چه چیزی یک رهبر بزرگ را می سازد و چه چیزی را نمی سازد

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

چه چیزی یک رهبر بزرگ را می سازد و چه چیزی را نمی سازد

چیزی که یک رهبر بزرگ را می سازد
چه چیزی یک رهبر بزرگ را می سازد؟

آیا این یک سیاست درهای باز، یک شنونده خوب، یا تمایل به انجام وظایف در تمام سطوح کسب و کار است؟ شاید اینها ویژگی های مطلوب یک رهبر باشد، اما موارد بیشتری نیز وجود دارد. برای نظر کارشناسی، جان ماتون با والی باک، مالک سه ستاره رهبری تماس گرفت.

چه چیزی یک رهبر را عالی می کند؟

  1. رهبران بزرگ مسیر را برای تیم های خود تعیین می کنند و دائماً در مورد آن با آنها در ارتباط هستند.
  2. رهبران بزرگ می دانند که دو شغل دارند. آنها باید ماموریت خود را از طریق تیم خود انجام دهند و همچنین باید به اعضای تیم خود در موفقیت کمک کنند.
  3. رهبران بزرگ می دانند که باید کار امروز را به خوبی انجام دهند، اما همچنین باید تیم خود را برای کار فردا آماده کنند.
  4. رهبران بزرگ همه کارهای روزمره را انجام می دهند که از موفقیت حمایت می کند. آنها پایه را بسیار لمس می کنند. آنها با مشکلات روبرو می شوند و به سرعت با آنها برخورد می کنند. آنها منابع اطلاعاتی را توسعه می دهند که در تیم نیستند. آنها ایده های جدید را امتحان می کنند. آنها کارهای روتین را به طور معمول انجام می دهند.

وقتی می گویید، “آنها منابع اطلاعاتی را توسعه می دهند که در تیم نیستند”، منظورتان از آن چیست؟

هر رهبر اطلاعاتی را از اعضای تیم در قالب گزارش ها و توصیه ها دریافت می کند. این بدان معناست که قبل از اینکه به دست شما برسد، همه آن فیلتر شده است. هر چه در سازمان بالاتر می‌روید، فیلترینگ بیشتری در طول مسیر اتفاق می‌افتد. سه خطر در این فرآیند وجود دارد.

  1. مردم عموماً اطلاعات را از دریچه منافع شخصی خود می بینند و از این طریق به فرد بعدی منتقل می کنند.
  2. افراد تیم شما یک دیدگاه مشترک دارند که اگر راهی برای به چالش کشیدن فرضیات یا داده ها وجود نداشته باشد، می تواند به تفکر گروهی تبدیل شود.
  3. محدود کردن خود به اطلاعات و توصیه هایی که از داخل تیم شما می آید به این معنی است که احتمالاً اطلاعات مهم دیگری را از دست داده اید.

شما باید منابع اطلاعاتی خود را توسعه دهید. با خواندن گسترده شروع کنید. همچنین، با سایر تاجران صحبت کنید و ایده های آنها را در مورد آنچه در جهان فراتر از دیوارهای شرکت شما می گذرد، دریافت کنید. در نهایت، از دفتر خود خارج شوید و کمی پرسه بزنید. بازدید منظم از مشتریان و کف کارخانه، بینش های مفید زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

چه رفتارهایی به اثربخشی یک رهبر لطمه می زند؟

چیزهای کوچک زیادی وجود دارد که می تواند یک تیم را از عملکرد در سطح بالا باز دارد. اما یک رفتار بزرگ وجود دارد که می تواند اثربخشی تیم را از بین ببرد و آن زمانی است که رئیس خود را از تیم جلوتر می گذارد.

چرا اینطور است؟

اینکه خود را در اولویت قرار دهید به تیمتان می‌گوید که مهم نیست چه می‌گویید، تیم مهم‌ترین چیز نیست. این پیام را می فرستد که نفع شخصی مهمتر از تعهد به موفقیت تیم است. به همین دلیل است که اندی گرو، رئیس اینتل، می‌گفت که او رهبرانی را می‌خواهد که «نوع جاه‌طلبی مناسب» داشته باشند. او رهبرانی می‌خواست که برای موفقیت تیمی جاه‌طلبی داشته باشند، زیرا می‌دانست وقتی رهبران خودشان را در اولویت قرار می‌دهند، تیم از هم می‌پاشد.

چرا از رهبری به عنوان یک تجارت شاگرد یاد می کنید؟

در سیستم کلاسیک شاگردی، شاگرد فقط مقداری را از مطالعه یاد می گیرد. بیشتر، شاگرد در محل کار و از تمرین‌کنندگان با تجربه‌تر یاد می‌گیرد. اینگونه است که رهبران یاد می گیرند که رهبری کنند. آنها بیشتر آن را در محل کار می آموزند و از مربیان، الگوها و همسالان یاد می گیرند.

بدون نظر

پاسخ دهید

هجده − 5 =