مزایای استخدام افراد ناشنوا یا کم شنوا


تنوع در هر محیط کاری مهم است. تنوع همچنین به معنای چیزی فراتر از اطمینان از حضور جنسیت ها و نژادهای مختلف است. شما می توانید و باید افراد دارای معلولیت را نیز استخدام کنید.

بله، احتمالاً مجبور خواهید بود برای اطمینان از اینکه چنین کارکنانی می توانند در محل کار شما پیشرفت کنند، امکانات اضافی را پیاده سازی کنید. بله، ممکن است مجبور شوید با برخی از نارضایتی ها یا سوء نیت سایر کارمندان مبارزه کنید. با این حال، پاداش ها ارزش تلاش را دارند.

امروز در مورد استخدام ناشنوایان یا کم شنواها بحث خواهیم کرد. این افراد باید با تصورات غلط و تبعیض زیادی در محل کار دست و پنجه نرم کنند، اما زمانی که به آنها اجازه پیشرفت داده شود می توانند به اندازه هر کارمند دیگری ارزشمند باشند. ناتوانی به معنای فقدان توانایی ایفای نقش نیست.

باورهای غلط در مورد کارمندان ناشنوا

یکی از اولین موانعی که در هنگام استخدام یک فرد ناشنوا یا کم شنوا به عنوان کارمند باید جهش کرد، یادگیری، شناخت و مبارزه با باورهای نادرستی است که ممکن است در فرآیند استخدام یا نقش آنها در محل کار مختل شود.

تصور اشتباه شماره 1: همه افراد ناشنوا و کم شنوا زبان اشاره را می دانند. زبان اشاره برای بسیاری از افراد کم شنوا ضروری نیست و حتی برخی از افراد ناشنوا آن را نمی دانند یا دوست ندارند از آن استفاده کنند. مانند هر فرهنگ و زبان دیگری، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی به زبان اشاره مسلط هستند، برخی دیگر فقط حداقل حداقلی را برای برقراری ارتباط می دانند، و هنوز، برخی دیگر اصلاً نمی دانند و ترجیح می دهند به روش های مختلف ارتباط برقرار کنند.

تصور اشتباه شماره 2: همه زبان اشاره یکسان است. زبان اشاره یک زبان جهانی نیست. اولین چیزی که بیشتر به آن فکر می کنند ASL یا زبان اشاره آمریکایی است. زبان های اشاره منطقه ای دیگری مانند زبان اشاره بریتانیا، زبان اشاره فرانسوی و غیره وجود دارد. تلاش‌هایی برای ایجاد زبان‌های اشاره استاندارد شده انجام شده است که منجر به ایجاد زبان‌هایی مانند نشانه بین‌المللی شده است، اما به طور گسترده مورد پذیرش قرار نگرفته است.

زبان های اشاره جهان

تصور اشتباه شماره 3: اسکان کارکنان ناشنوا گران است. بسیاری از اقامتگاه ها برای افراد کم شنوا ارزان یا رایگان هستند و میانگین هزینه برای بسیاری از اقامتگاه های یک بار مصرف کمتر از 500 دلار است. به عنوان مثال، زمانی که ایمیل و شرکت Slack به خوبی کار می کنند، لزوماً نیازی به مترجم ASL در کارکنان ندارید.

تصور اشتباه شماره 4: کارمندان ناشنوا اصلا نمی شنوند. کم شنوایی طیف گسترده ای از ناتوانی ها است. افرادی که کاملاً ناشنوا هستند اصلاً نمی توانند چیزی بشنوند، اما بسیاری از افراد کم شنوا می توانند برخی از آنچه را که در اطرافشان می گذرد بشنوند، اما ممکن است در تشخیص کلمات یا تشخیص اینکه کسی در تلاش است توجه آنها را جلب کند مشکل داشته باشند.

تصویر سمعک

علاوه بر این، سمعک ها و کاشت حلزون می توانند بسیاری از افراد کم شنوا را با سطح شنوایی بهبودیافته قادر سازند.

تصور اشتباه شماره 5: کارمندان ناشنوا نمی توانند رانندگی کنند. برخی از کارفرمایان در استخدام کارمندان ناشنوا با این فرض که نمی توانند رانندگی کنند مردد هستند و این امر باعث می شود که آنها نتوانند به موقع و مطمئن به محل کار خود از طریق حمل و نقل عمومی یا وسایل دیگر برسند. واقعیت بسیار پیچیده تر است.

افراد ناشنوا می توانند رانندگی کنند، و مطالعات مختلف نشان می دهد که آنها به اندازه هر راننده دیگری ایمن هستند . آنها اغلب در صدور گواهینامه با تبعیض روبرو می شوند، اما می توانند مانند هر کس دیگری در زمانی که این فرصت به آنها داده شود رانندگی کنند. علاوه بر این، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست خود، احتمالاً خطی دارید که می گوید “باید حمل و نقل قابل اعتماد داشته باشد”. اگر حمل و نقل مطمئن، گواهینامه و بیمه داشته باشند، شرایط را دارند.

تصور اشتباه شماره 6: افراد ناشنوا می توانند لب بخوانند. لب خوانی مهارتی است که بسیار شبیه زبان اشاره است، و ذاتی سخت شنوا بودن نیست.

لب خوانی

لب خوانی دشوار است. تنها 30 درصد از صحبت های انگلیسی حتی بر روی لب ها قابل مشاهده است. موهای صورت نیز می توانند خواندن لب را دشوارتر کنند. این جایگزینی جادویی برای شنیدن نیست. این وسیله ای است برای کمک به تفسیر زمانی که شنوایی درهم و دشوار است.

تصور اشتباه شماره 7: افراد ناشنوا به روش های دیگر “ابر حواس” دارند. بسیار شبیه این کلیشه که افراد نابینا شنوایی را افزایش می دهند، بسیاری از مردم بینایی یا ویژگی های دیگر را به ناشنوایان نسبت می دهند. حقیقت این است، در حالی که افراد ناشنوا ممکن است نیاز به تمرکز بر استفاده از حواس دیگر برای جبران کمبود شنوایی داشته باشند – و در نتیجه ممکن است آنچه را که دیگران از دست می دهند، بگیرند – این بیشتر یک موضوع توجه و تمرین است تا هر مزیت ذاتی.

همانطور که مشخص است، بسیاری از دلایلی که شرکت ها در استخدام کارمندان ناشنوا شکست می خورند، بیشتر مربوط به سوگیری های شخصی، کلیشه ها و کمبود تجربه است تا دلیلی که آنها را از انجام وظایف شغلی محروم می کند. تمام مزایای احتمالی یک کارمند ناشنوا یا کم شنوا را به آن اضافه کنید و تعجب خواهید کرد که چرا این افراد سخت کوش از بسیاری از مشاغل کنار گذاشته شده اند.

مزایای استخدام کارمندان ناشنوا یا کم شنوا

چرا باید به دنبال استخدام یک فرد ناشنوا یا کم شنوا برای تجارت خود باشید؟ خوب، قبل از هر چیز، آنها انسان هایی با زندگی، تجربیات و مهارت هایی هستند، درست مثل هر کس دیگری. توانایی شنیدن لزوماً باعث نمی شود که فرد در انجام وظایف خاص کارآمدتر یا بهتر شود. همچنین مزایای ذاتی یک محل کار متنوع وجود دارد که نیازی به توضیح ندارد. اما، به بیان دقیق تر، در اینجا برخی از مزایای ملموس استخدام چنین افرادی وجود دارد.

تصویر کارگر سخت کوش

افراد ناشنوا و HH به طور کلی بسیار سازگار هستند. لیدیا کالیس می نویسد:

«افرادی که ناشنوا هستند بیشتر عمر خود را صرف یافتن راه هایی برای سازگاری با فرهنگ شنوایی می کنند. به همین دلیل، کارمندان ناشنوا ممکن است در مواجهه با یک چالش صبر و انعطاف پذیری چشمگیری از خود نشان دهند.

همه ما کارمندی را تجربه کرده‌ایم که وقتی با مشکلی مواجه می‌شود، به سادگی قفل می‌کند. آنها راه حلی را دنبال نمی کنند و تنها زمانی اقدام می کنند که برای انجام این کار تحت فشار قرار گیرند. اغلب، به نظر می رسد که آنها از آن به عنوان بهانه ای برای انجام هیچ کاری استفاده می کنند. این در مورد کارمندان ناشنوا که عادت دارند مشکلات خود را در صورت لزوم حل کنند، بسیار کمتر دیده می شود.

افراد ناشنوا و HH تجربیات زندگی منحصر به فردی را برای تیم به ارمغان می آورند. این یکی از بزرگترین مزایای تنوع در محل کار از هر نوعی است. هر کس تجربیات زندگی منحصر به فرد خود را دارد، با فشارهای مختلف و دیدگاه های متفاوتی که از موقعیت های منحصر به فرد او ایجاد شده است. چه رنگ پوست، چه جنسیت یا ناتوانی‌هایشان، کارمندان مختلف افکار منحصر به فردی را به روی میز می‌آورند. به ندرت زمانی وجود دارد که این برای یک شرکت مفید نباشد.

دفتر تجربه زندگی

با کارمندان ناشنوا یا کم شنوا، می‌توانید منتظر توصیه‌ها یا پیشنهادهایی برای افزایش دسترسی و تسهیلات برای سایر افراد مبتلا به کم شنوایی باشید که می‌تواند محصولات، خدمات و بازاریابی شما را برای کل مخاطبانی که قبلاً از دست داده‌اید قابل قبول‌تر و کاربردی‌تر کند.

 

افراد ناشنوا و HH تمایل دارند به شغل خود بسیار وفادار باشند. در زمانی که گردش مالی زیاد است و وفاداری کارکنان بیشتر از یک شرکت به حقوق و دستمزد بستگی دارد، وفاداری کارکنان یک ویژگی بسیار ارزشمند است. افراد ناشنوا برای یافتن شغل مشکل دارند – بیکاری در بین ناشنوایان حدود 50٪ است، اگرچه این بستگی به تعاریف دقیق هم از اشتغال و هم از دست دادن شنوایی دارد – بنابراین آنها می دانند زمانی که شغلی را دارند ارزش قائل هستند.

این هم فقط یک فرض نیست.  یک مطالعه وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده نشان داد که:

“کارکنان معلول به طور کلی از نظر عملکرد، کیفیت و کمیت کار، انعطاف پذیری و حضور و غیاب متوسط ​​یا بالاتر از حد متوسط ​​هستند.”

گروه‌های ناشنوایان و HH تابلوهای شغلی خود را دارند که می‌توانید برای استخدام آنها به طور خاص از آنها استفاده کنید. با توجه به اینکه چقدر برای افراد کم شنوایی معمولی سخت است که یک مدیر استخدامی معمولی وقت روز را به او اختصاص دهد، جای تعجب نیست که افراد ناشنوا منابع خود را ایجاد کرده اند. سایت‌هایی مانند DeafJobWizard به‌عنوان تابلوهای شغلی عمل می‌کنند که در آن افراد کم شنوا می‌توانند موقعیت‌های باز را که به طور خاص به ناشنوایان ارائه می‌شود، مرور کنند. مهمتر از آن، شما به عنوان یک صاحب کسب و کار می توانید از این سایت ها برای پست کردن مشاغلی که مایل به استخدام یک کارمند کم شنوا هستید استفاده کنید.

نمونه کاریابی برای افراد ناشنوا

افراد ناشنوا و HH تمایل زیادی به جزئیات دارند. این می تواند از چند راه مختلف سودمند باشد. به عنوان مثال، کارمندان ناشنوا اغلب در طول جلسات با مشتریان یا مشتریان یادداشت های خوبی برمی دارند، و این یادداشت ها می تواند دارایی ارزشمندی برای تیم پس از پایان جلسه باشد. این افراد همچنین اغلب در خواندن زبان بدن و ایجاد تصوری از افراد اطراف خود خوب هستند. این به آنها بینش بیشتری نسبت به موقعیت های مختلف می دهد. همانطور که انجمن ناشنوایان کانادا می گوید:

اغلب ممکن است بین آنچه صحبت می شود و زبان بدن آنها ناهماهنگی وجود داشته باشد، که ممکن است توسط همسالان شنوا ما نادیده گرفته شود، اگر آنها فقط بر آنچه می شنوند تمرکز کنند.

کسب و کارها می توانند واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی برای استخدام افراد کم شنوا باشند. اعتبار مالیات فرصت کار، یا WOTC ، یک اعتبار مالیاتی فدرال است که برای استخدام افراد از گروه های خاصی که معمولاً در استخدام یا در محل کار با تبعیض مواجه می شوند، به مشاغل ارائه می شود.

اقامتگاه هایی که باید بسازید

اگر تصمیم گرفته اید که استخدام یک فرد کم شنوا برای کار در شرکتتان ایده خوبی باشد، باید مطمئن شوید که می توانید به درستی معلولیت او را کنار بگذارید. چیزهای زیادی به این موضوع می پردازد، اما خوشبختانه، بیشتر آنها خیلی سخت یا گران نیستند. شما همچنین گزینه های زیادی دارید.

برای فرآیند درخواست ، به سختی نیاز به اقامت دارید. مطمئن شوید که هر رسانه اجباری در دسترس است، مانند در دسترس قرار دادن زیرنویس‌های بسته دقیق برای ویدیوها. اکثر برنامه ها یا اسناد کاغذی یا فرم های آنلاین هستند، که هیچ کدام تحت تاثیر کم شنوایی قرار نمی گیرند.

برای فرآیند مصاحبه ، باید از مصاحبه شونده بپرسید که چگونه ترجیح می دهند ارتباط برقرار کنند. ADA ایجاب می کند که شرکت شما هزینه مترجم ASL را در صورت نیاز بپردازد، اما برخی از نامزدهای کم شنوا نمی خواهند یا نیازی به مترجم ندارند.

عکس مترجم

اگر مترجمی حضور دارد، مطمئن شوید که روی نامزد تمرکز کرده اید. یک اشتباه رایج در آداب معاشرت، پرداختن به سوالات و تماس چشمی با مترجم زمانی است که نامزدی که با آن مصاحبه می کنید. با کاندید صحبت کنید و با او تماس بگیرید، با آنها تماس چشمی برقرار کنید، و – هر چقدر هم که سخت باشد – با مترجم به عنوان یک ابزار یا لوازم جانبی، حداقل در طول مدت مصاحبه، رفتار کنید.

علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که نسخه‌های کاغذی از اسناد، برنامه‌های سفر، سؤالات و رسانه‌هایی را که باید به نامزد بدهید، ارائه دهید.

برای یک محل کار فراگیر ، معمولاً می خواهید روی چند دسته مختلف اقامتگاه تمرکز کنید. پوشش اضطراری، آموزش در محل کار و تسهیلات در فرآیند کسب و کار نام این بازی است.

تصویر شمولیت

ابتدا، شما می خواهید برای کارمندان فعلی آموزش هایی در مورد نحوه ادغام یک همکار کم شنوا ارائه دهید. شما می خواهید که کارمندانتان احساس حمایت کنند و در خانه خود احساس کنند، و یک محیط کاری خصمانه برای یک تجربه مثبت در محل کار مناسب نیست.

آموزش باید شامل از بین بردن افسانه ها، فراهم کردن مکانی برای پرسیدن سوالات کارکنان و ارائه آموزش در مورد آداب برخورد با کم شنوایی باشد. در درجه اول، باید روی اطمینان از اینکه سایر کارمندان شما علیه کارمند جدید شما تبعیض قائل نمی شوند یا محیط آنها را برای کار کردن خصمانه یا سمی نمی کنند، تمرکز کنید.

در مرحله بعد، باید مطمئن شوید که مکان‌هایی برای برقراری ارتباط دارید. تماس های تلفنی ممکن است بسته به میزان کم شنوایی کارمند قابل اجرا باشند یا نباشند، اما استفاده از ایمیل، Slack یا کانال های ارتباطی مبتنی بر متن دیگر اشکالی ندارد. همچنین گزینه‌های فناوری برای تلفن‌ها وجود دارد ، مانند تلفن‌های زیرنویس یا خدمات رله ویدیویی که تماس را از طریق یک مترجم از طریق تلفن ویدیویی هدایت می‌کنند.

چت در Slack

فراموش نکنید که اطمینان حاصل کنید که سیستم های هشدار دهنده بلایا، مانند اعلام حریق، نیز سازگار هستند. چراغ های چشمک زن و نشانگرهای بصری برای خروجی ها و جهت ها بسیار مهم هستند.

یکی دیگر از زمینه هایی که می توانید در آن شرکت کنید، جلسات محل کار است. جلسات باید در مناطقی با نور خوب برگزار شود، جایی که کارمندان کم شنوا همیشه می توانند ببینند چه کسی صحبت می کند. همچنین ممکن است بخواهید شیوه هایی را اجرا کنید که بهتر نشان می دهد چه کسی در هر زمان “حق را دارد” و در حال صحبت است. وسایل کمک بصری، یادداشت ها و صورتجلسات همگی خوب هستند.

ممکن است توجه داشته باشید که بسیاری از تسهیلات برای یک کارمند کم شنوا یا ناشنوا بیشتر رفتاری هستند تا فناوری. به همین دلیل است که آنها به همان اندازه ارزان هستند. سازگاری زیاد لازم نیست

آوردن یک کارمند ناشنوا یا کم شنوا با چشم انداز منحصر به فرد، وفاداری و مهارت هایش می تواند برای هر شرکتی یک موهبت بزرگ باشد. ممکن است کمی به تعدیل نیاز داشته باشد و ممکن است مجبور شوید برخی از چین و چروک ها را در نیروی کار هموار کنید، اما مزایای آن ارزش تلاش را دارد.

آیا در نظر دارید فردی ناشنوا یا کم شنوا را استخدام کنید یا قبلاً این کار را کرده اید؟ تجربه شما چگونه بود؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

بدون نظر

پاسخ دهید