خلاصه کتاب  4 ساعت کار در هفته

از 9 تا 5 فرار کنید، در هر کجا زندگی کنید و به ثروتمندان جدید بپیوندید

ممکن است فکر کنید که یک هفته کاری کوتاه‌تر به نظر عالی می‌رسد، اما چگونه می‌توانید از خودتان حمایت کنید؟ خب، معلوم است، راهی وجود دارد که ساعات کمتری کار کنید و در عین حال غذا را روی میز بگذارید.

کتاب هفته کاری 4 ساعته استدلال می‌کند که مدل فعلی هفته کاری قدیمی است. ما می‌توانیم زندگی خود را طوری طراحی کنیم که ساعات کمتری کار کنیم و احتمالاً در این فرآیند درآمد بیشتری کسب کنیم. بهینه‌سازی کار، بازی و کسب درآمد، همگی باید بخشی از «معامله» یک زندگی متعادل باشد.

خلاصه اینکه برای لذت بردن از اوقات فراغت نباید منتظر بازنشستگی باشیم. هیچ یک از ما نمی‌خواهیم زندگیمان از ما بگذرد در حالی که وقت گرانبهای خود را از دست می‌دهیم. ما نباید مجبور باشیم ساعت‌های طولانی و عذاب‌آور کار کنیم، برای تعطیلات زندگی کنیم و در مورد روزی که دیگر مجبور به کار کردن نیستیم خیال‌پردازی کنیم.

با این حال، قبل از اینکه همه ما بیش از حد هیجان‌زده شویم و شغل خود را ترک کنیم – البته یک مشکل وجود دارد. برای کاهش 40 ساعت کار در هفته به 4 ساعت، باید بپذیرید که مطلقاً جایی برای ناکارآمدی وجود ندارد. هرکسی که متعهد به این تغییر است، باید یک زندگی پرکارآمد را در پیش بگیرد.

این خلاصه ما را به طور خلاصه از چهار مرحله کلیدی که توسط فریس برای طراحی مجدد زندگی کاری و بهینه‌سازی زمان تعریف شده است، می‌گذراند. می‌توانید این مراحل را با استفاده از مخفف ساده… DEAL به خاطر بسپارید. این مخفف عبارت است از:

 • تعریف: فعالیت‌های خود را تعریف و اولویت‌بندی کنید.
 • حذف: فعالیت‌هایی را که ارزشمند نیستند حذف کنید.
 • خودکار: فعالیت‌هایی را که می‌توانید خودکار کنید، خودکار کنید.
 • آزاد کردن: فعالیت‌هایی را که می‌توانید واگذار کنید، واگذار کنید.

کتاب 4 ساعت کار در هفته

D در DEAL برای تعریف است

عنوان: برای کار کمتر و زندگی بیشتر، قوانین خود را دوباره تعریف کنیم

متن:

برای تعریف قوانین زندگی کاری خود، باید در مورد درآمد و بازنشستگی تجدید نظر کنیم. بسیاری از ما به دلیل روال معمول 9 تا 5 از قحطی زمانی رنج می‌بریم. ما ممکن است تنها در تعطیلات آخر هفته آرام و گاه به گاه استراحت کنیم. در نهایت، برای بسیاری از ما، به سادگی وقت خود را صرف می‌کنیم تا سرانجام به سرزمین موعود یعنی بازنشستگی برسیم.

اما آیا این رویکرد واقعاً بهترین راه برای زندگی است؟

از خود بپرسید که در مورد آینده مالی خود چه احساسی دارید؟ ممکن است فکر کنید که نقشه راه مالی درستی دارید، اما اغلب دست اندازهای پیش بینی نشده ای در جاده وجود دارد. چیزهای زیادی هستند که خارج از کنترل ما هستند، مانند نوسانات بازار و تعدیل شدن. این سکسکه‌های غافلگیرکننده می‌تواند باعث از بین رفتن صندوق‌های بازنشستگی یا شکست سرمایه‌گذاری‌های مالی سالم شود.

علاوه بر این، اگر با وضعیت مالی دست نخورده به سن بازنشستگی برسیم، ممکن است متوجه شویم که سلامت یا انرژی لازم برای انجام کارهای هیجان انگیزی را که به تعویق می‌اندازیم، نداریم.

راه حل نویسنده این است که ما ایده کلاسیک بازنشستگی را با چندین بازنشستگی کوچک در طول زندگی خود جایگزین کنیم. ایده این است که مراحل شدید کار با تعطیلات کوتاه هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها برای استراحت یا دنبال کردن سرگرمی‌ها مشخص می‌شود.

برای مثال، یکی از بازنشستگی های کوچک تئودور فریس، نویسنده کتاب هفته کاری 4 ساعته، به یادگیری و تبدیل شدن به یک رقصنده رقابتی تانگو در برزیل اختصاص داشت.

اگرچه تانگو ممکن است مورد شما نباشد، فریس توصیه می‌کند که از این بازنشستگی‌های کوچک استفاده کنیم تا بفهمیم و دنبال کنیم چه چیزی واقعاً برای ما مهم است. و بله، ما برای تامین مالی این بازنشستگی‌های کوچک و دنبال کردن علایق خود به پول نیاز داریم، اما فریس استدلال می‌کند که لازم نیست میلیونر باشیم تا بتوانیم مانند آن زندگی کنیم.

بیایید مثال زیر را در نظر بگیریم که به درآمد و سبک زندگی دو دوست می پردازد: استیو و جان.

استیو 150000 دلار در سال درآمد دارد در حالی که جان 60000 دلار درآمد دارد. ممکن است فکر کنید که استیو آزادی مالی بیشتری دارد، اما بیایید به تصویر بزرگتر نگاه کنیم.

جان فقط 10 ساعت در هفته کار می کند و می تواند از هر کجای دنیا کار کند. استیو 80 ساعت در هفته کار می کند و در شهر نیویورک زندگی می کند، جایی که هزینه های زندگی در آن بالا است.

جان در واقع بیشتر از استیو در هر ساعت درآمد دارد و می تواند ساعت کار و مکان خود را انتخاب کند. بنابراین، در حالی که استیو ممکن است درآمد بالاتری داشته باشد، جان زندگی غنی تری دارد که آزادی و انعطاف پذیری را ارائه می دهد.

ایده کلیدی در اینجا کسب درآمد تا حد امکان نیست، بلکه طراحی یک زندگی مبتنی بر آزادی مالی است.

بنابراین در حالی که همه ما به پول نیاز داریم، این تنها عامل نیست. بیایید ببینیم چگونه می توانیم ساعات کمتری کار کنیم و درآمد بیشتری کسب کنیم.

سعید-جوی-زاده-ه

E در DEAL برای حذف است

عنوان: راه‌های بهره‌وری برای کاهش زمان کاری

متن:

یک گام کلیدی برای کاهش زمان کاری، حذف کارهای غیرضروری و حواس‌پرتی‌ها است. تسلط بر هنر بهره‌وری بهترین راه برای متراکم کردن یک هفته کاری 40 ساعته به 4 ساعت است.

بسیاری از ما اشتباه می‌کنیم که فعالیت را با بهره‌وری اشتباه می‌گیریم. فقط به این دلیل که شما کار می‌کنید، به این معنی نیست که شما سازنده هستید. تئودور فریس، نویسنده کتاب «هفته کاری 4 ساعته»، پیشنهاد می‌کند که مشغله و فعالیت‌های غیر ضروری را از روزهای کاری خود حذف کنیم، زیرا مشغله کاری شبیه تنبلی است. او می‌گوید که مشغول بودن فقط «تفکر تنبل و اقدام بی‌رویه» است و ما نباید فقط به خاطر کار کار کنیم. پیام این است که کارآمدی در مورد انجام کارهای درست، راه درست است.

برای شروع، هر فعالیتی را که شما را به جایی که می‌خواهید نمی‌رساند، حذف کنید. یک راه آسان برای شروع این کار، سخت‌گیری در مورد مینیمالیسم دیجیتال است. به عنوان مثال، فقط یک یا دو بار در روز ایمیل را بررسی کنید تا از پایین رفتن از سوراخ خرگوش ارتباطات نامربوط جلوگیری کنید.

وقتی صحبت از بهره‌وری می‌شود، دو قانون جهانی وجود دارد: قانون پارتو و قانون پارکینسون.

قانون پارتو، همچنین به عنوان قانون 80/20 شناخته می‌شود، می‌گوید که 80 درصد نتایج از 20 درصد تلاش‌ها حاصل می‌شود. فریس در مدیریت شرکت تغذیه ورزشی خود از این قانون پیروی کرد. او معتقد بود که باید 12 ساعت در روز و 7 روز در هفته کار کند. با دانستن اینکه این پایدار نیست، آزمایشی را انجام داد. او ارتباط با 95 درصد از مشتریان کم درآمد تولید کننده را متوقف کرد. علاوه بر این، او 2 درصد از مشتریانی را که مسئول ایمیل‌های عصبانی و تماس‌های تلفنی آخر شب بودند، حذف کرد. در عوض، او انرژی خود را بر ایجاد روابط با 3 درصد از مشتریان برتر و همچنین یافتن مشتریان جدیدی که با پروفایل آنها مطابقت دارند متمرکز کرد.

نتایج شگفت‌انگیز بود. او از تعقیب و دلجویی از 120 مشتری به دریافت سفارش‌های بزرگ از 8 مشتری رسید. درآمد ماهانه او دو برابر شد و ساعات کاری هفتگی او از 80 به 15 ساعت در هفته کاهش یافت. مهمتر از همه، فریس خوشحال بود و برای اولین بار پس از دو سال احساس رهایی کرد.

قانون دوم بهره‌وری قانون پارکینسون است. این قانون می‌گوید که کار بر اساس زمانی که به آن اختصاص می‌دهید افزایش یا کاهش می‌یابد. یک کار به تناسب زمانی که برای تکمیل آن در نظر می‌گیرید، از نظر اهمیت و پیچیدگی افزایش می‌یابد. همه چیز در مورد ضرب الاجل است. بنابراین توصیه این است که عادت‌های تعیین ضرب‌الاجل‌های کوتاه و تقسیم کارهای بزرگ را به قطعات کوچک‌تر با زمان‌های قطعی سخت‌تر پرورش دهید. بنابراین وقتی نوبت به بهره‌وری می‌رسد، کمتر، بیشتر است.

اما چگونه می‌توانیم ساعت‌ها را از ساعت کاری خارج کنیم؟ ساده است. ما باید یاد بگیریم که وظایف را خودکار کنیم.

خودکارسازی به معنای استفاده از فناوری برای انجام کارهایی است که در غیر این صورت باید به صورت دستی انجام می‌شدند. این می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • استفاده از یک برنامه ایمیل برای فیلتر کردن ایمیل‌های غیرضروری
 • استفاده از یک برنامه مدیریت زمان برای ردیابی زمان صرف شده برای وظایف مختلف
 • استفاده از یک روبات برای پاسخگویی به سؤالات رایج مشتریان
 • استفاده از یک نرم‌افزار خودکارسازی برای انجام کارهای تکراری

خودکارسازی می‌تواند به شما کمک کند تا زمان خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید و کارهای بیشتری را با تلاش کمتر انجام دهید. این می‌تواند به شما کمک کند تا ساعات کاری خود را کاهش دهید و زندگی متعادل‌تری داشته باشید.

نتیجه‌گیری

با پیروی از این نکات، می‌توانید بهره‌وری خود را افزایش دهید و زمان کاری خود را کاهش دهید. این به شما کمک می‌کند تا زندگی متعادل‌تری داشته باشید و وقت بیشتری را برای کارهایی که دوست دارید صرف کنید.

A در DEAL برای اتوماسیون است

عنوان: چگونه با واگذاری وظایف می‌توانیم بهره‌وری خود را افزایش دهیم

متن:

پس از اینکه فهمیدیم چه کارهایی برای رسیدن به اهدافمان ضروری هستند، وقت آن است که یک قدم فراتر برویم و وظایفی را که نیازی به انجام آنها نداریم، واگذار کنیم. این ممکن است دشوار باشد، اما نتایج ارزش آن را دارد.

ارزش زمان خود را محاسبه کنید و یاد بگیرید که آن را صرف کارهای مهمی کنید که فقط خودتان می‌توانید انجام دهید. ترفند این است که وظایفی را که دیگران به راحتی می‌توانند برای شما انجام دهند، تفویض یا خودکارسازی کنید. این انرژی ذهنی شما را برای چیزهایی که به تخصص شما پاسخ می‌دهد ذخیره می‌کند.

پلتفرم‌های قابل اعتماد و ارزان متعددی وجود دارد که می‌توانید فریلنسرها را برای کاهش حجم کار خود استخدام کنید. با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند Upwork و Fiverr، می‌توانید شخصی را استخدام کنید تا تقریباً هر کاری را برای شما انجام دهد. همه چیز از بازاریابی و نوشتن، تا کدنویسی و توسعه – اگر این کار نیازی به حضور در محل ندارد، یک فریلنسر می‌تواند آن را برای شما انجام دهد.

به عنوان مثال، اگر نوشتن محتوا بیشتر کار شماست، چرا فریلنسرها را برای انجام طراحی وب، بازاریابی و حتی توسعه محصول استخدام نمی‌کنید؟ این به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید روی کاری که از انجام آن لذت می‌برید تمرکز کنید.

L in DEAL برای رهایی است

عنوان: چگونه آزادی را با تحرک نامحدود به دست آوریم

متن:

آزادی، به معنای داشتن انتخاب و کنترل بر زندگی خود، یکی از ارزش‌های مهم بشری است. یکی از راه‌های رسیدن به آزادی، داشتن تحرک نامحدود است. تحرک نامحدود به معنای این است که بتوانیم آزادانه در هر مکانی که می‌خواهیم زندگی و کار کنیم.

اگر کارآفرین هستید، کشوری که در آن کار می‌کنید می‌تواند مزیت تبادل ارز را به شما بدهد. به عنوان مثال، اگر به دلار درآمد دارید اما در کشوری با نرخ ارز پایین زندگی می‌کنید، می‌توانید با کاهش هزینه‌های زندگی، کیفیت زندگی خود را افزایش دهید.

اگر کارمند هستید، برای اینکه بتوانید از مزایای تحرک نامحدود بهره‌مند شوید، باید خود را برای شرکتتان ضروری کنید. این کار را می‌توانید با ارتقای مهارت‌های خود و افزایش خروجی انجام دهید. پس از اینکه خود را برای شرکتتان ضروری کردید، می‌توانید درخواست کار از راه دور کنید. در این دوره، باید بهره‌وری و ارزش خود را در هنگام کار از خانه ثابت کنید.

رهایی از محدودیت‌های زمان و مکان، به شما این امکان را می‌دهد تا زمان خود را به چیزهای مهم اختصاص دهید. مهم‌ترین چیز این است که کاری را انجام دهید که شما را خوشحال کند. زمان بیکاری می‌تواند باعث افسردگی شود، بنابراین بهتر است از زمان آزاد خود برای انجام کارهایی که به شما علاقه‌مند هستند استفاده کنید.

همانطور که ضرب‌المثل می‌گوید، «زندگی کردن، یادگیری است». از زمان آزاد خود استفاده کنید تا دریابید که چه چالش‌هایی شما را به هیجان می‌آورد و سپس آن را انجام دهید.

ایجاد موزه شما

عنوان: چگونه یک کسب‌وکار خودکار ایجاد کنیم؟

متن:

اکنون که با DEAL آشنا شدید، زمان آن است که موز خود را بسازید.

موز، از منظر تجاری، هر چیزی است که درآمد خودکار ایجاد می‌کند. فناوری شروع، اجرا و تجزیه و تحلیل کسب‌وکارها را بسیار آسان کرده است. زمان بهتری برای ایجاد کسب‌وکاری که به ما درآمد، زمان و استقلال مکانی بدهد، وجود ندارد.

اما به یاد داشته باشید، هدف در اینجا فقط اداره یک کسب‌وکار نیست، بلکه داشتن یک کسب‌وکار است. ما اغلب بر روی ایده تلاش برای ایجاد کسب‌وکار میلیارد دلاری بعدی یا ایجاد چیزی که «جهان را تغییر خواهد داد» متمرکز می‌شویم. اما هدف کسب‌وکار متفاوت است. هدف آن تولید پول، بدون نیاز به زمان زیادی است.

پس چگونه موز خود را پیدا کنیم؟

برای ایجاد درآمد خودکار، به محصولی برای فروش نیاز داریم، چه فیزیکی و چه دیجیتال. اما به خاطر داشته باشید که باید ارزان باشد، خود را در اختیار اتوماسیون قرار دهد و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی داشته باشد.

با نگاه کردن به بازارهایی که برای شما آشنا هستند شروع کنید و سپس شکاف‌ها را پیدا کنید. چه چیزی می‌توانید به چیزی اضافه کنید که در حال حاضر با موفقیت در آن بازار به فروش می‌رسد؟ به جزئیات فکر کنید. یا بپرسید افراد در بازار شما چه مهارت‌هایی را می‌خواهند یاد بگیرند؟ مهارت را بیاموزید و محصولی بسازید که به آن آموزش دهد.

به خاطر داشته باشید که فروش محصولات آسان‌تر از خدمات است. این به این دلیل است که خدمات اغلب دارای یک جزء دستی در برخی سطوح و همچنین مشکلات پشتیبانی مشتری هستند.

موز ما باید چیزی باشد که مردم واقعاً می‌خواهند. این نباید چیزی باشد که فقط ما می‌خواهیم.

بنابراین، پس از طوفان فکری، مرحله مهم آزمایش و ارزیابی است. هنگامی که متوجه شدید چه محصولی را می‌خواهید بفروشید، با انجام تست‌های دسته‌ای کوچک شروع کنید. هر کاری که انجام می‌دهید، قبل از آزمایش تولید نکنید. شما نمی‌خواهید در نهایت با یک انبار کامل از وسایلی که نمی‌توانید آنها را بفروشید مواجه شوید.

شما باید رویکرد استارتاپ ناب را اتخاذ کنید. به عنوان مثال، اولین کاری که انجام می‌دهید این است که آزمایش کنید، تا بسنجید که آیا تقاضا برای محصول شما وجود دارد یا خیر، و سپس، اگر موردی وجود دارد، در آن زمان است که مقیاس می‌گیرید.

هدف کلی این است که کمتر از 500 دلار برای آزمایش محصول خود هزینه کنید. این مرحله اولیه به تعیین اینکه آیا بازاری برای فروش وجود دارد یا خیر، و همچنین بررسی هزینه به ازای هر کسب مشتری کمک می‌کند. پس از دانستن این موضوع، می‌توانید طراحی محصول را اصلاح کنید.

به یاد داشته باشید، ارزی که ما در اینجا برای آن تلاش می‌کنیم، زمان است، بنابراین ایده شما باید اجازه اتوماسیون را بدهد. ما باید بتوانیم ظرف یک ماه پس از شروع از موز خود دور شویم. و هنگامی که کسب‌وکار در حال اجرا است، ما نباید بیش از یک روز در هفته را صرف مدیریت آن کنیم.

بنابراین، میزان درآمد ماهانه هدف شما چقدر است؟ مبلغی که از نظر مالی هزینه‌های زندگی را تامین می‌کند و زندگی شما را که می‌خواهید زندگی کنید پشتیبانی می‌کند. و چگونه می‌توانید یک کسب‌وکار برای پشتیبانی از آن ایجاد کنید، سپس تعداد قطعات متحرک را به حداقل برسانید، و در نهایت، آن را خودکار کنید؟

در نتیجه

عنوان: چگونه زمان خود را بهینه کنیم؟

همه ما باید به این فکر کنیم که چگونه وقت خود را می‌گذرانیم. وقتی به زندگی خود نگاه می‌کنیم، به این فکر کنیم که چگونه می‌خواهیم آن را به خاطر بسپاریم؟ هیچ اشکالی ندارد که سخت کار کنیم و از حرفه خود لذت ببریم. اما وقتی نوبت به اندازه‌گیری یک زندگی خوب می‌رسد، ارز واقعی زمان است، نه پول.

هفته کاری ۴ ساعته به شما کمک می‌کند زمان خود را بدون از دست دادن هیچ‌یک از خروجی‌های کاری خود بهینه کنید. این بدان معناست که باید یاد بگیرید که چگونه هوشمندانه‌تر کار کنید، نه سخت‌تر.

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در این کار آورده شده است:

 • اولویت‌بندی کنید. مهم‌ترین کارهای خود را شناسایی کنید و روی آنها تمرکز کنید.
 • خودکارسازی کنید. هر کاری را که می‌توانید خودکار کنید، انجام دهید.
 • نه بگویید. یاد بگیرید که به تعهداتی که وقت شما را تلف می‌کنند، نه بگویید.
 • تمرکز کنید. هنگامی که روی کاری کار می‌کنید، تمام حواس خود را به آن معطوف کنید.
 • استراحت کنید. به خودتان زمان بدهید تا استراحت کنید و شارژ شوید.

با پیروی از این نکات، می‌توانید زمان خود را به گونه‌ای بهینه کنید که به شما امکان می‌دهد زندگی متعادل‌تری داشته باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =