استخدام در ابتدای سال بهتر است یا پایان سال؟


برخی از شرکت ها استخدام را به عنوان یک فرآیند متغیر و بی ثبات می دانند. یک موقعیت باز می شود، آنها یک آگهی شغلی برای آن منتشر می کنند، بهترین نامزدی را که می آید استخدام می کنند، و وقتی دوباره اتفاق افتاد، کل روند را تکرار می کنند.

شرکت های دیگر استخدام را بیشتر شبیه یک علم می دانند. جامعه‌شناسی حکم می‌کند که در مورد علاقه نامزدها نزول‌ها و جریان‌هایی وجود خواهد داشت. روندهای فصلی هم در استخدام و هم در جستجوی کار می تواند برخی از زمان های سال را بهتر از زمان های دیگر کند.

بنابراین، کدام بهتر است؟ استخدام در ابتدای سال یا استخدام در پایان سال؟

یک پاسخ ساده

ساده‌ترین پاسخ این است: «هر کدام برای شرکت شما بهتر عمل می‌کند». اگر در ابتدای سال نقشی دارید که باید پر کنید، نباید تا پایان سال منتظر بمانید تا افراد را استخدام کنید. که شما را با بیش از 10 ماه بهره وری کمتر، استرس بیشتر و نیروی کار کم مواجه می کند. همانطور که کتاب Rework 37 Signal می‌گوید: «وقتی دردناک است استخدام کن».

برعکس، اگر در پایان سال نیاز به پرکردن نقش‌های باز دارید، به راحتی می‌توانید تا آغاز سال آینده را به تعویق بیندازید، اگر عوامل مختلفی در کنار هم قرار گیرند تا چنین تاخیری ارزشمند باشد. پاداش پایان سال، تعطیلات، آموزش، در دسترس بودن نامزدها برای مصاحبه، و عوامل دیگر در تصمیم گیری در مورد استخدام در پایان سال مهم هستند.

همچنین ملاحظاتی فراتر از شروع و پایان سال وجود دارد. همچنین می توانید به شروع و پایان سال مالی فکر کنید یا می توانید به روندهای فصلی فکر کنید. استخدام در هر زمانی در طول سال دارای مزایا و معایبی است و شرکت های مختلف زمان بندی متفاوتی را به روش های مختلف مشاهده می کنند.

به عنوان مثال، شرکتی مانند Spirit Halloween نیازی به استخدام کارمندان در ابتدای سال ندارد، زیرا آنها فقط برای یک ماه در سال فعال هستند. اکثریت استخدام آنها در ماه سپتامبر و پیش از راه اندازی آنها در ماه اکتبر انجام می شود و تا پایان نوامبر، کسب و کار آنها دوباره به سردخانه بازگردانده شده است.

هیچ “بهترین زمان” مشخصی برای استخدام وجود ندارد، فقط بهترین زمان برای کسب و کار شماست. در عوض، بیایید ملاحظاتی را که هر زمان از سال به همراه دارد مرور کنیم.

سال نو، مشاغل جدید (ژانویه، فوریه)

آغاز سال زمان بسیار خوبی برای استخدام نامزدهای جدید برای موقعیت های بلند مدت در یک شرکت است. همچنین زمان بسیار خوبی برای انتخاب کاندیداهایی است که به بهانه تصمیم سال نو برای یافتن نقشی جدید و بهتر برای خود استفاده می کنند.

تقویم سال نو

ژانویه برای استخدام کند است. شرکت‌ها تبلیغات شغلی منتشر می‌کنند و کارمندان تصمیم می‌گیرند به دنبال شغل جدید بگردند، اما این دو تا فوریه با هم ملاقات نمی‌کنند و با هم مطابقت ندارند. ژانویه همچنین از بسیاری از کارگرانی که هنوز از تعطیلات تعطیلات بازگشته اند رنج می برد، بنابراین جستجوی کار بلافاصله شروع نمی شود.

ژانویه زمان خوبی است تا بفهمید در یک کارمند جدید به دنبال چه هستید. شما به طور کلی بودجه و دستورالعمل های سال جدید را خواهید داشت، بنابراین می دانید با چه چیزی کار می کنید. شما یک تخصیص تازه برای حقوق و مزایا خواهید داشت، از بالا اجازه خواهید داشت که نقش ها را پر کنید یا بخش ها را گسترش دهید، و می دانید که با تیم های خود در کجا ایستاده اید.

نکته منفی در اینجا این است که ژانویه و فوریه نیز معمولاً برای استخدام اوقات فراغت هستند. شرکت ها آزادی عمل زیادی دارند و فشار زمانی کمی برای ایفای نقش های خود دارند. کاندیداها برای ده ها یا صدها شرکت درخواست دارند و می توانند وقت خود را برای دریافت و مقایسه پیشنهادها صرف کنند. برای اکثر شرکت ها مشکلی وجود ندارد، بنابراین استخدام به سرعت انجام نمی شود. اگرچه هنوز سریعتر از فصل تعطیلات است.
(نمودار از مطالعه درخواست شغلی لینکدین 2016)

پل فینی، شریک خرده‌فروش بین‌المللی خودرو AutoKineto، افزایش در ژانویه را توضیح می‌دهد:

سه ماهه اول سال جدید همیشه زمان شلوغی برای استخدام است زیرا بودجه های جدید شروع می شود. کارکنان عموماً در این فصل از سال زمان کمتری را مرخصی می‌گیرند، زیرا به تازگی از فصل تعطیلات خارج می‌شوند، که به تسریع روند استخدام در سه ماهه اول نیز کمک می‌کند.»

برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند کارمندان جدید خود را از ژانویه شروع کنند، بنابراین روی استخدام زودتر تمرکز می‌کنند. نوامبر و دسامبر قبل سایر شرکت‌ها چندان نگران چرخه سالانه نیستند و مزایا یا روزهای تعطیل را متناسب با نرخ تعیین می‌کنند.

رشد جدید بهار (مارس، آوریل، می)

پایان یک زمستان خسته کننده و شروع رشد جدید بهار، که به تابستان می رسد، همچنین زمان رشد جدید در استخدام است. بر اساس یک دهه داده، هر دو ماه مارس و می از نظر نرخ استخدام یا حداقل از نظر حجم آگهی های شغلی بالاتر از میانگین هستند.

اسفند ماه فوریت استخدام است. نقش‌های باز از ابتدای سال که هنوز پر نشده‌اند، اکنون باید  پر شوند، و دیگر زمانی برای امید به آمدن آن کاندیدای عالی باقی نمانده است.

جایی که ژانویه شاهد فعال شدن نامزدهای منفعل به دلیل قطعنامه‌ها است، مارس شاهد افزایش نامزدهایی است که از عدم تغییر در نقش‌های فعلی خود ناراضی هستند. نارضایتی آنها را به جستجوی فرصت های جدید سوق می دهد. حجم بالای کاندیداهایی که به دنبال مشاغل جدید هستند، این کار را برای نامزدها دشوار می کند، اما زمان بسیار خوبی برای استخدام مدیران است.

شروع بهار همچنین زمانی است که بسیاری از مشاغل تابستانی افزایش استخدام خود را نیز آغاز می کنند. گردشگری در تعطیلات تابستانی، مقاصد تابستانی، تجهیزات ساحلی و ورزش های آبی؛ این نوع صنایع شاهد افزایش تابستان هستند، بنابراین برای آماده شدن برای آن استخدام می کنند.

رویکرد تابستان نیز احساس فوریت را به اواخر بهار می آورد. مدیران و مدیران استخدامی در حال برنامه ریزی برای تعطیلات تابستانی خود هستند و زمان و توجه کمتری برای استخدام دارند. آن‌ها می‌خواهند آن را به پایان برسانند و مردم را در اسرع وقت آموزش دهند.

در واقع، طبق داده‌های CareerBuilder، 31 درصد از کارفرمایان فصلی تابستان قبل از ماه می، 34 درصد در ماه می و 20 درصد در ماه ژوئن استخدام خود را به پایان می‌رسانند. هر کسی که به دنبال شغل تابستانی است باید خیلی قبل از تابستان به دنبال آن باشد زیرا استخدام برای این نقش ها باید به اندازه کافی زودتر انجام شود تا کارمند به موقع برای موقعیت تابستانی آموزش ببیند.

رکود تابستانی (ژوئن، جولای، آگوست)

تابستان یکی از بدترین زمان‌ها برای استخدام است، مگر اینکه به طور خاص کسب‌وکاری را با جهش پاییزی اداره کنید. بسیاری از شرکت ها در زمستان و تعطیلات به کارمندان بیشتری نیاز دارند، اما این افزایش استخدام تا پاییز اتفاق نمی افتد.

با فرارسیدن تابستان، بسیاری از شرکت‌ها بیشتر بودجه‌های منابع انسانی و استخدام خود را صرف کرده‌اند، بنابراین انعطاف‌پذیری و آزادی عمل برای استخدام بیشتر کاهش یافته است. علاوه بر این، شرکت‌ها به هزینه‌ها و روندها نگاه می‌کنند و ممکن است به دنبال اقدامات کاهش هزینه برای متعادل کردن بودجه‌های میانسالی خود باشند. استخدام در صندلی عقب است.

(مطالعه روند استخدام ZipJobs 2017)

بسیاری از شرکت ها، در این زمان از سال، شروع به بررسی داده های عملکرد کارکنان کرده و برای روندهای فصلی آماده می شوند. زمان مطالعه تجزیه و تحلیل، نظارت بر داده ها و انتظار است. برخی از استخدام‌ها ممکن است برای نقش‌هایی که به‌طور ناگهانی خالی شده‌اند و برای استخدام‌های جدیدی که دوره آزمایشی خود را طی نکرده‌اند مرتبط باشد، اما به طور کلی، حجم آن کم است.

از سوی دیگر، این می تواند یک فرصت باشد. شرکت‌هایی که انعطاف‌پذیری و بودجه لازم برای استخدام در تابستان را دارند، می‌توانند با رقابت نسبتاً کمی نسبت به ماه‌های با حجم بالاتر، نامزدها را انتخاب کنند. نامزدهای برتر ممکن است در دسترس نباشند، زیرا قبلاً نقش‌های جدید خود را از افزایش استخدام‌های قبلی پیدا کرده‌اند، اما تعداد زیادی نامزد با کیفیت هنوز در بازار هستند.

همچنین در ماه اوت همپوشانی زیادی وجود دارد. به همین راحتی می توان آن را بخشی از ترندهای پاییز دانست و در بخش بعدی نیز قرار داد. استخدام در ماه اوت، به ویژه در پایان ماه اوت، منجر به مشاغل زمستانی و شروع پایان سال می شود.

برداشت مشاغل جدید (سپتامبر، اکتبر)

پاییز به طور سنتی افزایش دیگری در استخدام است. این زمانی است که تقریباً همه شرکت‌ها برای تعطیلات، از جمله زمان‌های فروش جمعه سیاه و کریسمس که بسیار مورد تحسین قرار گرفته‌اند، آماده می‌شوند. در حالی که سپتامبر هنوز از کسادی تابستان خارج می شود، اکتبر با افزایش لیست مشاغل بالاتر از حد متوسط ​​مطابق با همان داده های شغلی بالا است.

بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید، ممکن است بین چهار ماه تا دو سال طول بکشد تا یک کارمند جدید با نقش جدید خود سازگار شود و «کاملاً سازنده» شود. اگر هدفتان کوتاه‌تر بودن این مقیاس است، استخدام در سپتامبر یا اکتبر به شما یک کارمند کارآمد و سازگار در آغاز سال بعد می‌دهد.

برخی مطالعات همچنین نشان می دهد که اکتبر ممکن است بهترین ماه برای استخدام کارمندان جدید باشد. حداقل، این یکی از شلوغ ترین ماه ها برای مشاغل جدید ارسال شده در لینکدین است. نزدیک به 90 درصد از این مشاغل نیز ظرف یک ماه پر می شوند.

استخدام در پایان سال (نوامبر، دسامبر)

پایان سال به مراتب بحث انگیزترین زمان برای استخدام کارمندان جدید است. برخی افراد آن را بدترین زمان سال می دانند. فصل تعطیلات به این معنی است که تیم های منابع انسانی، مدیران و مدیرانی که برای استخدام یک کارمند جدید نیاز به همکاری دارند، هرگز همزمان در دفتر حضور نخواهند داشت. به همین ترتیب، درخواست‌های تعطیلات، وقت گذاشتن برای مصاحبه‌ها را برای نامزدها دشوار می‌کند و اغلب بهترین کاندیداها جستجوی شغل خود را برای ماه‌های تعطیل به کار می‌گیرند.

از سوی دیگر، انعطاف پذیری روزهای تعطیل در فصل تعطیلات، انعطاف پذیری بیشتری را به داوطلبان می دهد. برخی افراد استدلال می کنند که نامزدهایی که در صورت گرفتار شدن در مصاحبه برای مشاغل دیگر در شغل فعلی خود متضرر می شوند، می توانند از تعطیلات به عنوان بهانه ای برای فرار بدون شک استفاده کنند.

نگرانی های بودجه نیز بین انواع شرکت ها خط جدایی ایجاد می کند. در شرکت‌هایی که بودجه‌ها به سال جدید می‌رسد، می‌توان بودجه باقی‌مانده را برای استخدام در سال جدید ذخیره کرد. در شرکت‌های «استفاده از آن یا از دست دادن آن»، افزایش استخدام در پایان سال می‌تواند از بودجه باقی‌مانده استفاده کند تا اطمینان حاصل شود که در سال بعد کاهش نمی‌یابد.

پایان سال همچنین زمانی است که بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند به جای جستجوی کارمندان جدید، کارمندان داخلی را ارتقا دهند. وقتی موج سال جدید فرا می رسد

همانطور که Career Sidekick می گوید:

بسیاری از شرکت‌ها نیز در ماه دسامبر پاداش‌های سالانه پرداخت می‌کنند، بنابراین بسیاری از مردم برای تغییر شغل تا ژانویه منتظر می‌مانند. شرکت‌ها این انتظار را دارند، بنابراین به دنبال استخدام جدید در ژانویه هستند.

رویدادهای جاری و سایر عوامل

همه گیری جهانی بسیاری از دانش و انتظارات سنتی را به هم ریخته است. طبق نظرسنجی‌های صنعت ، استخدام در طول شش ماه گذشته به طور قطعی کاهش یافته است، اما شرکت‌ها شروع به بازگشایی کرده‌اند، خواه این کار ایده خوبی باشد یا خیر. برخی از جهش‌های سنتی، مانند موج بازگشت به مدرسه در پایان تابستان، در جریان هستند، زیرا وضعیت آموزش ناشناخته است. بیکاری همچنان بالاست و به شرکت ها امکان انتخاب کاندیداها را می دهد، اما کار از راه دور برای بسیاری از کاندیداها حتی برای درخواست نیاز است.

همچنین همیشه شایان ذکر است که فقط به این دلیل که یک ماه “بهترین” زمان برای استخدام نیست، به این معنی نیست که نباید استخدام کنید. هیچ ماهی وجود ندارد که استخدام نفرین شود. اگر نقشی باز دارید و باید کسی را برای آن استخدام کنید، یک نفر را استخدام کنید.

در واقع، حتی ممکن است کار کردن در برابر غلات و استخدام در طول ماه‌های آهسته پاداش دهنده باشد. هزینه استخدام تا حدی با رقابت در سایت هایی که برای لیست آگهی های شغلی استفاده می شوند تعیین می شود. هر جا که یک حراج تبلیغاتی درگیر باشد، میزان رقابت عاملی قوی در گرانی آن خواهد بود.

عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود هنجارهای فرهنگی است. بسیاری از آنچه در بالا نوشته شده است در درجه اول از دیدگاه ایالات متحده مرتبط است. شرکت هایی با حضور بین المللی یا جهانی، از جمله دفاتر در کشورهای دیگر، برنامه های زمانی متفاوت، روال های مختلف و هنجارهای متفاوتی برای در نظر گرفتن دارند. به عنوان مثال، کریسمس در جاهای دیگر آنقدر مهم نیست، و افزایش استخدام در پایان سال کمتر توسط تعطیلات و سفرهای مورد انتظار مختل می شود.

در پایان، همه چیز به این بستگی دارد که چه چیزی برای شرکت شما بهتر است. زمانی که نیاز به استخدام دارید و زمانی که یک نامزد قانع کننده برای ایفای نقش پیدا می کنید، استخدام کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید