چگونه یک آژانس استخدام در صنعت دارو پیدا کنیم


هر شرکتی در نهایت نیاز به استخدام دارد، و همه آنها سازمان، نیروی انسانی یا آموزش لازم را ندارند که بتوانند خودشان استخدام شوند. این تقریباً در هر صنعتی صادق است، اما می تواند به ویژه در صنعت داروسازی صادق باشد.

شرکت‌های بزرگ داروسازی – غول‌هایی مانند فایزر، نوارتیس و مرک – معمولاً بخش‌های استخدام داخلی خود را دارند. با این حال، این تیم‌های استخدامی مجبورند به‌عنوان عمومی کار کنند، زیرا از کل سازمان حمایت می‌کنند. آنها باید همه کسانی را که برای شرکت کار می کنند، چه بیوشیمیست ها، چه کارکنان فناوری اطلاعات یا دستیاران اداری، استخدام کنند.

این برای یک شرکت بزرگ خوب است که می تواند وقت خود را برای تصمیم گیری در مورد استخدام صرف کند و می تواند از اعتبار خود برای جذب نامزدهای برتر در صنعت استفاده کند. این یک لوکس است که شرکت های دارویی کوچکتر نمی توانند از عهده آن برآیند.

جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت ها تمایل دارند به آژانس های استخدام مراجعه کنند تا فرآیند استخدام را برای آنها انجام دهند. آژانس های استخدام می توانند در صنایع خاصی از جمله داروسازی تخصص داشته باشند. هر چه یک شرکت استخدامی دانش و صمیمیت بیشتری برای صنعت تخصصی خود داشته باشد، صلاحیت بهتری برای قضاوت در مورد مهارت ها و تجربیات نامزدهایی که در مجموعه خود ایجاد می کنند، خواهد بود.

هنگام استخدام یک آژانس استخدام، شما همچنین از تجربه آنها و فرآیندهای مصاحبه دقیق و فرآیندهای استخدام آنها استفاده می کنید. آنها متخصصان موضوع را به تیم خود اضافه می کنند، بنابراین آنها افرادی را دارند که واجد شرایط منحصر به فرد برای قضاوت و تجزیه و تحلیل نامزدها با رزومه های به همان اندازه تخصصی هستند. با این قضاوت، یک شرکت استخدام تخصصی می‌تواند کارمندان آینده‌نگر بسیار هدفمند و مؤثری را برای مشتریان خود ارائه دهد.

اگر به دنبال برون سپاری یا شراکت با یک شرکت برای مدیریت استخدام خود هستید و در صنعت بیوتکنولوژی یا داروسازی فعالیت می کنید، خوش شانس هستید. در اینجا نحوه یافتن آنها آورده شده است.

نیازهای خود را تعیین کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید به دنبال یک آژانس استخدام تخصصی برای کار با آن باشید، تصمیم بگیرید که آیا آن چیزی است که نیاز دارید یا خیر.

صفحه اصلی Glassdoor

برای صنعتی مانند داروسازی، شما چند گزینه برای پست شغلی خودتان دارید، اگرچه این روش بدون معایب نیست. تابلوهای شغلی بسیار رقابتی هستند و ممکن است برای موقعیت هایی که به سختی پیدا می شوند ایده آل نباشند. در اینجا چند نمونه هستند:

  • تابلوهای شغلی سنتی مانند Indeed، Glassdoor یا ZipRecruiter می توانند مشاغل بسیار تخصصی را به همان راحتی که می توانند موقعیت های سطح ابتدایی را میزبانی کنند. افراد ماهر همچنان از این تخته ها هنگام جستجوی شغل استفاده می کنند، البته اگر دلیل دیگری جز این نباشد که استخر بزرگی برای انتخاب داشته باشند.
  • هیئت های شغلی تخصصی مانند فرصت های Pharma برای صنایع تخصصی از جمله داروسازی وجود دارد. هزینه ارسال یک لیست شغلی در این سایت ها اغلب کمتر از هزینه ای است که برای یک آژانس استخدام در Retainer می پردازید.
  • شبکه سازی هنوز کار می کند. چه از طریق لینکدین به ارتباطات خود دسترسی پیدا کنید، چه از کارمندان فعلی خود درخواست معرفی کنید، یا یک غرفه استخدام در یک نمایشگاه راه اندازی کنید، راه های استاندارد برای دسترسی به انواع خاصی از افراد ماهر هنوز به خوبی کار می کنند.

از سوی دیگر، ممکن است زمان لازم برای مدیریت شخصی فرآیند استخدام خود را نداشته باشید. استخدام شرکت ها ممکن است برای هر استخدام هزینه بیشتری نسبت به انجام کارهای پای خود داشته باشد، اما زمانی که ارزش زمان خود را در نظر بگیرید، هزینه ها متعادل می شود. یک شرکت استخدام تخصصی اغلب می‌تواند مجموعه‌ای از نامزدهای واجد شرایط را در مدت کوتاهی به شما ارائه دهد، فقط به این دلیل که آنها منابع و مجموعه نامزدی را که قبلاً از طریق کار با سایر مشتریان ایجاد کرده‌اند، دارند.

HRDailyAdvisor نکته دیگری را اضافه می کند .

«یک [شرکت استخدام‌کننده] ممکن است ارتباطاتی را نیز داشته باشد تا بتواند نامزدهای منفعل را پیدا کند که همتای کاملی برای این موقعیت هستند، اما در غیر این صورت از آن اطلاعی نداشتند. این بدان معناست که می‌توان نامزدی حتی بهتر از آنچه که سازمان به تنهایی پیدا می‌کرد برای این نقش انتخاب کرد.»

از سوی دیگر به دام دیگری اشاره می کنند.

بسته به موقعیت، یک [شرکت استخدام کننده] ممکن است نامزدی را برای مصاحبه با چندین شرکت به طور همزمان قرار دهد. این می تواند احتمال اینکه نامزد منتخب شما پیشنهادات رقابتی داشته باشد را افزایش دهد.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا واقعاً به یک شرکت استخدام نیاز دارید و می توانید از دسترسی، تجربه، ارتباطات و استخر آنها بهره مند شوید، یا اینکه ترجیح می دهید خودتان این کار را انجام دهید، اولین قدم است.

یک مدل انتخاب کنید

کار بعدی که می خواهید انجام دهید این است که یک مدل استخدام انتخاب کنید. آژانس های استخدام معمولاً در یکی از دو مدل کار می کنند.

مدل مشروط مدلی است که در آن آژانس استخدام مشروط به انتخاب نامزد خود، دستمزد می گیرد. شرکتی که با یک آژانس احتمالی کار می کند، معمولاً با بسیاری از این آژانس ها به طور همزمان کار می کند. هر آژانسی انگیزه دارد که تا حد امکان نامزدهای زیادی را به جمع کلی بیندازد تا شانس انتخاب نامزدشان برای یک نقش را به حداکثر برساند.

تصویر استخدام

این مدل برای پر کردن موقعیت‌های خالی سطح پایین و موقعیت‌های ابتدایی مناسب است، اما همیشه برای پست‌های اجرایی سطح بالا به خوبی کار نمی‌کند. اگر برای پر کردن صندلی‌ها به بدن نیاز دارید و می‌توانید بعداً به آنها در خصوص ویژگی‌های شغلشان آموزش دهید، کار با آژانس‌های احتمالی بسیار خوب است. اگر روی یک کاندیدای مجرد سرمایه گذاری زیادی می کنید و می خواهید بهترین فرد ممکن را برای این نقش انتخاب کنید، احتمالاً می خواهید مدل دیگری را انتخاب کنید.

مدل جستجوی حفظ شده یک رابطه انحصاری تر بین شرکت استخدام کننده و شرکت داروسازی است. این یک سبک سنتی تر از برون سپاری است. یک شرکت استخدام متمرکز و اختصاصی برای مشتری خود انجام می دهد. شرکت کارگزینی به صورت نگهدارنده حقوق می گیرد و برای آشنایی با شرکت مشتری خود کار می کند. آنها در نهایت به ترکیبی از آژانس استخدام و سفیر برند تبدیل می شوند.

آشنایی نزدیک با شرکت مشتری تضمین می کند که یک آژانس استخدامی حفظ شده می تواند نامزدهایی را انتخاب کند که شانس بالایی برای تطابق نه تنها با مهارت های مورد نیاز، بلکه با اخلاق کلی و تناسب فرهنگی نیز دارند. نکته منفی این مدل البته سرعت فرآیند است. استخدام با تاکید بر یافتن تناسب مناسب می تواند به طور قابل توجهی بیشتر از رویکرد گسترده اما کم عمق مدل مشروط طول بکشد.

هر دو مدل برای یک شرکت داروسازی کاملا قابل قبول و قابل استفاده هستند. این فقط به فوریت جای خالی بستگی دارد، تناسب فرهنگی چقدر اهمیت دارد، و این جای خالی چقدر تخصصی است.

استخدام مدیر

گزینه سوم استخدام یک استخدام کننده قراردادی است. استخدام کننده قراردادی اساساً مانند هر استخدام کننده تمام وقت دیگری است که ممکن است استخدام کنید، اما در این مورد، به جای حقوق پایه، به آنها نرخ ساعتی پرداخت می کنید. به این ترتیب، آنها یک پیمانکار و در نتیجه کارمند موقت هستند. استخدام یک استخدام کننده قراردادی برای مقابله با افزایش استخدام می تواند یک گزینه مقرون به صرفه و هوشمندانه باشد، به خصوص زمانی که آنها تجربه استخدام در یک حوزه خاص مانند صنعت داروسازی را داشته باشند. برخی از شرکت‌های استخدام مانند ContractRecruiter.com نیز راه‌حل‌های انعطاف‌پذیرتر و ترکیبی را ارائه می‌دهند که بهترین عناصر یک Contract Recruiter و RPO (برون سپاری فرآیند استخدام) را ترکیب می‌کند.

به دنبال متخصص باشید

برای صنعت بسیار ماهر و تخصصی مانند داروسازی، نمی‌توانید کسی را استخدام کنید. برای پر کردن جای خالی خود باید افراد بسیار ماهر، آموزش دیده و آگاه را پیدا کنید. درست مانند اینکه شما یک فارغ التحصیل تازه وارد کالج را به عنوان بیوشیمیست اصلی خود استخدام نمی کنید، نباید یک آژانس استخدام عمومی را برای ایفای نقش های تخصصی استخدام کنید.

کارشناس استخدام بهداشت و درمان

اسکات کابو ، شریک مشتری برای کلاین هرش، موافق است.

واقعاً مهم است که مدیران استخدام به دنبال شرکت‌هایی باشند که در رشته‌های خاص تخصص داشته باشند، تخصص موضوعی واقعی و سابقه موفقیت داشته باشند. آژانس های استخدام داروسازی یا هدشارچی ها سفیر برند برای شرکت خواهند بود. بنابراین، آنها باید بدانند که در مورد اینکه نامزدها برای یک موقعیت مناسب هستند، در مورد چه چیزی صحبت می کنند.

ده‌ها آژانس استخدام وجود دارد که در داروسازی، بیوتکنولوژی، بیوشیمی، دستگاه‌های پزشکی و سایر موارد مرتبط تخصص دارند. پیدا کردن آنها بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

یافتن لیست ها

سه راه وجود دارد که می توانید لیستی از شرکت های استخدام بالقوه برای مصاحبه برای نیازهای استخدامی خود بیابید و تهیه کنید.

ابتدا می توانید لیست های آنلاین را پیدا کنید. اگر می‌توانید چیزی را رویاپردازی کنید، احتمالاً کسی آنلاین است که آن را انجام می‌دهد. چنین موردی در مورد تجمیع کننده ها برای شرکت ها وجود دارد.

این فهرست ها فهرست های بزرگی از شرکت های استخدام کننده را با جزئیات مربوط به شرکت ها ارائه می دهد. می‌توانید گزیده‌هایی از کسانی که هستند و به چه کسانی خدمات می‌دهند، اطلاعات تماس آنها، پیوندهای وب‌سایت‌هایشان و سایر اطلاعات مرتبط را ببینید. پیدا کردن و مقایسه شرکت ها را بسیار آسان تر می کند.

معرفی یک دوست

دوم، می توانید از اطراف بپرسید. در حالی که صنعت داروسازی سخت است، شبکه سازی هنوز امکان پذیر است و دلیلی وجود ندارد که به سادگی از سایر صاحبان مشاغل یا مدیران منابع انسانی نپرسید که چگونه با استخدام خود برخورد می کنند. می توانید این کار را به صورت خصوصی از طریق ایمیل یا روش تماس دیگری انجام دهید، یا می توانید به سایت های عمومی پرسش و پاسخ مانند Quora مراجعه کنید تا ببینید خوانندگان آنها چه می گویند.

یکی دیگر از منابع شبکه یک رویداد صنعتی است. وینی، از زنان در مشاغل دارویی، این را می گوید :

“نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های تجاری مرتبط در حوزه کاری شما مکانی عالی برای ملاقات با استخدام‌کنندگان است.”

سوم، شما می توانید آنها را به صورت دستی پیدا کنید. گوگل برای چیزی بیشتر از یافتن جمع کننده ها مفید است. همچنین می توانید آژانس های استخدام را مستقیماً پیدا کنید.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که قابل مشاهده ترین شرکت های استخدام لزوما بهترین نیستند. نام هایی که به هر کجا که نگاه می کنید ممکن است محبوب باشند زیرا مطمئناً خوب هستند، اما ممکن است به سادگی بهترین درک را از SEO و مدیریت شهرت داشته باشند. اغلب، بزرگ‌ترین شرکت‌ها همیشه نیازی به تبلیغ گسترده خود ندارند و ممکن است برای یافتن آن کمی جستجو کنند.

آژانس های بالقوه را تجزیه و تحلیل کنید

مانند استخدام یک کارمند، قرارداد با یک شرکت استخدام فرآیندی چند مرحله ای است. اولین قدم، تهیه فهرستی از نامزدهای بالقوه است. مرحله دوم تجزیه و تحلیل آنها است.

تصمیم گیری

چه چیزی برای این تحلیل مهم است؟

  • مدل کسب و کار آنها برخی از شرکت ها روی نگهدارنده کار می کنند، برخی روی موارد احتمالی کار می کنند و برخی هر دو گزینه را ارائه می دهند. شرکت هایی را که مطابق با نیازهای شما هستند فیلتر کنید.
  • مقیاس آنها. برخی از استخدام کنندگان داروسازی فقط با شرکت هایی کار می کنند که بودجه سالانه میلیون دلاری برای استخدام دارند و هر سال ده ها یا صدها موقعیت برای پر کردن دارند. دیگران بر اساس هر موقعیت کار می کنند.
  • مکان آنها. برخی از آژانس های استخدام فقط در مناطق، ایالت ها یا کشورهای خاص کار می کنند. دیگران دفاتری در سراسر جهان دارند. یک آژانس بزرگتر می تواند طیف وسیع تری از نامزدها را ارائه دهد، اما ممکن است حفظ آنها هزینه بیشتری داشته باشد.
  • تخصص آنها. برخی از آژانس های استخدام تخصص های محدودی در صنعت داروسازی کلی دارند، مانند طراحی دستگاه های پزشکی، بیوتکنولوژی، یا تحقیقات جدید دارویی. برخی دیگر همه پایه ها را بر اساس هر چیزی که مربوط به طاقچه است پوشش می دهند.
  • شهرت آنها. دقیقاً مانند نحوه انجام بررسی سوابق برای یک کارمند نامزد، باید در مورد پیشینه یک آژانس استخدامی که علاقه مند به عقد قرارداد هستید تحقیق کنید. به بررسی ها و شکایات باقی مانده در انجمن های اجتماعی مرتبط با صنعت و تابلوهای بحث توجه ویژه ای داشته باشید.
  • نگرش آنها. همه ما مواقعی داشته‌ایم که استخدام‌کننده‌ها روی کاغذ خوب به نظر می‌رسند، اما در واقع صحبت کردن با آن‌ها غرور، تردید، یا نقص دیگری را نشان می‌دهد که شما را ناامید می‌کند. ممکن است چیزی بیش از یک روز بد برای نماینده ای که با او صحبت می کنید نباشد، یا ممکن است یک مشکل سیستمی با شرکت باشد. برعکس، اگر استخدام کننده اعتماد به نفس بدون غرور، شخصیت بدون منیت، و شایستگی بدون تردید داشته باشد، به احتمال زیاد یک متحد ارزشمند خواهد بود.

همچنین صحبت با نمایندگان آژانس به عنوان بخشی از مصاحبه کمک می کند. اگر آژانسی امیدوارکننده به نظر می‌رسد، صحبت با یک نماینده می‌تواند دید نزدیک‌تری از اینکه در چه چیزی خوب است و نقاط ضعفش کجاست به شما بدهد.

انتخاب کنید و استخدام کنید

فلج تجزیه و تحلیل مشکلی است که بسیاری از شرکت ها با آن روبرو هستند. ایجاد یک لیست و دو بار بررسی آن خوب است، اما اگر در تصمیم گیری بین شرکت های نزدیک به هم گیر کردید و به عمق نکات جزئی فرو رفتید، فقط ماشه را روی یکی از آنها بکشید. اگر آنها موفق نشدند، همیشه می توانید نظر خود را تغییر دهید.

انجام یک معامله

در پایان، آنچه واقعاً مهم است این است که شرکت استخدامی که با آن کار می کنید به شما کمک کند تا کارمندان ماهر و با استعدادی را که نیاز دارید استخدام کنید. چه یک شیمیدان داروسازی، یک مهندس زیستی، یا صرفاً یک دستیار اداری آگاه، پر کردن جای خالی شما با کارمندان با کیفیت مهم ترین بخش است. همه چیزهای دیگر فقط جزئیات رسیدن از A به B است.

آیا ترجیح می‌دهید برای پر کردن جای خالی خود با استخدام‌کنندگان کار کنید یا احتمال بیشتری برای استخدام خودتان دارید؟ آیا هر دو گزینه را امتحان کرده اید و متوجه شده اید که یکی یا دیگری کم است؟ هر کس تجربیات خود را دارد، بنابراین در زیر به اشتراک بگذارید.

بدون نظر

پاسخ دهید