به دلیل همه گیری، شکل نیروی کار مدرن در حال تغییر است. هزاران شرکت مجبور شده‌اند به نوعی کار از خانه، جزئی یا کلی تغییر کنند و بسیاری از آنها دیگر باز نخواهند گشت. بسیاری از مشاغل دیگر قبلاً از تیم های راه دور یا توزیع شده برای برخی یا همه مشاغل خود استفاده می کردند.

کار از راه دور چیست ؟ تیم های توزیع شده چیست؟ در حالی که این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، آنها تعاریف متفاوتی دارند و درک این تمایز هنگام کنار هم قرار دادن آنها مفید است.

تیم توزیع شده چیست؟

یک تیم توزیع شده به طور کلی یک تیم ترکیبی است. برخی از کارمندان شما در یک دفتر مرکزی یا یک فضای مشترک کار می کنند، در حالی که برخی دیگر از خانه یا مکان های دیگر کار می کنند. آنها ممکن است محلی برای شما باشند و در صورت لزوم وارد دفتر مرکزی شوند، یا ممکن است به اندازه کشور دیگری دور باشند.

دفتر مرکزی

مدل‌های توزیع‌شده امروزه به طور فزاینده‌ای در تمام انواع مشاغل رایج هستند. آنها ممکن است برای دسته‌بندی‌های خاصی از وظایف، مانند ورود داده‌ها، کمک مجازی، یا پشتیبانی سطح 1، کارگران راه دور را استخدام کنند. بین این نوع تیم توزیع شده و شرکت هایی که همان وظایف را به پیمانکاران یا ارائه دهندگان خدمات برون سپاری می کنند، همپوشانی زیادی وجود دارد.

مزایای یک تیم توزیع شده چیست؟

چه چیزی یک تیم توزیع شده را به یک انتخاب عملی برای یک تجارت تبدیل می کند؟ با مزایای مختلفی همراه است.

 برخی از کارمندان کار از خانه را به عنوان یک مزیت در نظر می گیرند. این می تواند یک نقطه فروش برای استخدام کارگرانی باشد که در غیر این صورت می خواهند در مورد حقوق بالاتر مذاکره کنند، آیا شما هزینه حرکت آنها را خرج می کنید یا هزینه رفت و آمد را به آنها بازپرداخت می کنید. به گفته سارا وایت در Monster.com ، کار از خانه دارای مزایای متعددی از جمله مزایای سلامتی برای کارمند است.

کار راحت از خانه

کار از راه دور نیز در بسیاری از نقش ها و صنایع روز به روز رایج تر می شود. حتی بدون تأثیر همه‌گیری، کار از راه دور در حال افزایش بود. شرکت ها به طور فزاینده ای در می یابند که بسیاری از نقش ها دیگر نیازی به نظارت مستقیم ندارند. بسیاری از کارمندان وقتی انعطاف پذیری لازم برای کار در خانه را داشته باشند، با انگیزه تر، شادتر و کارآمدتر هستند.

 یک تیم توزیع شده نیازهای اداری را کاهش می دهد. یک تیم بزرگتر در یک محل کار سنتی به معنای نیاز فضای بزرگ است. همه به یک اتاقک یا دفتر نیاز دارند. همه به سخت افزار و ابزار کامپیوتر نیاز دارند. همه نیاز به دسترسی به سرویس های بهداشتی و امکانات دارند. موقعیت مکانی شما به پارکینگ کافی، کنترل آب و هوای کافی و زیرساخت IT کافی نیاز دارد.

با یک تیم توزیع شده، این نیازها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. آنچه قبلاً به یک طبقه کامل از یک ساختمان اداری نیاز داشت ممکن است فقط به چند اتاق با یک تیم توزیع شده مناسب نیاز داشته باشد. بسیاری از مشاغل مدرن با ده ها کارمند معادل یک آپارتمان دو خوابه تمام می شوند.

 تیم های توزیع شده استفاده از برنامه های کاربردی ابری را ترویج می کنند و هزینه های فناوری اطلاعات را کاهش می دهند. با رواج فزاینده خدمات و نرم افزارهای ابری، هزینه های فناوری اطلاعات کاهش می یابد. دیگر نیازی به نگهداری زیرساخت‌های داخلی برای تیم خود ندارید. یک MSP می‌تواند پشتیبانی سخت‌افزاری را برای شرکت شما فراهم کند، در حالی که خدمات ابری می‌توانند همه چیز را از ذخیره‌سازی گرفته تا حسابداری و محیط‌های توسعه ارائه دهند. به طور کلی، کار با یک تیم توزیع شده اغلب ارزان تر از یک تیم کاملاً داخلی است.

معایب یک تیم توزیع شده چیست؟

تیم های توزیع شده هنوز هم دارای چند اشکال هستند که ناشی از ماهیت آنها به عنوان یک راه حل ترکیبی است.

 بسیاری از تیم های توزیع شده هنوز نیاز به حفظ یک دفتر مرکزی دارند. بسته به شرکت شما، ممکن است نتوانید به یک ساختار کاملاً از راه دور منتقل شوید. حمل و نقل و انجام، ساخت، آزمایش عملی؛ این وظایف را نمی توان از راه دور در اکثر موقعیت ها انجام داد. اگر مجبور به نگهداری یک دفتر مرکزی هستید، هنوز هزینه های مربوط به آن را دارید. به نوعی، در نهایت با بدترین هر دو دنیا مواجه می شوید.

 کارگران توزیع شده ممکن است احساس کنند از فرهنگ شرکت کنار گذاشته شده اند. هر زمان که بین دو گروه از افراد در محل کار شکاف واضحی وجود دارد، باید مراقب بود تا اطمینان حاصل شود که با هر دو به طور مساوی رفتار می شود. بررسی وضعیت محل کار دیجیتالی Igloo Software در سال گذشته گزارش می دهد که 80٪ از کارگران از راه دور احساس می کنند از محل کار کنار گذاشته شده اند.

کارگران از راه دور احساس می کنند کنار گذاشته شده اند

از مسائل رایجی که در محیط های کاری ترکیبی رخ می دهد آگاه باشید. کارمندانی که مجبور به رفت و آمد هستند ممکن است نسبت به کسانی که این کار را نمی کنند حسادت کنند. کارگرانی که از راه دور کار می کنند ممکن است احساس کنند از رویدادهای شرکتی که نمی توانند در آنها شرکت کنند، کنار گذاشته شده اند. بار ناراحتی اغلب می تواند به طور کامل بر دوش کارگران راه دور بیفتد که برنامه های آنها نادیده گرفته می شود. این مسائل باعث ایجاد اختلافات و اختلافات بین بخش‌های تیم می‌شود که منجر به نارضایتی نیروی کار می‌شود.

 دسترسی به جلسات حضوری منظم را از دست می دهید. داشتن همه افراد در دفتر مزایای بسیار کمی دارد. از جمله آنها توانایی تشکیل یک جلسه بداهه در هنگام بروز مشکل است. فراخوانی ده ها شرکت کننده در Zoom یا راه اندازی یک کنفرانس تلفنی برای هدفی مشابه بسیار راحت تر است.

مزایای دیگری نیز برای کار حضوری وجود دارد. قدرت صحبت های کوچک در اتاق استراحت یا اطراف کولر آبی را به عنوان منبع ارتباطات اجتماعی در تیم دست کم نگیرید. ما در پست دیگری نکات و استراتژی هایی را برای مدیریت یک تیم راه دور برای کاهش این مشکلات بیان کردیم .

تیم از راه دور چیست؟

اصطلاح تیم از راه دور اغلب به جای تیم های توزیع شده یا به عنوان یک اصطلاح کلی برای همه سبک های تیم های جزئی و کاملاً از راه دور استفاده می شود. یک تیم نیمه راه دور تا حدی دور نیست، دقیقاً مانند یک تیم توزیع شده. در همین حال، یک تیم کاملاً از راه دور، هیچ دفتر مرکزی مرکزی ندارد. همه، از مالک گرفته تا کارآموز، از خانه کار می کنند.

تیم های راه دور

در تعریف ما، تیم راه دور کسب و کاری است که به طور کامل از دفاتر خانگی کار می کند. هیچ دفتر مرکزی مرکزی وجود ندارد، فقط یک آدرس ثبت نام برای اهداف تجاری وجود دارد.

یکی از نمونه های یک کسب و کار موفق که به عنوان یک تیم راه دور عمل می کند، Buffer است. به گفته جوئل گاسکوین، مدیر عامل شرکت، این کار به خوبی انجام شده است.

“من خوشحالم که گزارش بدهم که عاشق انتخابی هستم که برای توزیع در سراسر جهان انجام دادیم.”

Buffer از روزهای اولیه تاسیس خود در سال 2012 به عنوان یک تیم کاملاً از راه دور عمل کرده است و تقریباً 100 نفر برای شرکت در تقریباً هر منطقه زمانی در سراسر جهان کار می کنند.

مزایای یک تیم از راه دور چیست؟

تیم های کاملاً از راه دور دارای مزایای مختلفی هستند که توسط شرکت هایی مانند Buffer حمایت می شود.

 شما نیازی به دفتر مرکزی خانه و تمام هزینه های مربوط به آن ندارید. اجاره، گرمایش و سرمایش، برق، اینترنت اختصاصی، تعمیر و نگهداری; همه این هزینه ها زمانی که شما دفتر مرکزی ندارید حذف می شود. AJ Agrawal، مدیر عامل Alumnify، می نویسد:

مهم نیست در کجای ایالات متحده هستید، هر ماه صدها دلار با داشتن یک دفتر از دست خواهید داد. برای بسیاری از کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها، این غیرقابل قبول است و خطرات کاهش موفقیت شکننده‌ای را که به دست آورده‌اند، به همراه دارد.»

 کارمندان می توانند از هر جایی کار کنند و به آنها آزادی سفر می دهد. برای کارمندان موفق از راه دور نوعی چرخه زندگی وجود دارد. در ابتدا، آنها همیشه احساس خفگی و گیر افتادن در خانه می کنند، و تعادل بین کار و زندگی آنها از بین می رود. در نهایت، آنها متوجه می شوند که آزادی سفر دارند، تا زمانی که بتوانند به ابزار خود دسترسی داشته باشند و کار خود را انجام دهند. این یک دنیای کاملاً جدید از امکانات را باز می کند و جایی است که بسیاری از کارگران از راه دور واقعاً می درخشند.

کار و مسافرت

 هیچ تفاوتی بین دفتر و کنترل از راه دور وجود ندارد، بنابراین هیچ تفاوت اجتماعی یا فرهنگی برای نگرانی وجود ندارد. همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از مهم ترین خطرات نیروی کار نیمه راه دور، شکاف بین کارکنان اداری و کارگران از راه دور است. وقتی همه از راه دور هستند، همه در موقعیت برابر هستند. هیچ‌کس احساس نمی‌کند که کنار گذاشته شده‌اند، و سهیم شدن بار برنامه‌ریزی و ارتباطات زمانی که همه در شرایط یکسانی قرار دارند، آسان‌تر است.

 تیم‌های راه دور می‌توانند از هر کجای دنیا استخدام کنند و استعداد و تجربه را بالاتر از موقعیت یا تحرک قرار دهند. تایملی، یک شرکت نروژی، می نویسد:

زمانی که نیاز به استخدام کارمندان از یک مکان مشخص دارید، استعداد خود را محدود می کنید. در مقابل، کار از راه دور به شما امکان می‌دهد به بهترین استعدادها در سراسر جهان دسترسی داشته باشید – به خصوص زمانی که کار از راه دور انعطاف‌پذیری را به همراه دارد که مورد انتظار کارمندان باشد.

کار از راه دور نه تنها یک نقطه فروش است، بلکه مجموعه نامزدی را که می توانید برای یافتن افراد جدید استفاده کنید، گسترش می دهد.

دسترسی جهانی همچنین به پر کردن موقعیت هایی کمک می کند که برای آنها کاندیداهای محلی کمبود وجود دارد. بسیاری از کارگران بسیار ماهر در زمینه های STEM در خارج از ایالات متحده مستقر هستند، اما زمانی که بتوانید آنها را برای کار از راه دور استخدام کنید مشکلی ایجاد نمی کند.

 تیم های راه دور در همه جا افراد دارند و بنابراین در تمام ساعات شبانه روز بسیار پاسخگو هستند.  جوئل گاسکوئین از آن به عنوان یکی از مزایای اصلی خود در گرد هم آوردن بافر به عنوان یک تیم کاملاً از راه دور یاد می کند.

“یک بخش کلیدی از چشم انداز ما این است که نوار را برای پشتیبانی مشتری تعیین کنیم. ما با وسواس شادی مشتریان خود و سرعت پاسخگویی به آنها را دنبال می کنیم. ما بیش از یک میلیون کاربر داریم و در عرض 1 ساعت به 80 درصد ایمیل ها پاسخ می دهیم. ما نمی‌توانستیم این سطح از خدمات را بدون پخش شدن در چندین منطقه زمانی به دست آوریم.»

در حالی که این امر در نقش‌های مواجهه با مشتری، مانند پشتیبانی، برجسته‌تر است، اما برای اکثر شرکت‌ها سودمند است.

معایب یک تیم راه دور چیست؟

تیم های کاملاً از راه دور دارای چند اشکال هستند. برخی از آنها با تیم های توزیع شده به اشتراک گذاشته شدند و برخی منحصر به خود آنها بودند.

 در غیر این صورت برخی از کارمندان عالی نمی توانند آن را به عنوان کارگران از راه دور کاهش دهند. هیچ اشتباهی نکن؛ کار از راه دور دشوار است جو گیر افتادن در خانه، به ویژه در زمان همه گیری، خفه کننده است. مدیریت زمان و خودانگیختگی در کارگران از راه دور حیاتی است.

حوصله سر کار

مدیر تحقیقات 451 Research، کریس مارش، این را می گوید .

«نتیجه اتفاقاتی که در چند ماه گذشته رخ داده است، و این تغییر عظیم به سمت دورکاری انبوه، تنها یک فقدان بزرگ زمینه کار است. این زمینه در غیر این صورت توسط کارمندان از طریق جلسات، از طریق شرکت در رویدادها، از طریق لحظات خنک‌تر آب به تصویر کشیده می‌شد.»

مکان‌های کاری کاملاً از راه دور می‌توانند برخی از این موارد را با حفظ کانال‌های ارتباطی «خارج از موضوع» مانند Slack شبیه‌سازی کنند. بافر و بسیاری دیگر از شرکت های راه دور، میزبان گردهمایی های همه جانبه سالانه برای حضور در زمان هستند، که به جمع شدن تیم کمک می کند.

 برنامه های توزیع شده می تواند ارتباطات را چالش برانگیزتر کند و باعث شود برخی افراد احساس طرد شدن کنند. یکی از مشکلات رایج تیم‌های راه دور، تمرکز بر برنامه‌ها در اطراف اکثریت است، که باعث می‌شود افراد در مناطق زمانی دور، بار صبح زود بیدار شدن یا دیر بیدار ماندن برای یک جلسه را به دوش بکشند.

برنامه گیج کننده

علاوه بر این، گروه های مختلف کارمندان ممکن است ترجیحات ارتباطی متفاوتی داشته باشند. برخی به برداشتن تلفن عادت دارند، برخی دیگر به ایمیل متکی هستند و برخی دیگر به Slack یا یک برنامه پیام فوری دیگر به عنوان اولین انتخاب خود استفاده می کنند. یکپارچه کردن کانال‌های ارتباطی، گردش کار و فرآیندها در کل نیروی کار، مانع مهمی برای بسیاری از کسب‌وکارهایی است که در حال گذار هستند.

 تیم های راه دور معمولاً به دسترسی به اینترنت قابل اعتماد وابسته هستند و در اختیار ISP خود هستند. زمانی که دفتر مرکزی دارید، می‌توانید برای خدمات اینترنتی کسب و کار پیشرفته با ضمانت‌های آپتایم پرداخت کنید. با نیروی کار از راه دور، به ندرت می توانید همین تجمل را به تیم خود تعمیم دهید.

استندفورد گزارش می دهد :

بسیاری از آمریکایی ها همچنین فاقد امکانات یا ظرفیت کافی اینترنت برای کار موثر از خانه هستند. بیش از نیمی از افراد مورد بررسی که اکنون از خانه کار می کنند، این کار را یا در اتاق های مشترک یا اتاق خواب خود انجام می دهند. و تنها 65 درصد از آمریکایی ها گزارش دادند که ظرفیت اینترنت کافی برای پشتیبانی از تماس های ویدیویی قابل اجرا دارند. 35 درصد باقی مانده آنقدر اینترنت ضعیفی در خانه دارند – یا اینترنت ندارند – که از دورکاری موثر جلوگیری می کند.

قطعی اینترنت

کارگران از راه دور مجبور به استفاده از آنچه در اختیار دارند، هستند، و با توجه به اینکه میلیون ها آمریکایی با سرویس اینترنت پایین تر کار می کنند، می تواند برای مشاغلی که در زمان های خاص به اعضای تیم خاصی به صورت آنلاین نیاز دارند، مشکل ساز شود.

آچار در چرخ دنده

قبل از پایان، یک چیز وجود دارد که یک آچار را به کار می اندازد. ساده است: بسیاری از شرکت ها تعاریف متناقضی برای این اصطلاحات دارند. نادیا هلبوویتش در Tecla با استفاده از ما موافق است و تیم های توزیع شده را ترکیبی و تیم های راه دور را کاملاً از راه دور تعریف می کند. Remo مخالف است، تیم های توزیع شده کاملاً از راه دور و تیم های راه دور را یک اصطلاح ترکیبی انعطاف پذیر می نامد. افراد دیگر، مانند جان اودین ، عباراتی مانند “کارگر از راه دور” و “کارگر مجازی” را به ترکیب اضافه می کنند.

واقعیت این است که تعاریفی که در بالا استفاده کرده‌ایم گاهی اوقات به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما تعداد کمی از مردم این روزها از اصطلاح «تیم توزیع‌شده» استفاده می‌کنند. در عوض، تمایز بیشتر بین تیم های کاملاً راه دور و نیمه راه دور است.

مهم نیست از چه اصطلاحاتی استفاده کنید، مزایا و معایب آن همچنان یکسان است. مهم نیست که تیم کاملاً از راه دور چه می نامید، تا زمانی که همه افراد درگیر بدانند که همه از راه دور هستند. در واقع، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شرکت شما کانال‌های ارتباطی، رویه‌ها و ابزارهایی را برای تسهیل در هر ساختار سازمانی که در آن مستقر هستید، در اختیار داشته باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هجده =