4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

مدیریت اجراییمدیریت عملکرد بسیار مهم است، اما بسیاری از سازمان ها برای دستیابی به موفقیت باید از ارزیابی های اساسی فراتر بروند. هدف مدیریت عملکرد این است که تیم ها را قادر سازد تا به پتانسیل کامل خود دست یابند.

عملکرد یک کارمند از طریق مدیریت عملکرد مدیریت می شود که شامل مشاهده و راهنمایی آنها برای رسیدن به اهداف کاری است. یک سیستم مدیریت عملکرد به تیم شما نگاه جامع تری به کارشان نسبت به سیستم استاندارد ارزیابی کارکنان می دهد. برای دستیابی به موفقیت، مدیران باید فرصت های متعددی را برای اصلاح و پاداش اعضای تیم فراهم کنند.

علاوه بر این، فرصت های زیادی برای بهبود کار اعضای تیم فراهم می کند. در نتیجه مدیریت عملکرد موثر، تیم ها هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت موفق می شوند.

اطمینان حاصل کنید که اهداف معقولی را تعیین کرده اید

تعیین اهداف عملی اولین قدم برای یک استراتژی مدیریت عملکرد موفق است. شرح شغل به روز شده ای را که توضیح می دهد نقش هر یک از اعضا چگونه پیشرفت خواهد کرد، آماده کرده و با اعضای تیم خود بحث کنید. اهداف SMART را با تیم خود توسعه دهید که به آنها کمک کند به اهداف خود دست یابند.

معیارهای زیر برای تعریف این اهداف آمده است:

  • اهداف باید مشخص باشند: شما باید اهداف روشنی را برای تیم خود تعیین کنید. به عنوان مثال، یک کارمند ممکن است در تلاش باشد تا یک موقعیت دستیار ارشد در شرکت شما ایجاد کند.
  • اهداف باید قابل اندازه گیری باشند: اعضای تیم شما باید بتوانند مرزهای هر هدف را تعیین کنند. اهداف قابل اندازه گیری، مانند تکمیل یک جلسه آموزشی و تسلط بر مهارت در یک تاریخ خاص، ساده هستند.
  • اهداف باید قابل دستیابی باشند: اهداف واقع بینانه برای تیم شما مهم هستند. در بیشتر موارد، ارتقاء شغلی در سال آینده ممکن است امکان پذیرتر از جهش از یک شغل ابتدایی به سمت مدیر عاملی پس از چند ماه باشد.
  • اهداف باید مرتبط باشند: اعضای تیم باید اهدافی را تعیین کنند که واقعاً می‌خواهند به آن برسند و باید به برنامه بزرگ‌تر مرتبط باشند. به عنوان مثال، هر مهارتی که اعضای تیم شما قصد دارند بر آن مسلط شوند باید برای هدف نهایی آنها مهم باشد.
  • اهداف باید بر اساس  زمان باشند: اگر تاریخ تکمیل را تعیین کنید، تیم شما به موقع به اهداف خود می رسد. اگر یک کارمند علاقه مند باشد، ممکن است تصمیم بگیرد که ظرف شش ماه آینده گواهینامه اداری کسب کند.

پس از آن، با تیم خود برای ایجاد یک برنامه عمل برای رسیدن به اهداف تیم کار کنید. سعی کنید منابع و زمان لازم برای دستیابی به اهدافشان را در اختیار آنها قرار دهید. سپس می توانید نقاط آینده را برای بررسی تعیین کنید و پیشرفت را با هم گزارش دهید.

توسعه یک تیم درگیر بسیار مهم است

کلید مدیریت عملکرد موفق دعوت به گفتگوی باز بین اعضای تیم است. برگزاری جلسات هفتگی تیم و بررسی ماهانه می تواند یکی از راه های رسیدن به این هدف باشد.

هنگامی که با آنها ارتباط برقرار می کنید، فرآیندی برای اندازه گیری مشارکت و انگیزه تیم خود ایجاد کنید. ارائه بررسی های پس از پروژه همراه با نظرسنجی باید به طور منظم در نظر گرفته شود. این بررسی‌ها را به‌طور منظم بخشی از فرآیند مدیریت خود قرار دهید و آنها را یک‌بار یا هر سه ماه یک‌بار برنامه‌ریزی کنید تا اعضای تیم خود را با انگیزه نگه دارید.

بهره وری باید به طور قابل توجهی بهبود یابد

یک سیستم مدیریت عملکرد که مؤثر است بسیار فراتر از اعضای آن است. بهبود عملکرد اغلب منجر به افزایش بهره وری می شود و به سازمان شما تقویت قابل توجهی می دهد.

اهداف SMART باید با اعضای تیم به عنوان راهی برای ردیابی و اندازه گیری عملکرد مورد بحث قرار گیرد. نظارت و تجزیه و تحلیل بهره وری تیم با جمع آوری داده ها، علاوه بر برگزاری جلسات منظم پیشرفت. هنگام استفاده از این نوع اندازه گیری می توانید به اعضای تیم خود بازخورد و راهنمایی عینی ارائه دهید.

اطمینان حاصل کنید که برای ایجاد رهبران قوی تلاش می کنید

توسعه رهبری باید بخشی از هر برنامه مدیریت عملکرد باشد. ترسیم اهداف SMART آنها به اعضای تیم کمک می کند تا رهبران بالقوه ای شوند. ویژگی های رهبری می تواند توسط مدیران از طریق ارتباط مکرر با تیم هایشان شناسایی شود.

به منظور توانمندسازی تیم خود، می توانید پروژه هایی را اختصاص دهید یا آنها را در برنامه های آموزشی ثبت نام کنید که آموزش مهارت های رهبری را ارائه می دهد. شما می توانید با ارائه پشتیبانی و بازخورد در طول فرآیند، عملکرد تیم را افزایش دهید، که منجر به رضایت کارکنان و مزایای مقرون به صرفه برای سازمان شما می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =