ساخت جادو :تکنیک های کاربردی برای با انگیزه ماندن در همه جا

انگیزه:ساخت جادو : >> سوخت یک قهرمان

 

راهنمای علمی چگونگی به دست آوردن و ماندن با انگیزه

انگیزه : ساخت جادو به شما که همیشه و در همه حال دارای انگیزه باشید و در واقع به کلینیک ترک ناامیدی و بی انگیزگی خوش آمدید .دکتر سعید جوی زاده در دوره اموزشی ساخت جادو به شما کمک می کند که همیشه در حال حرکت باشید.

خیلی از مردم از 25 سالگی به بعد از گردن به بالا  فلج می شوند چون ....

رویاپردازی یاد ت نره 

به قول آلبرت اینشتین قدرت رویا پردازی و تخیل 700 برابر دانش است .تمام چیزهایی که اطرافت می بینی یک روز در رویایی شخصی بوده که الان شما داری لذت می بری 

پس تو هم رویا پردازی کن تا بعد ها دیگران لذت ببرند و از خودت میراث بر جای بگذاری 

10 ستون اصلی انگیزه انسانی

مشاورین مرکز کوچینگ ایران

پاسخگویی شما هستند

شماره تماس : 09382252774

انگیزه کنترل

بسیاری از اتفاقات در زندگی یک فرد صرفاً از کنترل او فراتر می رود. شما نمی توانید بر ترافیک یا آنچه که توسط غریبه ها به شما می گویند، یا شدت بارش باران اختیار داشته باشید. اما می توانید نحوه واکنش شما به این چیزها را کنترل کنید و این می تواند تمایز بسیار زیادی ایجاد کند.

انگیزه شایسگی

شایستگی یک توانایی سه‌گانه است. این بدان معنی است که شما می توانید هر کاری را که تصمیم به انجام آن دارید درک کنید ، اجرا کنید و در نهایت به آن مسلط شوید. اگر بدانید که می توانید این سه کار را انجام دهید، حتی سخت ترین چالش ها دیگر غیرقابل حل به نظر نمی رسند.

انگیزه مراقبت

اما قبل از اینکه بتوانیم واقعاً مراقبت از دیگران را شروع کنیم، چه رسد به دریافت آن از آنها، باید یاد بگیریم که چگونه از خود مراقبت کنیم و اولین قدم در مسیر مراقبت از خود ، گوش دادن به احساسات شماست.

انگیزه روابط

اگر می‌خواهید پنجمین رانش خط پایه را تحریک کنید و پیوندها را ایجاد کنید، باید دقیقاً در مورد آنچه که برای یک رابطه به نظر می‌رسد امیدوار باشید.ارتباط و روابط جدید با افراد غریبه باعث انگیزه در شما می شود.

انگیزه هدف و اشتیاق

اکثر مردم نمی دانند در زندگی چه می خواهند، معمولاً دلیل دیگری جز ندانستن گزینه های خود ندارند. به عنوان مثال، فارغ التحصیلان کالج اغلب در ضرر هستند، نه به این دلیل که نمی دانند کدام مسیر را انتخاب کنند، بلکه به این دلیل که نمی دانند کدام مسیر در دسترس است.

انگیزه چالش

سعی کنید هر ماه خودتان را برای سال بعد به چالش بکشید: 12 جعبه را روی یک تکه کاغذ بکشید و در هر کدام یک چالش بنویسید.هر زمان که یک ماه جدید شروع شد، چالش بعدی را شروع کنید.اما چالش‌هایی که برای خود تعیین می‌کنید، اجازه ندهید قضاوت دیگران مانع از تعهد شما به آنها شود.

تمرکز بر افکار خود و قدردانی از شگفتی ها

بیشتر وقت ما صرف فکر کردن در مورد چیزهای تصادفی و بی اهمیت می شود. ما توسط تکانه هایمان کنترل می شویم و رشته های فکری را دنبال می کنیم که به جایی نمی رسد. بنابراین، اگر می خواهید به “آگاهی فکری” برسید، باید ذهن خود را متمرکز کنید.

انگیزه خلاقیت و نوآری

خلاقیت یک دارایی با ارزش ویژه در دنیای تجارت امروز است که توسط نوآوری و طراحی هدایت می شود. ریچارد فلوریدا در کتاب خود، ظهور طبقه خلاق ، توضیح می دهد که در آغاز قرن بیستم، کمتر از یک دهم آمریکایی ها به کار خلاقانه مشغول بودند.

معنای زندگی

لزوماً مستلزم جستجوی شغل در یک سازمان قابل ستایش نیست. این می تواند به سادگی به معنای انجام کاری باشد که از آن لذت می برید.اگر کاری وجود دارد که دوست دارید انجام دهید و واقعاً تمام تلاش خود را برای آن انجام می دهید، در این صورت مشارکت نتیجه اجتناب ناپذیر است.

انگیزه تناسب

بین نحوه عمل شما و دیدگاهی که خود را می بینید، می تواند همخوانی مثبت، تطابق منفی یا عدم تطابق وجود داشته باشد.اگر تطابق مثبت وجود داشته باشد، شما هم می‌دانید چه کسی هستید و چه کسی می‌خواهید باشید – و اقدامات خود را با این دانش هماهنگ می‌کنید. شما با انتخاب هایی که می کنید راحت هستید و عمیقا احساس رضایت و آرامش می کنید.

ذهن ما زندان است

ما در آن زندانی

قفل آن را بشکن

 

در آن را بگشای

و برون آی از این دخمه ی ظلمانی

نگشایی گل من

خویش را حبس در آن خواهی کرد

همدم جهل در آن خواهی شد

همدم دانش و دانایی محدوده ی خویش

و در این ویرانی

همچنان تنگ نظر می مانی

هر کسی در قفس ذهنی خود زندانی است

ذهن بی پنجره بی پیغام است

ذهن بی پنجره دود آلود است

ذهن بی پنجره بی فرجام است

بگشاییم در این تاریکی روزنه ای

و بسازیم در آن پنجره ای

بگذاریم زهر دشت نسیمی بوزد

بگذاریم ز هر موج خروشی بدمد

بگذاریم که هر کوه طنینی فکند

بگذاریم ز هر سوی پیامی برسد

بگشاییم کمی پنجره را

بفرستیم که اندیشه هوایی بخورد

و به مهمانی عالم برود

گاه عالم را درخود به ضیافت ببریم

بگذاریم به آبادی عالم قدمی

و بنوشیم ز میخانه هستی قدحی

 
 

طعم احساس جهان را بچشیم

و ببخشیم به احساس جهان خاطره ای

ما به افکار جهان درس دهیم

و ز افکار جهان مشق کنیم

و به میراث بشر

دین خود را بدهیم

 

سهم خود را ببریم

خبری خوش باشیم

و خروسی باشیم

که سحر را به جهان مژده دهیم

نور را هدیه کنیم

و بکوشیم جهان

به طراوت و ترنم، تسکین و تسلی برسد

و بروید گل بیداری، دانایی، آبادی در ذهن زمان

و بروید گل بینایی، صلح، آزادی، عشق در قلب زمین

ذهن ما باغچه است

گل در آن باید کاشت

و نکاری گل من

علف هرز در آن می روید

زحمت کاشتن یک گل سرخ

کمتر از زحمت برداشتن هرزگی آن علف است

گل بکاریم بیا

تا مجال علف هرز فراهم نشود

بی گل آرایی ذهن

نازنین

نازنین

نازنین

هرگز آدم، آدم نشود

جیمز آلن در کتاب بی نظیر خود «تو همانی که می اندیشی.» می گوید

ذهن انسان به باغچه شباهت زیادی دارد. در باغچه هم گل می روید و م علف هرز. اگر عمدا، آگاهانه و قاطعانه در باغچه ی خود گل نکارید، طبعا علف هرز خواهد رویید.

علف هرز به مراقبت نیازی ندارد، به مواد غذایی احتیاجی ندارد، به کود نیازی نداردف خود به خود رشد و نمو می کند.

به دیگر سخن اگر آگاهانه و به طور عمدی و قاطعانه ذهن خود را با افکار مثبت پر نکنیم، ترس و وحشت و نگرانی اذهان ما را فرا می گیرد.

علت این که عده زیادی از مردم در زندگی خوشبخت نیستند این است که اذهان آن ها را علف های هرز فرا گرفته است.»

قانون اول نیوتن :

از هر بهانه ای برای حرکت استفاده کنید.هر روز دلایلی برای شروع و حرکت در خودتان ایجاد کنید.تنها حرکت رو به جلو است که به شما انگیزه می دهد!!

قانون اول نیوتن..

قانون اول نیوتن می گوید جسم در حال حرکت تمایل به حرکت دارد و جسم در حالت سکون تمایل به سکون دارد.
اصل قانون:
قانون اول نیوتن می گوید اگر جسمی در حالت استراحت باشد یا در یک خط مستقیم با سرعت ثابت حرکت کند ، در حالت استراحت باقی می ماند یا در یک مسیر مستقیم با سرعت ثابت حرکت می کند مگر اینکه نیرویی بر آن اعمال شود. این فرضیه به عنوان قانون اینرسی شناخته می شود.
 

200  راز با انگیزه بودن - دکتر سعید جوی زاده 

 • بر اساس پتانسیل خود کار کنید نه کار محول شده هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که چه توانایی هایی دارید. کمیت ها فقط اعدادی هستند که بر اساس انتظارات دیگران است.
 • هدف های خارق العاده انتخاب کنید پنج فرد خارق العاده در تجارت یا زندگی را بنویسید. ویژگی ها یا اقداماتی را که در زندگی خود انجام داده اند را تعیین کنید تا فوق العاده شوند. از این لیست افراد استفاده کنید تا شما را هیجان زده، با انگیزه نگه دارید و به سمت خارق العاده بودن سوق دهید
 • کاری را انجام دهید که دیگران از انجام آن امتناع می ورزندفرصت ها در جایی است که مردم از رفتن امتناع می ورزند. اگر همه چیز خوشایند بود، افراد متوسط بسیار کمتری داشتند. بنابراین اگر می‌خواهید برتر شوید، کارهایی را انجام دهید که مردم از انجام آنها امتناع می‌کنند.
 • مایل به شکست باشید با باور به اینکه شکست غیرممکن استشکست غیرممکن است. تنها راهی که می توانید شکست بخورید این است که دست از کار بکشید. آنچه را که در مورد شکست فکر می کنید دوباره بررسی کنید. اگر در طول بازی پشتکار داشته باشید، واقعاً نمی توانید شکست بخورید.
 • قابل اعتمادترین فردی باشید که می توانید باشیداون پسر و دختری باشید که همه دوست دارند همه کارهاشون را به شما بسپارند..همه بگویند اگر کار سختی داری به اون بدید.اگر کار غیر ممکنی است فقط باید سراغ یک نفر برید و اون شما باشید.دوست داشته باشید همه به شما اعتماد کنندمادرتون،همسرتون،پدرتون،فرزندانتون و...
 • اجازه دهید مردم بدانند که شما با اعمالتان منحصر به فرد هستیدمثل بقیه نباش .کارهای کوچکی انجام دهید که شما را منحصر به فرد می کند. وقتی به راه هایی برای منحصربفرد بودن فکر کنید، به خودتان انگیزه می دهید.
 • خودتان را به چالش بکشیدچالش کشیده شوید کاری را انجام دهید که شما را به چالش می کشد یا فشار می آورد. وقتی تحت فشار قرار می گیرید، احساس اضطراب خواهید کرد، اما به شما انگیزه می دهد. چالش های خود را غلبه کنید و این یک موقعیت برد برد است. اگر برنده شوید انگیزه پیدا می کنید، اما اگر ببازید از مسیر خارج می شود.
 • به مردم بیشتر بدهید اینقدر به مردم ببخشید انگار که بدهکار هستید. از خودتان ببخشید .این فقط درباره پول نیست.، دانش خودتون رو ببخشید.وقت خودتونرو ببخشید. به تعداد کسانی که پیروز می کنید ،پیروز می شوید.
 • وارد یک گروه از مغز های متفکر شویداطراف خود را با برندگان احاطه کنید. شرایط شما بسیار شبیه به افرادی است که دور و بر خود می‌چرخید. مردم می‌توانند خیلی چیزها را از روی افرادی که دور و برتان می‌چرخید بگویند. شما به دوستان نیاز ندارید، بلکه به برندگان نیاز دارید. همیشه دست دراز کنید و برندگان جدیدی بسازید.
 • هفته ای یک کتاب بخوانیداگر می خواهید با انگیزه بمانید، همیشه بخوانید. 1 کتاب در هفته 52 کتاب در سال. متوسط آمریکایی ها 1 کتاب در سال می خوانند. حتی نیازی به تمام شدن آنها نیست. اگر می خواهید برای خواندن کتاب انگیزه داشته باشید. به دنبال 1 تا 3 چیز برای یادگیری باشید، پس از اینکه قطعات طلای دانش را از کتاب دریافت کردید، می توانید به کتاب بعدی بروید. 52 به 1 جلو افتاد.
 • افراد منفی را حذف کنید. من واقعاً در زندگی ام افرادی را ندارم که منفی باف کنند.فهرستی از تمام افرادی که در زندگی خود مرتباً با آنها در تماس هستید تهیه کنید و مشخص کنید که آیا مثبت یا منفی هستند. وقتی با افراد منفی در ارتباط هستید چه اتفاقی می افتد؟
 • ناراحت بمانید و با افراد جدید آشنا شویداولین کسی باشید که با یک فرد غریبه دوست می شود.ناراحت بمانید ولی دوستان جدید و غریبه پیدا کنید.
 • کارهایی را انجام دهید که از آنها می ترسید.انسان ها از چیزها می ترسند. هرچه بتوانید بر چیزهای بیشتری غلبه کنید با انگیزه، مصمم تر و قابل اعتمادتر خواهید بود. شجاعت یک عمل است. بدی و ترس دو چیز متفاوت هستند. آنها را با هم قاطی نکنید.

دانستن اینکه چگونه به خودتان انگیزه دهید می تواند به شما کمک کند تا هر کاری را که در ذهن خود دارید انجام دهید

انگیزه چیست ؟

انگیزه تمایل شما به انجام کاری با زندگی شخصی، محل کار، مدرسه، ورزش یا هر نوع سرگرمی است. انگیزه انجام کاری می تواند به شما کمک کند تا به اهداف و رویاهای بزرگ خود ، هر چه که باشند، برسید.

در اصل، بیزنس کوچینگ (کوچینگ کس بو کار ) یک فرآیند حمایتی است که بر خلاقیت و بهبود عملکرد کارکنان متمرکز است، 

شما لایق بهترین ها هستید .خودتان را ارزان نفروشید.تنها کاری که باید بکنید این است که از بیماری فقر انگیزه خلاص شوید ...

این دوره برای پایان دادن به همه بدبختی ها طراحی شده است  ؟

آیا تا به حال احساس کرده اید که زندگی شما را پیش می برد به جای اینکه شما زندگی را پیش ببرید؟از خواب بیدار می شوید و هیچ نمی دانید که روزتان چگونه خواهد گذشت.چون همه چیز از پیش طراحی شده است .شما فقط می خورید ،کار می کنید.می خورید ،کار می کنید.کار،خوردن،کار،خوردن،کار و خوردن...و تکرار

آخر هفته ها آنقدر خسته و کوفته هستید که فقط کاری جز تماشای تلویزیون و چرت زدن از شما بر نمی آید......

بسیار خوب، زمان یک تغییر اساسی فرا رسیده است. حتی اگر نسبتاً از زندگی خود راضی هستید، و فقط گهگاه به این فکر می کنید که چگونه می توانستید رویاهای خود را تمام و کمال دنبال کنید، وقت آن است که یک دیدگاه جدید داشته باشید.وقت آن است که یک تغییر اساسی را در سرلوحه کار خود قرار دهید...

تا بحال فکر کرده اید که اگر تغییر می کردید زندگی شما چه شکلی می شد؟وقت آن رسیده که چشم انداز تازه ای داشته باشید...

به جای اینکه احساس کنید در قفسی زندگی می کنید که صرفاً راحت است، یک زندگی غنی شده و نیرو یافته  را شروع کنید - تنها سبک زندگی که شادی پایدار و رضایت طولانی مدت را برای شما به ارمغان می آورد.

خوشبختانه، رسیدن به آنجا غیرممکن نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در دوره ساخت جادو :انگیزه یک قهرمان دکتر سعید جوی زاده شرکت کنید و در یک مدت دوساله نفس گیر به همه بدبختی های خودتان پایان دهید ...

 
ساخت جادو:دکتر سعید جوی زاده

200  راز با انگیزه بودن - دکتر سعید جوی زاده 

 • اطراف خود را با یادآوری های مثبت احاطه کنیدمحیط خود را کنترل کنید. به آینده فکر کنید و از آن به عنوان انگیزه ای برای احاطه کردن خود با پیام های مثبتی مانند رویاها و اهداف استفاده کنید تا مثبت بمانید.محیط خود را کنترل کنید. یک یادآوری مثبت را برای نشان دادن هر یک انتخاب کنید: اهداف، رویاها و زندگی فعلی شما. یادآوری می‌تواند عکس‌ها، نشانه‌ها، عکس‌ها، اشیا و غیره باشد. هر یادآوری را نام ببرید و معنای پشت آن یادآوری مثبت خاص را توضیح دهید.
 • به دنبال دوستان جدید بگردیدیافتن دوستان آسان است، یافتن دوستان و حامیان قابل اعتماد دشوارتر است. دوستان با کلاس تر پیدا کنید با افرادی خارج از استاندارد اجتماعی خود تماس بگیریدکارهایی را که می‌توانید انجام دهید، مکان‌هایی که می‌توانید بروید و غیره که می‌توانید در آنجا دوستان جدید پیدا کنید، یادداشت کنید. یکی از این اقدامات را انتخاب کرده و انجام دهید.
 • از کسانی که موفق تر از شما هستند راهنمایی بخواهید. دو فرد موفق تر از خود را شناسایی کنید که می توانید برای راهنمایی و مشاوره به آنها مراجعه کنید. برای راهنمایی با آنها ملاقات کنید یا با آنها صحبت کنید
 • سرمایه گذاری مستمر و منظم روی خود انجام دهید.روی خودتان سرمایه گذاری کنید این تنها بازده تضمین شده است. 1 در 1 میلیون تورم را درک می کند. بهترین راه برای مبارزه با تورم سرمایه گذاری روی خودتان است. یک بار در سال منظم یا ادامه ندارد. به تکنیک ها و استراتژی های جدید در طول سال نگاه کنید.
 • به کارگاه های آموزشی بروید و یاد بگیرید و ارتباط برقرار کنیدحتی در زمان تعطیلی خود انگیزه خود را حفظ کنید. همیشه در حال پیشرفت بمانید بیل گیتس در طول 3 هفته تعطیلات با همسرش 13 تا 14 کتاب می خواند. در سال به 3 یا 4 کارگاه آموزشی بروید.
 • از کسانی که مسئولیت قبول نمی کنند دوری کنیداگر آنها نمی توانند روشنایی روز را ببینند، سعی نکنید کاری کنید که آنها آن را ببینند. 7 میلیارد نفر روی این زمین وجود دارند و شما به دنبال مورد مناسب هستید. هر معامله ای که انجام می دهید معامله خوبی نیست. هر مشتری شما چیز خوبی نیست. باید تصمیم بگیرید که از شر چیزی خلاص شوید تا جا باز کنید.
 • به دنبال استثنایی بودن در تمام جنبه های زندگی خود باشید.افرادی که به دنبال تعادل هستند انگیزه ندارند. همیشه به دنبال بهترین باشید و خواهد آمد. حریص باشید زیرا این تفاوت بین افراد موفق و متوسط است.
 • به جای مدیریت زمان، به کنترل زمان نگاه کنیدبه دنبال کنترل باشید نه مدیریت.من دوست دارم همه راکنترل کنم:بازار،فروش،مهارتم،اخلاقم و...
 • روز خود را در بلوک های 15 دقیقه ای برنامه ریزی کنیدهر چه می خواهی انجام بده، هر چقدر می خواهی انجام بده. بر روی فعالیت تمرکز کنید نه بخش مدیریت زمان. روز خود را در بلوک های 15 دقیقه ای برنامه ریزی کنید زمان را به عنوان ساعت در نظر نگیرید، بلکه به عنوان بلوک های 15 دقیقه ای نگاه کنید تا زمان تلف شده را کاهش دهید. برای ایجاد انگیزه، تکه های کوچک پای را بخورید، این به شما کمک می کند متمرکز بمانید. این کار را هر لحظه مانند باشگاه یا در رویدادها انجام دهید.
 • هر روز با برای خانواده خود وقت بگذاریدلحظاتی را صرف کنید تا بفهمید که چگونه می خواهید زمان با کیفیتی را با کسی بگذرانید. وقتی می‌توانید همه چیز را بفهمید، تکه‌ها یا تکه‌ها را نگیرید. شما می توانید پول داشته باشید، اما زندگی با کیفیتی در خانه نداشته باشید. اگر بتوانم برای اقوام یا تعهد به خانواده وقت بگذارم، پس چه چیزی مانع از این می شود که برای مشتریانم یا حتی خودم اتفاق بیفتد.
 • آمار همه چیز را داشته بشایدهر چیزی که می تواند ارزش ایجاد کند باید نظارت شود و شما باید آمار آن را برای مثال در نمودارها یا هر چیزی که انتخاب می کنید نگه دارید.حفظ آمار شما را منطقی و بی احساس نگه می دارد. رمز و راز چیز خوبی نیست.
 • یک تقویم پر از کارهای جور واجور داشته باشیداگر می خواهید با انگیزه بمانید، مطمئن شوید که همیشه چیزی در تقویم خود دارید. به هر چیزی که ممکن است بله بگویید تا مطمئن شوید که تقویم شما پر است.
 • زودتر به رختخواب برویدزودتر بخواب ساعت 9 الی 10 . اگر بتوانید زمان خواب را کنترل کنید، صبح های بهتری خواهید داشت. اگر شب ها بیدار بمانید اغلب منجر به بدبختی می شود. هر چه بیشتر بیدار بمانید بیشتر می سوزید. هرگز منجر به اثرات مثبت نخواهد شد. دوشنبه یک ساعت زودتر به رختخواب بروید. ساعت 9 برو بخواب

به آرامی آغاز به مردن می کنی ..

به آرامی آغاز به مردن می‌كنی
اگر سفر نكنی
اگر كتابی نخوانی
اگر به اصوات زندگی گوش ندهی
اگر از خودت قدردانی نكنی

 

200  راز با انگیزه بودن - دکتر سعید جوی زاده 

 • در همه جا اولین نفر باشیدهمیشه اول باشید.اول بودن بهتر از بهترین بودن است.حتی قبل از طلوع خورشید بیرون برید که اول باشید.در کلاس نفر اول باشید.در بین دوستان خودتون نفر اول باشید.در حوزه تخصصی خودتوت نفر اول باشید و..
 • آنقدر مشغول بمانید که هر جا می روید می دویدوقتی برنده هستید چرا استراحت کنید که احمقانه است چرا در حالی که داغ هستید ادامه ندهید. از این انرژی از آخرین برد استفاده کنید و حفظ کنید. اگر می خواهید با شیطان ملاقات کنید هیچ کاری نکنید. مشغول نبودن چیز بدی است که الهام و تمرکز را از دست می دهید. .
 • برای استراحت های کوتاه برنامه ریزی کنید45 ثانیه استراحت کنید. دور شدن 45 ثانیه را تماشا کنید. تماشا کنید که انگیزه به شما کمک می کند. من می توانم بین هر 2 کلاس 45 ثانیه استراحت کنم و هنگام مطالعه یک استراحت آخر.
 • کارها را خیلی قبل از اینکه از شما خواسته شود انجام دهیدتا آخرین مهلت منتظر نمانید. اگر منتظر ضرب الاجل باشید، نتیجه زیادی نخواهید داشت. شما همیشه می توانید تولید کنید فقط مطمئن شوید که آن را انجام می دهید زیرا همیشه برای تعمیر آن وقت دارید.
 • زندگی خود را به اولویت بندی کنید و در همه آنها پیروز شویدزندگی خود را به اولویت های زندگی خود تقسیم کنید و در همه آنها پیروز شوید. بخش هایی از زندگی خود را مانند جسمی، روحی و مالی ایجاد کنید، پس از انجام این کار، در همه آنها برنده شوید.
 • یک برنامه نبرد روزانه بنویسیدلیست کارهای روزانه بنویسید این به شما امکان می دهد با انگیزه و آماده باشید. این به شما اجازه می دهد که پیشرفت کنید و به آن به عنوان یک نبرد فکر کنید.
 • با همه به خصوص با خودتان صادق و روراست باشیداگر با همه صادق هستید، با خودتان صادق باشید، با خودتان و پتانسیل و توانایی‌هایتان کاملاً صادق باشید. اگر با خودتان واقعی نباشید، نمی‌توانید به آن چیزی که می‌خواهید برسید.
 • در مشارکت جامعه خودتون نقش داشته باشید شما نیاز به توجه دارید، مردم باید شما را بشناسندشما باید یک کار بزرگ انجام دهید نه خوب.شما باید عالی باشید.هیچ شور و شوقی در بازی کوچک نیست .شما باید با غریبه ها ملاقات کنید و در جامعه مشارکت داشته باشید، شناختن و صحبت کردن با همه هرگز ضرری ندارد.در مدرسه دوستانه تر باشید.در رویدادهای بیشتری شرکت کنید.خارج از مدرسه فعال تر باشید
 • حرفه ای ترین فرد در حوزه کاری خود باشیدانگیزه یک کار درونی است. لباس هایی که به پشت خود می پوشید باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و مردم انتظارات خوبی از شما داشته باشند.
 • به اندازه کافی مرخصی بگیرید تا آرزوی خود را برای زمان استراحت برآورده کنیداگر به مرخصی نیاز دارید، به اندازه کافی مرخصی بگیرید تا مرخصی را متوقف کنید. آنقدر برو که از آن خسته شده ای. موفق ترین افراد مرخصی نمی گیرند. شما باید به کار به عنوان چیزی که از آن لذت می برید نگاه کنید، شغلی را پیدا کنید که نمی خواهید از آن مرخصی بگیرید.
 • از خانه خارج شوید و چیزهای جدید را امتحان کنیداز فضای راحت خارج شوید و چیز جدیدی را امتحان کنید. از خانه بیرون بروید، هیچ چیز برای شما مفید نیست که در خانه خود گیر کرده باشید. شما به مطالب جدید نیاز دارید نه فقط به همان تکرار.
 • از تلویزیون و اخبار دوری کنید ویم پر از کارهای جور واجور داشته باشیداز چیزهایی که توجه شما را از چیزهای تخیلی جلب می کند اجتناب کنید. شما تحت تاثیر تلویزیون و رادیو هستید. آنها اخباری را گزارش نمی کنند بلکه برای شما نظر می دهند تا شما را به گونه ای خاص فکر کنید.
 • به دستاوردهای که باعث پیشرفت شما می شوند پاداش بدهید به فعالیتی کمتر از پتانسیل خود پاداش ندهید. برای انجام کارهایی در حد توانتان به خودتان پاداش دهید. برای اقدامات بزرگی که با پتانسیل شما همخوانی دارد، پاداش بزرگی به آن بدهید. جوایز را با موفقیت گره بزنید و ببینید چقدر انگیزه دارید.

بزرگترین خیانت در حق خودتان

همیشه گرسنه و احمق بمانید .

برای شادی و خوشبختی دوستان خودمان دعا نکنیم 

برای خوشبختی و شادی دوستان خودمان انگیزه های خودمان را بالا ببریم .

200  راز با انگیزه بودن - دکتر سعید جوی زاده 

 • تمام رفتارهایی که باعث کاهش عزت نفس شما می شود را کنار بگذاریدهر چیزی را که به شما احساس خوبی در مورد خودتان نمی دهد، حذف کنید. کارهایی را که به شما احساس بدی می دهد دست بردارید. این یک گفتگوی اخلاقی نیست. برای تعیین اینکه آیا چیزی باعث کاهش عزت نفس شما می شود، ببینید آیا بعد از آن احساس بدی به شما می دهد یا خیر.
 • هر روز به دنبال فرصت هایی برای کمک به دیگران باشیدکمک کردن به کسی می تواند چیزی به اندازه سلام کردن یا غذا دادن به کسی باشد. آیا می توانید احساس خوبی به کسی بدهید یا او را بهتر کنید. اگر بتوانید به کسی کمک کنید، به شما انگیزه می دهد. حل مشکلات دیگران، ممکن است دیدگاهی را ارائه دهد که می تواند به شما در حل مشکلاتتان کمک کند.
 • در بهترین هتل ها اقامت کنیدپول مشکل شما نیست این ارتباط شماست، بنابراین اگر می خواهید بهترین فرصت ها را داشته باشید، باید نزدیک به بهترین ها باشید.
 • مثبت ترین فردی باشید که می شناسیداین یکی ماهیت خود را توضیح می دهد، اما ببینید که شما چقدر با انگیزه تر هستید و مردم چقدر مثبت هستند. این تفاوت بزرگی ایجاد می کند.
 • هر روز کمی ورزش کنیداگر هر روز کمی ورزش کنید، باعث می‌شود کنترل بدنتان را در دست بگیرید که به شما انگیزه می‌دهد. ورزش هرگز برای کسی بد نیست. سخت‌ترین بخش ورزش شروع کردن است. بیشتر افراد به این دلیل انگیزه دارند که ثابت هستند
 • سالم ترین غذاهایی را که می توانید بخرید بخوریدسوختی که در بدنتان می‌گذارید، افکار و احساسات شما را کنترل می‌کند. این جدای از نحوه انجام شما دارد. تا حد امکان وزن کمتری را تحمل کنید. غذاهای سنگین انرژی را از شما می گیرند.
 • از تبلیغاتی که افسردگی را به عنوان یک بیماری درمان می کنند، اجتناب کنیدشما به این فکر می کنید که مشکلی با شما وجود دارد. فقط قبول کن که انسانت همه مشکلات شما یک بیماری نیست.
 • از غذاهای حاوی قند پرهیز کنیدفقط به این دلیل که چیزی را دوست دارید به این معنی نیست که برای شما خوب است. یکی هرگز کافی نیست و باعث مشکلات بیشتر می شود زیرا باعث تصادف می شود. این به تمرکز شما آسیب می زند.
 • مصرف آب خود را افزایش دهیدآب برای شما خوب است. هر چه هیدراته تر باشید، انگیزه بیشتری خواهید داشت.
 • حتی زمانی که آن را احساس نمی کنید پرانرژی باشیدجعلش کن تا درست کنی آن را تمرین کنید زیرا مانند یک ماهیچه است. دست از بهانه جویی بردارید انگیزه در مورد انگیزه دادن به خود برای ایجاد انرژی است.
 • کمی چرت بزنید 20-30 دقیقه سریع وقت بگذارید. چرت زدن به معنای دراز کشیدن نیست. چرت های برقی به معنای راحت شدن نیست، بلکه به معنای شارژ مجدد است.
 • گوش دادن به موسیقی که به شما انگیزه دهد10٪ از رانندگی خود را برای گوش دادن به موسیقی و گوش دادن به چیزی که شما را تحریک می کند، بگذرانید. مقداری محتوای فنی دریافت کنید، سپس کمی موسیقی جک آپ دریافت کنید.
 • به زندگی بله بگوییدبه همه بله بگویید. به زندگی و فرصت‌ها بله بگویید. وقتی به همه چیز بله می‌گویید، به شما انگیزه می‌دهد، به چیزهای بد بله نگویید مثل مواد مخدر. هدف من چشمک زدن بود، اما واقعاً اینطور نیست.

قصه ماهی سیاه کوچولو

سفر خود را به سمت هدف آغاز کنید.از شر زندگی تکراری خلاص شوید و به جاهایی بروید که تا کنون کسی نرفته.

200  راز با انگیزه بودن - دکتر سعید جوی زاده 

 • همیشه گرسنه و احمق بمانید گرسنه بمان به این معنی است که همیشه در پی چیزهای جدید باش و عطش یادگیری چیزهای جدید و با ارزش را در خود زنده نگه دار. احمق بمان، به این معنی است که هیچ وقت فکر نکن که همه چیز را می دانی. همه چیز را در زندگی از روی عقل انجام نده و گاهی به صدای قلبت گوش کن.
 • به موفقیت به عنوان وظیفه خود نگاه کنیدموفقیت نباید یک گزینه باشد. موفقیت و تعهد را به هم وصل کنید. موفقیت را چیزی بسازید که مجبور به انجام آن باشید نه کاری که با آن خوش شانس باشید.موفقیت چیزی رضایت بخش است. موفق بودن یک وظیفه است.
 • به موفقیت به عنوان یک موضوع اخلاقی نگاه کنید نه مالیموفقیت یک قانون اخلاقی است. اصولاً به موفقیت و پول فکر نکنید، بیشتر به این فکر کنید که من موفق هستم و پول دارم و کارهای درست را با پول گفته شده انجام می دهم. موفق نبودن و نداشتن پول اخلاقی نیست. موفقیت خود را به اخلاق و اخلاق خود گره بزنید. (TK-او از تعریف متفاوتی از اخلاق استفاده می کند
 • اخلاقی ترین فردی باشید که می شناسیدشما یک نمونه هستید این به معنای صادق بودن یا روحانی بودن نیست. اخلاق واقعی یعنی تولید نتیجه. چگونه می خواهید با دیگران صادق باشید، اما نه با خودتان. اخلاق یعنی تکمیل کار. چگونه می خواهید صادق باشید، اما نمی توانید کار را کامل کنید یا قابل اعتماد باشید. قابل اعتماد بودن با اخلاقی بودن مطابقت دارد. صادق بودن شما و هر کاری که لازم است برای انجام کار انجام می دهید و منصفانه و درست عمل می کنید.
 • هدفی بالاتر از پول داشته باشیدانگیزه پول هیچ اشکالی ندارد، اما به هدفی بالاتر از آن نیاز دارید.
 • وقتی می توانید عالی باشید، هرگز به خوب بودن راضی نشویدزمانی که عظمت دارید، برای همیشه دست از حل و فصل بردارید. چگونه می توانید یک زندگی عالی داشته باشید نه یک زندگی خوب. فقط به این دلیل که تلاش شما برای عظمت به این معنی نیست که باید آن را در یک روز یا آن یک نمونه انجام دهید.
 • شرکای عالی بدست آوریدهمه افراد در موقعیت اجتماعی شما باید عالی باشند. آنها باید ایده عظمت را بیاورند. شما می خواهید که شریک زندگی تان همیشه به دنبال سطح بعدی باشد. افراد بزرگ با هم به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنند.
 • از غذاهای حاوی قند پرهیز کنیدفقط به این دلیل که چیزی را دوست دارید به این معنی نیست که برای شما خوب است. یکی هرگز کافی نیست و باعث مشکلات بیشتر می شود زیرا باعث تصادف می شود. این به تمرکز شما آسیب می زند.
 • آداب و رسوم روزانه ایجاد کنید که شما را مسئول می کنداین خود توضیحی است، تشریفاتی بسازید که به منظور بهبود شما هستند.
 • هرگز، هرگز، هرگز خود را با پول مقایسه نکنیدهرگز برای خودت ارزشی کمتر از پول قائل نباش. این باعث تضعیف روحیه شما می شود زیرا ارزش شما بیش از اینهاست. خودتان را به چیزی با ارزش معین تقلیل ندهید به خودتان بگویید من هنوز نمی توانم آن را بپردازم اما ارزش آن بیشتر از من نیست.
 • هرگز ذهنیت هدف خود را پایین نیاورید"هرگز هدف را پایین نیاورید. اهداف خود را فقط برای رسیدن به هدف پایین نیاورید. اهداف خود را غیر معقول نگه دارید تا انگیزه خود را حفظ کنید.
 • مطمئن شوید که تمام دنیا شما را می شناسندمطمئن شوید که همه مردم روی زمین شما را بشناسند وقتی هدفتان این بود که دنیا شما را بشناسد، بازار محلی شما نیز شما را خواهد شناخت.
 • بر فضای خود تسلط داشته باشید، در آن رقابت نکنیدرقابت برای دختران و دخترها است. این برای عوضی های کوچک ناله کننده جهان است. قهرمانان تسلط دارند، فقط در فضا رقابت نکنید، آن را برنده شوید. سعی نکنید با دیگران همگام باشید، سعی کنید به سلطه برسید.

ساخت جادو: ثبت نام برنامه دوساله

 • قیمت: 70 میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: دو سال نفس گیر و هیجان انگیز
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری و آنلاین
 • آیدی اینستاگرام: drjavizadeh
چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم: 51 نکته کارآفرینی و توصیه کارآفرینی برای اینکه یک تاجر یا مالک خوب باشید  
چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم: 51 نکته کارآفرینی و توصیه کارآفرینی برای اینکه یک تاجر یا مالک خوب باشید  

200  راز با انگیزه بودن - دکتر سعید جوی زاده 

 • آنقدر توجه داشته باشید که به خاطر آن مورد انتقاد قرار می گیریدوقتی به سطح خاصی توجه می کنید، حتماً انتقاد وارد می شود.
 • آنقدر توجه داشته باشید که به خاطر آن مورد انتقاد قرار می گیریدبالای رادار پرواز کنید نه زیر آن.چرا هدر دادن انرژی در تلاش برای پنهان شدن، زمانی که می توانید از آن برای پرش بالاتر استفاده کنید. از سرکوب کردن خود به خاطر تایید دیگران دست بردارید.مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، حتما مورد انتقاد قرار خواهید گرفت، پس کارها را آنطور که می خواهید انجام دهید.بلندتر و محکم تر صحبت کنید.نترس، بزرگتر شو
 • اخبار را تماشا نکنیدافراد زیادی که روی مبل خود نشسته‌اند و تلویزیون تماشا می‌کنند و به راه‌هایی برای انتشار اخبار فکر نمی‌کنند. تماشاگران پول می‌دهند و بازیکنان پول می‌گیرند.
 • در فضای خود یک سلبریتی شویددر فضای خود به مردی تبدیل شوید. به 3 نفر برتر در فضای خود تبدیل شوید. تحسین و انتقاد را دریافت کنید. تحسین ها معاملات هستند.
 • به جای مشکلات کسل کننده قدیمی، چند مشکل بزرگ جدید و شاداب داشته باشیداگر می خواهید برای به دست آوردن مشکلات بزرگ و طاقت فرسا انگیزه بگیرید. همیشه چیزهای جدیدی دریافت کنید که هیجان انگیز هستند یا خواهند بود.
 • در فضای خود بسیار بزرگ باشید همه درباره شما صحبت می کننددر فضای خود یک غول باشید.
 • هر روز اول اهداف خود را بنویسیداولین کاری که وقتی از خواب بیدار می شوید، اهداف خود را یادداشت می کنید.این یک نقشه جنگی یا لیستی برای انجام دادن نیست. این چیزی است که شما را هدایت می کند و انگیزه می دهد. اگر زمانی برای فکر کردن و نوشتن هدف خود ندارید، زندگی خود را با کمک به دیگران قبل از رسیدن به هدف خود خواهید گذراند.
 • قبل از اینکه بخوابید دوباره اهداف خود را بنویسید.قبل از اینکه بخوابید، اهداف خود را بنویسید. اهداف و اهداف تغییر زندگی خود را بنویسید.
 • یک جلسه مالی 30 دقیقه ای با خانواده خود داشته باشیداکثر مردم پول ندارند زیرا به آن نگاه نمی کنند. پس درآمد، هزینه ها و سرمایه گذاری خود را با خانواده خود در میان بگذارید. چرا افراد بی پول اینقدر مستعد هستند که به شما بگویند پول همه چیز نیست. انگیزه ندارید زیرا برای پول کم خیلی سخت کار می کنید. دلیل اینکه شما پول بیشتری به دست نمی آورید این است که در مورد آن آموزش نادرست دارید. پول را به شکست ربط ندهید.
 • یک جلسه اهداف ماهانه با خانواده خود داشته باشیدهیچ هدفی احمقانه نیست افراد را نیز تشویق کنید تا خودسازی کنند.
 • مشخص کنید به چه چیزی علاقه داریدمشخص کنید که به چه چیزی علاقه دارید.چیزی که به آن علاقه دارید ممکن است فردا تغییر کند.چیزهایی را که باعث می شود شما را از کار بیاندازند یا انگیزه می دهند، شناسایی کنید.اجازه نده کسی روی آنها پا بگذارد.
 • آنچه را که می خواهید در پایان معامله تصویر کنیدبه پایان معامله نگاه کنید، نه به آغاز آن. به پایان معامله نگاه کنید، نه مکانیک. این ناآگاهانه نیست، اما از پایان برای ایجاد انگیزه در آغاز استفاده کنید.
 • بر آینده تمرکز کنید نه بر گذشتهگذشته برای روانی هاست.افرادی که وقت خود را صرف صحبت در مورد گذشته می کنند، از نظر روانی نامتعادل هستند.جایی که شما می خواهید توجه خود را در آینده داشته باشید، آن جایی است که سلامت عقل است.افراد عاقل در آینده توجه خود را دارند.روی بازی بعدی و پیش بینی ها تمرکز کنید.

شما یک ابر رایانه ی بی نقص هستید

شما بزرگترین سخت‌افزار دنیا هستید فقط مشکل این جاست که نرم‌افزار های بد را بر رروی خودتون نصب کردید

200  راز با انگیزه بودن - دکتر سعید جوی زاده 

 • تصاویر آنچه را که می خواهید در محیط خود نگه داریدانگیزه به این نیست که در دستاوردهای گذشته چه اتفاقی افتاده است، بلکه مشتاقانه منتظر دستاوردهای آینده خود باشید. تصاویر فیزیکی از آنچه در آینده می خواهید را نگه دارید، اما آن را در محیط خود نگه دارید.
 • در شغل و زندگی خود یک دیوانه باشید.دیوانه بودن هیچ اشکالی ندارد.دیوانه بودن چه اشکالی دارد.یک دیوانه با اخلاق باشید و به نفع خود و مردم باشید.کارهایی انجام دهید که زندگی شما را بهبود می بخشد و دیوانه باشید
 • کمی بیشتر از روز قبل انجام دهیدپتانسیل شما را افزایش می دهد.انگیزه چیزی نیست که هر چه بیشتر به آن فکر کنید
 • هر کاری را که انجام می دهید به سطح دیگری ببریداگر چیزی ابداع نشده باشد، بد است. به دیگران اجازه ندهید استانداردها را تعیین کنند، بنابراین فکر کنید و کاری را که انجام می دهید به سطح بعدی ببرید. از خود سؤالات خوبی بپرسید و انگیزه خواهید داشت.
 • در اطراف بازیکنان و برندگان بمانیدشما همه ستاره ها را می خواهید. شما برندگان و قهرمانان فوق العاده می خواهید. از قانع شدن به افرادی که در اطراف شما هستند دست بردارید.افرادی را پیدا کنید که هر چیزی زیر را غیرقابل قبول می دانند.هرگز پتانسیل خود را برای ارضا شدن به خطر ندهیدشما به دنبال رضایت نیستید مثل غل و زنجیر است و شما را پایین نگه می دارد. اگر خدا راضی بود با پروانه ها کنار می رفت.
 • هرگز پتانسیل خود را برای راضی بودن به خطر ندهید.عملی: تعهد خود را بنویسید که هرگز پتانسیل خود را برای ارضای به خطر نیندازید و چگونه از سازش اجتناب کنید.
 • به این نگاه کنید که چگونه همه چیز به جای غیرممکن شدنی است.به روش هایی فکر کنید که چگونه کارها را می توان انجام داد و نه اینکه چرا نمی توان آنها را انجام داد.
 • به دنبال دستیابی به آن چیزهایی باشید که دیگران می گویند انجام شدنی نیستبه دنبال انجام آن چیزهایی باشید که دیگران می گویند غیرممکن است. این افراد می گویند این کار نمی شود. برای شما انگیزه ایجاد می کند. به دنبال غیرممکن ها باشید و انگیزه شما سر به فلک می کشد.
 • روی هدف روزانه متمرکز بمانیداکثر مردم پوچند هدف روزانه داشته باشید.این می تواند هر چیزی باشد از کاری که من انجام دادم یا ساعتی که شما از خواب بیدار می شوید.باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.بر باخت های خود تمرکز نکنید، بلکه بر پیروزی های خود تمرکز کنیدل ندارند زیرا به آن نگاه نمی کنند. پس درآمد، هزینه ها و سرمایه گذاری خود را با خانواده خود در میان بگذارید. چرا افراد بی پول اینقدر مستعد هستند که به شما بگویند پول همه چیز نیست. انگیزه ندارید زیرا برای پول کم خیلی سخت کار می کنید. دلیل اینکه شما پول بیشتری به دست نمی آورید این است که در مورد آن آموزش نادرست دارید. پول را به شکست ربط ندهید.
 • ابتدا سخت ترین کارها را انجام دهیدعملی: برنامه نبرد خود را برای امروز بنویسید. لیست خود را بررسی کنید و سخت ترین وظایف خود را شناسایی کنید و ابتدا آنها را انجام دهید. این چه تاثیری بر روز شما داشت؟به تعویق انداختن کار چیز خوبی نیست، در دراز مدت بیشتر از کوتاه مدت ضرر دارد. به تعویق انداختن کار منجر به منفی گرایی می شود. سخت ترین کار را انجام دهید زیرا زمانی که آن را کامل کردید، با انگیزه بیشتری وارد کار بعدی خود می شوید.
 • خود را وادار کنید تا بیش از آنچه ممکن است انجام دهیدعملی: حداقل سه مثال از راه هایی بنویسید که می توانید خود را به انجام بیش از آنچه که فکر می کنید ممکن است وادار کنید. آیا به شخص دیگری نیاز دارید که به شما کمک کند؟ اگر چنین است، آن شخص را شناسایی کنید.خیلی وقت ها نمی توانید به اندازه کافی به خودتان فشار بیاورید. به خود فشار بیاورید تا بیش از آنچه ممکن است انجام دهید. برای درک اینکه شما می توانید بیشتر از آنچه که انجام دهید انجام دهید. به جاده ای از احتمالات منتهی می شود.
 • مشتریان خود به صورت حضوری بازدید کنیدبا مردم ارتباط برقرار کنید. در عصر ماشین بودن کافی نیست باید در تماس باشید. با افراد ملاقات کنید و آنها را به شبکه های اجتماعی خود اضافه کنید، وقتی با کسی صحبت می کنید یک تجربه انگیزشی است.
 • با هر مشکلی مشتری شخصا و سریع تماس بگیرید

جملات بزرگان درباره انگیزه 

 • "همه رویاهای ما می توانند محقق شوند، اگر ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم." - والت دیزنی
 • "رمز پیشی گرفتن اینست که شروع کنید." - مارک تواین
 • «خودت را محدود نکن. بسیاری از مردم خود را به کاری که فکر می کنند می توانند انجام دهند محدود می کنند. شما می توانید تا جایی که ذهنتان به شما اجازه می دهد پیش بروید. آنچه را که باور دارید، به خاطر بسپارید، می توانید به آن برسید.» - مری کی اش
 • بهترین زمان برای کاشت درخت 20 سال پیش بود. دومین زمان بهترین هم اکنون است.» -ضرب المثل چینی
 • شکست دادن کسی که هرگز تسلیم نمی شود، سخت است. - بیب روث
 • "اگر مردم شک دارند تا کجا می توانید پیش بروید، آنقدر پیش بروید که دیگر نتوانید صدای آنها را بشنوید." - میشل رویز
 • "باید طوری برقصی که انگار هیچ کس تماشا نمیکنه، جوری دوست داشته باشی که انگار هیچوقت صدمه ای بهت نمیرسه، جوری بخون که انگار کسی گوش نمیده و جوری زندگی کن که انگار بهشت ​​روی زمینه." - ویلیام دبلیو پورکی
 • "قصه های پریان بیش از واقعیت است: نه به این دلیل که به ما می گویند اژدها وجود دارد، بلکه به این دلیل که به ما می گویند که اژدها را می توان شکست داد." - نیل گیمن
 • «هر چیزی که بتوانید تصور کنید واقعی است.» - پابلو پیکاسو
 • «وقتی دری از خوشبختی بسته می‌شود، در دیگری باز می‌شود. اما اغلب آنقدر به در بسته نگاه می کنیم که دری را که به روی ما باز شده است نمی بینیم. -هلن کلر
 • "هر روز چیزی که شمارا می ترساند انجام دهید." -النور روزولت
 • بازگشت به دیروز فایده ای ندارد، زیرا من در آن زمان آدم دیگری بودم. -لوئیس کارول
 • "روزهای سخت آن چیزی است که شما را قوی تر می کند." -علی رایسمن
 • "شما می توانید زندگی خود را با کشیدن خطوط تلف کنید. یا می توانید زندگی خود را با عبور از آنها زندگی کنید." -شاندا رایمز
 • انگیزه یک جانور قدرتمند و در عین حال فریبنده است. گاهی اوقات انگیزه گرفتن واقعاً آسان است و خود را در گردبادی از هیجان می بینید. در موارد دیگر، تقریباً غیرممکن است که بفهمید چگونه به خودتان انگیزه دهید و در یک مارپیچ مرگ اهمال‌کاری گرفتار شده‌اید. این صفحه حاوی بهترین ایده ها و مفیدترین تحقیقات در مورد چگونگی ایجاد انگیزه و ماندن است.
 • این یک سخنرانی انگیزشی نیست. (این سبک من نیست.) در عوض، ما علم را در مورد چگونگی ایجاد انگیزه در وهله اول و چگونگی ایجاد انگیزه برای درازمدت تجزیه خواهیم کرد. فرقی نمی‌کند بخواهید بفهمید که چگونه به خودتان انگیزه دهید یا چگونه به یک تیم انگیزه دهید، این صفحه باید همه چیزهایی را که باید بدانید را پوشش دهد. می‌توانید برای پرش به یک بخش خاص روی پیوندهای زیر کلیک کنید یا برای خواندن همه چیز به سادگی به پایین بروید. در پایان این صفحه، فهرست کاملی از تمام مقالاتی که در مورد انگیزه نوشته ام را خواهید دید.

انگیزه: چیست و چگونه کار می کند؟

دانشمندان انگیزه را به عنوان تمایل عمومی شما برای انجام کاری تعریف می کنند. این مجموعه نیروهای روانی است که شما را وادار به اقدام می کند. این خوب است و همه چیز، اما من فکر می کنم که می توانیم تعریف مفیدتری از انگیزه ارائه دهیم. 

انگیزه چیست؟

پس انگیزه دقیقا چیست؟ نویسنده، استیون پرسفیلد، در کتاب خود، جنگ هنر ، خط بزرگی دارد ، که فکر می‌کنم هسته اصلی انگیزه است. به تعبیر پرسفیلد، "در برخی مواقع، درد انجام ندادن آن بیشتر از درد انجام دادن آن می شود."

به عبارت دیگر، در یک نقطه، تغییر آسانتر از ماندن در همان نقطه است. انجام عمل و احساس ناامنی در باشگاه راحت تر از این است که یک جا بنشینید و روی کاناپه احساس نفرت از خود داشته باشید. احساس ناخوشایندی در حین برقراری تماس فروش آسانتر از احساس ناامیدی از حساب بانکی رو به کاهش خود است.

به نظر من این جوهره انگیزه است. هر انتخابی بهایی دارد، اما وقتی انگیزه داریم تحمل ناراحتی عمل آسانتر از درد همان ماندن است. به نوعی ما از یک آستانه ذهنی عبور می کنیم - معمولاً پس از هفته ها تعلل و در مواجهه با یک ضرب الاجل قریب‌الوقوع - و انجام ندادن کار دردناک‌تر از انجام واقعی آن می شود.

حال برای سؤال مهم: چه کاری می‌توانیم انجام دهیم تا احتمال اینکه از این آستانه ذهنی عبور کنیم و بر اساس یک مبنای ثابت انگیزه داشته باشیم، بیشتر شود؟

 

 • "افراد باهوش از همه چیز و همه چیز یاد می گیرند، افراد متوسط ​​از تجربیات خود، افراد احمق از قبل همه پاسخ ها را دارند." - سقراط
 • "آنچه را که در قلب خود احساس می کنید درست است انجام دهید - زیرا به هر حال مورد انتقاد قرار خواهید گرفت." -النور روزولت

باورهای غلط و رایج درباره انگیزه 

یکی از شگفت انگیزترین چیزها در مورد انگیزه این است که اغلب پس از شروع یک رفتار جدید به وجود می آید، نه قبل از آن. ما این تصور اشتباه رایج را داریم که انگیزه در نتیجه مصرف منفعلانه یک ویدیوی انگیزشی یا خواندن یک کتاب الهام‌بخش به دست می‌آید. با این حال، الهام فعال می تواند انگیزه بسیار قوی تری باشد.

انگیزه اغلب نتیجه عمل است نه علت آن. شروع کردن، حتی به روش های بسیار کوچک، نوعی الهام فعال است که به طور طبیعی شتاب ایجاد می کند.

من دوست دارم به این اثر به عنوان فیزیک بهره وری اشاره کنم زیرا این اساساً اولین قانون نیوتن است که برای شکل گیری عادت اعمال می شود: اجسام در حرکت تمایل دارند در حرکت بمانند. وقتی یک کار شروع شد، ادامه دادن به جلو آسان تر است.

وقتی یک رفتار را شروع کردید، به انگیزه زیادی نیاز ندارید. تقریباً تمام اصطکاک در یک کار در آغاز است. پس از شروع، پیشرفت به طور طبیعی تر اتفاق می افتد. به عبارت دیگر، اغلب به پایان رساندن یک کار آسان تر از شروع آن در وهله اول است.

بنابراین، یکی از کلیدهای ایجاد انگیزه، آسان کردن شروع است.

 • «جادو یعنی ایمان داشتن به خودت. اگر بتوانید آن را انجام دهید، می توانید هر چیزی را انجام دهید.» - یوهان ولفگانگ فون گوته
 1. "اگر ما این نگرش را داشته باشیم که روز خوبی خواهد بود، معمولاً همینطور است." کاترین پالسیفایر

چگونه انگیزه بگیریم و اقدام کنیم

دکتر سعید جوی زاده
دکتر سعید جوی زاده

چگونگی انگیزه گرفتن و اقدام ؟

بسیاری از افراد برای یافتن انگیزه مورد نیاز برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود تلاش می کنند زیرا زمان و انرژی زیادی را برای بخش های دیگر این فرآیند تلف می کنند. اگر می‌خواهید یافتن انگیزه و شروع کار را آسان کنید، به خودکارسازی مراحل اولیه رفتارتان کمک می‌کند.

برای انگیزه خود برنامه ریزی کنید

در حین مکالمه در مورد نوشتن، دوستم  سارا پک  به من نگاه کرد و گفت: «بسیاری از مردم هرگز به نوشتن دست نمی‌یابند، زیرا همیشه به این فکر می‌کنند که چه زمانی قرار است بنویسند.» شما می‌توانید در مورد ورزش کردن، راه‌اندازی یک کسب‌وکار، خلق هنر و ایجاد بیشتر عادت‌ها همین را بگویید.

 • اگر تمرین شما زمانی که معمولاً انجام می‌شود ندارد، هر روز از خواب بیدار می‌شوید و فکر می‌کنید: «امیدوارم امروز برای ورزش انگیزه داشته باشم».
 • اگر کسب و کار شما سیستمی برای بازاریابی نداشته باشد، در محل کار خود را با انگشتان دست نشان خواهید داد و راهی برای به گوش رساندن خبر (علاوه بر هر کاری که باید انجام دهید) پیدا خواهید کرد.
 • اگر برای نوشتن هر هفته زمان برنامه ریزی نشده ای نداشته باشید، متوجه خواهید شد که چیزهایی مانند این را می گویید: «فقط باید اراده لازم برای انجام آن را پیدا کنم».

مقاله‌ای   در گاردین وضعیت را با این جمله خلاصه کرد: «اگر منابع را برای تصمیم‌گیری در مورد زمان یا مکان کار هدر دهید، توانایی خود را برای انجام کار مختل خواهید کرد. »

تنظیم یک برنامه برای خود ساده به نظر می رسد، اما با دادن زمان و مکانی برای زندگی به اهدافتان، تصمیم گیری شما را در خلبان خودکار قرار می دهد. این احتمال را بیشتر می‌کند که بدون توجه به سطوح انگیزه‌تان این کار را دنبال کنید. و مطالعات تحقیقاتی زیادی در مورد  قدرت اراده  و  انگیزه  برای حمایت از این گفته وجود دارد.

منتظر انگیزه یا الهام نشوید که به شما ضربه بزند و برای عادات خود برنامه ای تنظیم کنید. این  تفاوت بین حرفه ای ها و آماتورها است. حرفه ای ها برنامه ای تنظیم می کنند و به آن پایبند هستند. آماتورها صبر می کنند تا زمانی که احساس الهام یا انگیزه کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • "از دست کشیدن از خوبی ها برای رفتن به سوی چیزهای بزرگ نترسید." - جان دی راکفلر

اول باید خودمو معرفی کنم! نام من دکتر سعید جوی زاده است و به عنوان یک مربی نویسنده و پژوهشگر ، از سال 1380 به بیش از 9500 مشتری کمک کرده ام تا پتانسیل خود شکوفایی خود را باز کنند.از نوشتن اولین کتاب‌هایشان گرفته تا تبدیل زخم‌های دیرینه به منابع جدید قدرت و انعطاف‌پذیری، راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید از ابتدا (یا پس از انجام مشاغل حرفه‌ای) و خیلی چیزهای دیگر، من معتقدم که کار با یک مربی یکی از تحول‌آفرین‌ترین ابزارهای موجود است.امروز "کوچینگ" چیزی است که بسیاری از مردم به طور فزاینده ای با آن آشنا هستند، اما اکثر آنها در تلاش برای تعریف مربیگری هستند.

 • مهم:«افرادی که تعجب می‌کنند نیمه خالی یا پر لیوان هستند، موضوع را از دست می‌دهند. لیوان قابل شارژ مجدد است.» - نامعلوم

چگونه انگیزه بگیریم (حتی وقتی که دوست ندارید)

برخی از پرکارترین هنرمندان جهان چگونه به خود انگیزه می دهند؟ آنها صرفاً برنامه‌ریزی نمی‌کنند، بلکه تشریفات را می‌سازند.

Twyla Tharp به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین رقصندگان و طراحان رقص عصر مدرن شناخته می شود. تارپ در کتاب پرفروش خود،  عادت خلاق  ( کتاب صوتی )، نقشی را که آیین‌ها یا روال‌های پیش از بازی در موفقیت او ایفا کرده‌اند، بیان می‌کند:

من هر روز زندگی ام را با یک آیین آغاز می کنم. ساعت 5:30 صبح از خواب بیدار می‌شوم، لباس‌های تمرینی، گرمکن پا، گرمکن و کلاهم را می‌پوشم. بیرون از خانه‌ام در منهتن راه می‌روم، تاکسی می‌گیرم و به راننده می‌گویم که مرا به سالن بدنسازی پمپینگ آیرون در خیابان 91 و خیابان اول ببرد، جایی که دو ساعت تمرین می‌کنم. رسم تمرین کششی و وزنه ای نیست که بدنم را هر روز صبح در باشگاه انجام می دهم. مراسم تاکسی است. لحظه ای که به راننده می گویم کجا برود، مراسم را کامل کرده ام.

این یک عمل ساده است، اما انجام آن به همان روش هر روز صبح آن را به عادت تبدیل می کند - باعث می شود آن را تکرار کنید و انجام آن را آسان می کند. این احتمال را کاهش می دهد که من آن را نادیده بگیرم یا آن را متفاوت انجام دهم. این یک مورد بیشتر در زرادخانه روتین های من است و یک چیز کمتر برای فکر کردن.

بسیاری از خلاقان مشهور دیگر نیز آیین هایی دارند. نویسنده، میسون کری، در کتاب محبوب خود «  آیین‌های روزانه: هنرمندان چگونه کار می‌کنند» اشاره می‌کند که بسیاری از هنرمندان بزرگ جهان از یک برنامه ثابت پیروی می‌کنند.

 • مایا آنجلو یک اتاق هتل محلی اجاره کرد و برای نوشتن به آنجا رفت. او ساعت 6:30 صبح رسید، تا ساعت 2 بعد از ظهر نوشت و سپس به خانه رفت تا کمی ویرایش کند. او هرگز در هتل نخوابید.
 • مایکل چابون، برنده جایزه پولیتزر، پنج شب در هفته از ساعت 10 شب تا 3 بامداد می نویسد.
 • هاروکی موراکامی ساعت 4 صبح از خواب بیدار می شود، پنج ساعت می نویسد و سپس برای دویدن می رود.

کار خلاقان برتر به انگیزه یا الهام بستگی ندارد، بلکه از یک الگو و روال ثابت پیروی می کند. در اینجا چند نمونه از نحوه اعمال مناسک و روتین برای ایجاد انگیزه آورده شده است:

 • به طور مداوم ورزش کنید:  از همان روال گرم کردن در باشگاه استفاده کنید.
 • خلاق تر شوید:  قبل از شروع به نوشتن، نقاشی یا آواز خواندن، یک آیین خلاقانه را دنبال کنید.
 • هر روز را بدون استرس شروع کنید:  یک مراسم مدیتیشن صبحگاهی پنج دقیقه ای ایجاد کنید.
 • بهتر بخوابید:  قبل از خواب یک روال «خاموش کردن» را دنبال کنید.

قدرت یک تشریفات، یا چیزی که من دوست دارم آن را  روال قبل از بازی بنامم ، این است که راهی بی‌درد برای شروع رفتار شما فراهم می‌کند. شروع عادات شما را آسان‌تر می‌کند و این بدان معناست که دنبال کردن به‌طور مداوم آسان‌تر است.

کلید هر مراسم خوب این است که نیاز به تصمیم گیری را از بین می برد: اول چه کاری باید انجام دهم؟ چه زمانی باید این کار را انجام دهم؟ چگونه باید این کار را انجام دهم؟ اکثر مردم هرگز حرکت نمی کنند زیرا نمی توانند تصمیم بگیرند که چگونه شروع کنند. شما می خواهید شروع یک رفتار آسان و خودکار باشد تا زمانی که سخت و چالش برانگیز می شود قدرت انجام آن را داشته باشید.

چگونه انگیزه را به یک عادت تبدیل کنیم

مرحله 1

یک روال خوب قبل از بازی با آسان بودن شروع می شود که نمی توانید به آن نه بگویید. برای شروع روتین قبل از بازی نباید به انگیزه نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، روال نوشتن من با خوردن یک لیوان آب شروع می شود. روال وزنه برداری من با پوشیدن کفش های وزنه برداری من شروع می شود. این کارها آنقدر آسان هستند که نمی توانم به آنها نه بگویم.

مهمترین بخش هر کاری شروع است. اگر در ابتدا نتوانید انگیزه بگیرید، متوجه خواهید شد که انگیزه اغلب پس از شروع به وجود می آید. به همین دلیل است که شروع روتین قبل از بازی شما باید بسیار آسان باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت شروع،  این را بخوانید .

 

 

مرحله 2

روال شما باید  باعث شود  به سمت هدف نهایی حرکت کنید.

فقدان انگیزه ذهنی اغلب با فقدان حرکت فیزیکی مرتبط است. فقط حالت فیزیکی خود را زمانی که احساس افسردگی، بی حوصلگی یا بی انگیزگی می کنید، تصور کنید. تو زیاد حرکت نمیکنی شاید مثل لکه ای غرق شده اید و به آرامی در کاناپه ذوب می شوید.

مخالفش هم درست است. اگر از نظر جسمی در حال حرکت و درگیر هستید، احتمال اینکه از نظر ذهنی درگیر و پرانرژی باشید بسیار بیشتر است. برای مثال، تقریباً غیرممکن است که هنگام رقصیدن احساس سرزندگی، بیداری و انرژی نداشته باشید.

در حالی که شروع روتین شما باید تا حد امکان آسان باشد، اما باید به تدریج به حرکت فیزیکی بیشتر و بیشتر تبدیل شود. ذهن و انگیزه شما حرکت فیزیکی شما را دنبال می کند. شایان ذکر است که حرکت بدنی به معنای ورزش نیست. به عنوان مثال، اگر هدف شما نوشتن است، پس روال شما باید شما را به عمل فیزیکی نوشتن نزدیک کند.

مرحله 2

شما باید هر بار از یک الگوی مشابه پیروی کنید.

هدف اصلی شما از روال قبل از بازی ایجاد مجموعه ای از رویدادها است که همیشه قبل از انجام یک کار خاص انجام می دهید. روال قبل از بازی به ذهن شما می گوید: "این چیزی است که قبل از انجام ___ اتفاق می افتد."

در نهایت، این روال آنقدر به عملکرد شما گره می خورد که با انجام ساده روتین، به حالت روانی کشیده می شوید که برای اجرا آماده است. نیازی نیست که بدانید چگونه انگیزه پیدا کنید، فقط باید روال خود را شروع کنید.

روال قبل از بازی شما محرکی است که عادت شما را شروع می کند، حتی اگر انگیزه ای برای انجام آن نداشته باشید.

این مهم است زیرا زمانی که شما انگیزه ندارید، اغلب کار زیادی است که بفهمید چه کاری باید انجام دهید. هنگامی که با تصمیم دیگری روبرو می شوید، اغلب تصمیم می گیرید که فقط آن را ترک کنید. با این حال، روال قبل از بازی این مشکل را حل می‌کند، زیرا دقیقاً می‌دانید که چه کاری باید انجام دهید. هیچ بحث یا تصمیم گیری وجود ندارد. نداشتن انگیزه مهم نیست. شما فقط الگو را دنبال کنید.

دکتر سعید جوی زاده
دکتر سعید جوی زاده
 • چگونه با استفاده از قانون طلایی با انگیزه بمانیم؟

ما چند استراتژی را برای آسان تر کردن انگیزه و شروع یک کار پوشش داده ایم. در مورد حفظ انگیزه در بلندمدت چطور؟ چگونه می توانید انگیزه خوبی داشته باشید؟

تصور کنید در حال بازی تنیس هستید. اگر سعی کنید در مقابل یک کودک چهار ساله بازی جدی انجام دهید، به سرعت خسته خواهید شد. مسابقه خیلی آسان است. در نقطه مقابل، اگر بخواهید در مقابل تنیسور حرفه ای مانند راجر فدرر یا سرنا ویلیامز یک مسابقه جدی انجام دهید، به دلیل دیگری بی انگیزه خواهید شد. مسابقه خیلی سخت است.

این تجربیات را با بازی تنیس در مقابل فردی که با شما برابر است مقایسه کنید. با پیشرفت بازی، شما چند امتیاز کسب می کنید و چند امتیاز را از دست می دهید. شما شانس برنده شدن در مسابقه را دارید، اما به شرطی که واقعا تلاش کنید. تمرکز شما محدود می‌شود، حواس‌پرتی‌ها از بین می‌روند و متوجه می‌شوید که کاملاً روی کار انجام شده سرمایه‌گذاری کرده‌اید. چالشی که با آن روبرو هستید "فقط قابل مدیریت" است. پیروزی تضمین شده نیست، اما ممکن است. علم دریافته است که کارهایی از این دست به احتمال زیاد در دراز مدت ما را با انگیزه نگه می دارند.

انسان‌ها عاشق چالش‌ها هستند، اما به شرطی که در محدوده بهینه دشواری قرار گیرند. کارهایی که به میزان قابل توجهی کمتر از توانایی های فعلی شما هستند، خسته کننده هستند. کارهایی که به طور قابل توجهی فراتر از توانایی های فعلی شما هستند، دلسرد کننده هستند. اما وظایفی که دقیقاً در مرز موفقیت و شکست قرار دارند، برای مغز انسان‌ها انگیزه‌ای باورنکردنی دارند. ما چیزی بیش از تسلط بر مهارتی فراتر از افق فعلی خود نمی خواهیم.

ما می توانیم این پدیده را  قانون طلایی بنامیم . قانون Goldilocks بیان می‌کند که انسان‌ها هنگام کار بر روی وظایفی که در لبه توانایی‌های فعلی‌شان هستند، اوج انگیزه را تجربه می‌کنند. خیلی سخت نیست. خیلی آسان نیست. درست است.

کار بر روی وظایفی که به قانون طلایی پایبند هستند، یکی از کلیدهای حفظ انگیزه طولانی مدت است . اگر متوجه می‌شوید که برای کار کردن بر روی یک کار انگیزه ندارید، اغلب به این دلیل است که آن کار به ناحیه‌ای از کسالت کشیده شده است یا به منطقه‌ای با مشکل بزرگ سوق داده شده است. شما باید راهی پیدا کنید تا وظایف خود را به مرز توانایی های خود برگردانید، جایی که احساس می کنید در چالش هستید، اما توانایی دارید.

 • چگونه به اوج انگیزه برسیم؟

این ترکیب شگفت انگیز از شادی و عملکرد اوج گاهی اوقات به عنوان جریان نامیده می شود. جریان چیزی است که ورزشکاران و مجریان زمانی که "در منطقه" هستند تجربه می کنند. جریان حالت ذهنی است که وقتی آنقدر روی کار در حال انجام تمرکز هستید که بقیه دنیا محو می شوند، تجربه می کنید.

از بسیاری جهات، ما می توانیم جریان را به عنوان حالت اوج انگیزه شما توصیف کنیم. به سختی می توانید وضعیتی را پیدا کنید که در آن برای ادامه کاری که روی آن کار می کنید انگیزه بیشتری داشته باشید.

یکی از عواملی که محققان دریافته‌اند با وضعیت‌های جریان مرتبط است این است که آیا شما از قانون Goldilocks که قبلاً ذکر کردیم پیروی می‌کنید یا نه. اگر روی چالش‌هایی با سختی بهینه کار می‌کنید، نه تنها انگیزه خواهید داشت، بلکه افزایش شادی را نیز تجربه خواهید کرد. همانطور که گیلبرت بریم روانشناس می گوید: «یکی از منابع مهم شادی انسان، کار کردن بر روی وظایف در سطح مناسبی از دشواری است، نه خیلی سخت و نه خیلی آسان».

با این حال، برای رسیدن به این وضعیت اوج عملکرد، نه تنها باید روی چالش ها با درجه سختی مناسب کار کنید، بلکه پیشرفت فوری خود را نیز اندازه گیری کنید. همانطور که جاناتان هایدت روانشناس توضیح می دهد، یکی از کلیدهای رسیدن به یک وضعیت جریان این است که "شما در هر مرحله بازخورد فوری در مورد نحوه عملکرد خود دریافت می کنید."

بنابراین، می توان گفت که اندازه گیری یک عامل کلیدی در انگیزش است. به بیان دقیق تر، رویارویی با یک چالش بهینه و دریافت بازخورد فوری در مورد پیشرفتی که به سمت آن چالش انجام می دهید، دو مورد از مهم ترین مؤلفه های اوج انگیزه هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت اندازه گیری و بازخورد، این مقاله را بررسی کنید: در زندگی خود چه چیزی را اندازه گیری می کنید؟

 • وقتی انگیزه کم می شود چه باید کرد؟

به ناچار انگیزه شما برای انجام یک کار در مقطعی کاهش می یابد. وقتی انگیزه کم می شود چه اتفاقی می افتد؟ من ادعا نمی کنم که همه پاسخ ها را دارم، اما این چیزی است که سعی می کنم زمانی که می خواهم تسلیم شوم به خودم یادآوری کنم.

 • ناراحتی موقتی است

نسبت به زمان عادی روز یا هفته شما، تقریباً هر عادتی که انجام می دهید به سرعت تمام می شود. تمرین شما در عرض یکی دو ساعت به پایان می رسد. گزارش شما تایپ می شود تا فردا صبح تکمیل شود.

زندگی در حال حاضر آسان تر از همیشه است. 300 سال پیش، اگر غذای خود را نمی کشید و خانه خود را نمی ساخت، می مرد. امروز غر می زنیم که شارژر آیفون خود را فراموش کرده ایم.

چشم انداز را حفظ کنید. زندگی شما خوب است و ناراحتی شما موقتی است. وارد این لحظه ناراحتی شوید و بگذارید شما را تقویت کند.

مارتین سلیگمن روانشناسی منطق
از زبان سلیگمن :

الاغ مورد علاقه یک مرد به پرتگاهی عمیق می افتد. هر چقدر هم که تلاش می کند نمی تواند آن را بیرون بکشد. بنابراین تصمیم می گیرد آن را زنده به گور کند.

خاک از بالا روی الاغ ریخته می شود. الاغ بار را احساس می کند، آن را تکان می دهد و پا می گذارد. خاک بیشتری ریخته می شود.

آن را تکان می دهد و بالا می رود. هرچه بار بیشتر ریخته می شد، بالاتر می رفت. تا ظهر، الاغ در مراتع سرسبز چرا می کرد.

پس از تکان دادن زیاد (مشکلات) و بالا رفتن (آموزش از آنها)، در مراتع سبز چرا می شود.

یک روال خوب قبل از بازی با آسان بودن شروع می شود که نمی توانید به آن نه بگویید. برای شروع روتین قبل از بازی نباید به انگیزه نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، روال نوشتن من با خوردن یک لیوان آب شروع می شود. روال وزنه برداری من با پوشیدن کفش های وزنه برداری من شروع می شود. این کارها آنقدر آسان هستند که نمی توانم به آنها نه بگویم.

مهمترین بخش هر کاری شروع است. اگر در ابتدا نتوانید انگیزه بگیرید، متوجه خواهید شد که انگیزه اغلب پس از شروع به وجود می آید. به همین دلیل است که شروع روتین قبل از بازی شما باید بسیار آسان باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت شروع،  این را بخوانید .

 

 

ذهن شما یک موتور پیشنهاد است

هر فکری را که دارید به عنوان یک پیشنهاد در نظر بگیرید نه دستور. در حال حاضر، وقتی دارم این را می نویسم، ذهنم نشان می دهد که احساس خستگی می کنم. این به من پیشنهاد می دهد که منصرف شوم. این به من پیشنهاد می کند که مسیر آسان تری را انتخاب کنم.

با این حال، اگر لحظه ای مکث کنم، می توانم پیشنهادهای جدیدی را کشف کنم. ذهن من همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که پس از انجام این کار، احساس بسیار خوبی نسبت به انجام آن خواهم داشت. این نشان می دهد که   وقتی به برنامه پایبند هستم به هویتی که می سازم احترام بگذارم. این نشان می دهد که من توانایی انجام این کار را دارم، حتی زمانی که دلم نمی خواهد.

به یاد داشته باشید، هیچ یک از این پیشنهادات سفارشی نیستند. آنها صرفا گزینه هستند. من این قدرت را دارم که انتخاب کنم کدام گزینه را دنبال کنم. 

 • پس از انجام کار خوب هرگز پشیمان نخواهید شد

تئودور روزولت به قول معروفی می‌گوید: «بهترین جایزه‌ای که زندگی ارائه می‌دهد، فرصت سخت کار کردن در کاری است که ارزش انجام دادن دارد.» بنابراین اغلب به نظر می رسد که ما می خواهیم به راحتی در کاری که ارزش انجام دادن دارد کار کنیم. ما می‌خواهیم کارمان مفید و قابل احترام باشد، اما نمی‌خواهیم از طریق کارمان سختی بکشیم. ما می‌خواهیم شکممان صاف و بازوهایمان قوی باشد، اما نمی‌خواهیم با تمرین دیگری ساییده شویم. ما نتیجه نهایی را می خواهیم، ​​اما نه تلاش های ناموفق قبل از آن. ما طلا می خواهیم، ​​اما آسیاب نه.

هر کسی می تواند مدال طلا بخواهد. تعداد کمی از مردم می خواهند مانند یک المپیکی تمرین کنند.

و با این حال، علیرغم مقاومت ما در برابر آن، من هرگز بعد از انجام کار سخت، احساس بدتری پیدا نکردم. روزهایی بوده اند که شروع آن لعنتی سخت بود، اما همیشه ارزش تمام کردن را داشت. گاهی اوقات، عمل ساده نشان دادن و داشتن شجاعت انجام کار، حتی به صورت متوسط، پیروزی ارزش جشن گرفتن است.

دکتر سعید جوی زاده
دکتر سعید جوی زاده
 • این زندگی است

زندگی تعادلی ثابت بین تسلیم شدن به سهولت حواس پرتی یا غلبه بر درد نظم و انضباط است. اغراق نیست اگر بگوییم زندگی و هویت ما در این تعادل ظریف تعریف شده است. زندگی چیست، اگر مجموع صد هزار نبرد روزانه و تصمیمات کوچک برای از بین بردن آن یا رها کردن آن نباشد؟

این لحظه ای که حوصله انجام کار را ندارید؟ این لحظه دور انداختن نیست. این یک تمرین لباس نیست. این لحظه به اندازه هر لحظه دیگری زندگی شماست. آن را به گونه ای خرج کنید که باعث افتخار شما شود.

 • از اینجا به کجا برویم

امیدوارم این راهنمای کوتاه در مورد انگیزه برای شما مفید بوده باشد. اگر به دنبال ایده های بیشتری در مورد چگونگی ایجاد انگیزه و ماندن در این راه هستید، لیست کامل مقالات انگیزشی من را در زیر بررسی کنید.

 • "ما آنچه هستیم که مدام تکرار میکنیم. پس تعالی یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.» - ارسطو

لیست کاملی از بهترین مقالات دنیا درباره انگیزه و ترک نا امیدی 

نقل قول های الهام بخش از دکتر سعید جوی زاده

 • از چهار دشمن اصلی بشریت فرار کنید و آن چیزی نیست جز ترس،شک،بی هدفی و تنبلی .
 • با نقد تاریکی نمی توانید به روشنایی برسید.
 • عجیب ترین راز جهان که افرادمعمولی را به ابر موفق تبدیل کرده است:درک مداوم ،پیوسته و به روز در جهت ایده آل شدن خودشان .
 • بهترین بازی بازی در سرزمین خودی است .در سرزمین بیگانگان بازی کردن دیوانگی محض است .
 • اگر چند کتاب بخوانی دانشجو هستی.اگر صد کتاب بخوانی استاد هستی .اگر هزار کتاب بخوانی به آن درک و آگاهی می رسی که وظیفه شما واکس زدن کفش مردم است .
 • موفقیت یعنی اینکه وقتی به پایان عمر برسی به خودت بگی آفرین بر خودم که راه را اشتباه نیامدم.
 • زندگی همانند بازی فوتبال است.اکر در نیمه اول گل خوردی نگران نباشی می تونی در رختکن بین دو نیمه تصمیمات حیاتی بگیری و پیروز از میدان خارج شوی.به شرط اینکه مربی خوبی داشته باشی.
 • کوچ یا مربی کسی است که با تو زندگی کند تا بتواند استعدادی که خدا به شما داده را کشف کند.
 • برای پیروز شدن در هر بازی سخت نیست .تنها داشتن اراده کافی است.اراده یعنی تصمیمی بگیری و هرگز تسلیم نشوی.

بدون نظر

پاسخ دهید