فرهنگ شرکت

فرهنگ-شرکت

اصطلاح “فرهنگ شرکت” چیزی شبیه به یک مفهوم مبهم است، اما اکثر متخصصان فرهنگ می توانند در مورد اصول اولیه یک تعریف توافق کنند. به طور خلاصه، فرهنگ شرکت به عنوان مجموعه ای مشترک از ارزش ها، اهداف، نگرش ها و اقداماتی که یک سازمان را تشکیل می دهد، تعریف می شود. اینکه یک سازمان چگونه فرهنگ خود را بسازد کاملاً به آنها بستگی دارد. این راهنما پیشینه ای در مورد فرهنگ شرکت، مزایای یک فرهنگ سالم و استراتژی هایی برای اجرای شیوه های فرهنگ بهتر ارائه می دهد.
تعریف
شرکت-فرهنگ
فرهنگ شرکت ویژگی های مشترکی است که نیروی کار سازمان را تشکیل می دهد.

فرهنگ شرکت چیست؟

فرهنگ شرکت را می توان به عنوان مجموعه ای از ارزش ها، اهداف، نگرش ها و شیوه های مشترک تعریف کرد که مشخصه یک سازمان است.

البته، کمی سرد است، پس بیایید با یک زمینه آن را گرم کنیم.

فرهنگ شرکت را می‌توان به‌طور ساده‌تر به عنوان اخلاق مشترک یک سازمان توصیف کرد. این طرز فکری است که مردم نسبت به کاری که انجام می دهند، ارزش هایی که به آن اعتقاد دارند، می بینند که شرکت به کجا می رود و چه کاری انجام می دهند تا آن را به آنجا برسانند. در مجموع، این ویژگی ها نشان دهنده شخصیت – یا فرهنگ – یک سازمان است.

فرهنگ یک شرکت بر نتایج از بالا به پایین تأثیر می گذارد. ما در یک لحظه به اعداد خاصی می پردازیم که این جمله را ثابت می کنند، اما ابتدا، آمار زیر را در نظر بگیرید:

یک آمریکایی به طور متوسط ​​یک سوم عمر خود را در محل کار سپری می کند.

محیطی که آن‌ها آن زمان را در آن سپری می‌کنند تا حد زیادی کیفیت زندگی حرفه‌ای یک کارمند را تعیین می‌کند. اگر آنها برای شرکتی با فرهنگ قوی که با باورها و نگرش های خودشان همسو باشد کار کنند، به احتمال زیاد سخت کار می کنند و برای مدت طولانی در شرکت باقی می مانند. از سوی دیگر، اگر فرهنگ شرکت منعکس کننده احساسات شخصی آنها نباشد، احتمال ترک آن بسیار بیشتر است – یا بدتر از آن، در شرکت بمانند اما عملکرد ضعیفی داشته باشند.

قبل از اینکه جلوتر برویم، اجازه دهید برخی از تصورات غلط رایج در مورد فرهنگ شرکت را مرور کنیم.

فرهنگ شرکت این نیست :

ارزش‌های اصلی شما – ارزش‌های اصلی قطعاً بخشی از فرهنگ شما هستند، اما تا زمانی که آنها را عملی نکنید، فقط کلمات روی کاغذ هستند. در واقع، ارزش‌های اصلی می‌توانند بر فرهنگ تأثیر منفی بگذارند، اگر به آن‌ها پایبند نباشند. کارمندان این موضوع را به‌عنوان پاسخگویی شرکت و ناتوانی در مطابقت با استانداردهای خود خواهند دید.

مزایا و مزایای شما – میزهای پینگ پنگ و آبجو می توانند عالی باشند، با این فرض که نشان دهنده چیزی هستند که کارکنان شما واقعاً به آن اهمیت می دهند، اما مزایا و مزایا جایگزین فرهنگ قوی شرکت نیستند.

معیاری که همه نامزدها باید با آن سنجیده شوند – استخدام برای تناسب فرهنگی در چند سال گذشته به یک موضوع داغ تبدیل شده است، اما ما در حال حاضر شاهد دور شدن شرکت ها از این خط فکری هستیم. استخدام افرادی که با فرهنگ شما همسو هستند در ظاهر منطقی است، اما بسیاری از شرکت ها از این «متریک» به عنوان یک عصا استفاده می کنند. بسیاری از شرکت‌ها به مدل «افزودن فرهنگی» روی آورده‌اند، که در آن به دنبال کاندیداهایی می‌گردند که با مهم‌ترین عناصر فرهنگ آن‌ها همسو باشند، اما ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را نیز به میز بیاورند.

چه است  فرهنگ شرکت پس از آن؟

فرهنگ شرکتی موفق فرهنگی است که توسط همه از جدیدترین کارآموز گرفته تا مدیرعامل خریداری شود. زندگی و تنفس ارزش های اصلی شماست. وظیفه شرکت این است که اطمینان حاصل کند که هر کارمند انتظارات را درک کرده و مطابق با آن عمل می کند. فرهنگ شرکت واقعاً عالی، فرهنگی است که ذاتاً حس کنجکاوی، احترام، کار تیمی و سلامت کارکنان را ترویج می کند.

یک راه برای تقویت فرهنگ شرکت شما این است که بر تنوع و شمول تاکیدی هماهنگ کنید . به عبارت ساده تر، تنوع و گنجاندن در محیط کار باعث می شود گروهی از افراد با سوابق و تجربیات کاملاً متفاوت، در بیان منحصر به فرد بودن خود در حین کار احساس امنیت کنند و پذیرفته شوند. اجازه دادن به کارکنان برای بیان تفاوت‌های خود، یادگیری از یکدیگر و احساس امنیت در حین انجام آن، یک پیوند فرهنگی قوی ایجاد می‌کند که باعث شادی و بهره‌وری کارکنان می‌شود.

 
مزایای فرهنگ شرکت

ایجاد یک فرهنگ قوی شرکتی باید در رأس دستور کار هر شرکتی باشد.

اهمیت فرهنگ شرکت

اهمیت فرهنگ شرکت بسیار فراتر از حال و هوای دفتر شماست. از استخدام تا حفظ تا عملکرد، فرهنگ شرکت بر هر جنبه ای از کسب و کار شما تأثیر می گذارد.

اما این چگونه امکان پذیر است؟ مطمئناً حقوق رقابتی و مزایای عالی چیزی است که جویندگان کار و کارمندان واقعاً به آن اهمیت می دهند، درست است؟

خب نه.

66 درصد از جویندگان کار، فرهنگ و ارزش های یک شرکت را مهم ترین عامل در بررسی فرصت های شغلی می دانند  . به دنبال جذب استعدادهای برتر هستید؟ فرهنگ شرکت شما بهتر است در اولویت باشد.

شرکت هایی که به طور فعال فرهنگ خود را مدیریت می کنند، 40 درصد بیشتر از حفظ کارکنان خود می بالند  . فرهنگ چیزی فراتر از جذب استعداد است. همچنین نقش مهمی در حفظ بهترین عملکرد شما دارد.

تنها 28 درصد از مدیران می گویند که فرهنگ سازمان خود را درک می کنند  . کاندیداها به فرهنگ اهمیت می دهند. کارکنان به فرهنگ اهمیت می دهند. آیا زمان آن نرسیده است که مدیران شما در مورد این موضوع جدی بگیرند؟

سازمان‌هایی با فرهنگ قوی نسبت به سازمان‌هایی که فرهنگ‌های ضعیف دارند، 72 درصد نرخ مشارکت کارکنان بالاتری دارند . فرهنگ شرکت بر مشارکت کارکنان تأثیر می گذارد که تأثیر مستقیمی بر عملکرد دارد.

تیم‌های بسیار درگیر در رتبه‌بندی مشتریان ۱۰ درصد، بهره‌وری ۲۱ درصد و سودآوری ۲۲ درصد از همتایان خود بهتر عمل می‌کنند  . به بیان ساده، کارگران متعهد، کارگران مولد هستند و کارگران مولد، کارگران سودآور هستند.

متأسفانه، تنها 13 درصد از کارمندان خود را درگیر کار خود می دانند . به نظر می رسد که تعداد بسیار کمی از شرکت ها از تمام مزایای مرتبط با نیروی کار بسیار درگیر سود می برند.

استراتژی
استراتژی های فرهنگ شرکت
چندین استراتژی وجود دارد که شرکت ها می توانند برای ایجاد یک فرهنگ بهتر شرکتی اتخاذ کنند.

فرهنگ شرکت ساختمان

ایجاد یک فرهنگ کاری مثبت کار کوچکی نیست، اما چیزی است که هر سازمانی می تواند انجام دهد.

ابتدا، اجازه دهید نگاهی دیگر به تعریف خود از فرهنگ شرکت بیندازیم:

فرهنگ شرکت را می توان به عنوان مجموعه ای از ارزش ها، اهداف، نگرش ها و شیوه های مشترک تعریف کرد که مشخصه یک سازمان است.

توجه به این نکته مهم است که فرهنگ شرکت یک پدیده طبیعی است. تیم شما عمداً یا ناخواسته فرهنگ ایجاد می کند. به همین دلیل، با کشف اینکه شرکت شما از کدام یک از چهار نوع فرهنگ سازمانی پیروی می کند ، شروع کنید. از آنجا، شما می توانید وظیفه ایجاد فرهنگ شرکت را به دو دسته تقسیم کنید: چیزهای تصویر بزرگ و چیزهای روزمره. بیایید با تجزیه و تحلیل مسائل تصویر بزرگ شروع کنیم.

ارزش های اصلی شرکت را ایجاد کنید

این را قبلاً گفتیم، اما باید تکرار شود: ارزش‌های اصلی فقط کلمات روی کاغذ هستند تا زمانی که عملی شوند. بهترین کاندیداها قبل از درخواست، تحقیقات زیادی در مورد شرکت شما انجام می دهند، و می توانند بفهمند که آیا در مورد ارزش های اصلی شما قدم می زنید یا خیر. بنابراین چگونه ارزش های اصلی خود را تجسم می دهید؟ بیایید به چند نمونه نگاهی بیندازیم:

 • “جسور باش.” – این اولین مورد از پنج ارزش اصلی اعلام شده فیس بوک است و به راحتی می توان آن را در هر کاری که این شرکت انجام می دهد مشاهده کرد. فیس بوک از مقابله با پروژه های بزرگ و از بین بردن محدودیت ها هراسی ندارد، و اگرچه گاهی اوقات نتیجه معکوس می دهد، مطمئناً به شرکت کمک می کند افراد همفکر را جذب و حفظ کند.
 • “مشتری خود باشید.” – Squarespace هیچ مشکلی ندارد که مطابق با مشتری مداری اعلام شده خود عمل کند. Squarespace بر روی پلت فرم خود ساخته شده است، بنابراین این شرکت علاقه مند به توسعه بهترین محصول ممکن است.
 • “ما کار درست را انجام می دهیم. دوره زمانی.” – تغییر رهبری بسیار عمومی منجر به ارزش‌های جدید شرکتی برای غول اشتراک‌گذاری اوبر شد و این شاید جالب‌ترین آنها باشد. جدایی از مدیر عامل سابق خود، بدون ذکر چند مدیر کلیدی دیگر، تمایل شرکت را برای پایبندی به اصول خود ثابت کرد.

هنگام تمرین، ارزش های اصلی فراتر از کلمات می شوند. آنها به سنگ بنای فرهنگ شرکت سالم تبدیل می شوند.

اهداف فرهنگ شرکت را تعیین کنید

هر کسب و کاری هدفی دارد و نه، ما در مورد KPIهای فصلی شما صحبت نمی کنیم. ما در مورد ایده اساسی پشت شرکت شما صحبت می کنیم. دلیل تاسیس آن در وهله اول. نحوه برقراری ارتباط با آن هدف تأثیر زیادی بر فرهنگ شرکت دارد. به مثال های زیر توجه کنید:

 • Airbnb – “دنیایی ایجاد کنید که الهام بخش ارتباط انسانی باشد”
 • Google– “ساخت برای همه”
 • Zappos– “زندگی برای ارائه واو”

این اهداف ممکن است بزرگ به نظر برسند، اما برای صحبت با مردم در سطح عمیق‌تری طراحی شده‌اند. آنها به معنای واقعی کلمه از آنچه شرکت انجام می دهد نیستند، بلکه پیام های آرزویی هستند که مشخص می کنند شرکت به چه سمتی کار می کند. وقتی اهداف یک شرکت با اهداف کارمندانش همسو شود، اتفاقات بزرگی رخ می دهد.

کل تیم خود را درگیر کنید

نگرش کلی نیروی کار یک سازمان یکی از محرک های اولیه فرهنگ شرکت است. درست کردن چیزهای کلان به سمت پرورش نگرش مثبت کمک زیادی می کند، اما هرگز تصور نکنید که کافی است. چند گام پیشگیرانه می تواند به اطمینان از بالا ماندن نگرش ها – و بهره وری – کمک کند:

 • اطمینان حاصل کنید که  برای هر کاری که تیم شما انجام می دهد قدردانی می کنید. همه سرشان شلوغ است و نادیده گرفتن چیزهای کوچک کار آسانی است، اما کمی قدردانی خیلی کمک می کند.
 • دریابید که چه چیزی باعث انگیزه کارکنان شما می شود و فرصت هایی را که به دنبال آن هستند برای آنها فراهم کنید. فراهم کردن فرصت‌هایی برای تیم خود برای دنبال کردن انگیزه‌های آن‌ها می‌تواند کارکنان را درگیر و نگرش سالم نگه دارد.
 • حتی بهترین کارمندان گهگاه به کمک نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که پشتیبانی زیادی ارائه می دهید. چه حرفه ای باشد و چه شخصی، ثابت کردن اینکه وقتی تیم به شما نیاز دارد در کنار تیم خود هستید یکی از مهم ترین کارهایی است که یک رهبر می تواند انجام دهد.

بهترین شیوه های فرهنگ شرکت را دنبال کنید

وقتی زمان اجرای ایده ها و ابتکارات فرهنگ شرکت شما فرا می رسد ، مطمئن شوید که این کار را عمدا انجام می دهید. مانند نگرش ها، رویه های یک شرکت جایی است که لاستیک فرهنگی با جاده برخورد می کند. محیطی که به افراد اجازه می‌دهد از رفتاری که با فرهنگ شرکت همخوانی ندارد کنار بیایند، عملکرد ضعیف‌تری را در میان کارکنان ضعیف‌تر و نارضایتی را در میان کارکنان قوی‌تر ایجاد می‌کند. خوشبختانه، اقدامات زیادی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد:

 • با مثال زدن شروع کنید . به بیان ساده، ساده ترین راه برای اطمینان از همسویی عملکرد کارکنان با انتظارات این است که اطمینان حاصل کنید که رهبران خود هر روز آن شیوه ها را تجسم می دهند.
 • نوع رفتاری را که می خواهید ببینید، تقویت کنید. ما در اینجا از پاداش های مالی نیز صحبت نمی کنیم. صرفاً شناخت کارکنانی که مطابق با فرهنگ شرکت هستند، می تواند تأثیر زیادی بر رفتار (و فرهنگ) داشته باشد.
 • مطمئن شوید که بازخورد زیادی ارائه می کنید . شما نمی توانید انتظار داشته باشید که کارمندان رفتار خود را اصلاح کنند اگر از وجود مشکل آگاه نباشند. ارائه بازخورد صادقانه می تواند ناراحت کننده باشد، اما کلید یک فرهنگ سالم است.

البته، ایجاد یک فرهنگ قوی برای شرکت به زمان و کار سخت زیادی نیاز دارد، اما همانطور که دیدیم، مزایای آن بیش از ارزش آن است. عاشق فرهنگی که ایجاد کرده اید نیستید؟ پنج مرحله ساده برای تغییر فرهنگ شرکت خود را بیاموزید.

تعیین فرهنگ یک شرکت
صفحه ستون فرهنگ شرکت که فرهنگ شرکت را تعیین می کند
درک فرهنگ شرکت از یک مصاحبه ساده دشوار است. مطمئن شوید که تکالیف خود را انجام داده و سوالات درست را بپرسید.

فرآیند مصاحبه در حال حاضر اعصاب خردکن است و تشخیص اینکه مصاحبه‌کننده صادق است یا زیاده‌روی می‌تواند در مورد اینکه «آیا می‌توانید در مورد فرهنگ شرکت خود به من بگویید؟» دشوار است. سوال چگونه یک نامزد می تواند درک خوبی از فرهنگ یک شرکت در طول فرآیند مصاحبه پیدا کند؟ در اینجا چند نکته برای تعیین اینکه آیا فرهنگ یک شرکت واقعاً فراتر از سرزنش است یا به طرز مشکوکی مذموم است آورده شده است:

1.  به صفحه “درباره ما” شرکت در سایت آنها نگاه کنید: یک صفحه با کیفیت “درباره ما” باید دارای ارزش های شرکت، توصیفات کارکنان و حتی عکس ها و اطلاعات تماس رهبری باشد که به راحتی در دسترس باشد. این نشان می دهد که شرکت در مورد ترویج فرهنگ موفق مطلقاً چیزی برای پنهان کردن ندارد. بررسی ها و اطلاعات حقوق را بخوانید: قبل از مصاحبه، مطمئن شوید که سایت های دیگر را برای خواندن نظرات مصاحبه شوندگان و کارمندان بررسی کنید. مطمئن شوید که داده های حقوق و دستمزد را نیز بررسی کنید تا ببینید آیا شرکت به طور عادلانه به کارکنان خود حقوق می دهد یا خیر. همچنین می توانید از شبکه خود در مورد هر چیزی که در مورد فرهنگ می دانند بپرسید.

2.  خواندن نظرات و اطلاعات حقوق و دستمزد: قبل از مصاحبه، مطمئن شوید که سایت های دیگر را برای خواندن نظرات مصاحبه شوندگان و کارمندان بررسی کنید. مطمئن شوید که داده های حقوق و دستمزد را نیز بررسی کنید تا ببینید آیا شرکت به طور عادلانه به کارکنان خود حقوق می دهد یا خیر. همچنین می توانید از شبکه خود در مورد هر چیزی که در مورد فرهنگ می دانند بپرسید.

3. در مصاحبه، سوالات فرهنگی را که برایتان مهم است بپرسید: باید از قبل فهرستی از سوالات در رابطه با موضوعات فرهنگی که برایتان مهم هستند داشته باشید. شاید بخواهید درباره نحوه عملکرد تیم بیشتر بدانید. شاید بخواهید بدانید که آیا گروه‌های منابع کارمند (ERG) وجود دارد که بتوانید به آنها بپیوندید. شاید شما فقط می خواهید مطمئن باشید که تعادل کار و زندگی را به درستی دارید. هر سؤال فرهنگی که ممکن است داشته باشید، از مطرح کردن آنها در مصاحبه نترسید.

بدون نظر

پاسخ دهید