مستقیماً منجر به تجارت آنها با سازمان شده است.

روابط عمومی دیجیتال کمی سخت تر است. بیشتر ارزش رهبری فکری از آن بک لینک های با رتبه بالا ناشی می شود. هنگام بررسی ارزش بک لینک از ابزاری مانند بررسی کننده اعتبار دامنه Moz استفاده کنید و مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام دهید. برخی از روزنامه‌نگاران بک لینک را در مقالات خود وارد نمی‌کنند و اگر ایمیلی برای درخواست ارسال کنید، بسیار ناامید خواهند شد. همیشه بهترین کار این است که با روزنامه نگاری که قبلاً از بک لینک استفاده کرده است صحبت کنید تا ارزش دیجیتالی کامل این فرصت را به دست آورید.

نکته حرفه ای: روزنامه نگاران آنلاین به ضرب الاجل های چاپ و روزهای انتشار محدود نمی شوند، بنابراین زمان انتشار می تواند کمی انعطاف پذیرتر باشد. سعی کنید در ساعت 11 صبح شرکت کنید و به یاد داشته باشید که از دوشنبه های اوایل و جمعه های آخر خودداری کنید.

رسانه های اجتماعی

ظهور رسانه های اجتماعی به طرز چشمگیری بر نحوه تفکر اکثر مشاغل در مورد روابط عمومی تأثیر گذاشته است. جایی که رسانه‌های اجتماعی زمانی تولید محتوا بودند، روابط عمومی دیجیتال کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را بهینه می‌کند و همه چیز را به ارائه می‌رساند. در حالی که محتوا کلیدی است، رسانه های اجتماعی برای روابط عمومی دیجیتال همه چیز در مورد اندازه گیری است.

رسانه‌های اجتماعی طیف وسیعی از بینش‌ها را ارائه می‌دهند، از لایک‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها گرفته تا دسترسی و برداشت‌ها. از داده ها برای به صفر رساندن فروش استفاده کنید. آیا ارتباطی بین فروش و برداشت ها، لایک ها یا اشتراک گذاری ها وجود دارد؟ این داده ها پتانسیل احیای کسب و کار شما را دارند.

ایجاد روابط با خبرنگاران آنلاین

یک حرفه ای روابط عمومی فقط به اندازه کتاب سیاه و سفید کوچک او خوب است، و بدون ملاقات های رو در رو، هر تعاملی حیاتی است. چگونه می توانید روابط خوبی با مخاطبین آنلاین ایجاد کنید؟

 • فقط ایده های مرتبط را مطرح کنید. در دنیای دیجیتال ما، تحقیق درباره آنچه که روزنامه نگاران اخیراً در مورد آنها نوشته اند و به چه چیزهایی علاقه مند هستند بسیار آسان است. همه دوست دارند از آنها تعریف و تمجید شود. روزنامه‌نگاری که می‌داند به شما اهمیت می‌دهید، احتمال بیشتری دارد که یک بک لینک را به عنوان یک لطف پرتاب کند.
 • سریع پاسخ دهید. اگر روزنامه نگاری به چیزی نیاز دارد، خواه عکس، نظر یا داستان دیگری باشد، در اسرع وقت به او بازگردید. این ممکن است به این معنی باشد که وقتی داستانی در شرف انتشار است، ایمیل های خود را زیر نظر داشته باشید، اما هزینه کمی برای قرار گرفتن در معرض باور نکردنی است که آنها ارائه می دهند.

سازماندهی پادکست ها

طبق تحقیقات ادیسون ، 144 میلیون آمریکایی به پادکست گوش می دهند. شانس این است که مشتریان شما برخی از آنها هستند. پادکست ها روشی فوق العاده برای بیان داستان شما هستند، زیرا به شما این امکان را می دهند که از کلمات خود با صدای خود استفاده کنید. پادکست ها همچنین راه خوبی برای جذب مخاطبان شما هستند و آنها را برای کسب اطلاعات صنعتی به شما باز می گرداند.

وقتی صحبت از بازگشت سرمایه به میان می آید، پاسخ روشن است: موثرترین روابط عمومی امروزی دیجیتال است.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید