قدرت توصیفات مشتری: چگونه آنها را از مشتریان بخواهید و از آنها در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید

User reviews and feedback concept vector illustration


 

قدرت توصیفات مشتری: چگونه آنها را از مشتریان بخواهید و از آنها در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید

نظرات کاربران و مفهوم بازخورد

در شرایط چالش برانگیزی که امروز با آن روبرو هستیم، صاحبان مشاغل کوچک باید بازی بازاریابی خود را ارتقا دهند. راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، از استراتژی‌های دیجیتالی خودکار گرفته تا تاکتیک‌های قدیمی اما واقعی مانند توصیه‌های مشتری.

در واقع، با توجه به اتکای فزاینده آمریکایی ها به نظرات دیگران هنگام خرید همه چیز، از رژ لب گرفته تا نرم افزارهای سطح سازمانی، توصیه ها ممکن است مهم تر از همیشه باشد. در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید مشتریان خود را برای شما کار کنند و برای حداکثر تأثیر بازاریابی، اظهارنامه های مشتری ایجاد کنید.

ایجاد استراتژی گواهی مشتری

هدف از توصیفات مشتریان کمک به متقاعد کردن مشتریان بالقوه است تا در صورت تمایل، ایمان خود را جهش کنند و تصمیم بگیرند که با شما تجارت کنند، حتی اگر ممکن است با شما یا تجارت شما آشنا نباشند. با شناسایی رایج ترین موانعی که مانع از تجارت مشتریان بالقوه با شما می شود، برنامه ریزی استراتژی گواهینامه خود را شروع کنید.

فرض کنید شما یک مربی شخصی هستید. موانعی که می تواند افراد را از استخدام مربی شخصی باز دارد عبارتند از باورهایی مانند “آموزش شخصی بسیار گران است.” “من برای کار با یک مربی شخصی بیش از حد نامناسب هستم.” “من وقت ندارم هر روز ورزش کنم” یا “این زمان مناسبی برای ملاقات رودررو با مردم نیست.”

هنگامی که لیستی از اعتراضات رایج را تهیه کردید، هدف شما این است که مشتریان خود را که همان نگرانی ها را داشتند شناسایی کنید و از آنها بخواهید که به شما یک گواهی ارائه دهند. این نه تنها به شما کمک می‌کند تا از طیف گسترده‌ای از مشتریان رضایت‌نامه‌ها را دریافت کنید، بلکه این تأییدها از سوی افرادی است که مشتریان احتمالی شما می‌توانند راحت‌تر با آنها ارتباط برقرار کنند.

چه چیزی در توصیفات مشتریان باید گنجانده شود

توصیفات خوب باید معتبر و قابل ربط باشند، و همچنین باید توضیح دهند که افرادی که توصیفات شما را ارائه می دهند چه کسانی هستند. اگر B2B می فروشید، می تواند شامل نام، شرکت و عنوان شخص باشد. اگر به مصرف‌کنندگان بفروشید، می‌تواند شامل عوامل جمعیت‌شناختی مانند سن مشتری، شهر، شغل، وضعیت تاهل، مالک خانه‌اش یا بچه‌دار بودن آن‌ها باشد – هر آنچه که به کسب و کار شما مرتبط است. وقتی مشتریان بالقوه افرادی شبیه خودشان را در توصیفات شما می بینند، آنها را یک قدم به تجارت با شما نزدیکتر می کند.

توصیفات خوب همچنین باید مشخص باشد که چگونه تجارت، محصول یا خدمات شما به مشتری کمک کرده است. تعمیم های مبهم مانند “این یک محصول شگفت انگیز است!” کسی را متقاعد نمی کند که از شما خرید کند. در عوض، می‌خواهید نیاز یا مشکلی را که مشتری داشت و اینکه چگونه کسب‌وکارتان آن را حل کرده است، نشان دهید.

به عنوان مثال، یک مربی شخصی می‌تواند از توصیفی مانند “من نتوانستم وزن کودک را کم کنم و کوچکترین فرزندم 8 ساله بود” استفاده کند! فکر نمی‌کردم زمانی داشته باشم که به حالت اولیه برگردم، اما فقط در سه جلسه در هفته، X Personal Fitness به من کمک کرد 35 پوند وزن کم کنم.

 

درخواست از مشتریان خوب

چگونه می توانید آن توصیفات عالی را دریافت کنید؟ با پرسیدن از وفادارترین مشتریان خود شروع کنید که آیا مایل به ارائه گواهی هستند یا خیر. سپس با مشتریانی تماس بگیرید که در رسانه های اجتماعی چیزهای خوبی درباره کسب و کار شما می گویند یا به صورت آنلاین به شما نظرات مثبت می دهند. گاهی اوقات ممکن است این نظرات آماده شهادت باشند. در مواقع دیگر ممکن است لازم باشد کمی آنها را پر کنید.

تعداد بسیار کمی از مردم فکر می کنند که نویسنده خوبی هستند و بیشتر آنها وقتی از آنها خواسته می شود چیزی برای عموم بنویسند عصبی می شوند. به همین دلیل است که درخواست از مشتریان برای نوشتن توصیفات خود در واقع مانعی ایجاد می کند. مشتریان شما تحت فشار قرار می گیرند و در نهایت با توصیفات ساده و عمومی مواجه خواهید شد.

درعوض، راهنمایی هایی را برای دریافت گواهی مورد نظر خود ارائه دهید. درخواست گواهینامه خود را از طریق ایمیل یا در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود آغاز کنید، و سپس بپرسید که آیا مشتری مایل است با یک تماس تلفنی سریع (5 تا 10 دقیقه) چت کند. روشن کنید که قرار نیست برای فروش چیزی به آنها تماس بگیرید. هنگامی که آنها را در تلفن دارید، سؤالات زیر به شما کمک می کند تا نظرات مشتریان خوبی را به دست آورید:

  • چه مشکل یا نیازی داشتید که باعث شد به کسب و کار ما فکر کنید؟
  • چرا تصمیم گرفتید به جای رقابت، کسب و کار ما را انتخاب کنید؟
  • محصول یا خدمات ما به شما کمک کرده است؟
  • چه چیزی را در مورد محصول/خدمات/کار با کسب و کار ما بیشتر دوست دارید؟

وقتی با مشتریان خود صحبت می کنید، از اینکه از آنها بخواهید دقیق تر صحبت کنند، نترسید. برای مثال، یک مربی شخصی می‌تواند از مشتریان بپرسد که چقدر وزن کم کرده‌اند، چند سایز لباس از دست داده‌اند، یا چقدر وزن می‌توانند روی نیمکت فشار دهند.

ضبط مکالمه شما چند مزیت دارد. شما عبارات دقیق مشتری را دریافت می کنید، بنابراین می توانید از آن در گواهینامه استفاده کنید، که آن را معتبرتر می کند. شما همچنین می توانید توجه بیشتری به مکالمه خود داشته باشید زیرا برای یادداشت برداری مسابقه نمی دهید. (حتما از مشتری اجازه بگیرید؛ ضبط مکالمه تلفنی بدون اجازه در برخی ایالت ها غیرقانونی است.) پس از پایان کار، گواهی نامه را بنویسید و به مشتری خود نشان دهید. قبل از استفاده حتماً تأییدیه آنها را به صورت کتبی دریافت کنید.

این روزها، اگر مشتریانی دارید که مایلند توصیفات خود را در ویدیو به اشتراک بگذارند، حتی بهتر است. ویدئوها ابزارهای بازاریابی قدرتمندی هستند و می‌توانید آن‌ها را در وب‌سایت، کانال‌های اجتماعی خود و در تبلیغات قرار دهید. چند نقل قول از ویدیو را بیرون بکشید تا به عنوان توصیفات متنی استفاده کنید.

بسته به نوع کسب‌وکارتان، می‌توانید یک مکالمه Zoom یا Microsoft Teams را نوارچسب کنید و از آن به‌عنوان گواهی استفاده کنید.

با توصیفات مشتری چه کنیم

گزینه های شما برای توصیفات مشتری واقعاً فقط توسط تخیل شما محدود می شود. البته، می توانید آنها را در وب سایت خود قرار دهید، از آنها در مواد بازاریابی مانند بروشورها یا آگهی ها استفاده کنید یا آنها را در تبلیغات قرار دهید. با این حال، من گواهی های مشتری را نیز دیده ام که روی تی شرت های کارمندان چاپ شده یا در لابی یک کسب و کار قاب شده و نمایش داده شده است. رسانه های اجتماعی مکان مناسبی برای به اشتراک گذاشتن نظرات مشتریان به روشی طبیعی است.

در نهایت، عادت کنید که مرتباً از مشتریان راضی برای توصیفات جدید بخواهید. هنگامی که قدرت توصیفات مشتری را کشف کردید، باید آن را به بخشی دائمی از استراتژی بازاریابی کلی خود تبدیل کنید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 12 =