استفاده از این محرک روانشناختی موثر در بازاریابی شما می تواند دیوانه وار فروش را افزایش دهد

استفاده از این محرک روانشناختی موثر در بازاریابی شما می تواند دیوانه وار فروش را افزایش دهد

در حالی که آخرین مفهوم را روی تخته سیاه عرضه می کند

توسط سید بلخی

آیا نمی دانید چگونه از FOMO در بازاریابی خود استفاده کنید؟ یا شاید فقط به این فکر می کنید که FOMO در واقع چیست؟

FOMO مخفف “ترس از دست دادن” است. این احساس این است که دیگران از تجربیات لذت می برند – و شما نه. و در مورد کسب‌وکاری که محصول یا خدماتی را می‌فروشد، FOMO می‌تواند به خریداران این احساس را بدهد که تجربه‌ای را از دست می‌دهند که سایر خریداران در صورتی که آن را نخریده باشند، از دست می‌دهند.

FOMO یک احساس قدرتمند است و باعث حرکت می شود. در واقع، طبق آمار، 60٪ از مردم به دلیل FOMO خرید می کنند ، عمدتا در عرض 24 ساعت. بنابراین، اگر بتوانید از FOMO به عنوان یک محرک روانی در بازاریابی خود استفاده کنید، می تواند به افزایش فروش شما کمک کند.

اکنون که می دانید چرا FOMO یک استراتژی قدرتمند برای افزایش درآمد است، در اینجا نحوه استفاده از FOMO در بازاریابی خود آورده شده است.

فوریت ایجاد کنید

از آنجایی که FOMO به معنای ترس از دست دادن چیزی است، باید فوریت ایجاد کنید. هنگامی که از فوریت در بازاریابی خود استفاده می کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران سریعاً اقدام کنند. این بدان معناست که خریداران برای جلوگیری از از دست دادن یک فرصت عالی، احتمال خرید بیشتری دارند. به عنوان مثال، به یک شرکت رویداد فکر کنید که کنسرت آینده را تبلیغ می کند. آنها ممکن است جملاتی مانند “بلیت ها به سرعت در حال فروختن است!” بنابراین مردم قبل از اینکه خیلی دیر شود برای خرید بلیط عجله می کنند. کسب و کار شما می تواند از فوریت به روشی مشابه برای افزایش فروش استفاده کند.

به عنوان مثال، می توانید یک فروش با زمان محدود ایجاد کنید. سپس برای ترویج فروش، در کمپین های بازاریابی ایمیلی ، پست های رسانه های اجتماعی و در وب سایت خود، می توانید از عباراتی مانند «از دست ندهید!» استفاده کنید. “تا زمانی که ذخایر تمام می شود!” و “فقط یک روز!” برای ایجاد حس فوریت حتی می توانید یک تایمر شمارش معکوس به وب سایت یا ایمیل های خود اضافه کنید تا به خریداران نشان دهید که تنها چند ساعت تا پایان فروش باقی مانده است.

راه دیگر برای ایجاد فوریت، ارائه ارسال رایگان یا هدیه رایگان با خرید برای مدت زمان محدود است. هنگامی که احساس فوریت ایجاد می کنید، خریدارانی را خواهید داشت که با عجله به سمت صندوق می روند.

نشان دهید که مردم در حال خرید هستند

اگر می خواهید فروش را افزایش دهید، نشان دهید که دیگران از شما خرید می کنند. هنگامی که مصرف کنندگان می بینند که دیگران محصول شما را می خرند، آنها نیز تمایل به خرید محصول را دارند.

می توانید این کار را با نمایش تعداد مشتریانی که محصول شما را خریده اند یا از خدمات شما استفاده کرده اند انجام دهید. مک دونالد این کار را با تابلوهای رستورانش انجام می دهد که روی آن نوشته شده است: «بیش از 99 میلیارد خدمت» یا «میلیاردها و میلیاردها خدمت».

شما همچنین می توانید نشان دهید که چه تعداد کالا در انبار باقی مانده است، که باعث ایجاد FOMO و کمبود می شود. هنگامی که یک خریدار می بیند که تعداد کمی از کالاها در انبار باقی مانده است، آن را به سرعت به سبد خرید خود اضافه می کند تا مطمئن شود که می تواند آن را خریداری کند.

حتی بهتر از آن، آمار را در زمان واقعی در وب سایت خود نشان دهید. در حالی که کاربران در حال مرور سایت شما هستند، یک برنامه پاپ آپ فروش اخیر می تواند نشان دهد که افراد دیگر در حال خرید اقلام از فروشگاه آنلاین شما هستند. یک پاپ آپ فروش نه تنها به افزایش فروش کمک می کند، بلکه به شما امکان می دهد تا اثبات اجتماعی را به نمایش بگذارید و اعتماد مخاطبان خود را افزایش دهید، که به شما کمک می کند در دراز مدت درآمد بیشتری کسب کنید.

نمایش محتوای تولید شده توسط کاربر

به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر، مانند تصاویر یا ویدیوها، یکی از ساده ترین راه ها برای نشان دادن تجربیات عالی مشتریان خوشحال، ایجاد اثبات اجتماعی و ایجاد احساس FOMO است. محتوا را در حساب های رسانه های اجتماعی یا وب سایت شرکت خود ارسال کنید.

به عنوان مثال، وقتی شخصی یک سلفی با فنجان قهوه صبحگاهی خود از استارباکس پست می‌کند، این محتوای تولید شده توسط کاربر برای استارباکس است. استارباکس می تواند محتوای تولید شده توسط کاربر را در پلتفرم خود به اشتراک بگذارد تا به دنبال کنندگان نشان دهد که افراد دیگر از کالاهای آنها لذت می برند. و وقتی دنبال کنندگان آنها می بینند که افراد دیگری از محصولات آنها لذت می برند، آنها را وادار می کند که به نزدیکترین Starbucks خود نیز بروند.

آیا نمی دانید چگونه محتوای تولید شده توسط کاربر را دریافت کنید؟ در واقع آنقدرها هم سخت نیست. اگر فقط از آنها بخواهید، اکثر مشتریان وفادار شما از گرفتن عکس سریع خوشحال خواهند شد. به سادگی یک پست رسانه اجتماعی ایجاد کنید یا یک کمپین بازاریابی ایمیلی را انجام دهید که در آن از مشتریان خود محتوای تولید شده توسط کاربر را بخواهید. فراموش نکنید که مخاطبان خود را تشویق کنید تا محتوای خود را به صورت آنلاین با یک هشتگ مارک دار به اشتراک بگذارند. این کار باعث می شود کسب و کار شما و مخاطبان شما بتوانند محتوای تولید شده توسط کاربر را در رسانه های اجتماعی راحت تر کشف کنند.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای دریافت محتوای بیشتر توسط کاربر، اجرای یک مسابقه است. به عنوان مثال، می‌توانید یک مسابقه عکس برگزار کنید تا افراد را وادار به ایجاد و ارسال محتوای تولید شده توسط کاربر کنید. اگر مسابقه شما یک جایزه عالی داشته باشد، مردم بیشتر وقت می گذارند تا محتوای تولید شده توسط کاربر برای کسب و کار شما ایجاد کنند.

از انحصار استفاده کنید

مصرف کنندگان احساس می کنند که چیزی خاص دریافت می کنند یا اینکه بخشی از یک باشگاه انحصاری هستند را دوست دارند. برای جلوگیری از تجربه FOMO، تعداد زیادی از خریداران بر اساس دعوت‌نامه‌ها و پیشنهادات انحصاری عمل می‌کنند. این دلیلی است که مردم مایلند پول بیشتری را برای بلیط VIP برای یک کنسرت یا رویداد دیگر خرج کنند. بنابراین چگونه کسب و کار شما می تواند احساس انحصار را ایجاد کند؟

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید از انحصار استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک برنامه پاداش وفاداری مشابه برنامه Sephora ایجاد کنید. برنامه Beauty Insider Sephora به خریداران VIP با امتیاز، هدایای رایگان، دسترسی زودهنگام به محصولات و سایر مزایا پاداش می‌دهد. شما می توانید یک برنامه VIP مشابه ایجاد کنید که در آن هر چه خریداران بیشتر در کسب و کار شما خرج کنند، جوایز انحصاری بیشتری (مانند تخفیف) می توانند باز کنند.

همچنین می توانید یک گروه فیس بوک فقط برای اعضا ایجاد کنید. در این گروه خصوصی فیس بوک، اعضا می توانند ابتدا به معاملات و رویدادهای آینده دسترسی داشته باشند. استفاده از انحصار در بازاریابی FOMO نه تنها به افزایش فروش شما کمک می کند، بلکه به شما در توسعه وفاداری مشتری نیز کمک می کند .

FOMO این نیست که مخاطب شما را غمگین یا حسادت کند. این در مورد تشویق آنها به اقدام قبل از از دست دادن است. این نکات را دنبال کنید و فروش خود را دیوانه وار افزایش دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =