عادات اتمی

عادات اتمی  : ابرقدرت جدید عادت های شما هستند

عادات اتمی نوشته جیمز کلیر دی در مورد ایجاد عادات خوب آموزش می دهد. گاهی اوقات ما تمام زندگی خود را صرف ایجاد یک عادت خوب می کنیم. سپس یک اشتباه کوچک آن عادت را در یک ثانیه به سمت بیرون تبدیل می کند. این کتاب دارای عناصر مخفی برای ایجاد یک عادت و پایبندی به آن برای یک زندگی متحول و تاثیر معنادار در اطراف است.

عادات اتمی چیست؟ آیا کتاب عادات اتمی را خوانده اید؟ آیا از عادات اتمی پیروی می کنید؟ در اینجا، کتاب “عادات اتمی” نوشته “جیمز کلیر” را درک خواهیم کرد و در مورد ایجاد عادات خوب آموزش می دهد.

گاهی اوقات ما تمام زندگی خود را صرف ایجاد یک عادت خوب می کنیم. سپس یک اشتباه کوچک این عادت را در یک ثانیه تغییر می دهد. چرا این اتفاق می افتد؟ این اشتباه نیست، اما گاهی اوقات حتی تلاش های کوچک نتایج بهتری نسبت به سخت کوشی به ارمغان می آورد. “عادات اتمی” نوشته جیمز کلیر در مورد همین عادت ها به ما می گوید.

اتمی دو معنی دارد، منبع انرژی بسیار کوچک یا بی نهایت. و عادت یعنی چیزهایی که هر روز تکرار می کنیم. عادات اتمی آن عادت های کوچکی هستند که می توانند تغییرات بزرگی در زندگی شما ایجاد کنند. کتاب عادات اتمی نوشته جیمز کلیر در مورد عاداتی است که در آن با اتخاذ روش های آموزش داده شده قادر خواهید بود با ایجاد تغییرات کوچک در زندگی روزمره عادات خوبی ایجاد کنید.

کتاب «عادات اتمی» برای چیست؟

 • افرادی که می خواهند به قله های موفقیت برسند.
 • افرادی که می خواهند در مورد عادات خود بدانند.
 • کسانی که می خواهند روانشناسی بخوانند.
 • افرادی که می خواهند عادت های بد خود را ترک کنند و شیوه های خوب را اتخاذ کنند.

با خواندن کتاب “عادات اتمی” چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

 • چرا کارهای کوچک انجام نمی دهیم؟
 • چگونه عادت های خود را شکل دهیم؟
 • چگونه هر شغل خسته کننده ای را سرگرم کننده کنیم.

برای رسیدن به موفقیت قابل توجه، با قدم های کوچک شروع کنید.

نتیجه اقدامات کوچک می تواند بزرگ باشد.

دوستان وقتی هر روز ورزش می کنید در یک روز سالم و تناسب اندام نمی شوید بلکه یک روز سالم می شوید. به همین ترتیب، وقتی هر روز بیرون از خانه فست فود می خورید، نمی دانید که چاق می شوید. اما پس از چند روز یا چند ماه، وقتی به عکس قدیمی خود نگاه می کنید، متوجه می شوید که خوردن هر روز آن فست فود چه تاثیری بر سلامت شما داشته است.

عادات اتمی

دوستان ما نمی دانیم روزانه چند مورد از این قبیل اتفاق می افتد، خوب یا بد. ما همیشه احساس می کنیم نتیجه آن کار کوچک چیز خاصی نخواهد بود، اما فراموش می کنیم که با انجام مداوم آن کار کوچک می توانیم به جلو یا عقب برویم.

به عنوان مثال، شخصی به طور مداوم در اینترنت به دنبال اطلاعات خوب است. در همان زمان، فرد دیگری روزانه سرگرمی را در اینترنت تماشا یا جستجو می کند. با این حال، به نظر می رسد که هر دو نفر از اینترنت استفاده می کنند. اما بعد از پنج سال، تفاوت بین آنها بسیار زیاد خواهد بود.

بنابراین اگر می‌خواهید در درازمدت موفق و سلامت باشید، باید کارهایی را که شما را به جلو یا عقب می‌برند شناسایی کنید و همچنین ببینید انجام آن کارها خوب است یا بد. و سپس تصمیم بگیرید که آیا باید آن کار را هر روز انجام دهید یا خیر.

بگذارید این را با یک مثال بفهمیم: اگر امروز کار جدیدی انجام می‌دهید یا کارهایی از این قبیل که هر روز انجام می‌دهید، باید از خود بپرسید که آیا این کار را تا پنج سال آینده ادامه خواهید داد یا خیر. پس این چه تاثیری روی شما خواهد داشت؟ به این ترتیب می توانید بدانید که آیا باید آن کار را انجام دهید یا خیر.

اگر بیشتر درآمد خود را صرف خرید تجهیزات یا امکانات خوب می کنید، پس بدیهی است که به خود استراحت می دهید. و بعد از پنج سال، تأثیر آن این خواهد بود که حتی بعد از پنج سال، همان مقدار پولی را که اکنون به دست می آورید، به دست خواهید آورد.

اما اگر بیشتر درآمد خود را برای بهبود خود یا جایی سرمایه گذاری کنید که بازدهی خوبی داشته باشید، پس از پنج سال مشخص است که می توانید با انجام کارهای زیاد درآمد کسب کنید. باید فردی مرفه بوده و خواهد شد.

برای درک کامل این موضوع، این را بدانید. اینکه یک کودک بزرگ شود تا به یک کریکت باز برجسته تبدیل شود یا نه، بستگی به این دارد که از دوران کودکی در این مسیر بیاموزد و تمرین کند. کسی که شروع به حرکت به جلو نمی کند چگونه خواهد بود؟

به طور مشابه، نتایج شما نیز به عادات شما بستگی دارد. موجودی بانکی شما بر روی پس انداز شما و وزن شما بر روی عادات غذایی شما. اینکه چقدر اطلاعات دارید بستگی به مدت زمانی دارد که به مطالعه خود اختصاص می دهید. به همان اندازه زباله در اتاق و زندگی شما وجود خواهد داشت که برای مدت طولانی تمیز نکرده اید. یعنی کاری را که انجام می دهید به دست می آورید و هر روز آن را تکرار می کنید.

زمان فاصله بین شکست و پیروزی را بیشتر می کند. هر چه زمان بیشتری را کنار بگذارید، به او نزدیکتر خواهید شد. عادت های خوب زمان را دوست شما می کند و عادت های بد آن را دشمن شما می کند. بنابراین، به این ترتیب، عادات نقش اساسی در تصمیم گیری برای مسیر زندگی ما ایفا می کنند، یا اگر می گویید آنها ستون های پل زندگی موفق یک نفر هستند، آن وقت مشکل بزرگی نخواهد بود.

بنابراین به این ترتیب متوجه می‌شوید که عادت‌های خوب چقدر مهم هستند، اما برای اینکه بدانید چگونه آنها را بپذیرید، درک این نکته ضروری است که تمرین‌ها مانند شمشیرهای دولبه هستند. اگر خوب اتفاق بیفتد زندگی موفق می شود و اگر بد اتفاق بیفتد زندگی تباه می شود.

حتما بارها این سوال را شنیده اید که خود را در پنج سال آینده کجا می بینید؟ یا وقتی بزرگ شدی میخواهی چه کاره شوی؟ اما تعداد کمی از مردم می پرسند، در 10 دقیقه آینده برای بهبود زندگی خود چه خواهید کرد؟ و فقط افرادی با چنین تفکری در زندگی موفق ترند.

به یاد داشته باشید، اگر فرض کنید من می توانم هر امتحانی را در دو سال آینده پس از مطالعه 6 ساعت در روز از فردا شکست دهم، بیش از حد فکر می کنید. این اشتباه نیست، اما انجام مداوم این کار تقریبا غیرممکن است. به همین دلیل فکر نکنید که تنها یک امتحان را هدف خود قرار دهید. برنامه درسی امتحان خود را روزانه به بخش های کوچک تقسیم کنید و به اهداف کوچکی که هر روز تعیین می کنید برسید. انجام هر روزه این کار، رسیدن به هدف را به یک عادت تبدیل می کند و رسیدن به اهداف بزرگ را برای شما آسان تر می کند.

و بنابراین، هر روز 1 درصد بهتر شدن، شما را در 100 روز 100 درصد و در یک سال 3600 درصد بهتر می کند، و در نهایت، بسیار بهتر شدن، می توانید به هر هدفی که ممکن است در حال حاضر مهم به نظر برسد، برسید.

خودت را هر روز 1% بهتر کن.

هویت شما توسط عادت های شما شکل می گیرد 

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا تغییر عادات بسیار دشوار به نظر می رسد؟ این به این دلیل است که ما یا سعی می کنیم چیزهای اشتباه را تغییر دهیم یا سعی می کنیم شیوه های خود را به روشی اشتباه تغییر دهیم.

سه دلیل اصلی برای ایجاد تغییر در هر مرحله از زندگی وجود دارد.

 • تغییر بر اساس نتیجه، تغییر عادات برای رسیدن به چیزی که می خواهید، تغییر شیوه ها
 • تغییر بر اساس هویت
 • عادات خود را تغییر دهید تا شبیه فرد ایده آل خود شوید

حالا خودتان فکر کنید به کدام یک از این موارد باید توجه کنید؟

خلاصه عادات اتمی

اگر فقط به نتیجه فکر کنید، خسته خواهید شد زیرا ممکن است نتیجه دلخواه شما قابل توجه باشد. با این حال، آنها تنها پس از ماه ها یا سال ها تلاش مداوم می توانند به آن دست یابند. بنابراین سعی کنید تغییر را بخشی از هویت خود کنید و از این فرآیند لذت ببرید. این بدان معناست که عادت های خود را تغییر دهید تا روزانه چند درصد تغییرات بهتری در خود ایجاد کنید.

اگر می خواهید به خواندن روزانه روزنامه عادت کنید، آنها را با کسانی که می شناسید در نظر بگیرید. با این کار مردم شما را آگاه به همه اخبار می شناسند. و خواندن روزانه روزنامه به یک عادت تبدیل خواهد شد.

چهار راه آسان برای ایجاد یک عادت خوب

سوال پاسخ است و هر چه سوال های خوب بیشتر بپرسد، پاسخ های بهتری می گیرد که زندگی را به مکان جدید و بهتری می برد. این در مورد عادات نیز صادق است، بنابراین هر زمان که می خواهید الگوی خود را تغییر دهید، این چهار سوال را از خود بپرسید.

 1. چگونه می توانم این را تغییر دهم؟ اکنون چه قدم های کوچکی می توانم برای تغییر این موضوع بردارم؟
 2. چگونه می توانم آن را جذاب کنم؟ به طوری که من از ایجاد عادت تغییر یافته لذت ببرم؟
 3. چگونه می توانم آن را آسان تر کنم؟ بنابراین من به راحتی می توانم یک عادت بهتر به عنوان بخشی از زندگی خود ایجاد کنم؟
 4. چگونه می توانم آن را رضایت بخش کنم؟ بعد از انجام آن از چه چیزی لذت می برم؟

به این ترتیب، هدف اولیه عادات این است که زندگی شما را آسان تر و بهتر کند. پس عوضشون کن

تصور کنید که همانی باشید که می خواهید باشید

قبل از اتخاذ یک عادت جدید، در نظر بگیرید که چگونه بر زندگی شما تأثیر می گذارد. آیا این عادت من را به کسی که می خواهم تبدیل می کند؟

اگر پاسخ شما مثبت است، درک کنید که ذهن شما آماده است تا عادت جدیدی را اتخاذ کند. بنابراین خود را تصور کنید که چنین رفتار می کنید و پس از اتخاذ یک روال بهتر چگونه کار، فکر و احساس خواهید کرد.

بهترین راه برای شروع یک عادت جدید

افرادی که احساس می‌کنند انگیزه لازم برای انجام کاری را ندارند، باید توجه داشته باشند که در واقعیت، وضوح اما وضوح ندارند. آنها حتی نمی دانند کجا می خواهند بروند و چرا. در این مورد، «بیل گیتس می گوید که هرکسی با وضوح و انرژی می تواند به موفقیت بی نهایت دست یابد.

بنابراین، یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد یک عادت جدید این است

 • شفافیت در مورد اینکه چرا می خواهید الگو را تغییر دهید ایجاد کنید.
 • برای ترک این عادت چه چیزی را ترک می کنید؟
 • برای اتخاذ یک عادت جدید با چه کارهای کوچکی باید شروع کرد؟
 • همین الان با یک اقدام کوچک شروع کنید.

شما به یک محیط خوب نیاز دارید، نه انگیزه زیادی.

محیط زیست دست نامرئی است که رفتار انسان را شکل می دهد : جیمز کلیر

به زبان ساده، چیزهایی که در اطرافتان هستند بیشترین زمان را با آنها می گذرانید. این چیزها می تواند یک کتاب، چیزی برای فکر کردن و غیره باشد.

عادات اتمی انگلیسی

و به یاد داشته باشید که هر عادتی با یک نیاز شروع می شود، بنابراین برای اتخاذ یک روش بهتر، شرایط بهتری را پیدا کنید و زمان بیشتری را با افرادی با آن نوع طرز فکر، افکار و احساسات در مورد آن بگذرانید.

چگونه تعادل خود را انجام دهیم.

وقتی یک عادت خوب شکل گرفت، برای همیشه باقی می ماند و به بهتر شدن زندگی کمک می کند. اما گاهی ذهن انسان در طمع ارضای عادت های بد گم می شود.

به عنوان مثال، هر زمان که در طول رژیم غذایی برای کاهش وزن، چیز شیرینی می بینید، وسوسه خوردن آن افزایش می یابد و خودکنترلی شما از بین می رود. و در چنین شرایطی برخی افراد پس از رها کردن از رژیم غذایی خود دست می کشند. به همین دلیل، دوباره وارد عادت های بد یا مثلاً یک سبک زندگی مخرب می شویم.

به همین دلیل است که کنترل خود ضروری است. و بهترین راه برای ایجاد آن این است که چیزهایی را که می تواند روحیه شما را بشکند دور از چشم خود نگه دارید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و چیزهایی مانند افکار، احساسات و افراد اطرافتان را تقویت کنید یا خودتان به میان آنها بروید.

چگونه به عادت ها عادت کنیم

پرورش عادات به معنای اتخاذ شیوه های بهتر و ترک عادت های بد برای رسیدن به اهداف است.

برای این، همیشه چشمان خود را به سمت هدف نگه دارید. به این فکر کنید که اگر امروز این عادت را اتخاذ کنم، فردا چه سودی برای آن خواهد داشت. فردای من چقدر بهتر و راحت تر خواهد بود.

و با انجام مداوم این کار، عادتی برای جذاب کردن عادات خود و زیر نظر گرفتن نتیجه حاصل می شود که به ایجاد یک زندگی آرام، شاد و موفق کمک زیادی می کند.

چگونه خانواده و دوستان بر عادات شما تأثیر می گذارند

بدون شک ما همیشه سعی می کنیم مثل آدم های اطرافمان باشیم. و این جمله معروف در مورد افراد موفق این است که “شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید” درآمد، سلامتی، احترام و طرز فکر شما میانگین آن پنج نفر است.

به همین دلیل است که خانواده و دوستان شما باید عادات خوبی داشته باشند. و اگر اینطور نیست، به گروه یا باشگاهی ملحق می‌شوید که در آن افراد با طرز فکری که می‌خواهید شبیه آن باشید.

چگونه علت عادت های بد را پیدا کنیم و چگونه آنها را تغییر دهیم

همانطور که فکر کردن به نتیجه یک عادت خوب باعث جذابیت آن می شود، فکر کردن در مورد پیشرفت باعث می شود آن عادت را شروع کنید یا با سر و صدا و انگیزه بیشتری کار کنید. به همین ترتیب، فکر کردن به نتیجه یک عادت بد آن را بی فایده می کند. شما را می سازد و ناامید می کند.

بنابراین روزانه به آن توجه کنید و عادت ها یا فعالیت هایی را بیابید که وقت شما را تلف می کند، بهره وری شما را کاهش می دهد یا هیچ نقشی در سوق دادن شما به سمت هدف ندارد. سپس نتیجه آن عادات را در نظر بگیرید، به انجام کارهایی که اثر مطلوب را می دهد ادامه دهید و بقیه را رها کنید.

به آرامی پیش بروید

عادات اتمی بسیار عادت با نیاز شروع می شود

برای تغییر عادات خود، همچنین ضروری است که شیوه های جدید شما ساده باشند. شروع و تکرار آنها آسان است. هر عادتی با تکرار مکرر آن و حرکت آهسته به جلو شکل می گیرد. بنابراین هر کار یا عادت جدیدی را در مراحل کوچک انجام دهید و به تدریج آن را افزایش دهید. اما به خاطر داشته باشید که ثبات را حفظ کنید.

تلاش کمتر و حداکثر نتیجه 

شنیدن این حرف چقدر خوب است، اینطور نیست؟ این نیز درست است زیرا، در واقعیت، مغز ما نیز به این صورت عمل می کند. همچنین دوست دارد برای انجام هر کاری در ابتدا روشی کمتر وحشیانه را انتخاب کند، موقعیتی که فرد می تواند با سخت کوشی و زمان انجام دهد. بنابراین برای به دست آوردن نتایج بهتر برای انجام کارهای بهتر توسط ذهن خود، او را راضی نگه دارید و به او گوش دهید.

کار را تا جایی که می توانید با ذهنی آرام انجام دهید. به خاطر داشته باشید که در ابتدا دلیل انجام هیچ کاری را تحت فشار قرار ندهید، فقط هر روز کمی آن را با ذهنی آرام انجام دهید. هنگامی که این کار برای چند روز ادامه دارد، دلیل آن به طور خودکار راه هایی برای ایجاد آن عادت به بهترین شکل پیدا می کند، اگر شما نیاز دارید که بهترین عادت را ایجاد کنید یا کار را روزانه و مداوم انجام دهید.

اهمال کاری را در 2 دقیقه متوقف کنید

به تعویق انداختن کار بزرگترین دشمن عادات خوب و زندگی بهتر است، یا به عبارت ساده، موفقیت یک راه عالی برای تغییر آن 2 دقیقه است یعنی هر زمان که به انجام کاری فکر کردید، در عرض دو دقیقه آن را شروع کنید و به آن فکر کنید. تا ذهن شما فرصت سرگردانی پیدا نکند و بتوانید کار بهتری انجام دهید.

عادت های خوب را بخشی از زندگی قرار دهید و عادت های بد را حذف کنید

“قانون وارونگی” همانطور که برای آسان کردن عادت های خوب ضروری است، رهایی از عادات بد نیز دشوار است.

وقتی باید عادت استفاده از سایت‌های رسانه‌های اجتماعی را حذف کنیم، فقط آن برنامه‌ها را حذف می‌کنیم. با این کار آن عادت را ممکن می کنیم.

قانون لازم برای تغییر رفتار

درست است که هر گاه از انجام کاری کمتر راضی شدیم، از انجام مجدد آن کار ابایی نداریم، بلکه سعی می کنیم آن را بیشتر و بیشتر و برای زمان بیشتری انجام دهیم. به همین دلیل است که باید تغییرات مثبتی در رفتار ایجاد کرد و عادات جدید را رضایت بخش کرد، برای این کار با کارهایی شروع می شود که باعث رضایت می شود و به همین ترتیب کار و لذت را افزایش می دهد. این یک قانون اساسی برای تبدیل عادت های بد به عادت های خوب است. همیشه آن کاری را انجام دهید که به شما آرامش و شادی در ذهنتان می دهد.

چگونه هر روز به عادات خوب پایبند باشیم

بر اساس تحقیقات روانشناسی، زمانی که به هدفی دست یابیم بیشترین رضایت را به دست می آوریم. اکنون یک “برنامه ردیاب عادت” را دانلود کنید تا بدانید که آیا برنامه خود را تکمیل کرده اید یا خیر. یا با علامت گذاری کتاب یا تقویم به عادت های خود پی ببرید. این باعث ایجاد ارتباط بین عادات شما و شما می شود. و بنابراین، برای حفظ ارتباط با عادات خود، آنها را رعایت کنید و اطمینان حاصل کنید که به هدف روزانه خود در منطقه بهبود رسیده اید.

چگونه تبدیل کسی به یک شریک مسئولیت پذیر همه چیز را تغییر می دهد 

اهداف و برنامه روزانه خود را با افراد خانواده یا دوستانتان که می خواهند موفقیت شما را ببینند، بحث کنید. با این کار مسئولیت پذیری ایجاد می شود زیرا وقتی کار درست را انجام دهید، عادت خوبی را در خود ایجاد کنید و در جهت هدف تلاش کنید، از شما قدردانی می کنند و به همین ترتیب با عادات خوب شما را راهنمایی می کنند و در مسیر درست توصیه می کنند. این به شما کمک می کند در ارتباط باشید.

حقیقت در مورد استعداد (چه زمانی استعداد شما مهم است و چه زمانی مهم نیست)

انتخاب اهداف مناسب برای موفقیت شما بسیار مهم است. و برای رسیدن به این هدف، شناسایی و بهبود علاقه و استعداد خود ضروری است. مثلاً اگر علاقه ای به خوانندگی ندارید و مقصد خود را تبدیل به معروف ترین خواننده جهان می کنید، احمقانه است.

اما اگر به نویسندگی علاقه دارید و قصد دارید نویسنده بزرگ دنیا شوید و استعداد خود را با یادگیری موارد لازم برای آن افزایش دهید، روزی می توانید نویسنده بزرگ جهان شوید.

زمانی که عادات با توانایی های طبیعی شما مطابقت داشته باشند، اتخاذ عادات آسان تر است. توانایی های طبیعی به معنای کاری است که از آن لذت می برید و قرار ملاقاتی که می خواهید هیچ کاری انجام ندهید. به همین دلیل است که عادت هایی را انتخاب کنید که به انجام آنها علاقه دارید و شما را خوشحال می کنند و سپس به افزایش توانایی خود برای بهتر شدن در آنها ادامه دهید.

قاعده “گلدیلاک” از کجا انگیزه در زندگی بیاورد

بزرگترین دشمن موفقیت شکست نیست بلکه کسالت است. بنابراین وقتی از انجام کاری خسته می شویم، برای انجام آن تلاش نمی کنیم، بنابراین گاهی انجام آن تقریبا غیرممکن به نظر می رسد و به تدریج این عادت وحشتناک افراد را به سمت شکست سوق می دهد. طبق قانون Goldilocks، “فرد هنگام انجام کارهایی که با توانایی های فعلی او مطابقت دارد، انگیزه بیشتری دارد.”

به همین دلیل است که با تأثیرپذیری از یک فرد موفق، هیچ یک از عادات یا روال های آنها را به زور اتخاذ نکنید. درعوض، توانایی خود را ببینید، عادت هایی که از انجام کدامیک احساس خوشبختی می کنید، و آن را به عادت خود تبدیل کنید. از این طریق، رسیدن به هدف سریعتر و آسانتر خواهد بود. یا بگویید که این مسیر سریع شماست، پس مشکل بزرگی نیست.

عادت خوب چگونه شکل می گیرد؟

این الگو شکل می گیرد – با تمرین نشانه، هوس، پاسخ و پاداش. خوب یا بد در 4 مرحله گنجانده شده است.

1: نشانه. ابتدا یک سیگنال از بیرون دریافت می کنید. به عنوان مثال، اگر در جایی تصویر سیگار کشیدن را ببینید، به شما علامت می دهد.

2: ولع پس از دریافت سیگنال یا نشانه ولع، شما نیز با ولع یا اشتیاق برای آن چیز از خواب بیدار می شوید.

3: پاسخ. سپس شما به آن آرزو یا آرزو پاسخ می دهید. یعنی شما شروع به انجام آن کار می کنید. به عنوان مثال، شما می توانید با دیدن یک عکس سیگار کشیدن به یک میل دست پیدا کنید. و سپس می توانید سیگار کشیدن را شروع کنید.

4: پاداش پس از پاسخ، مغز شما به شما پاداش یا پاداش شادی و شادی می دهد.

حتما متوجه شده اید که تمام عادات بد برای مدت کوتاهی شما را سرشار از شادی می کند. اما کم کم این شادی مایه غم های شما می شود. شروع به داشتن انواع مشکلات می کنید.

نویسنده می گوید اگر می خواهید یک عادت بد را ترک کنید، آن را در مرحله 1 درست انجام دهید.

اگر پوستر سیگار کشیدن جلوی شماست، به آن نگاه نکنید. در عوض، هنگام دویدن از آنجا خارج شوید. حتی اگر سرنخی وجود دارد، پس به این میل پایان دهید. حتی اگر تمایلی وجود دارد، پاسخ ندهید، بلکه شروع به انجام کارهای دیگر کنید. با این کار، هرگز در آن عادت گیر نخواهید کرد. و شما قادر خواهید بود به سمت ایجاد عادات خوب حرکت کنید.

فرمول های ایجاد عادت های خوب فرمول ایجاد عادت های خوب 

واضح، جذاب، آسان و رضایت بخش! حالا بیایید ببینیم چگونه می توانید هر عادت خوبی را ایجاد کنید. برای این کار باید چهار روش را در پیش بگیرید.

1: واضح است. واضح یعنی ساده – هر چیزی که می خواهید عادت خوبی داشته باشید، ابتدا آن را به یک هدف تبدیل کنید، یعنی به چه چیزی و چقدر می خواهید برسید؟ برای مثال، «وبلاگینگ» را مثال بزنید. اگر می‌خواهید «وبلاگ‌نویسی» انجام دهید، تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید درآمد کسب کنید.

اگر مبتدی هستید، هدف شما می تواند 5000 در ماه باشد. اگر این هدف را به ذهن بدهید، گیج نمی شود. او برای رسیدن به آن هدف خواهد رفت. اما اگر فکر کنید که من از یک وبلاگ پول زیادی به دست می‌آورم، ذهن گیج می‌شود، زیرا چیزهای زیادی می‌توانند معنی داشته باشند.

به ذهن خود یک هدف روشن بدهید. به طور مشابه، در مورد “وبلاگ”، هدف خود را تعیین کنید که چقدر می توانید در روز بنویسید. اگر می توانید یک صفحه را گزارش دهید، پس بگویید من روزانه یک صفحه می نویسم. نباید امروز پنج صفحه نوشتی و بعد یک هفته چیزی ننویسی .

اگر می خواهید اینگونه “ورزش” انجام دهید، مشخص کنید که چند ساعت ورزش خواهید کرد. پانزده دقیقه، 30 دقیقه و غیره. تا جایی که می توانید زمان بگذارید. به این فکر کنید که چند تا فشار باید به این صورت انجام دهید – 20، 40، 80.

پس هدف هر چیزی را طوری نگه دارید که ذهن روشن شود. فقط در این صورت است که سعی می کند آن را از شما بگیرد.

2: جذاب هدف را جذاب کنید. دوستان اگر این بار را احساس کنید نمی توانید به هیچ هدفی برسید. بنابراین زیبا کردن او ضروری است. راه های زیادی برای این می تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال، کار را به قطعات کوچک تقسیم کنید. مانند نوشتن یک پست در “وبلاگینگ”، 500 کلمه بنویسید و سپس برای مدتی متوقف شوید!

و در این مدت می توانید برای قدم زدن در پارک بیایید. شما همچنین می توانید به موسیقی گوش دهید. سپس، وقتی دوباره احساس شادابی کردید، 500 کلمه دیگر بنویسید. بعد از یک بار تمرین در بدنسازی مشابه استراحت کنید – با دوستان شایعه کنید. چنین کاری را برای مدت طولانی با هم انجام ندهید. می توانم هر نیم ساعت یکبار این کار را انجام دهم! و در این مدت کارهای جالبی انجام دهید.

3: آسان رسیدن به هدف آسان را آسان کنید. در ابتدا رویای غیرممکنی برای این کار در نظر نگیرید. در روز اول «بدنسازی» به فکر انجام 100 حرکت فشاری نباشید. به نوشتن 4-5 پست در یک روز در “وبلاگینگ” فکر نکنید. در عوض، با اتخاذ گام های کوچک به هدف برسید. آن را بسیار آسان خواهید یافت.

4: رضایت بخش هدف باید رضایت شما را جلب کند. به عنوان مثال، اگر «بدنسازی» می کنید، ببینید قوی و زیبا هستید. چربی ها کم است. عادت های بد را کنار می گذارید. وقتی رضایت به دست آوردید انگیزه ادامه دادن به آن عادت خواهید داشت.

چگونه این عادت را برای مدت طولانی ادامه دهیم 

دوستان، اگر می خواهید برای رسیدن به هر هدفی عادت خوبی داشته باشید، دو کار را انجام دهید. ابتدا حتما زمان بندی کنید. و اینکه دیگران در کجا این کار را انجام خواهند داد، در مورد آن نیز تصمیم بگیرید. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک پست برای “وبلاگینگ” بنویسید، در چه زمانی آن را می نویسید؟

1 ساعت صبح یا عصر می نویسم. یا می توانید هر دو را بنویسید. در مورد همه اینها تصمیم بگیرید. این کار ذهن شما را فعال می کند. سپس به این فکر کنید که در کدام اتاق بنشینید و بنویسید. بنابراین اطمینان از زمان و مکان ضروری است.

نتیجه

پس دوستان این اطلاعاتی در مورد عادات و راه های ایجاد عادات بهتر است. امیدوارم چیزهای ضروری زیادی یاد گرفته باشید. حالا آنها را در زندگی خود بپذیرید و جایگزین عادت های بد کنید، عاداتی که در خوشبختی واقعی زندگی معنا ندارد، فقط یک لحظه رضایت، عادات بهتر و بهتر، عاداتی که شما را خوشحال می کند، آرامش و موفقیت می بخشد و شما را در آن مسیر به اوج می رساند.

نقد کتاب عادات اتمی نوشته جیمز کلیر

عادات اتمی نوشته جیمز کلیر کتابی است که بازی را تغییر می دهد که راهنمای عملی و گام به گام را برای هر کسی که به دنبال بهبود روال ها و عادات روزانه خود است ارائه می دهد. به‌عنوان یک خواننده، سبک نوشتاری Clear را جذاب و آسان برای دنبال کردن، با مثال‌های مرتبط و توصیه‌های عملی در سراسر یافتم.

مفهوم اصلی کتاب این است که تغییرات کوچک و تدریجی می تواند منجر به نتایج بلند مدت قابل توجهی شود. Clear بر اهمیت تمرکز بر سیستم ها و فرآیندها به جای اهداف تأکید می کند، که به ما امکان می دهد پیشرفت مداوم داشته باشیم و عادات بهتری ایجاد کنیم. چارچوب چهار مرحله ای او – نشانه، هوس، پاسخ و پاداش – به ویژه در کمک به شناسایی و اصلاح محرک ها و الگوهایی که رفتار ما را هدایت می کنند، موثر است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =