تفاوت بین رسانه های پولی، کسب شده، متعلق به و اشتراکی چیست؟

تفاوت بین رسانه های پولی، کسب شده، متعلق به و اشتراکی چیست؟

تفاوت بین رسانه های پولی، کسب شده، متعلق به و اشتراکی چیست؟

روابط رسانه ای

در دنیای بازاریابی، ما چهار نوع رسانه داریم : پولی، کسب درآمد، مالکیت و اشتراکی.

اگر در تجارت هستید – و بیش از 10 سال است – مطمئناً فقط باید نگران رسانه های پولی و درآمدی باشید.

و سپس رسانه‌های اجتماعی آمدند و فرصتی را برای رسانه‌های دارای مالکیت و مشترک ایجاد کردند ، که رهبران کسب‌وکار و ارتباطات به طور یکسان برای یادگیری، درک و ترکیب آن تلاش کرده‌اند.

اما بیایید یک قدم به عقب برگردیم و به معنای رسانه های پولی، کسب درآمد، مالکیت و اشتراک گذاری باشیم.

مدل PESO © Spin Sucks
مدل PESO © Spin Sucks

رسانه پولی

رسانه پولی چیزی است که شما از آن به عنوان تبلیغات می شناسید. در یک برنامه مدل PESO، تبلیغات Super Bowl یا بیلبوردها یا پخش مجلات نیست. این بیشتر تاکتیک‌هایی است که یک بازاریاب یا یک ارتباط‌دهنده (در مقابل یک تبلیغ‌کننده) می‌تواند کنترل کند: پرداخت به ازای هر کلیک، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، محتوای تقویت‌شده، و جذب طرفداران.

شما برای آگاهی، کلیک ها، لینک ها و سرنخ ها هزینه می پردازید.

جاهایی وجود دارد که با سایر انواع رسانه همپوشانی دارد. به عنوان مثال، جایی که با رسانه های متعلق به آن همپوشانی دارد، بازاریابی ایمیلی است . شما مالک محتوایی هستید که ایجاد کرده اید، اما باید برای توزیع نرم افزار هزینه کنید.

وقتی به رسانه های پولی فکر می کنید، این ها مواردی هستند که باید در نظر بگیرید.

رسانه به دست آمده

رسانه به دست آمده چیزی است که شما از آن به عنوان روابط عمومی می شناسید، یا همانطور که ما ترجیح می دهیم در تجارت، روابط رسانه ای یا تبلیغات نام ببریم.

قبلاً یک شرکت روابط عمومی را به دلیل روابط عمیق آن با روزنامه نگاران در صنعت شما یا در سطح ملی استخدام می کردید. این روابط به شما کمک می کند داستان خود را بگویید تا در نشریات تجاری برتر شما، در وال استریت ژورنال ، یا در «نمایش امروز» ظاهر شود.

 

داستان هایی که از دیدگاه شخص ثالث گفته می شود همیشه معتبر و قابل اعتماد به نظر می رسد.

اما روابط رسانه ای پرهزینه، زمان بر است و هیچ تضمینی ندارد.

به همین دلیل، اغلب از صاحبان مشاغل می شنویم: “ما یک شرکت روابط عمومی را امتحان کردیم اما کار نکرد.” یا مورد علاقه من، “یک شرکت روابط عمومی مانند یک موسسه خیریه است. شما به آنها پول می دهید و هرگز نمی دانید چه اتفاقی برای آن می افتد.»

اگر رسانه های کسب شده را فقط به عنوان برنامه “PR” خود انجام دهید، احتمالاً در نهایت به شدت ناامید خواهید شد.

رسانه متعلق به

اما این ما را به سمت رسانه های صاحبخانه هدایت می کند . با ظهور تغییرات در گوگل، وب سایت شما اکنون باید به یک سند زنده تبدیل شود. روزهایی که سایت خود را منتشر می کردید و تا سال ها بعد دوباره آن را به روز نمی کردید، گذشته است.

محتوایی که ایجاد می کنید حتی از دو شکل رسانه ای که در بالا ذکر شد اهمیت بیشتری پیدا می کند.

ما در مورد محتوای وب سایت شما صحبت نمی کنیم که در مورد عالی بودن شما صحبت می کند. ما در مورد محتوایی صحبت می کنیم که برای مخاطبان شما ارزشمند، جالب و آموزنده است.

مواردی مانند وبینارها، نکات و ابزارها، پادکست ها، مقالات سفید اطلاعاتی یا وبلاگ هایی که با ارائه بهترین ایده های شما ارزش ایجاد می کنند.

ما وبلاگی به نام Spin Sucks داریم که چشم انداز تغییر نگرش صنعت روابط عمومی را دارد (ما همه اسپین دکتر نیستیم) و صاحبان مشاغل و صنعت را به طور یکسان با ابزارهایی که برای انجام بازاریابی و ارتباطات خود نیاز دارند ارائه می دهد.

اما یک اتفاق خنده دار در این راه افتاد. اکثر مردم خودشان این کار را انجام نمی دهند و از آنجایی که ما بهترین محتوا را برای موضوع در اینترنت ارائه می دهیم، به عنوان پیشرو در صنعت شناخته می شویم. این بلاگ لعنتی هر سال 70 درصد از درآمد جدید ما را به ارمغان می آورد – حتی در شرایط رکود اقتصادی یا یک بیماری همه گیر جهانی.

هنگامی که بهترین محتوا را در اینترنت برای موضوع خود ایجاد می کنید، Google به شما پاداش می دهد – و همچنین مشتریان بالقوه شما.

رسانه مشترک

با این حال، متأسفانه، شما نمی‌توانید فقط محتوا را ایجاد کنید و امیدوار باشید که مردم از آن استفاده کنند. این “زمینه رویاها” نیست – حتی اگر آن را بسازید، به احتمال زیاد نمی آیند.

گوگل به افزایش توانایی های جستجوی خود و سرکوب هرزنامه ها ادامه می دهد. اگر مردم محتوای شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، قطعاً وب سایت شما را بالاتر می برد.

موتور جستجو می خواهد ببیند که شما دائماً در حال ایجاد محتوای جدید هستید و مردم می خواهند آن را با شبکه های خود به اشتراک بگذارند. اگر از ویدیو استفاده می کنید و آن را در YouTube قرار دهید، ستاره طلایی را دو برابر کنید.

اولین قدم این است که مطمئن شوید دکمه‌های اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی در سایت شما قرار دارند، بنابراین اشتراک‌گذاری رسانه‌های متعلق به شما برای بازدیدکنندگان آسان است، اما همچنین باید مدتی را صرف ایجاد شبکه‌های شخصی خود کنید.

بیرون نروید و سعی نکنید این کار را در تمام شبکه های اجتماعی انجام دهید. مطالعات نشان داده است که فیس بوک برای مشاغلی که با مصرف کننده روبرو هستند (B2C) موثرترین است و لینکدین برای کسانی که تجارت به تجارت (B2B) کار می کنند بهترین است.

یک (یا دو) شبکه را انتخاب کنید که به بهترین وجه با مخاطبان شما سازگاری دارد – در وب جایی که قبلاً در آن شرکت می‌کردند پاتوق کنید – و از آنجا شروع کنید.

یک تغییر صنعت

اگر در بازار تخصص بازاریابی و ارتباطات خارجی هستید، به دنبال آژانس‌هایی باشید که رسانه‌های پولی، کسب درآمد، مالکیت و اشتراک‌گذاری را ترکیب می‌کنند – و نحوه استفاده از هر چهار نوع رسانه را به صورت یکپارچه درک کنید.

شرکت‌های زیادی وجود دارند که هنوز در سال 2005 گیر افتاده‌اند و فقط روابط رسانه‌ای و شاید یکی دو تاکتیک دیگر مانند رویدادها یا کمی رسانه‌های اجتماعی را ارائه می‌کنند، که ممکن است در آن به کار بپردازند.

و سپس دیگرانی هستند که آینده را می بینند، آن را درک می کنند، و در کنار مشتریان خود هستند، زیرا فناوری نحوه انجام کارهایمان را هر روز تغییر می دهد.

شرکتی را پیدا کنید که به شما کمک کند امروز به آینده بروید، نه پنج سال بعد.

بدون نظر

پاسخ دهید