راهنمای نهایی برای متمایز کردن پست شغلی شما


یک توصیه رایج برای جویندگان کار این است که رزومه خود را برجسته کنید. پس چرا نباید در مورد استخدام مدیران هم همینطور باشد؟ هنگامی که یک موقعیت جدید را پیشنهاد می کنید، خواه به پورتال مشاغل خود، یک جمع کننده شغل، از طریق یک استخدام کننده یا هر چیز دیگری باشد، می خواهید از بقیه افراد متمایز شوید.

شما می خواهید بهترین نامزدها را برای هر نقشی جذب کنید، و این به این معنی است که مطمئن شوید آگهی شغلی شما همان چیزی است که آنها ابتدا می بینند و درخواست می کنند.

چیزهای زیادی در این مورد وجود دارد، بنابراین، ما زمین های زیادی برای پوشش داریم.

یک شرح شغل داخلی ایجاد کنید

بسیاری از مردم از «شرح شغل» و «آش‌ال شغل» به عنوان عبارات قابل تعویض استفاده می‌کنند. حقیقت این است که آنها اسناد متفاوتی هستند. شرح شغل یک سند داخلی است که از آن برای توضیح شغل استفاده می کنید. این یک سند طولانی‌تر از آگهی شغلی شما است و به این منظور است که اطمینان حاصل شود که همه افراد درگیر در فرآیند استخدام شما در مورد آنچه که به دنبال آن هستند، یکسان هستند.

ایجاد یک سند شرح شغل داخلی دو هدف را دنبال می کند. اول، همانطور که گفته شد، تضمین می کند که همه در یک صفحه هستند. دوم، به روسای بخش و مدیران اجازه می دهد تا ورودی خود را به یک سند اضافه کنند. تیم منابع انسانی شما ممکن است در مورد مدیریت سرور ویندوز یا شبکه های شرکتی ندانند، اما آنها باید فردی را استخدام کنند که می داند، بنابراین داشتن الزامات کلیدی به عنوان بخشی از یک سند مرجع داخلی می تواند منبع ارزشمندی باشد.

TalentLyft یک پایگاه داده از بیش از 500 شرح شغل الگو دارد که می توانید از آنها به عنوان نقطه شروع برای بسیاری از نقش های رایج استفاده کنید. از آنجا، با رهبران تیم و مدیران بخش صحبت کنید تا اطلاعات یا دانش خاصی را برای جستجو اضافه کنید.

یک شخصیت نامزد ایجاد کنید

درست مانند نحوه ایجاد شخصیت های خریدار توسط تیم های فروش و تیم های بازاریابی، تیم استخدام شما باید یک شخصیت نامزد ایجاد کند. شخصیت نامزد شما باید نمایه یا نمای کلی باشد از اینکه فرد ایده آل برای ایفای نقش باز شما چگونه به نظر می رسد. در اینجا جمعیت شناسی را نادیده بگیرید. شما به دنبال سطوح تجربه، مهارت ها، خواسته ها و سایر ویژگی های مرتبط با شغل هستید. در اینجا راهنمای نحوه ایجاد آن است.

(نمونه شخصیت نامزد توسط Beamery)

شخصیت نامزد شما نحوه نوشتن پست شغلی خود را به شما اطلاع می دهد. دانستن چیزی مانند اینکه آیا به دنبال یک فرد نوع A یا نوع B برای یک نقش هستید، می تواند نحوه نوشتن پست شغلی، مزایایی که در حال تبلیغ هستید و غیره را تغییر دهد.

عناصر فردی فهرست را بهینه کنید

هر عنصر از یک آگهی شغلی باید برای هدف قرار دادن انواع افرادی که می خواهید برای آن شغل درخواست دهید، بهینه شود.

در اینجا عناصر اولیه ای هستند که می خواهید روی آنها تمرکز کنید:

 • عنوان شغل: حتما عنوانی را فهرست کنید که منعکس کننده نقش باشد. به یاد داشته باشید که چیزی را انتخاب کنید که کاندیداها آن را جستجو کنند، بنابراین پست شما پیدا خواهد شد. هیچ کس خود را به عنوان یک “نینجا فروش” تصور نمی کند، بنابراین هیچ کس به دنبال موقعیت های نینجا نخواهد بود. به هر قیمتی از زمزمه ها اجتناب کنید. آنها در حال رنده کردن هستند، هیچ کس در مورد خود با این شرایط فکر نمی کند، و اغلب می توانند برای افرادی که شما می خواهید استخدام کنید تحقیر کننده باشند.
 • موقعیت مکانی: از نظر موقعیت مکانی چیز زیادی برای بهینه سازی وجود ندارد، اما مطمئن شوید که آن را ذکر کرده اید و همچنین اینکه آیا موقعیت می تواند از راه دور یا تا حدی کار از خانه باشد یا خیر.
 • مسئولیت ها: یک پست شغلی خوب باید فهرست کوتاه و در عین حال قوی از مسئولیت های شغلی داشته باشد، که به یک نامزد ایده واقعی از کاری که امروز انجام خواهد داد می دهد. بیشتر در این مورد بعدا.
 • صلاحیت ها: یک پست شغلی خوب باید فهرستی کوتاه و در عین حال قوی از صلاحیت ها، آن دسته از تجربیات، سطوح مهارت، گواهینامه ها و ویژگی هایی داشته باشد که یک نامزد برای موفقیت در این نقش به آن نیاز دارد. بعداً در این مورد نیز بیشتر خواهد شد.
 • درباره شرکت: حتی اگر یک شرکت ملی یا شناخته شده در سطح جهانی هستید، پست های شغلی شما باید شامل یک بخش درباره ساده باشد که شخصیت شما را به فروش می رساند، روی آن چه کار می کنید و کارهایی که یک کارمند در تصویر کلی انجام خواهد داد. .
 • مزایا: مزایای اساسی خود و هر مزیت خاصی را که می توانید به یک نقش ارائه دهید، فهرست کنید ، مانند ساعات کاری انعطاف پذیر، مرخصی خانوادگی، کار از خانه و آموزش.

هر پست شغلی باید با دستورالعمل هایی در مورد نحوه درخواست پایان یابد، حتی اگر ممکن است واضح به نظر برسد. یک فراخوان اختصاصی برای اقدام همیشه بهتر از این است که فرض کنید مخاطب شما بتواند ذهن شما را بخواند.

مسئولیت های شغلی مناسب را انتخاب کنید

هر نقش مشخص در یک شرکت معمولاً پر از مشقت های روزمره است، با پروژه های گاه به گاه در سطح بالا، لحظه ای از بحران که مشکلی پیش می آید، یا یک لحظه شروع بزرگ مانند معرفی محصول یا ارائه کنفرانس بزرگ. انتخاب مجموعه مناسبی از مسئولیت های شغلی برای فروش نقش بسیار مهم است.

شما باید یک خط باریک را طی کنید. از یک طرف، شما باید شغلی را که برای آن استخدام می کنید، به دقت به تصویر بکشید. اگر نامزدی را با داستان‌های چالش‌های توسعه هیجان‌انگیز و منحصربه‌فرد جذب کنید، و آنها 90 درصد از روز خود را صرف مدیریت بازنشانی رمز عبور و راه‌اندازی مجدد روترها می‌کنند، ناراضی خواهند بود. از سوی دیگر، شما باید کار را بفروشید. توسعه دهندگان بسیار با استعداد می خواهند چالش ها و مشکلات منحصر به فردی را حل کنند، بنابراین اگر فرصت انجام این کار را پیدا کردند، به آنها اطلاع دهید.

ایلیا بودنر نیز در این مورد احساسات مشابهی دارد:

“صداقت راهی است که باید رفت. من می بینم که بسیاری از شرکت ها وعده های متورم می دهند – چیزی که نامزدهای بسیار واجد شرایط را خفه می کند، به ویژه در مشاغل فروش و توسعه بیز.

لیست مسئولیت های شما باید واقع بینانه، نسبتا کوتاه و به اندازه کافی هیجان انگیز باشد تا نقش را بفروشد. یاد آوردن؛ جویندگان کار صدها مورد از این لیست ها را می بینند، بنابراین شما باید نقاط فروش منحصر به فردی را در نقش های خود پیدا کنید.

صلاحیت های شغلی را محدود کنید

بزرگترین اشتباهی که شرکت‌ها در نوشتن آگهی‌های شغلی مرتکب می‌شوند این است که 100٪ آنچه را که نامزد ایده‌آل برای موفقیت در شغل «نیاز دارد» می‌نویسد.

در واقع، تنها حدود 60 درصد از آن برای استخدام جدید لازم است. بقیه یا مهارت‌های فراتر و فراتر از آن هستند که زیاد به کار نمی‌آیند یا می‌توان روی آنها کار کرد یا مهارت‌هایی است که می‌توان آنها را یاد گرفت یا در حین کار آموزش داد.

درست است که بسیاری از شرکت‌ها صلاحیت‌های بسیار بالایی را فهرست می‌کنند و به بهترین از باانگیزه‌ترین متقاضیان رضایت می‌دهند. متأسفانه، این رویه می‌تواند به تبعیض جنسیتی کمک کند ، و همچنین نامزدهایی را که واجد شرایط بهتری هستند، اما احساس نمی‌کنند می‌توانند فهرست کامل الزامات را برآورده کنند، حذف می‌کند.

فهرست صلاحیت های خود را به آنچه برای شروع ضروری است، کاهش دهید. به یاد داشته باشید که تیم فعلی شما می تواند به آموزش کارمند جدید شما کمک کند تا آنها را به سرعت ارتقا دهد. اوه، و آن گواهینامه ها یا تجربیاتی که فقط یک بار در سال وارد عمل می شوند؟ شما می توانید روی به دست آوردن آنها نیز کار کنید.

بر امتیازات شغلی تاکید کنید

بخشی از فروش آگهی شغلی شما، فروش محل کار شما به عنوان مکانی است که کارکنان می توانند روابط، مشاغل و تجربیات خود را ایجاد کنند.

وقتی روی مزیت های کار برای شرکت خود تمرکز می کنید، می توانید نامزدهای بیشتری (و همچنین نامزدهای بهتر) جذب کنید.

اکنون، به خاطر داشته باشید که این به معنای مزایای واقعی است. داشتن یک میز فوتبال در اتاق استراحت یک مزیت نیست. اصلاً چه کسی واقعاً فوتبال را دوست دارد؟ همین امر در مورد داشتن یک رستوران در محوطه دانشگاه، یا باز کردن جنگ های عصبی در مزرعه مکعب، یا هر مزخرف دیگری که شرکت های فناوری اغلب تبلیغ می کنند، صدق می کند.

چه نوع امتیازات شغلی بهترین نامزدها را جذب می کند؟

 • آموزش مداوم با بودجه شرکت، از جمله گواهینامه ها در صورت لزوم.
 • گزینه ای برای کار به طور جزئی یا کامل از راه دور یا بر اساس یک برنامه انعطاف پذیر.
 • حمایت از خانواده های دارای فرزند جدید، از جمله مرخصی برای پدران و همچنین مادران.

همچنین می‌توانید عناصری را که فرهنگ و ارزش‌های شرکت شما را نشان می‌دهند، مانند امکانات شرکت برای کمک به حمل‌ونقل جایگزین به محل کار، عقب‌نشینی‌های سالانه (در سکه‌های شرکت) برای مشاهده محصولات شما در عمل، یا اقدامات بشردوستانه اضافه کنید.

پست خود را در دسترس قرار دهید

تعداد شگفت انگیزی از جزئیات جزئی در غیر این صورت ترکیب می شود تا یک آگهی شغلی را برای بسیاری از جویندگان کار در دسترس قرار دهد – یا نه.

 • قالب بندی را در نظر بگیرید. یک آگهی شغلی باید دارای پاراگراف های کوتاه، سرفصل های ساده، لیست های گلوله ای و قالب بندی باشد تا جزئیات برجسته برجسته شود. هر کلمه اضافی مانع تمایل نامزد شما برای درخواست می شود، به خصوص در دستگاه های تلفن همراه. این ما را به نکته بعدی هدایت می کند:
 • نما را در نظر بگیرید. امروزه بیش از نیمی از ترافیک وب در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود و این شامل شکار شغل می شود. طبق گزارش AIHR Digital ، بیش از 90 درصد از جویندگان کار امروزی از دستگاه های تلفن همراه برای جستجوی شغل جدید استفاده می کنند. در حالی که همیشه نمی‌توانید نمایش تلفن همراه یک آگهی شغلی را کنترل کنید، می‌توانید مطمئن شوید که متن و تصاویر شما همه خوانا و دقیق هستند و صفحه مشاغل شما برای موبایل بهینه شده است.
 • زبان را در نظر بگیرید. زبان واقعی نیست – اگرچه این نیز می تواند مهم باشد، به خصوص برای نقش های دو زبانه – سبک نوشتن شما. از اصطلاحات و کلمات زمزمه‌ای که می‌توانند نامزدهایی را که می‌خواهند چیزی پایه‌دارتر هستند، منصرف کنند، اجتناب کنید. از کلمات اختصاری که ممکن است خارج از دفتر شما به خوبی قابل درک نباشد اجتناب کنید.

بر آنچه که نامزدهای شما باید بدانند تمرکز کنید. مقدار کرک در پست خود را محدود کنید و مهمترین جزئیات موقعیت را پوشش دهید.

از چند رسانه ای در پست خود استفاده کنید

برخی از بهترین و قانع‌کننده‌ترین آگهی‌های شغلی در بازار کار مدرن چیزی بیش از یک سند متنی است که از یک الگو ساخته شده و در صدها سایت کاریابی منتشر شده است. این آگهی های شغلی ارائه های چند رسانه ای هستند. البته آنها متن اصلی را دارند، اما شامل تصاویر، ویدئوها، اینفوگرافیک ها و سایر عناصر رسانه ای هستند که به فروش نقش کمک می کنند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگرچه چند رسانه ای برای بسیاری از افراد جذاب است، اما نباید برای لیست شغلی مهم باشد. مطمئن شوید که خلاصه‌ها، رونوشت‌ها و متن جایگزین برای تصاویر وجود دارد تا از دسترسی افرادی که نمی‌توانند به درستی از چند رسانه‌ای استفاده کنند اطمینان حاصل کنید.

چند رسانه ای می تواند برای به تصویر کشیدن فرهنگ شرکت، مسئولیت های شغلی و ارزش های شرکت در یک مکان فشرده عالی باشد. از آن استفاده کنید.

پست خود را به روز نگه دارید

متیو پودولسکی ، از مشاوران حقوق فلوریدا، توصیه می کند که آگهی های شغلی خود را به روز نگه دارید.

«من هفته ای یک بار آگهی استخدام را به روز می کنم. بسیاری از خدمات تبلیغات استخدامی پست را به بالای لیست خود منتقل می کنند و هر بار که به روز می شود آن را به عنوان یک پست جدید در نظر می گیرند. این ترفند بسیار مفید است اما با هر سرویس استخدامی کار نمی کند.»

به‌روزرسانی جزییات جزئی، علاوه بر بالا بردن پست‌های خود، به شما امکان می‌دهد اساساً لیست خود را تقسیم کنید. اگر مجموعه خاصی از مزایا نامزدهای مناسب را جذب نمی کند، سعی کنید آن را تغییر دهید. همچنین می‌توانید توضیحات زبان ساده، مشخصات شرکت و الزامات را در حین حرکت تغییر دهید.

یک محدوده حقوق ارسال کنید

این یک موضوع بحث برانگیز است، و ما معمولا آن را توصیه نمی کنیم ، اما افراد دیگر آن را توصیه می کنند.

ویل لند از صادرات لوازم جانبی تجربه مثبتی از آن داشت و گفت:

می‌دانم که تابو به نظر می‌رسد، اما اخیراً تبلیغی برای استخدام یک مدیر بازاریابی منتشر کرده‌ایم. اولین تبلیغی که راه‌اندازی کردیم، گفت: «حقوق بر اساس تجربه» یا چیزی استاندارد مانند آن. برنامه های ما در بهترین حالت متوسط ​​بودند. دو هفته بعد، آگهی را با محدوده دستمزد راه اندازی کردیم و بهترین رزومه ها و برنامه های کاربردی را داشتیم. اکنون سعی می کنیم موارد مورد علاقه خود را محدود کنیم.”

بسیاری از شرکت‌ها امروزه دیگر محدوده حقوق و دستمزد را فهرست نمی‌کنند، به دلایلی که در تفکیک خود ذکر کردیم. با این حال، این بدان معنی است که لیست کردن حقوق راهی برای برجسته کردن آگهی شغلی شما است. مثبت یا منفی، خوب، بستگی به حقوق دارد. همچنین می توانید ذکر کنید که پرداخت رقابتی را بدون ذکر مستقیم محدوده ارائه می دهید.

جدا شدن از قالب ها

وسوسه استفاده از الگوها برای تقریباً همه چیز در تجارت وجود دارد. در برخی موارد، بسیار خوب است، اما بسیاری از برنامه‌های کاربردی که با مشتری یا نامزد روبرو هستند، زمانی که شما از همان ساختار اولیه استفاده می‌کنید، خراب می‌شوند. ممکن است فکر نکنید که کسی متوجه آن شود، اما نامزدی که صدها مورد از آنها را طی می کند، الگوها را به راحتی تشخیص می دهد.

قالب شغلی 1

درک فلانزرایچ  می گوید:

«آگهی شغلی خود را متفاوت توصیف کنید، و در نهایت با نامزدهایی مواجه خواهید شد که به دنبال چیز متفاوتی هستند. یعنی باهاش ​​خوش بگذره صحبت صادقانه و شوخ طبعانه در مورد آنچه که شغل مستلزم آن است، بهترین ساختار برای برقراری ارتباط است.»

در واقع، بهترین توصیه ای که می توانید برای برجسته کردن یک آگهی شغلی دنبال کنید، پیروی نکردن از همه توصیه های رایج است. اگر کاری را انجام می دهید که دیگران انجام می دهند، از بین جمعیت متمایز نخواهید شد.

بدون نظر

پاسخ دهید