این چیزی است که من در آن زمان متوجه نشدم: ترس چیزی نیست که باید از آن اجتناب کرد. این نشان دهنده این نیست که شما کارها را اشتباه انجام می دهید. ترس صرفاً هزینه ای است که همه هنرمندان در راه انجام کار معنادار باید بپردازند.

بدیهی است که هر چیزی که فکر می شود یا نوشته یا خلق می شود نیازی به اشتراک گذاری ندارد. در عصر ما که همه صدا و تریبون دارند، سروصدای زیادی ایجاد می شود.

با این حال، اگر داستانی در درون خود دارید، فکر می کنم باید آن را به اشتراک بگذارید. اگر ایده ای دارید که می خواهید ایجاد کنید، فکر می کنم باید آن را بسازید. اگر رویایی دارید که دنیا را کمی بهتر می‌کند، پس فکر می‌کنم این مسئولیت شماست که آن را به بقیه ما برسانید. اما آسان نخواهد بود. همه هنرمندان با ترس‌ها، شک‌ها به خود، پرسش‌ها و هیجان‌ها سر و کار دارند.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا شش قسمت از نویسندگان، بازیگران و هنرمندان مشهور در مورد چگونگی غلبه بر ترس و آزادسازی خلاقیت آورده شده است.

ترس به ما می گوید که چه کاری باید انجام دهیم

استیون پرسفیلد در مورد چگونگی غلبه بر ترس

«آیا از ترس فلج شده‌اید؟ این نشانه خوبی است. ترس خوبه مانند شک و تردید به خود، ترس نیز یک شاخص است. ترس به ما می گوید که چه کاری باید انجام دهیم. قانون سرانگشتی ما را به خاطر بسپارید: هر چه بیشتر از یک کار یا تماس بترسیم، مطمئن‌تر می‌شویم که باید آن را انجام دهیم.

مقاومت به عنوان ترس تجربه می شود. درجه ترس معادل قدرت مقاومت است. بنابراین، هر چه نسبت به یک شرکت خاص ترس بیشتری داشته باشیم، مطمئن‌تر می‌شویم که آن کار برای ما و رشد روح ما مهم است.»

 استیون پرسفیلد، جنگ هنر

در آغاز، مهمتر از موفقیت، شروع است . تنها از طریق شروع است که فرصت رشد را آشکار می کنیم.

از کوچک شروع کنید

ست گودین در مورد چگونگی غلبه بر ترس

کاری که ما باید انجام دهیم این است که بگوییم: “کوچکترین و ریزترین کاری که می توانم بر آن مسلط شوم چیست و ترسناک ترین کاری که می توانم در مقابل کمترین تعداد مردم انجام دهم که می تواند به من بیاموزد چگونه با ترس برقصم؟” وقتی در آن خوب شدیم، تازه متوجه می شویم که کشنده نیست. و این از نظر عقلانی قابل درک نیست – ما چیزی را زندگی کرده ایم که کشنده نبوده است. و این ایده همان چیزی است که بسیار کلیدی است – زیرا در این صورت می توانید کمی بیشتر این کار را انجام دهید.

 ست گودین ( مصاحبه کامل )

سرسختی ذهنی یک مهارت است و مانند هر مهارتی می توان آن را توسعه داد. یادگیری چگونگی غلبه بر ترس درست مانند ایجاد یک عادت جدید است . از کوچک شروع کنید و به آرامی افزایش دهید.

به سمت غرش بدوید

تینا esmaker در مورد چگونگی غلبه بر ترس

وقتی به انجام کاری فکر می‌کنید و احساس ترس می‌کنید، وقتی احساس می‌کنید این شیر بزرگ در خط پایان منتظر است و غرش می‌کند و وحشی است و می‌خواهد شما را از هم بپاشد… به هر حال باید به سمت آن شیر بدوید. به سمت غرش بدوید.»

تینا اس میکر ( مصاحبه کامل )

این وظیفه شما نیست که به خودتان نه بگویید . وظیفه شما این نیست که خود را رد کنید یا خود را درجه بندی کنید یا در مورد ارزش یا ارزش ایده های خود بحث کنید. کار شما خلق کردن است. وظیفه شما اشتراک گذاری است. وظیفه شما غلبه بر ترس و اجرای مسابقه است.

بله، اگر چیزی بسازید ممکن است مردم آن را قضاوت کنند یا از آن متنفر باشند. اما اگر چیزهایی را که در درون خود دارید خلق نکنید و به اشتراک نگذارید، در این صورت مرتکب جرم بسیار بدتر رد کردن خودتان خواهید شد. یا می توان قضاوت کرد چون چیزی را خلق کردی یا نادیده گرفت چون عظمتت را در درونت گذاشتی.

اکنون به اندازه هر زمان دیگری خوب است

هیو لوری در مورد چگونگی غلبه بر ترس

«فکر می‌کنم در زندگی چیز وحشتناکی است که صبر کنی تا آماده شوی. اکنون این احساس را دارم که در واقع هیچ کس هرگز آماده انجام کاری نیست. تقریباً چیزی به نام آماده وجود ندارد. فقط الان هست و شما همچنین ممکن است آن را در حال حاضر انجام دهید. منظورم این است که با اطمینان می گویم که انگار قرار است بانجی جامپینگ یا چیزی دیگر بروم – من نیستم. من اهل ریسک نیستم اما من فکر می کنم که، به طور کلی، اکنون زمان خوبی است.

 هیو لوری ( منبع )

هرگز احساس نمی شود که زمان مناسب است. منتظر نباشید تا کسی به شما اجازه شروع کار را بدهد. هیچ کس قرار نیست به شما ضربه بزند، شما را نامزد کند، شما را منصوب کند، یا شما را انتخاب کند و بگوید: “اکنون، زمان شروع است.”

به خودت اجازه بده افراد موفق قبل از اینکه احساس آمادگی کنند شروع می کنند .

هنرمندان دوام می آورند

فردریش نیچه در مورد چگونگی غلبه بر ترس

برای آن انسانهایی که برای من نگران هستند، آرزوی رنج، ویرانی، بیماری، بدرفتاری، خواری و خواری را دارم – آرزو می کنم که آنها با تحقیر عمیق خود، شکنجه بی اعتمادی به خود، بدبختی ناآشنا نمانند. مغلوب: من برای آنها ترحم نمی کنم، زیرا برای آنها آرزو می کنم تنها چیزی که امروز می تواند ثابت کند آیا ارزشی دارد یا نه، این است که تحمل کند.

 فردریش نیچه، اراده به قدرت

در نهایت، شانس استقامت از طریق شک و تردید و ترس و به تعویق انداختن خود یکی از بزرگترین فرصت هایی است که ما برای کشف خود داریم. از طریق خلق کردن است که می‌فهمیم واقعاً چه کسی هستیم و واقعاً از چه چیزی ساخته شده‌ایم.

به جای قضاوت از روی جمعیت، در عرصه زندگی کنید. اون پایین هیجان انگیزتره چه برنده شوید چه ببازید، مبارزه پاداش است.

خط پایین

آیا چیزی غم انگیزتر از کار ناتمام مانده است؟
آره؛ کار هرگز شروع نشد

 کریستینا روستی

به دنیای اطراف خود کمک کنید. درخششی را که در درون خود دارید خلق کنید و به اشتراک بگذارید. زندگی قرار نیست صرفاً صرف مصرف چیزهایی شود که دیگران ساخته اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =